Tuž poďme si to zhrnut…

Rok dvacet dva konči. Nebyl až taky zly, jak se jevil. Ale dobre to nebylo. Rus už to nevydržel a zahajil valku proti Zapadu na Ukrajině. Fijalova vlada se rozhodla, že je ve valce a začala zadarmo dodavat zbraně jedne straně.

Tak hlupy nebyl ani Gottwald, kery aji v době konfliktu mezi Židama a Arabama dodaval zbraně oběma stranam – ale rozhodně nebyl taky cyp, aby je dodaval zadarmo. Po vladě Babišově, kera se dopustila trestneho činu apartheidu a rozdělila lidi na občany prvni a druhe kategoryje, se fialova vlada dopustila popřeni svobody slova a nechala zakazat weby, kere se ji nelibily.

To pro nas neni nic noveho. Za Hytlera byli tež občani rozděleni na svepravne a na bezpravne. A za Husaka se tež rušily nepovolene rozhlasove stanice.

Žadna z tehdejšich vlad ovšem nebyla tak debilni, aby poškodila vlastni občany tym, že přestala brat energyje ze zdroju, kere su pro občany nejvhodnějši, a naopak vlastni eletryku začala dodavat susedni velmoci za zlomkove ceny, kere su dotovane z peněz duchodcu, keři možu leda tak ryt držku v zemi.

Takže ne, nemožeme řikat, že to byl uplně špatny rok, ale je to asi to same, jak když si lidi po vystupeni z vlaku na rampě řikali – neni tak zle, navic nas fčil čekaju horke sprchy… Sorry za taky přiměr, ale stary Heitzmann by mi to schvalil.

Před nama je rok dvacet tři.

Všeci se tvaři, že všecko je v pořadku, kobzole su v řadku.

Ja bysem to tak neviděl.

Podle veškerych naznaku to vypada, že Ukrajinu čeka brutalni pad měny. Ne ten, kery byl v letě, kdy kurz klesnul z osumdesati haliřu na pětašedesat. Fčil bych to odhadoval na totalni zhrouceni hřivny na sedminu puvodni hodnoty. Logicky to vyplyva z teho, jak se Ukrajinska oligarchyja snaži za každu cenu vyvezt obili do ciziny, aby ziskali tvrdu měnu. To je krok pochopitelny. Nepochopitelne je, čemu prodavaju tunu pšenice za sedminu tržni ceny…

Jasne, možete řict, že to je dusledek agrese. Ja bysem to charakteryzoval jako dusledek totalni, dluhodobe korupce, kera v tom statě po desitky roku probihala a totalniho vytunelovani za posledni rok, kdy neochota vladcu dodržet Minske dohody, kere sami podepsali, zpusobila stav, kdy Ukrajincum v jejich vlastni zemi už nepatři vubec nic. NIC. Cely stat je totalně zadluženy a posledni věc, keru snad zbyva zrobit, je zem rozparcelovat a předat susedum.

To by nemusel byt naš problem, pokud by fialovi zaprodanci v čele našeho statu nevyhlašovali, že to je naša valka, že my sami zme ohroženi a že budeme bojovat tak chrabře, že brzo budeme pod hradbama Kremla a Rus sam zdrhne za Ural.

Takže ano, přiznejme si, že fčil už to je naša valka. Bo nas do ni vtahli. Je uplně jedno, že si ju nikdo nepřal, kromě tych fijalovych mamlasu. Tajak ve všeckych valkach v minulem stoleti, už zase na počatku velikeho konfliktu stojime na te blbe straně. Už zase nas ženu, abysme rukovali do konfliktu, kery s nama nema nic společneho.

Podle všeckych indyciji se Zapad snaži eskalovat konflikt v severnim Kosovu, kaj su posledni zbytky srbskeho obyvatelstva pod natlakem albanskych synku. To može přerust v horky konflikt NATO x Srbsko. Enem se obavam, že Srbi už nesu taci bezbranni tajak v roce 99. A my zme sučast NATO. Už se těšite, až dostanete povolavak a pudete střilat Srby na jejich uzemi?

A co je nejhorši, špekuluje se o tym, že hrdinny Polak pude poskytnut bratrsku pomoc svojim zapadoukrajinskym kamošum proti připadnemu běloruskemu utoku ze severu, a aby to nevypadalo jako retrookupace zapadni Ukrajiny tajak v roce 19, tak to zrobi mirova koalice bratrskych sil Slovaku, Čechu a balckych narodu pod vedenim hrdinneho Juzka.

A co pak? Poskytne bratrsku pomoc Maďar svojim bratrum na Podkarpatske Rusi, kera byla po tisic roku sučasti Maďarskeho kralovstvi? A co Rus? Poskytne bratrsku pomoc svojim lidem až po hranicu s Podněstřim?

Tuž, nevypada to dobře, co?

Ale nas se to přece netyka, ni? Klidně si zvolme Čapuši, nebo PetroPavla. Prašť jako uhoď. Jediny, kery vypada, že by nas neposlal do valky, tedy Jarek Bašta, ma minymalni šance na uspěch.

Což znamena enem to, že rozhodovani mezi Čapuši a PetroPavlem je enem rozhodovanim, jestli budeme rukovat v březnu, nebo až v květnu.

Tuž, tak vypada uvaha o přištich měsicach z mojiho pohledu.

Buch s nama.

Zdroj: Blog autora na idnes.cz

4.3 27 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Silentpysk
Silentpysk
2. 1. 2023 11:47

„Zlomková cena elektřiny“ není dílem Fialovy vlády, ale Babišárna.

Irena
3. 1. 2023 6:36

Přesně jak jsme loni na jaře předpokládali, Rusko které je ekonomicky Autarkie, nemá problém obcházet sankce, protože ruské energie, suroviny a hnojiva a potraviny jsou světové nedostatkové komodity, a není je čím nahradit, a zároveň Rusko za ně dováží průmyslové a spotřební zboží, které umí každý na světě vyrobit. Evropa tak sankcemi přišla o levné energie, a o vývozní trh pro své výrobky. Rusko pouze vyměnilo své odběratele a dodavatele. Protože průmyslového a spotřebního zboží je na světě přebytek, bude EU zasažena recesí a de-industrializací.

Celý článek zde:

https://ksb-csr.net/threads/mazany-putin-ustedril-vsem-svym-nepratelum-novou-krutou-lekci.422/

Bety
Bety
3. 1. 2023 7:56

Ukrajincům už nepatří vůbec nic, až na Zelenského a jeho věrchušku, které podle Forbesu
vzrostlo osobní jmění za minulý rok na dvojnásobek – s připomínkou, že jsou to údaje
oficiálně přiznané ! Jaké výše dosáhlo to neoficiální můžeme jen hádat.
A o tom ta válka je milí spoluobčané.

Alva
Alva
Reply to  Bety
5. 1. 2023 12:46

No Bety – škoda, že jsem dočetla první větu až do konce.
Protože její zkrácená úprava: „Ukrajincům už nepatří vůbec nic, až na Zelenského“, by byla dokonalá. :-)
Aspoň něco by jim zbylo.

Bety
Bety
Reply to  Alva
5. 1. 2023 14:06

Vy jim fakt přejete to nejhorší, ale Zelenskij patří někomu úplně jinému, tomu
kdo opatruje jeho prachy. :-)

orinoko
orinoko
3. 1. 2023 8:43

Poté, co se zdálo, že se situace na Haliči jakž takž stabilizovala, tak opět Rus začíná připomínat válečného idiota, jemuž je jakékoli poučení z minulých dějů naprosto cizí. Po Rogozinovi trefil ukrobot v Doněcku jakési učiliště či co plné ruských vojáků a snad i munice. V tuto chvíli kolem 70ti mrtvých. Něco podobného se mělo teď odehrát v Chersonske oblasti. Bez emero návodčích by to šlo těžko. A to má Rus starost, aby náhodou netrefil emero robocopa. Je možné přát nepoučitelnému volovi úspěch? Aby se člověk sám neblamoval? Pokud Rusko prohraje, tak jen DÍKY vlastní debilite. A to prý lidský… Číst vice »

Alva
Alva
Reply to  orinoko
5. 1. 2023 13:03

Můžeš být klidný. Ukrajina hlásí: Šéf ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov prohlásil, že ruský prezident Vladimir Putin je smrtelně nemocný, má zřejmě rakovinu a pravděpodobně brzy zemře. (Už asi páítá zaručeně pravdivá diagnóza. Jednou to vyját musí, nikdo není nesmrtelný,) A dále: Putinův režim je všem pro smích Budanov v interview dále prohlásil, že Ukrajina letos zvítězí. Podle webu ABC News v rozhovoru rovněž avizoval, že Kyjev chystá na jaro zásadní ukrajinský nápor vůči ruským invazním silám, přičemž největší boje se podle něj dají očekávat v březnu. Týkat se mají území od Donbasu po Moskvou anektovaný ukrajinský poloostrov Krym. „Rusko už není pro… Číst vice »

orinoko
orinoko
Reply to  Alva
6. 1. 2023 13:09

Shlédl jsem nějaký záznam patrně od Bachmutovky. Ten ukrobot musel mít kameru na helmě. Smrt v přímém přenosu. Plazil se pomoci nějakému zraněnému kolegovi. Všude svištěly kulky, ale nebylo zřejmé odkud. Probíhalo to v přehradním porostu, který je teď ale bez listí. A najednou konečná. Kamera už se nepohnula. Také jsem viděl záběry ze quadrokoptery, jak na ukroboty pouští nálož. Po jejím dopadu měl jeden evidentně nohu zlomenou na holeni směrem dopředu. Šílený chuťovky…

Irena
3. 1. 2023 8:56

V apríli, po stiahnutí ruských jednotiek z Kyjeva, keď Londýn začal obnovovať svoje diplomatické zastúpenie, sa britské špeciálne jednotky presunuli z Ľvova do ukrajinského hlavného mesta. Minimálne od apríla sa britské špeciálne jednotky podľa R. Magowana zúčastňujú na ďalších diskrétnych operáciách v mimoriadne citlivom prostredí a s vysokou mierou politického a vojenského rizika, teda zabíjali ruských vojakov, pomáhali potopiť krížnik „Moskva“, vyhodiť do vzduchu Krymský most, útočiť na objekty na Kryme a v iných pohraničných oblastiach Ruskej federácie.

https://sk.news-front.info/2023/01/02/vychodny-vojensky-retazec-na-hraniciach-s-ruskom-a-bieloruskom/

fajt
fajt
Reply to  Irena
3. 1. 2023 10:40

a to se ještě šušká, že řezníci z ostrova zdegenerované šlechty a cáklých ovcí stačili prý vyměnit i samotného vladimírova vladimíroviče za nějakého pinta stoupu, kterého teď má kolektivní západ na drátkách – no a jenom kontrolní otázka – udělal Kreml něco s aktivitou anglánských šupáků, poslal na Londýn alespoň nějakou zábavnou prskavku?? odpovím si sám – neposlal a nikdy taky nepošle. ..) zatím je to sranda, sledovat ukrajinskou židovinu ze sanitární zóny a dělat tajtrlíka na pobíhající magory, kteří se snaží zlikvidovat planetu … snad jim ta zábava vydrží v současné safari rezervaci a nebudou chtít do té kolomajzny… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
3. 1. 2023 10:41

Na Bělehrad! Už se těšite, až dostanete povolavak a pudete střilat Srby na jejich uzemi? Opět je humanitárně bombardovat? Na Bělehrad!

comment image

Když je válka, musí se vyhrát a musí se volat sláva ukrajině, to mně nikdo nevymluví!

Last edited 30 dní před by Botičky od Diora
Aleš
Aleš
Reply to  Botičky od Diora
5. 1. 2023 17:25

Sláma Hovadině!

Irena
3. 1. 2023 14:22

ZÁSADNÉ HROMADNÉ PRIPOMIENKY ALIANCIE ZA RODINU K MATERIÁLU LP/2022/856 STRATÉGIA GLOBÁLNEHO VZDELÁVANIA NA ROKY 2023 – 2030 (Zásadné pripomienky k návrhu zverejnenému pod č. LP/2022/856 Stratégia globálneho vzdelávania na roky 2023 – 2030 na linku https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/-/SK/dokumenty/LP-2022-856 s termínom pripomienkovania do 4.1.2023. Všetky pripomienky sú zásadné.) Vážené ministerstvo, Odmietame, aby Stratégia globálneho vzdelávania presadzovala nedefinovaný pojem „globálneho občianstva“. Nevieme o žiadnej globálnej vláde, či o globálnom štáte, ktorého by sme boli občanmi. Nesúhlasíme s tým, aby v globálnom vzdelávaní (ďalej aj „globálnej výchove“) bol na Slovensku ignorovaný princíp základnej bunky spoločnosti – rodiny a úcta k vlastnému národu a štátu a… Číst vice »

Irena
3. 1. 2023 14:32

Film Obyčejný fašismus s titulky, někteří zdejší prý diskutující by se mohli poučit, protože už zřejmě zapomněli…

https://vk.com/im?peers=688122655_737711510_707328317_557448987&sel=510688821&z=video510688821_456239130%2F25ba969fa1f1f61655

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Irena
3. 1. 2023 16:53

Nedivte se jim a nemějte přehnaná očekávání – oni to nikdy nevěděli a vědět nechtěli. Ke štěstí jim stačí vytlačit domů plný vozík z tesca.
Je to velmi těžký film, zde bez přihlašování a ve Full HD:

https://www.youtube.com/watch?v=vIAFJ7QIU7k

Jsem si stále jistější, že si to opět prožijeme. Ale tentokrát I.S.Konev nepřijede a konečné české řešení se vykoná….

Dolmen
Dolmen
Reply to  Botičky od Diora
4. 1. 2023 7:27

Konečné řešení české otázky provede tentokrát český národ svépomocí. Už na to nebude potřebovat vůbec žádného Heydricha.

Alva
Alva
Reply to  Dolmen
5. 1. 2023 13:25

Nevěřte na báchorky. Půlka národa „kope“ za Fialu a pětihlavou saň, druhá polovina „bojuje“ přes počítač hrdinskými řečmi a až by došlo na akci, zalezeme všichni. Pokud jste se někdy podíval jen na kousek diskue na Novinkách nebo Seznamu, nemohl jste přehlédnout, jak se většina vládních přívrženců ukázněně dala na šetření energiemi, místo aby se zvedli a šli aspoň demonstrovat proti neschopné vládě. A to jim , aspoň zatím, nehrozila žádná tělesná újma – slzný ply, voda, obušky, natož střelné zbravě: A tohle si taky necháme líbit – a nejen líbit, ale určitě se to mezi lidmi ani nerozšíří –… Číst vice »

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  Dolmen
6. 1. 2023 11:04

Už se to děje, Dolmene, jen se umět koukat:

Zahraniční obchod ČR byl v listopadu opět deficitní, a to ve výši 1,1 miliardy eur. Dokládají to údaje, které dnes, 6. ledna, zveřejnil Český statistický úřad.
„Záporná obchodní bilance za listopad není běžným jevem, naposledy byl tento měsíc v červených číslech v roce 2011. Od začátku roku 2022 je bilance již podesáté za sebou v červených číslech,“ uvedl Stanislav Konvička, vedoucí odboru obchodní bilance Českého statistického úřadu.
Záporná obchodní bilance za prvních jedenáct měsíců roku se podle něj blíží 200 miliardám korun, tedy 8,3 miliardy eur…

jb
jb
3. 1. 2023 17:17

Tuž poďme si to zhrnut… Ruské ministerstvo zahraničí v úterý oznámilo telefonický rozhovor mezi Lavrovem a Cohenem. Ministerstvo zahraničí uvedlo 2. ledna, že Blinken a Cohen telefonicky diskutovali o bilaterálních vztazích, hrozbě, kterou představuje Írán, a regionální integraci Izraele. Kyjev podle publikace chtěl, aby Cohen nejprve zavolal svému ukrajinskému kolegovi Dmitriji Kulebovi. „Nyní… existuje možnost, že Kuleba v dohledné době odmítne mluvit s Cohenem,“ uvedly Times of Israel v prohlášení…píší RIA Novosti 3. ledna. … Telefonát, který si vyžádali Rusové, může zhoršit vztahy mezi Cohenem a ukrajinským ministrem zahraničí Dmitrijem Kulebou. Cohen v pondělí izraelským diplomatům prozradil, že bude s… Číst vice »

Last edited 29 dní před by jb
jb
jb
Reply to  jb
15. 1. 2023 22:01

Tuž poďme si to zhrnut… Po konečném potvrzení pravicové náboženské vlády Izraele na začátku nadcházejícího roku, vedené „fénixem“ B. Netanjahuem ve Spojených státech a ještě více na Ukrajině, se začaly vyjadřovat obavy, že by se Bibi mohl přiklonit k Moskvě. Důvodem pro to byla nejen vysoká úroveň osobních vztahů mezi Netanjahuem a V. Putinem, ale také první prohlášení nového ministra zahraničních věcí země Eli Cohena. https://www.fondsk.ru/news/2023/01/11/s-vozvrascheniem-netanjahu-vashington-opasaetsja-smeny-kursa-izraila-v-otnoshenii-rossii-i-ukrainy-58183.html S návratem Netanjahua k moci se Washington obává změny kurzu Izraele vůči Rusku a Ukrajině . . . TEL AVIV, 14. ledna. /TASS/. Izraelská opozice zorganizovala v sobotu večer masové protesty proti politice nové… Číst vice »

orinoko
orinoko
6. 1. 2023 12:36

Tak opravdu sečteno a potvrzeno. Česká banánovka míří ekonomicky do naprostého glaspapiru. Stačil NATO jeden rok vlády dosazené aktivistickym kriplem z Ústavního soudu. Charta 77, Chátra 2023, xindl placený zachudem a sudetaky. Jsem rád, že jsem to nikdy nepodepsal. Lež kolem ní ležela už tehdy nějak nápadně ve výkladu. Zásluha na textu patřila hlavně Mlynářovi a Kohoutovi. To až dneska se z toho dělá havlpaper. Minimum čistých, skupiny kreativních udavačů, hromada placeného dobytka, jehož nejužší kruh bral tehdy 10 tis ve cmrdlikach. Nebo bonech? Co ty NATO, soudruhu Svěrači? Také věčně zainteresované hovado, kterému procházelo to, co jiným ne. Proto… Číst vice »

PPK
PPK
6. 1. 2023 19:13

Novoroční projev premiéra Fialy v podání Jablonského: O pohádce Svetr nad zlato
https://www.youtube.com/watch?v=70cJLCvMZRc&feature=youtu.be