Trump po své inauguraci jako první navštívil zpravodajce CIA

K všeobecnému překvapení se prvním úřadem, s jehož pracovníky se nový prezident setkal, stala CIA. Setkání se 400 zpravodajci CIA se uskutečnilo v sobotu v městě Langley ve státě Virginia, a stejně překvapivý byl i přátelský tón, se kterým prezident zástupce CIA oslovil: „Důvod, proč jste první, které jsem navštívil, je ten, že jsem, jak jistě víte, v permanentní válce s médií – pracují tam nejméně čestní lidé na planetě – a ti šíří zkazky, že jsem ve sváru i s vámi. Důvod, že jste první, za nimiž jsem zajel, je ten, že pravý opak je pravdou. Stojím za vámi.“

Jak oznámil na svém webu P. C. Roberts, obrací se na něj řada čtenářů s otázkou, jak si mají tento překvapivý krok nového prezidenta vysvětlit. K tomu P. C. Roberts sděluje: „Existují dva pravděpodobné důvody. První je možná ten, že útoky, jež proti němu CIA vedla, pokládá prezident za dílo nejvyššího vedení CIA a nikoliv tedy jeho řadových pracovníků. A důvodem druhým může být, že i jeho energie má své limity, takže netouží být odtrháván od své hlavní agendy nadbytečnými spory s CIA. Doufejme tedy, že koná správně. Jestliže je ovšem i on dalším „podvodem“ jako byl Obama, dozvíme se to dostatečně včas.“

Zdroj: Paul Craig Roberts

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
23. 1. 2017 7:10

musel v Langley udělat docela vítr, když se tak nepřístojně a naprosto nepatřičně ozval už bývalý šéf CIA – asi po své návštěvě zanechal na místě své lidi a ti už nedovolí, aby tahle organizace kula pikle proti Donaldovi, to je správné mafiánské rozhodnutí a Donald je čistokrevný mafián, na dnešní mafiánskou dobu je to taky patřičný týpek . ..)

hudryper
hudryper
23. 1. 2017 7:59

fajt napsal
Donald je čistokrevný mafián

Mohl snad udělat při zdravém rozumu něco jiného ? To se stává i v nejprivilegovanějších kruzích,
že poslední se stávají prvními a první , když mají kliku , posledními. Třeba někde v Africe či jiné
vlhké a mikroby prolezlých tropech.
CIA prošla v posledních desítiletích s vyvrcholením během a po volbách extrémně manipulovaným
vývojem,který rozhodně nemohl být po chuti skutečným profikům a vybraným, velmi schopným
lidem,kteří si nepochybně museli být vědomi,že tak jako dosud , činnost hlavního poslání služby vykonávat nelze.

fajt
23. 1. 2017 8:06

hudryper napsal
hudryper

já mu to nemám za zlé, že je mafián, jenom poukazuji na dobu, která je totálně v prdeli a musí ji zachraňovat ti nejhorší z nejhorších … i když samozřejmě všechno je to jenom úhel pohledu – jak pravil můj známý, který měl zářnou kariéru od státní služby až po byznys – být poctivý, to byla moje největší pitomost – za týden na to se pověsil… asi mu to nebylo vlastní, to Donaldovi ale nehrozí. ..)

M.C.
23. 1. 2017 8:24

Taky si myslím, že ne všichni lidi v Langley souhlasili s tím, jakými metodami předchozí administrativa postupovala a že nebyli tak slepí ani pitomí, aby neviděli, že to moc nefunguje a chtělo by to změnu stylu práce a přístupu.
Ale jako všude si mohli vybrat mezi posloucháním vrchnosti a odchodem.
Teď se změnila vrchnost a Trump jim zcela správně hodil laso.
Kdyby šel proti nim, oni by šli proti němu a možnosti CIA nejsou malé.
Takhle se mu zřejmě podaří přetáhnout většinu operativců na svou stranu a na stranu Spojených států a s těmi politicky dosazenými špičkami si už poradí.

Velekněz Ratata
Velekněz Ratata
23. 1. 2017 13:31

Před dvaceti lety psal Time o tom, jak Američani vybrali Rusům Jelcina. Teď píše o tom, jak Putin vybral Američanům Trumpa. On přitom ten titulek říká něco trochu jiného: „Chce podrýt důvěru v americké volby, neskočte mu na to.“ Fakt je, že to, co se teď ve Státech děje, je něco neslýchaného. Protesty (jako proti segregaci a vietnamské válce) tam mohly být, ale středostavovská Amerika nedivočela. Ještě před dvaceti lety ne. Svoboda – jo, jo, jo, ale betální respekt před ouřadem od policajta na dálnici po prezidenta. Pak měli Clintona, z něhož si ve druhém termínu udělali totálního blbce v… Číst vice »

Béda
24. 1. 2017 4:30

https://cz.sputniknews.com/svet/201701234592284-trump-exekutivni-prikaz-odstoupeni-Transpacificke-partnerstvi/
Americký prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz o odstoupení od dohody o Transpacifickém partnerství (TTP). Oznámila to agentura Reuters.

http://www.novarepublika.cz/2017/01/zasadni-prohlaseni-steinmeiera-oznacil.html

http://www.novarepublika.cz/2017/01/ivan-hoffman-vsichni-jsou-sokovani-to.html
Ivan Hoffman: Všichni jsou šokováni. To, co Trump říkal před volbami, říká dál…