Trumpův první státnický čin v úřadě

Moderate Rusové už jasně řekli, že pokud se Američané stáhnou, pak je možné politické řešení krize. Asad vypráskaná ze země zbytek zahraničních teroristů (Idlíb a okolí, pásmo za Eufratem). Pak začnou delikátní jednání s Turky o odchodu vojsk z okupovaného pohraničí. Kurdové po jejich debaklu s CIA přiběhnou k Asadovi sami.


Prezident Donald Trump, tento týden ve čtvrtek (20.12.) oznámil, že jako nejvyšší velitel ozbrojených sil nařídil postupné stažení US-vojsk ze Sýrie. Cíl daný zničením ISILu prý byl splněn. Bushova, Clintonova a Obamova Amerika dostala po nelegální a prohrané Druhé válce v Iráku s miliónem mrtvých další „Mission Accomplished.“ Jak jsem napsal v nadpisu, jde o první státnický, a ne kupecký čin Trumpa v úřadu. Jistěže nikdo neví, zda americká okupační a kolonizační armáda se skutečně stáhne ze Sýrie. Jsou zde stejně nelegálně jako bylo nařízeno bombardování Jugoslávie, vytvoření Kosova, Druhá válka v Iráku, Porošenkovo vraždění na Novorusiji podporované z NATO, ruské obsazení Krymu a 17-letá okupace Afghánistánu. Všimněte si, na které pořadí se v tomto západním neřádu dostal Krym. Rusové jsou v Sýrii na pozvání oficiální vlády, kterou se Západ chtěl sesadit barevnou revolucí a ozbrojeným povstáním zahraničních teroristů. Ty Západ podporuje zpravodajsky a vojensky a Saúdové s Turky je platí.

Zkušebním kamenem bude stažení amerických vojáků ze základny Al-Tanf. Zde Pentagon a CIA cvičí asi 4 tis. teroristů a rekrutuje je z 50 tis. uprchlického tábora, který připomíná koncentrační tábor. Kromě americké pomoci a žoldu tam nesmí vstoupit žádná nezávislá humanitární organizace. Celé pásmo Američané prohlásili za vojensky okupovanou zónu. Odtud Američany vycvičení, zpravodajsky a takticky řízení teroristé podnikají systematické útoky směrem na Palmýru a Deir es Zaur. Důvod západní podpory teroristů je stejně jednoduchý jako Hitlerova totální válka nařízená po prohrané válce na východní frontě. Když Západ nezničil Asada, tak zničí infrastrukturu a města v Sýrii. Po vyhladovění a rozbití státu má být Asad zničen povstáním, protože země je zničena minimálně na jednu generaci. To je konečný smysl barevných revolucí, které se v Libyi a v Sýrii ukázaly celé demokratické kráse.

Jak bylo řečeno, okupační vojska Západu se zatím nestahují. A Francouzi a Britové, kteří zde teroristy podporují vojensky, ti prohlásili v reakci na Trumpa, že stažení zatím neplánují. Jejich boj proti Asadovi bude oficiálně pokračovat stejně, jako běží od roku 2011. Problém jejich poradců u teroristů bude ale v tom, že jsou na odstřel a budou nemilosrdně zlikvidováni, pokud odejde jejich americký protektor. Navíc Asad a jeho spojenci mají plné zuby zejména kvůli (údajné) francouzské pomoci při přípravě plynových útoků proti civilům, včetně britského výcviku a placení speciální psy-op bojůvky teroristů zvané Bílé přilby. Takže tentokrát vyvolalo Trumpovo rozhodnutí u západních spojenců skutečnou paniku. Dozvěděli se to z tisku, Trump je předem nekonzultoval, stejně jako nekonzultoval Izrael. Rozhýbané škatule se podobají odchodu Američanů z prohrané války ve Vietnamu. Pojďme k těmto reakcím, protože jsou důležité. V politice platí, že jednáte, jako by se daná věc skutečně stala a tím anticipujete předpokládaný účinek (efekt sněhové koule, sebenaplňující proroctví).

Začněme tím směšným a komickým, což je česká reakce, viz článek na webu Argument (A pak nezbyl žádný). Tento komentář v duchu amerických liberálních jestřábů hodnotí stažení USA negativně, a to skrze dobrovolnou demisi „šíleného psa“, alias generála Mattise, který bude ministr obrany jen do jara. Trochu slušnější levicoví liberálové v USA jsou alespoň schopni vysvětlit svým čtenářům, že vláda tria korporátních fašistů daná spojením jednoho promile bankéřů a korporací (Tillerson), vojensko-průmyslového komplexu (Mattis) a deep-state (McMaster) byla fatálně špatná. Tato trojka se v nezávislém tisku nazývala „dospělí v Oválné pracovně“ (adults in the room), podle Varufakisovy knihy o vykradení Řecka. A tito korporátně-fašističtí dospěláci trpělivě vysvětlovali infantilnímu národu, že je třeba vést všechny prohrané a zbytečné války, které si bankéři, průmyslníci a vojáci jen budou přát. Trump všechny tři agenty fašistického „deep state“ už vyhodil a náš liberální a „nezávislý web“ toho lituje. Také je lituji, ale to je typický český výpadek v myšlení kavárenské liberální levice. Jedou podle not daných od roku 1990, jenže mezitím se ve světě změnil velmocenský US-bigbít na ruskou častušku a na čínskou operu. V USA jsou jsou tito pomatení levicoví liberálové alespoň schopni uznat, že války vedené za Clintona a Obamy (pravicové Bushovce nepočítám, to byl pracovní úkol) vedly k ožebračení Ameriky.

Další zmatek vypukl v Sýrii a okolí. Izraelci se o stažení vojsk dozvěděli v den vyhlášení a jsou v šoku, jejich podpora teroristů v Sýrii končí. Navíc je jasné, že válku v Sýrii vyprovokovanou Západem a Saúdy vyhrál Hizballáh, Rusové a Írán. Takže barevná revoluce podporovaná vojensky Izraelem znamená, že bude v případě konfliktu napaden ze dvou stran, od Libanonu a ze Sýrie. A na nezákonně okupovaných Golanech se jim už teď bouří Drúzové. Země je demoralizována teroristickou válkou proti Arabům, má problémy s PVO a s armádou obecně. Ta nebojuje proti reálnému nepříteli a zvykla si střílet ze zálohy neozbrojené ženy a děti v Gaze. Izrael nemůže bombardovat Sýrii po zadrátování ruskou PVO. Za zákeřné svinstvo sestřeleného ruského letounu IL-20 s posádkou specialistů si je Rusové zapsali za uši. A protože Rusové vyhráli válku v Sýrii, stačí se podívat na frekvenci letů Netanjauha do Moskvy a zpět, pochopitelně bez výsledku. Na podělaného jednou spadne i kadibudka, tolik v kostce k izraelské proradné zahraniční politice a vojenským akcím. Ale židovský aparteidní stát může potěšit v jeho blízkovýchodní bídě, že Izraelci alespoň řídí USA, i když nikoliv své blízké okolní státy.

Další, kdo prohrál, jsou Kurdové. Psal jsem v minulém článku (Vítězná diplomatická ofenzíva Lavrova, trapné mlčení Západu), že Kurdové se chovali jako loupežníci na jimi okupovaných územích a jako obvykle se spolehli na CIA. Američané je prodali (také jako obvykle) a s nimi také své syrské žoldnéře v FSA/Syrian Democratic Forces (SDF). Trump asi vyjednal setrvání Turků v NATO, koupení málo funkčních Patriotů jako záplatu na ruské S-400. A také asi vyjednal předběžné zastavení ofenzívy Turků proti Kurdům v příhraničních oblastech Sýrie. Na proamerické žoldnéřské frontě je panika kompletní. Kurdové začínají jednat s Asadem o obsazení Afrínu a Manbídže, SDF bude asi předávat ropná pole za Eufratem. A protože Západ připravil FSA a Kurdy o miliony z loupeží a žoldu, tak tito demokraté asi propustí tisíce teroristů, které mají ve svých koncentračních zajateckých táborech. Ti demokraté se po dovolence opět vrátí do Evropy a budou pokračovat v džihádu proti proradným Evropanům. Jak je vidět, tuto barevnou revoluci provozují poslední rok už v EU zcela systematicky. Tím je jasné, že i kdyby USA neodtáhly, což v posledních 17 let marných slibů dělají v Afghánistánu, efekt Trumpových slov už de facto nastal, na Blízkém východě určitě.

K teď k Rusům a k Lavrovově diplomacii, která vyhrála. Putin na každoročním interview s novináři (bylo jich už 1700, hlavní mediální světová událost), jasně řekl, že počká a uvidí. Ale Rusové už oficiálně prohlásili, že pokud se Američané stáhnou, pak je možné politické řešení krize. To znamená, že Asad vypráská ze země zbytek zahraničních teroristů (Idlíb a okolí, pásmo za Eufratem). Pak začnou delikátní jednání s Turky o odchodu vojsk z okupovaného pohraničí. Kurdové po jejich debaklu s CIA přiběhnou sami. A navíc část z nich se Američanům nikdy neprodala (marxistické frakce) a část vždy bojovala s Asadem (Kurdové v Aleppu). Můj odhad je, že tato dvojí parta postupně převezme po proamerických loupežnících celé kurdské hnutí. Po debaklu jejich vedení v Iráku a v Sýrii se pokusí s Asadem dosáhnout nějaké federace. Ale místní kmeny už Kurdy nenávidí (stejně jako Turky) za jejich loupení a násilné odvody mladých Syřanů do proamerické žoldnéřské armády. Takže není jasné, kolik území Kurdové a FSA ve skutečnosti ovládají. Podle posledních reálných map menšin v Sýrii dělaných před vypuknutím teroristického puče bude jejich početnost nad 50 % místních populací územně velice malá a na federativní uspořádání to asi stačit nebude.

Co uhrál Trump? Vyhodil další představitele deep state ze své administrace a snížil vliv vojensko-průmyslového komplexu. Navíc se zachoval jako státník a uznal, že tato kolonizační a okupační válka je pro USA prohraná (tedy vyhraná) a že další pokračování okupace Sýrie po boku teroristů a placených žoldnéřů už nemá smysl. Pentagon v auditu nedopočítal 21 biliónů dolarů a drze prohlásil, že je mu to úplně jedno. To asi Trumpa naštvalo, protože on daně platil. Banky a armáda s vojensko-průmyslovým komplexem jsou v USA mimo zákon, takže mohou beztrestně krást (hypotéční krize) a vést nelegální války (všechny od Vietnamu). Takže liberálové teď musí Trumpa povinně nenávidět za mírové snahy, jako Pražská kavárna nenávidí Babiše za normální vedení státu. Za sebe bych byl opatrný, nemám rád korporátní fašismus v žádné formě, ani a la Klaus, Babiš, Trump nebo Obama. Proto nebudu ze žádného z těchto korporátních panáků dělat spasitele, jak mají ve zvyku české infantilní weby. I ty tak zvaně „nezávislé“ sajty mají manicheistický pohled na politiku, rozdělenou jako ve fotbale na „naše“ a na „jejich“. Mne zajímá, kdo nalajnoval hřiště, kdo inkasuje vstupné, komu patří klub, kdo platí hráče, kdo napsal pravidla a kdo to píská. Ale to jsou ve fotbale detaily, že ano, hlavní jsou přece ty pestrobarevné dresy.

Z hlediska vlády jednoho procenta je jen velmi malý rozdíl mezi korporátním fašismem proruského „činovníka“ (latinsky agens) Klause, kterého pilně chválí ruský Sputnik, nebo amerického Obamy, kterého pilně chválí klintonité z pražské liberální kavárny a neoliberální galerky. Trumpa je zatím možné pochválit jen za to, že v prvním kole prosadil svou vůli proti deep state, který chce nekontrolovanou eskalaci násilí po celé planetě ve jménu dalšího zbohatnutí jednoho promile. Ale Trump patří k jednomu procentu korporátního fašismu, to není žádný demokrat. Proto jasně řekl, že povede dál proxy-válku proti Íránu a US-okupační vojska zůstávají v Iráku. Vojenské US-jednotky se přesunují ze Sýrie do pohraničí Iráku a zde budou s místními nakoupenými sunnitskými žoldnéři a Kurdy bojovat proti šíitským milicím podporovaným Íránem. A dále platí, že i když Trump avizuje stažení vojsk v Afghánistánu, už tam po celý rok lifrovali zahraniční teroristy ze Sýrie. Tyto demokratické uřezávače hlav vede jako obvykle CIA, která má půl století praxe z vedení fašistických a drogových gerilových skupin ve Střední a v Jižní Americe. Navíc Afghánistán má pro odchodu regulérní US-army prý vojensky převzít bývalý Blackwater, což by znamenalo pro zdejší obyvatele skutečný teror. Vzpomeňme na somálské Mogadišo a na íránskou Fallúdžu. Zde po řádění těchto žoldnéřů začalo lidové povstání, které si pak převzal ISIL do své režie a ustavil se jako stát nejprve v Iráku a pak v Sýrii. A stejný teror provozovali tito žoldnéři v Jemenu a v Afghánistánu, viz heslo „Blackwater“ a „dirty wars“. Takže na chválu Trumpa jako mírotvorce je zatím dost brzo.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články (1)

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
21 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Dana
Dana
24. 12. 2018 2:00

„Takže na chválu Trumpa jako mírotvorce je zatím dost brzo.“ Baze, baze, pravdu ma pan Umlauf. Americkym imperialistum nelze nikdy verit. Pripomente si Fucikovo „Lide, bdete !“ Jediny mirotvorec na svete je Vladimir Putin, o tom zadna.(diskuze) Po tom, co Vladimir Vladimirovic zachranil Syrii, rozsiri sve mirotvorne usili a prinese mir vsem muslimskym Arabum i Persanum. Vybuduje znova rozbita mesta, zchladi rany zpusobene okupanty, deti si budou stastne hrat bez hrozby cizackeho bombardovani. Uz se tesim, jak budou vsichni muslimove, sunniti i shiitove tancovat tanec souzneni s hlasitym volanim Allahu Akbar.. ( Samo, ze jen muzi. :-) Stejne ale nejlepsi… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 12. 2018 15:51

LGBT-„dano“, nedělej tady ostudu svému chlebodárci. To, co jsi tu ,,vytvořila“, odpovídá schopnostem jedince, který absolvoval základní školu za 12 let, nebo … zvláštní školu za 8… :-)
Kak říkal V. Zaznobin – na světonázorové úrovni již Rusko vyhrálo proti otrokářskému anglosaskému systému. Dodávám: „…. kterému slouží český mediální janičář a kavárenský výkvět LGBT-dana“.

Dana
Dana
24. 12. 2018 19:35

Ha ha Kaligulo,
tak pan Zaznobin, svetovy expert na civilizacni systemy, to je ten, co nam ignorantum vysvetluje rizeni sveta, ze:
„Představitel autorského kolektivu „Vnitřní prediktor SSSR“ o původu oddělení židovského podvědomí a vědomí, tak aby se z nich stali otroci globálního prediktora, tj. skrytého společenství s hermetickými znalostmi.““
Tak to jooooo.
Ty hermeticke znalosti ve skrytych spolecenstvich, to je sila, – proc ne- magicke ritualy miluju a na Stedry vecer bude ritual extra specialni.
:-)

Botičky od Diora
Botičky od Diora
25. 12. 2018 9:45

Přeji hezký vánoční den všem lidem dobré vůle, mezi kterými trollující mediální mopslík LGBT-„dana“ rozhodně nepatří. Je mi líto, že v záplavě všech černých „informací“ můj komentář nebude mít důležitost která by umožnila najít těm velkým skupinám mocných vůdců informačního světa cestu ven z bažiny, ve které se vzájemně ohazují svým vlastním bahnem, protože cizí (bahno) jim již nepomáhá rozsvítit vlastní rozum… Jenom z principu a navzdory všemu ale platí: Svět založený na lži a nenávisti takových „dana“ se řítí do hlubin pekla obestřeného pekelnou svatozáří vševědoucího západního „deep state“ a celého systému vševědoucího a ve vlastním bahně se potácejícího… Číst vice »

racek
racek
25. 12. 2018 17:10

ani ty příspěvky paní Dany ani nečtete. Nebo jen první dvě slova ve větě. Já jsem taky párkrát vyskočil. No ale pak jsem to začal číst do konce. Ono pod obvyklám pokřikem .. komunisti, fašisti, arabáci, základní vzdělání doplnit nebo fučík s Trumpem ..jakými se rádi častujemě … je velice zajímavý pohled z druhé strany. Ono Rusko není dávno SSSR a USA není ten stát, který jsme obdivovali četbou prvorepublikových kovbojek a Mayovek či poslechem Hlasu Ameriky … Fakt, přátelé, najděte si to podstatné. Pani Dana má opravdu přehled a dobré informace. No a že nás někdy nadzvedne? My ji… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 12. 2018 18:12

Chlapi, priznejme si, že paní Dana má koule. / Možná i prostatu. / Nedej bože, že dokonce deepstatu. Mně osobně nikdo nemusí poučovat o distanci vsemi směry. Ale, ale ale… Dneska jsem v TV kraksne shlédl celkem zajímavý porad o rozpadu SSSR. Emerika se děsila, že by se i Rusko mohlo rozpadnou. … Milion starosti navíc. Ruský diktátor nového ritu vyhovoval. Ale musel by poslouchat, co mu tzv. západ nakuka. A pak to hlavně dělat. Ve své době podrazil Gorbačova i jinak než si tu my píšeme. Byl prostě naivní demokraturnik. A když přišel Putin, tak pohoda. Jeste žijící busista… Číst vice »

orinoko
orinoko
25. 12. 2018 18:16

To je hrozný, jak trumpifajksl všude veleben za odchod ze Sýrie.
Jeste neodešel. A jestli na tom bude podobné jako hejvl se svým odchazrnim , tak potes pambu.

racek
racek
25. 12. 2018 20:27

orinoko napsal

To je hrozný, jak trumpifajksl všude veleben za odchod ze Sýrie.
Jeste neodešel. A jestli na tom bude podobné jako hejvl se svým odchazrnim , tak potes pambu.

No, já si myslím že za tím je nějaký záměr. Telefonická dohoda o čemsi s Erdoganem, Putinův úšklebek … já tipuji že ho tam zastoupí sultán s tím, že na jeho nové základny konec konců může kdykoliv přijít, však je v NATO. . Ten hraje na všechny strany a krásně mu to vychází. A o stažení nechce ani slyšet. Ti Kurdové nejsou to jediné, co tam chce řešit.

orinoko
orinoko
25. 12. 2018 20:46

racku, to je myšlenkove velmi podnětný prispevek.
Hned se mi vybavil dávný Karel Gott.
…Tam , kde šumí proud a racek léta v oblacích, mám já ….

racek
racek
25. 12. 2018 22:24

Aha, Gott … jo naše školní hymna … Ze zdi na mě tupě zírá …

Gatta
Gatta
25. 12. 2018 22:29

Re racek
– ad Dana – občas to vypadá jako troll – občas je to ale opravdu přínosný pohled.

– ad Trump – však už v prezidentské kampani sliboval couvání z BV – a že USA už nebudou nikomu zajišťovat bezpečnost a plnit jeho mocenské ambice zadarmo. America First!

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
26. 12. 2018 16:36

Pokud vím, RF zastavilo Ukrajinské válečné lodi (jakkoliv malé- byly ozbrojené- a „plastik“ zase tolik neváží) V RUSKÝCH TERITORIÁLNÍCH VODÁCH – které byly Ruské již před připojením se Krymu k RF -a poté co se řada Ukrajinských činitelů nechala slyšet že „most zbourají či vyhodí do povětří“… Na Německo USA vyvíjí skrze svého „místodržícího“ stále trvající okupační moci (samozřejmě že je okupují aby byli „svobodní“) trvalý nátlak- hovoříc o „nutnosti zastavit ruskou AGRESI“… Tj. ochrana hranic v Mexiku zdí je O.K. – ale ochrana Ruských hranic či mostu je zcela nepřípustná!! US velvyslanec německé vládě: Ukončete podporu Nord Stream-2! http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/byznys/us-velvyslanec-nemecke-vlade-ukoncete-podporu-nord-stream-2/… Číst vice »

Gatta
Gatta
27. 12. 2018 8:22

PS – Trumpova politika … Co si vzpomínám, tak to bylo součástí Trumpova programu – a on ho naplňuje, neboi se o to alespoň snaží. Stejně jako jeho prohlášení, že USA musí mít nejlepší armádu na světě – America First! Jen zdánlivý protiklad … Podle mne jde o tři principy: 1 – méně vládou placených vojáků po světě (když tak jen plně placeni zemí kde jsou umístění) 2 – o hodně více prodaných zbraní současné technické úrovně (i spojencům. kteří si budou muset hradit svoji obranu více než dosud – souvisí s bodem 1) 3 – masivní investice do špičkových… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2018 9:12

re Gatta: jo, ale když on se mu „tak trochu“ do „p“rezidentování plete ten „nezbedný“ Deep State… Skoro se pak i člověku „zdá“, kdo že je tou „osou demokracie“ kolem které „se to celé vrtí“… ad 1.: bylo by záhodno. Ale moloch představoval hodně „funkcí a postů navíc“ i pro „hvězdnaté důstojnictvo“, které ne a ne odejít, a „výsluhy“ znamenají také nemalý „odliv“ prostředků z rozpočtů. Jaxi „zapomněli někde hrdinně padnout“… Nepotkává je přímo tolik „problémů“ co běžné vojáky “ v poli/džungli“… https://veda.instory.cz/143-veterani-z-valky-ve-vietnamu-bojuji-se-zakernym-parazitem-zpusobuje-vzacnou-formu-rakoviny.html Někteří v sobě objevili člověka- čest výjimkám- i když zpráva i Iděsu. https://zpravy.idnes.cz/vietnam-valka-veterani-usa-d0b-/zahranicni.aspx?c=A160525_144137_zahranicni_ert ad 2.: USA v… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2018 9:26

Dohodám a představitelům se ale musí věřit, musí být ověřitelné a vynutitelné. A USA bohužel dlouhodobě dělají z mezinárodního práva cár papíru. „Americká výlučnost“ není ve vyspělejším rozvojovém světě již nijak respektována ve světle drancování, ponižování a mnoha svinstev v nichž Amerika jela a jede… Svinstev bude vypadávat ze skříní čím dál více… Ruský program výstavby vojenského průmyslu ve smyslu aby ty nové technologie byly využitelné i v civilním průmyslu a životě, pro mír a život, jejich priority „konverze“ bez zničení obranného průmyslu a výzkumu nyní nemá ve světě obdoby, nevyvíjela tak ani Čína, neb jí mnohdy stačilo kopírovat. Ale… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2018 9:49

Rusko a RF se ukázaly být přes jejich nemalé problémy někým úplně jiným, nežli zcela rozvráceným státem a bezvýznamným, zaostalým společenstvím bez naděje a budoucnosti. Naštěstí- pro ně i svět, ne úloha RF ve světě je skutečně globálně významná. Již dnes jsou příkladem země která jde nahoru možná ne extrémními skoky- zato ale dlouhodoběji. Přes množství problémů i díky Putinovi a jeho komandě a spolupracovníkům udrželi soulad vzdělanějších obyvatel a vzdělanějšího, státnického vedení, zachránili vědu a výzkum… Naproti tomu u zhýralé Ameriky se dostavil šok, a teprve přijde poznání z faktu že své předpoklady k vedení světa – naštěstí –… Číst vice »

Gatta
Gatta
27. 12. 2018 9:51

Re Martin – předně přeji hlavně zdraví a to dlouhá léta – nejen v novém roce :-) Myslím, že si rorumíme … ad 1) – snižovat profi armádu je vždy náročné a u důstojníků a generálů zvláště. No, oni, ani kdyby padli vdžungli, tak to o moc levněji nevýjde – po většině by zůstaly vdovy a sirotci se svými státními důchody. ad 2) – a právě o to jde – prodávat či nanutit současný americký šrot a rozjet zase naplno za cizí peníze vlastní zbrojní výrobu a výzkum. ad 3 ) – ono stále nevíme (podobně jako u Zemana) –… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
27. 12. 2018 10:00

Věřící vždy mají NADĚJI, a tak pokud mají čemu věřit, vždy porazí nevěřící „svaté přesvědčené“… Ti první totiž věří v ČLOVĚKA A LIDSTVÍ. A samozřejmě nemám ve smyslu věřících na mysli náboženské fanatiky a dogmatiky. Opět- národ považující za své Husa i Komenského snad dosud soudnost v honbě za pozlátky bezbřehého individualismu neztratil. A tak ač je „počtem malý“, přesto má co dát světu i dále. A to přeji všem „malým“ národům- národům kde lidé „nacio“ vnímají jako pouto k rodné zemi, ne jako prostředek povyšování se nad jiné… P.S.: a ono „v různorodosti je síla“ je i úplným popřením… Číst vice »

Viky
Viky
27. 12. 2018 13:52

to: Dana-„…„Takže na chválu Trumpa jako mírotvorce je zatím dost brzo.“ Baze, baze, pravdu ma pan Umlauf. Americkym imperialistum nelze nikdy verit. Pripomente si Fucikovo „Lide, bdete !“ Jediny mirotvorec na svete je Vladimir Putin, o tom zadna.(diskuze)…“ —————- Milá Dano, on jistě není V. Putin jediným mírotvorcem na světě. Jen … Možná jste to přehlédla, ale ruské ozbrojené síly se nacházejí a působí na území Syrské Arabské Republiky v souladu s mezinárodními zvyklostmi a mezinárodně přiznaným právem. Na rozdíl od amerických ozbrojenců. K tomu, aby nebyli američané okupanty v Sýrii, stačilo úplně málo. Souhlas – mandát RB OSN k… Číst vice »

Viky
Viky
27. 12. 2018 14:45

a ještě jednou to: Dana- „… Po tom, co Vladimir Vladimirovic zachranil Syrii, rozsiri sve mirotvorne usili a prinese mir vsem muslimskym Arabum i Persanum. Vybuduje znova rozbita mesta, zchladi rany zpusobene okupanty, deti si budou stastne hrat bez hrozby cizackeho bombardovani. Uz se tesim, …“ ——– Mírně řečeno, podle své propagandy soudíte druhé. RF neusiluje o podobný obraz, jaký o sobě samých šíří emeričtí pepíci. Ne, to opravdu neznamená, že jsou Rusové takoví hodní strýčkové. Ale, … ono jde o „Ruské národní zájmy“. (jako bych od Vás slyšel, že jsou to kecy, že RF v Sýrii žádné „Národní zájmy“… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 12. 2018 18:39

Viky: Kdyby Nadnárodní Americká Teroristická Organizace získala ke svému šíření demokracie a západních lidských práv a hodnot (alias bezbřehému vraždění v zájmu jistého DEEP STATE) mandát RB OSN, stala by se OSN teroristickou organizací. A jak se tady všichni baví o byznysu, který válka v první řadě znamená. Pokud se deep state rozhodne udělat byznys z budování kanadskomexického průlivu, bude se tomu svět těžko bránit. Nicméně myslím, že tady jsme dosáhli jednoho limitu tohoto byznysu. Úroveň zbraňových systémů neovládaných deep state je na úrovni, že investory a akcionáře válečného byznysu si najde kdekoliv na zeměkouli a přilehlých prostorech vesmíru. Jak… Číst vice »