Trump: „Uznalé Putinovo mínění o mně mu nepomůže“

18. května 2016

Účastník prezidentské kampaně v USA, republikán Donald Trump, uvedl, že komplimenty, které mu učinil Vladimir Putin, nesehrají rozhodující roli ve vztazích mezi Moskvou a Washingtonem, pokud se on dostane do Bílého domu. V rozhovoru pro agenturu Reuters, který se týkal jeho pohledu na zahraniční politiku, řekl: „Myslím, že budu mít dobré vztahy s Ruskem, ale možná ne.“ Dodal: „Putin o mně velmi pěkně mluvil, to není špatné, dokonce je to velmi dobré. Ale to, že on o mně dobře mluví, mu nepomůže v jednání. (s USA) Nijak nepomůže. Velmi brzy se vyjasní, zda budu mít s Ruskem dobré vztahy nebo ne.“

Loni v prosinci nazval ruský prezident Donalda Trumpa „absolutním vůdcem“ americké prezidentské kampaně. Řekl: „Je to velmi jasný člověk, nadaný, bez jakýchkoliv pochybností.“ Tehdy americký miliardář kompliment oplatil. Redaktoru TV kanálu CNN o Putinovi řekl: „On řídí svou zem, je přinejmenším skutečným vůdcem, ne to, co máme nyní my.“

V rozhovoru pro Reuters také řekl, že neschvaluje politiku prezidenta Ruska na východě Ukrajiny: „Mně se to nelíbí, mně se to velmi nelíbí.“

Tah na branku

Ve stejném rozhovoru vyjádřil Trump ochotu jednat se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem. Řekl: „Promluvil bych s ním, nemám s tím problém.“ Přitom odmítl sdělit detaily jakéhokoliv plánu politického urovnání situace v KLDR. Mimo to také promluvil o možnosti silného nátlaku na Čínu. Myslí si, že USA mohou, z ekonomického pohledu, Čínu ovlivňovat.

Nejpravděpodobnější konkurent Trumpa v prezidentských volbách, vůdkyně kampaně demokratů Clintonová řekla, že nepochopí důvod „jeho zvláštního nadšení pro cizí macho“. Ve výroku její úřadovny stojí, že Trumpem navržená zahraničně-politická doktrína „jednoduše nemá smysl“. Donald Trump je nyní jediným uchazečem republikánů na prezidentský úřad.

Urážky stranou?

Očekává se, že před listopadovými americkými volbami navštíví Trump Velkou Británii. Britští diplomaté předpokládají, že k návštěvě dojde, až se stane oficiálním kandidátem republikánů. Ještě celkem nedávno upozornil, že stane-li se prezidentem USA, bude mít „ne  moc dobré vztahy“ s britským premiérem Cameronem.

V programu britského TV kanálu ITV „Dobré ráno Británie“ reagoval na prohlášení Camerona, který jej nazval tupým, rozsévajícím spory a neadekvátním“, a to poté, kdy prozradil myšlenku zakázat muslimům vstup do USA. Řekl rovněž, že je uražen novým starostou Londýna Sadiqem Khanem, který jez označil za nekulturního.

Převzato z News.mail.ru

https://news.mail.ru/politics/25814248/

Překlad: Zajoch

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
20. 5. 2016 14:43

Trump je žvanil a neřízená střela. Naslibuje cokoliv aby se dostal k moci. Kdoví jestli je to větší anebo menší zlo než Hitleri Clintonová. Jeden za 18, druhý bez 2 za dvacet.

hudryper
hudryper
20. 5. 2016 16:01

Béda napsal Kdoví jestli je to větší anebo menší zlo než Hitleri Clintonová. Analytika Vám Bédo celkem jde, synthesa už méně. Zdá se, že okolo Vás přešly bez pozornosti informace o porážce Rockenfellerů ,a tedy neoconů,od Rotschildů,jichž je Trump nepochybný kůň. Co se Vám zdá jako projevy neřízené střely je jen dokonale upravená taktika působení na široké vrstvy Američanů,kterým se už z politicky korektní mluvy obrací žaludek. Vidí svět v důsledku působení hollywoodské kultury zcela jinak než zbytek světa a v něm samozřejmě též i my na OM . Americký elektorát v projevech Trumpa dostává přesně to,co chce slyšet a… Číst vice »

fajt
20. 5. 2016 16:03

Kdo se nedokáže přetvařovat, nemůže vládnout.
– Ludvík XI.

Martin (už bez taky m)
20. 5. 2016 16:06

Béda napsal Trump je žvanil a neřízená střela. Naslibuje cokoliv aby se dostal k moci. Kdoví jestli je to větší anebo menší zlo než Hitleri Clintonová. Jeden za 18, druhý bez 2 za dvacet. D. Trump je bezesporu neznámá. Ale Hitlary volba konfliktů, volba sporů a nemalých rizik. Je to volba války. Možná té poslední… Vzájemná vyjádření bych bral jen jako vyjádření, uvidí se po volbách. S Hitlary Rusko v podstatě nemá o čem jednat. Ta ještě přitvrdí a posílila by kliku neocons v USA i jejich vliv na administrativu a armádu. Rusko se do toho nebude míchat a Putinovo… Číst vice »

Dana
Dana
20. 5. 2016 16:21

Tak velkou moc zase americky president nema, aby mel mandat k ruseni NATO nebo smlouvy TTIP.. O tom musi hlasovat Kongress.
Jinak ale souhlas, Trump je nevypocitatelny a mel by jiste velky vliv na zahranicni politiku. Prosazoval by americke zajmy. Spojenectvi NATO stoji hrozne penez a clenske staty neplati radne jejich zavazky..Z pohledu hybatelu americke politiky by se NATO mohlo klidne zrusit, podminene, az zmizi hrozba rozpinani Ruske federace. Putin je tolerovany, brzdi svetovou islamisaci, ale ani on nebude v Kremlu na vecne casy. ….

Bety
Bety
20. 5. 2016 16:25

Hitlary se nám už dostatečně předvedla – např. s Lybií. Její ochota zbombardovat kdekoho je varující. Je to další případ ženské političky, která chce předvádět, že má větší koule než chlapi. Katastrofa.
Trump je možná lepší volba už jen proto, že si ho presstituti berou na paškál.
Ale iluze si nedělám. Poslední prezident, který chtěl prosadit aspoň něco podle svého rozumu byl Kennedy a všichni jeho nástupci tu lekci z Dallasu mají na paměti.

fajt
20. 5. 2016 16:41

Hillary je velice zlé a velice pokřivené individuum, když vyšetřovali jejího manžela z toho, že plnil jednu z nejtupějších stážistek ve státech svými exkrementy, a to ještě za oválným prez. stolem a za bílého dne, tak prožívala takové trauma ze ztráty imperátorského stolce, že ji až její manžel musel praštit, aby se z toho konečně probrala – takže když jsem onehdy viděl komiks obrázek, kde tahle obluda byla na americkém tanku ( který zezadu ze všech sil tlačilTrump ), v khaki rajtkách, na hlavě výstavní parohy, přes záda kožený mantl ze svého Billa, ve zvednuté pracce maršálskou hůl a tohle… Číst vice »

Béda
20. 5. 2016 16:56

pane Hudrypere,

jsem dost starý na to, abych uvěřil pohádkám. Poslední pohádkář před Trumpem byl Obama. Nasliboval toho hodně a co se stalo pak?

Nedělám si vůbec žádné iluze o Trumpovi. Je to miliardář a ledacos se proslýchá o jeho společném podnikání dokonce s mafií. Já osobně mu nevěřím již teď. Může mně pouze mile překvapit, to by ale pravděpodobně riskoval život. Myslím, že ten do politiky nejde riskovat, ani se obětovat. je to pragmatický podnikatel. Něco jiného by možná byl Ron Paul – to je jiná třída. Anebo P.C Roberts – ti by ale nebyli určitě zvoleni.

peter.
20. 5. 2016 16:58

Béda napsal Trump je žvanil a neřízená střela. Naslibuje cokoliv aby se dostal k moci. Kdoví jestli je to větší anebo menší zlo než Hitleri Clintonová. Jeden za 18, druhý bez 2 za dvacet. Beda V USA prebieha predvolebná kampaň.V nej je dovolené skoro všetko.Klamú,mystifikujú,fabulujú príbehy určené pre voličov.Nikto nevie,čo prinesie víťazstvo jedného alebo druhého kandidáta.Trumpa nepoznáme,hodnotíme ho podľa jeho (nedôveryhodných)vyjadrení a dúfame,že bude lepším prezidentom ako Clintonová,ktorá už ukázala svojou činnosťou vo vláde USA,že je to jedna surová hnusoba bez akýchkoľvek škrupulí.Tak si myslím,že Trump by bol lepším prezidentom,keď už pre nič iné,tak preto,že je chlap.Je aj podnikateľ(úspešný ako… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
20. 5. 2016 16:59

Chcete-li vidět „diskusi opravdu divokou“-
https://www.youtube.com/watch?v=AQRtpYeLgdE

Béda
20. 5. 2016 17:27

hudryper napsal Analytika Vám Bédo celkem jde, synthesa už méně. Zdá se, že okolo Vás přešly bez pozornosti informace o porážce Rockenfellerů ,a tedy neoconů,od Rotschildů,jichž je Trump nepochybný kůň. Co se Vám zdá jako projevy neřízené střely je jen dokonale upravená taktika působení na široké vrstvy Američanů,kterým se už z politicky korektní mluvy obrací žaludek. Vidí svět v důsledku působení hollywoodské kultury zcela jinak než zbytek světa a v něm samozřejmě též i my na OM . Americký elektorát v projevech Trumpa dostává přesně to,co chce slyšet a způsobem,jaký avizuje zásadní změnu v politickém životě země. Přemýšlejte prosím,proč asi… Číst vice »

K. J.
K. J.
20. 5. 2016 20:36

Celé prezidentské volby v Americe mi tak nějak připadají, jako kdyby se v blázinci rozhodli psychiatři, že si blázni zvolí ze svých řad ředitele ústavu. V podstatě jedno koho, výsledek vlastně není důležitý, je to jakási součást terapie – procedury k dovršení totálního šílenství všech zúčastněných. Pokud se podaří to, že všichni budou šílení, tak z jejich vlastního pohledu budou všichni naprosto zdraví a normální. K tomu spěje dnešní svět. A k tomu nám dopomáhej náš všudypřítomný, nejchytřejší a prozřetelný Google, který díky své prozřetelnosti denně vede naše kroky a určuje naše životní cesty v této civilizaci, neboť pouze tak… Číst vice »

orinoko
20. 5. 2016 20:44

Bety, dobry, chvalim. – Tohle ma zenske koule. Ja bych se toho bal jaksi v korektnim emerickem duchu. Tedy … podobneho vyjadreni. Memu pocitu asi nejspise konvenuje hudryper. Nezkoumam uz dneska ani jedno R svetovych financi … prijde mi to jako Rolls Royce – nablyskane kulove pro lidskou vetes. Ani vam nemuzu sdelit , co jsme prave vyrobili za serii pro tezke zbohatliky. A proto Rock nebo Rotch dneska naziram z hlediska budouciho moderniho svetoveho rock and rollu. A ten dneska hraje a tancuje Rusko. Vsimli jste si? Rusove nam fandili v hokeji s mccarbosi. A nasi popravu zaridil Sved… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
20. 5. 2016 21:18

taky dobrý diskusní masakr…
https://www.youtube.com/watch?v=1AZZEhiM014

hudryper
hudryper
20. 5. 2016 21:35

peter. napsal
Ženy sú nekompromisné,nič neodpúšťajúce,ku kompromisom neprístupné tvory.Viem to,jednu takú mám doma.

Peter, ten Váš priespevok bol taký bohovský, že jsem ho přeposlal všem lidem z mého adresáře.
Zkrátka – neodolal jsem rozesmát tváře adresátů. Zdravím s přeji pěkný weekend v přirode.

peter.
20. 5. 2016 22:06

Ďakujem pán hudryper. Len to zdravíčko nech nám vydrží a všetko ostatné už nejako zvládneme.Tak vám ho prajem tiež.

Martin (už bez taky m)
21. 5. 2016 0:07

Ne – nedají se, a koho je třeba- toho i „diskusně ořvou“.
ZCELA SPRÁVNĚ!
https://www.youtube.com/watch?v=X7AXAZT50RA

Béda
21. 5. 2016 6:25

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/vitezka-eurovize-jamala-vystoupi-na-neobanderovskem-festivalu/
(Vítězka festivalu politické písně řekl bych – sport, kultura, politika, ekonomika – vše je součástí propracované protiruské propagandy. Udělování Nobelových cen míru je sofistikovaný způsob proamerické propagandy. Mainstreamová média slouží propagandě stejně jako za komunistů.)

PPK
PPK
21. 5. 2016 9:28

Chování lidí určuje míra jejich předchozích prožitků a zkušeností. Cokoliv se stane, to má v okolí odezvu a adekvátní protiopatření. Akce vyvolá reakci a proto i všechno zlé je pro něco dobré. A jak je to v politice? I seberafinovanější propaganda nakonec u příjemců vyvolá útrpný úsměv a nezájem, u protivníků naopak sofistikovanější kontra-propagandu. Zlo nikdy nepracuje jen ve prospěch jeho původce. Všechny seznamy lidí, zboží a oborů, všechny zákazy, cla a sankce vyvolají jen podobné seznamy, cla a sankce u protivníků. Každé embargo vyvolá jen vyšší úsilí protivníka o jeho nezávislost a soběstačnost. A pozor: Už nejen ve výživě… Číst vice »

Admirál
Admirál
23. 5. 2016 7:55

Neznám dost podrobně americké reálie, tudíž se musím spolehnout na zprostředkovaná sdělení. Mainstrém, pravdaaláska čtí na Trumpa síru. Největší bazilišek. To jasně znamená, že Trump je pro svět nadějný kandidát. Bude jistě hájit americké zájmy, může jít dokonce i ve stopách svých posledních předchůdců a nic neměnit, ale když přihlednu jaké osypky z něj mají kavárníci (a ti mají přehled), tak je zde určitá naděje, že přinese změnu.

Zato Hilary je jistota.

Sio
Sio
23. 5. 2016 10:07

Admirál napsal Neznám dost podrobně americké reálie, tudíž se musím spolehnout na zprostředkovaná sdělení. Mainstrém, pravdaaláska čtí na Trumpa síru. Největší bazilišek. To jasně znamená, že Trump je pro svět nadějný kandidát. Bude jistě hájit americké zájmy, může jít dokonce i ve stopách svých posledních předchůdců a nic neměnit, ale když přihlednu jaké osypky z něj mají kavárníci (a ti mají přehled), tak je zde určitá naděje, že přinese změnu. Zato Hilary je jistota. No, možná je to skutečně tak, že Hillary zastupuje vnitřního prediktora USA (vojáky, vysoké úředníky, politiky atd.), zatímco Trump má za zády GP (globálního prediktora). Chřestění… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
23. 5. 2016 10:25

Myslím, že ta dělící čára probíhá i uvnitř americké armády, resp. ozbrojených složek. Normální voják by se z Hitlary zbláznil…

peter.
23. 5. 2016 11:16

peter. napsal

http://rusnext.ru/recent_opinions/1463950562

Omyl:
odkaz patrí pod článok Robertsa

Admirál
Admirál
23. 5. 2016 12:11

Sio napsal No, možná je to skutečně tak, že Hillary zastupuje vnitřního prediktora USA (vojáky, vysoké úředníky, politiky atd.), zatímco Trump má za zády GP (globálního prediktora). Chřestění se zbraněmi v zájmu GP není, zdá se, že si lépe uvědomuje následky. USA jde postupně do kopru a zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Proto je VP USA mnohem nebezpečnější, jsou ochotni jít do daleko větších rizik, jde jim o kejhák nebo dobré bydlo. Ano, bude to tak nějak. Boj mezi exponenty směřování US politiky je zřetelný, vnější US politiky je zřetelně nejednoznačná. Celý systém je v krizi, v ohrožení. Samozřejmě pád… Číst vice »

Sio
Sio
23. 5. 2016 13:03

peter. napsal

http://rusnext.ru/recent_opinions/1463950562

Dost děsné, pokud je Putin skutečně někým řízen.

Sio
Sio
23. 5. 2016 13:05

Admirál napsal Ano, bude to tak nějak. Boj mezi exponenty směřování US politiky je zřetelný, vnější US politiky je zřetelně nejednoznačná. Celý systém je v krizi, v ohrožení. Samozřejmě pád Ruska a jeho drancování by oddálil existenční problémy, jako je před časem oddálil konec a konverze východního bloku. Jenže Rusko ukázalo zuby. Co bude dál? Je to na hraně nože. Na osobnosti US prezidenta i s vědomím jeho omezení a nevšemocnosti oproti silám mnohonásobně objemnějším velice záleží. Dovolím si zde trvat na svém: Jestli že různí Lestichové, Lipoldové, Fendrychové, Urbanové, Hvížďalové, aj. tvrdí, že Trump je katastrofa, lump, podvodník, budoucí… Číst vice »

TomATom
TomATom
24. 5. 2016 9:45

Sio napsal http://aloban75.livejournal.com/1972673.html Díky za super link. Mainstream vždy a stále tvrdí, jak ženy USAmanův samy skákaly do náruče. A že jako zvěř se chovala jen a pouze Rudá amáda. Pamatujete na pohádku Květy Fialové? Ještě jako mlaďoch jsem se trochu více zajímal, trochu i z osobních důvodů, o tzv. šedou (neoficiální) historii WWII. A tak uvedené, na daném webu, není pro mne nic nového. V některých vzpomínkách účastníků války je to (často) nepřímo zmíněno. Když jsem jezdívával do Rakous či Německa, někdy jsem si říkal a občas se i nahlas „domorodce“ česky ptal :-D, zda-li ví, kdo byl vlastně… Číst vice »