Tyler Durden: Další důkazy, že Biden je vinný za to, z čeho byl falešně obviňován Trump

Zveřejněné telefonické rozhovory Joe Bidena s dřívějším prezidentem Porošenkem prokazují typické ujednání „něco za něco“ na jehož konci bylo uvolnění ukrajinského generálního prokurátora Viktora Šokina z funkce. A to třebaže, jak Porošenko připustil, neudělal Šokin nic špatného. Půjčka miliardy dolarů od USA, se kterou se Porošenko v lednu 2018 chvástal jako svým osobním úspěchem, však pro něj byla za propuštění nevinného člověka z funkce dobrou i výhodnou cenou.

Šokin vyšetřoval ukrajinskou energetickou společnost Burisma, která si najala Bidenova syna Huntera a ustavila jej dokonce členem své správní rady. Šokin zahájil své vyšetřování proti zakladateli společnosti Burisma Mykoly Zločevskému, který v době, kdy vykonával funkci ministra ochrany ekologie a přírodních zdrojů, dal firmě Burisma právo těžit na Ukrajině ropu a plyn. V lednu 1919 Šokin prohlásil, že Zločevskyj se v době svého působení ve funkci ministra ochrany ekologie a přírodních zdrojů dopustil celkem pěti trestných činů, a to praní špinavých peněz, korupce, nezákonných peněžních převodů a profitování z nastrčených neexistujících společností.
Zveřejněné rozhovory začínají 3. prosince 2015, kdy dřívější americký ministr zahraničí John Kerry začíná aranžovat budoucí propuštění Šokina z funkce, když se o něm vyjadřuje jako o člověku, který „blokuje zavedení pořádku v úřadu ukrajinského generálního prokurátora“ a dodává“, že „Biden (tehdy viceprezident USA – pozn.překl.), je tímto velice znepokojen“. Na což Porošenko odpovídá tak, že nově přeorganizovaný úřad generálního prokurátora nebude schopen sledovat korupční kauzy a že může být docela obtížné vyhodit Šokina z funkce, aniž by k tomu byl důvod.

O něco později, 18. února 2016, to je méně než tři měsíce po Kerryho telefonátu, sděluje Porošeno přece jen pár „pozitivnějších zpráv“: „Včera jsem se setkal s generálním prokurátorem Šokinem“ říká Porošenko. „A třebaže proti němu nemáme žádná korupční provinění, nebo fakta, že by něco dělal špatně, požádal jsem ho, aby rezignoval. Na konec našeho setkání mi Šokin slíbil, že mi předá prohlášení o své rezignaci – nu a před hodinou mi to písemné prohlášení o své rezignaci odevzdal“.

Na což Biden odpověděl: „Souhlasím“.

O čtyři týdny později, 22. března 2016, Biden říká: „Řekněte mi, že už existuje nová vláda a nový generální pokurátor, a já jsem připraven podepsat náš veřejný závazek na půjčku miliardy dolarů.“ Porošenko odpovídá, že jedním z hlavních kandidátů, který má Šokina nahradit, je Jurij Lutčenko, který později prohásil, že Biden a jeho obchodní partneři dostali od společnosti Burisma miliony dolarů jako náhradu.

A pak, 13. května 2016, gratuluje Biden Porošenkovi k novému ukrajinskému generálnímu prokurátorovi s tím, že „bude nutné, aby pracoval rychle a nahradil všechny škody, které Šokin způsobil“. „A já jsem člověk svého slova,“ dodává Biden. „Nyní, když je nový generální prokurátor v úřadu, jsme připraveni podepsat vám garanci na půjčku ve výši jedné miliardy dolarů“. Načež Porošenko děkuje Bidenovi za podporu a dodává, že šlo o „velmi náročný úkol a nesnadnou práci“.

Mezitím v únoru letošního roku sepsal v Kyjevě Šokin trestní stížnost na Bidena, ve které stojí: „V období let 2014 až 2016 prováděl můj úřad generálního prokurátora Ukrajiny předběžné šetření řady vážných zločinů dřívějšího ministra ekologie Mykoly Zločevského a ředitelů společnosti Burisma Holding Limited (Kypr), jakož i správní rady této společnosti, jejímž členem je též Hunter Biden, syn někdejšího místoprezidenta Spojených států. Toto vyšetřování shora uvedených zločinů bylo prováděno v přísném souladu s trestním právem a pod mým osobním řízením coby generálního prokurátora Ukrajiny. Můj pevný osobní postoj v této věci a můj osobní tlak na to, aby byla rychle a objektivně vyšetřena, což mělo vyústit v obvinění a případně i vzatí do vazby provinivších se osob, vyvolal v Josephu Bidenovi vůči mně krajně nepřátelský postoj, který jej vedl k tomu, že ve svých osobních rozhovorech s vedoucími činiteli Ukrajiny, jakož i ve svých veřejných projevech kategoricky požadoval mé propuštění z funkce generálního prokurátora Ukrajiny, a to výměnou za půjčku jedné miliardy dolarů poskytnuté Spojenými státy ve prospěch Ukrajiny.“

Jak je možné, že není Biden dosud vyšetřován?

Zdroj: Zero Hedge

Překlad: Lubomír Man

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments