Co má společného půda v Americe a voda v České republice?

Aniž to tušíme, tak mnohé. V roce 2010 se soudce posuzující proces vedoucí k vytunelování okresní vodárny zeptal účastníků sporu, zda chtějí k věci a k provedenému dokazování něco dodat. Zastavil jsem svého právníka v pokusu znovu právně shrnovat celý proces a řekl jsem soudci to, co dodnes považuji za zásadní:

„Pane, to co probíhá v České republice je v podstatě totéž, co proběhlo, když Kolumbus přistál u břehů Ameriky. Kapitán vystoupil u břehu Ameriky. Indiáni uviděli boha – bílého muže, který rozdával dárky – korálky, zrcátka a ohnivou vodu. Poté náčelník, pod vlivem ohnivé vody a zkouřený z dýmky míru, dostal ve vhodnou chvíli možnost vrátit bílému muži jeho dary tím, že podepíše smlouvičku, kterou celé území předá do rukou „bílého muže“, který se pak již o vše ostatní postará. Náčelník neuměl číst a nevěděl, co znamená, když otiskne na smlouvičku prst. Netušil, že připravil svůj kmen o půdu, kterou vlastnil jeho lid stovky let.

Tyto praktiky jsou dnes realizovány u nás. Opět přichází bílý muž jako bůh s know-how ze Západu. Místo korálků nabízí zastupitelům inflační růst ceny vody, že zjistí dotace z EU, že bude investovat namísto obcí. To vše, když se podepíše smlouvička, když celý prodej vodu bude předán do rukou „bílého muže“, který se již o vše ostatní postará.

Výsledek je stejný, ale rozdíl mezi námi a Indiány existuje. U nás náčelníci na radnicích číst a počítat umí. Takže to, že připravují města o postavení prodejců vody a o zisky z vody, není neznalost ani pouhá hloupost. Jde o záměr. Náčelníci na radnicích velmi dobře ví, co podepisují a lidem i zastupitelům očividně lžou.

Dle mého názoru jde o tunel za bílého dne, všem před očima a proto se tomu bráním formou žaloby, protože jedině justice, může protiprávní tunelování vodáren zastavit.“

Soudce prohlásil celý proces, kterým proběhlo schválení „smlouvičky“ za pokoutný, nemravný a protiprávní.

Projek009

Celý proces, který v okresní vodárně proběhl a vedl k vyvedení zisků z vody na koncern, si můžete projít zde. Najdete zde i obsah usnesení soudu, kde soudce celý proces popisuje a hodnotí.

 

Mým posláním je, aby VODA zůstala v rukou měst či státu. Jedině tak budeme platit za vodu jen to, co skutečně musíme a přitom mít obnovené vodárenské sítě. Pokud naši vodu prodávají zahraničí firmy, tak se nedoplatíme, protože tyto firmy přišly naše peníze inkasovat a ne je investovat!Proto pomáhám zachovat vliv obcí na vodu a na to, kde peníze vybrané od lidí končí, tzn. bránit vodárny proti pokoutným privatizacím.

To jde jen pokud lidé mají informace. Informovanými lidmi totiž nejde manipulovat. Já informace poskytuji na PRAVDA O VODĚ>> a najdete zde takové, které jinde nejsou. Mají je max. soudci.

Jsem expert na praktiky zahraničních firem. Jsem spoluautor analýzy Transparency international: Kam odtékají zisky?>> a e-booku Kde končí Vaše peníze za vodu?>>

Sjednotil jsem lidi napříč politickým spektrem. Požádali jsme o nápravu systému ve prospěch lidí: VÝZVA PREMIÉROVI >> Každý, může pomoci!

Inspiruji lidi, jak mít a říct svůj názor, jak se nebát, jak nebýt ovce ve stádu a jak společně zabránit něčemu, co je v neprospěch lidí. Více na MŮJ PŘÍBĚH >>

Můžete se přidat k těm, kdo věnují VODĚ pozornost: Facebook VODA LIDEM>>

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sasin
Sasin
17. 8. 2015 20:26

Největší demence je diskutovat o vlastnictví vody. To je neuvěřitelné. Všechny ty jelita z intelektuálské špejle je třeba hodit do smetí nebo upálit. O vodě na tomto území se s cizákama nediskutuje.A gdo jo, musí být exemplárně vykastrován nebo přibit na vrata veřejného stravování. A všeczhny měřáky na vodu by měli být vyhozeny na jednu hromadu aby každý viděl, jak vysoko sahá láska bližního svého…

iri
iri
19. 8. 2015 6:55

Asi je potřeba diskutovat o svéprávnosti těch, kteří vodu u nás svými podpisy prodávají cizím firmám.

jogín
jogín
19. 8. 2015 11:36

Zdaleka nejde jen o oškubávání spotřebitelů pomocí vody. Voda v krajině je zásadní záležitost a půda také. Podívejte se na http://www.nwoo.org/2015/08/17/odvodnovanie-pevnin-klimaticka-zmena-stefan-valo-o-suchu-a-povodnich/ , to není ekosenzace, ale důležitá informace.