Tyranie většiny

Už jste někdy slyšeli termíny jako argumentační faul, tyranie většiny, porušení ústavních zvyklostí nebo nedemokratičnost přímé volby? A už jste slyšeli nářky nad stavem naší demokracie v podání „našich“ šlechticů v dresu tzv. demokratického bloku?

Všiml jsem si jednoho společného jmenovatele použití těchto kouzelných formulek. Argumentační prázdnota. Termíny jako ruská agrese, ruská hrozba či návrat komunismu trochu vyčpěly a netáhnou tolik, kolik na jejich šíření padlo papírků z devizových účtů. Proto se aspoň snaží protistranu nařknout z argumentačních faulů, demokratickou vůli většiny nazývají tyranií, změnu ve stylu vládnutí prezidenta od proamerické loutky v sebevědomou nezávislou hlavu státu nazývají porušením ústavních zvyklostí. S pomocí ostrakizace stran, které označují i za pomoci zkorumpovaných médií za nedemokratické či extremistické, se nám snaží vnutit vůli menšiny. Ti, kteří svoje šance vládnout promrhali tím, že národ hnali na pokraj občanské války či silných sociálních nepokojů, teď chtějí měnit pravidla hry, jak se jim to zrovna hodí. Vykřesat plamínek, jiskřičku Majdanu, by chtěli klidně i dnes. Aparát lží mají sehraný, ti jsou schopni semlít i národem uctívaného Karla Gotta.

Na obskurním webu Fórum 24 politicky vysvětlují, jak je navýsost demokratické zrušit přímou volbu prezidenta.

Takto jsem zjistil, že vlastně podporuji tuhle „tyranii“ většiny. Je mi ctí. A bude mi ctí, když se někdo chytne mého oblíbeného argumentačního faulu. Měli by zakázat politické strany skutečně ohrožující demokracii, například TOP 09.

Fašismu nelze ustupovat. Jinak dopadneme, že nám tu bude vládnout Veličenstvo kat!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
20 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
PPK
PPK
22. 7. 2019 20:59

Autore, dobře napsáno! Skutečnost, že tu existuje novinářsky sveřepě agresivní, až oddaně fanatická a výhradně ideologicky motivovaná mediální válka Bakalových médií s médii středově a levicově orientovaného mírumilovného světonázoru, např. pěkně ilustruje i článek zástupně útočící na z povinnosti apolitického státního úředníka s titulkem „Šéf protidrogové policie dal rozhovor dezinformátorům. Šlo o gramotné otázky, hájí se“ na – Aktuálně.cz. – viz https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sef-protidrogove-policie-dal-rozhovor-dezinformatorum/r~629924b4ac6b11e989de0cc47ab5f122/?utm_source=volnyHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-1&utm_campaign=Aktualne Zvlášť úsměvné tam i jinde potom ovšem jsou i komentáře jedněch mediálních kolaborantů, kteří jiné novináře z opačného konce politického spektra a zejména jejich čtenáře(!) rovněž nazývají kolaboranty, aniž by to ti první „demokraté“ uměli odůvodnit jinak než… Číst vice »

jan123
jan123
22. 7. 2019 21:07

Ctít a uplatňovat zásadu většiny je jistě demokratické,ale je tředa vědět,že ne každá většina plodí rozdodnutí to nejkvalifikovanější,ale často z pravidla rozhodnutí průměrné a někdy i podprůměrné.Myslím si,že míra demokracie by měla být odvozena od úrovně vyspělosti a myšlení danné společnosti.Z historie známe jaké neblahé důsledky mělo když byla stanovena a vyžadována míra demokracie nepřiměřená vývoji a historickým zvyklostem ……….

PPK
PPK
22. 7. 2019 21:55

jan123 napsal Ctít a uplatňovat zásadu většiny je jistě demokratické,ale je tředa vědět,že ne každá většina plodí rozdodnutí to nejkvalifikovanější,alečasto z pravidla rozhodnutí průměrné a někdy i podprůměrné.Myslím si,že míra demokracie by měla být odvozena od úrovně vyspělosti a myšlenídanné společnosti.Z historie známe jaké neblahé důsledky mělo když byla stanovena a vyžadována míra demokracie nepřiměřená vývoji a historickým zvyklostem ………. Víte, milý Jene123, vaše úvaha je jaksi „na vodě“, protože je pouze teoretická a spekulativní, přičemž jí chybí to zásadní: Nějaký objektivně prokazatelný příklad z reality dějin lidstva, kdy nějaká volební většina TRVALE a zcela masochisticky zůstala u nějakého svého… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 7. 2019 13:00

Akademická diskuse. Která demoska plodí emerickou zahraniční politiku? Vlastně zadna. Ať je u moci ten či onen pablb z údajně jiného politického spektra, tak je pořád stejna. Nebo prakticky stejna. Kroucení rukama, vyhrožování ve 360ti stupnich geopolitiky, prasečí logika, sebestrednost, údajná neomylnost a nekonecna GALAKTICKA lez. V émerice žádná většina neexistuje. Jenom barnumska politická praxe. Minimum volu, kteří mají paky, rozhodují o většině dost katastrofálním zpusobem. I o vládě Trumpa údajně rozhodla vlastně mensina. Specifika emerickeho volebního modelu. Takze o většině lze plkat donekonecna. I u nás může vítěz nakonec skončit jako porazeny, protože mensina se na tom domluvila. Nakonec… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 7. 2019 13:31

Volit může ten, kdo ma střední a vyšší vzdelani, bude prokadrovan, a tudíž mít ty správné nazory, bude správně ORIENTovan, a bude ochoten chodit do milionů okamžiku podle té které potreby. ODS jsou regulérní fasouni. Zdánlivě jsou na výši Zapadu, ale z kapsy jim přitom čumí Hitler. Kromě toho, že je to fasounska strana, tak je to také strana apartheidu. A ještě k tomu tridniho boje, jak vysiteho. Žádné regulace, dědek s babou ať drží hubu, a my budeme lemtat. Samozřejmě nezdanene. Sen českého modrého lejna, kterému snazive pokuruji lidovci a podobná verbez. Stát jako dojna krava, ve kterém nezůstane… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 7. 2019 14:04

Modrá prasata různých zabarveni v Senatu už jdou po daňovém dohledu centrální evidence Ministerstva financi. Pry krachuje kdejaka hospoda apod. Ty krachuji i bez EET. Všeho je moc. Dneska kupodivu i prace. V cesko-rakouskem pohraničí krachuje kdeco , protože skončil BOOM. Buuuuu… Ty. Modré , hovado. Časove omezený efekt vyprchal a zbyl reálný zivot. Vidím to v Praze. Bordely se slasti zmizely, kdejaké peep show take, z některých hospod se stal turistický vexl, a prakticky všechno podlehlo nadnárodnímu prumyslu. Co si modré prase mysli? Že bude zase všude zadat Dalikuv desátek? Zasnu nad letními festaky pop kultury, kterých je rok… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 7. 2019 14:56

Něco tu povím o tyranii vetsiny. Celý svět je tyranizovan a terorizovan menšinou, která tvrdi, že přistála na Moonu. Většina žije ve svete, v němž menšina havloidnich modrých kriplu všech světových azimutu tvrdí, že tam hvězdy a pruhy pobyvaly. Zvlastni, toto unikátní se odehrálo za korupcniho Nixona, v době , kdy ještě stačil válčit ve Vietnamu. Že by balancovani politického skore? Ale jinak!! Teď uvedu „problemy“ , které se nehodí do krámu oficiální lzi. Samozřejmě Sametove. Kde jinde se to tak mohli ucit? Vynechávám stíny a podobne voloviny. – Kde se vzala na Mesici ta kamera , která snimala ten… Číst vice »

orinoko
orinoko
23. 7. 2019 15:22

– Proč osvětlení Měsíce působí tak chciple? Jako na Zemi když rozsvítím baterku. JIste, bohatyri nemohli lézt na prudké Slunce, tak čekali na uhel. Kde byla v té chvíli Zeme? Měsíc odráží na Zemi světlo Mesice, kde máme světlo Zeme na Mesic? – NASA zase něco ztratila. Je úplně jedno co. Vlastně údajně všechny důkazy svého přistání na Moonu. Zlý Ladik také zmizel. Asi radeji. Pro jistotu v animační verzi. Každý émerický prezipablb potřebuje matros svoji geniality. A tak se leta, pristava, haze, lze, vyhrozuje, a především PRUDI. – Jak už natuknul na OM PPK, tak stopy na Moonu jsou… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 7. 2019 15:26

Dobrý Alešův textík na „věčně aktuální téma“ j-„dem OKRÁST i je-ckých“ sedmilhářů,
a velmi případné a výstižné komenty orinoka.
Řadu jím napsaného by měli „do kamene tesat“.

Dolmen
Dolmen
23. 7. 2019 18:30

orinoko napsal
ODS jsou regulérní fasouni. Zdánlivě jsou na výši Zapadu, ale z kapsy jim přitom čumí Hitler.

Důkazem je výrok doživotního dědičného posrance Bendy jr. : Hitlerovi mám za zlé jenom to, že vpustil do Evropy sovětské hordy.
Hekatomby mrtvých, které za sebou nechal jeho volksgenosse Adolf, mu očividně nevadí, protože ti lidé zřejmě byli umrtveni demokraticky a v souladu s lidskými právy. Tady jste trefil, Ori, přesně do černého Jsou to fašouni, jako vyšití…, jenom to ten nejblbější z nich, miláček Pražáků, vykecal.

Jan Kristek
Jan Kristek
23. 7. 2019 22:28

orinoko napsal – Proč osvětlení Měsíce působí tak chciple? Jako na Zemi když rozsvítím baterku. JIste, bohatyri nemohli lézt na prudké Slunce, tak čekali na uhel. Kde byla v té chvíli Zeme? Měsíc odráží na Zemi světlo Mesice, kde máme světlo Zeme na Mesic? – NASA zase něco ztratila. Je úplně jedno co. Vlastně údajně všechny důkazy svého přistání na Moonu. Zlý Ladik také zmizel. Asi radeji. Pro jistotu v animační verzi. Každý émerický prezipablb potřebuje matros svoji geniality. A tak se leta, pristava, haze, lze, vyhrozuje, a především PRUDI. – Jak už natuknul na OMPPK, tak stopy na Moonu… Číst vice »

Jan Kristek
Jan Kristek
23. 7. 2019 22:44

orinoko napsal Volit může ten, kdo ma střední a vyšší vzdelani, bude prokadrovan, a tudíž mít ty správné nazory, bude správně ORIENTovan,a bude ochoten chodit do milionů okamžiku podle té které potreby. ODS jsou regulérní fasouni. Zdánlivě jsou na výši Zapadu, ale z kapsy jim přitom čumí Hitler. Kromě toho, že je to fasounska strana, tak je to také strana apartheidu. A ještě k tomu tridniho boje, jak vysiteho. Žádné regulace, dědek s babou ať drží hubu, a my budeme lemtat. Samozřejmě nezdanene. Sen českého modrého lejna, kterému snazive pokuruji lidovci a podobná verbez. Stát jako dojna krava, ve kterém… Číst vice »

orinoko
orinoko
24. 7. 2019 9:39

To je dobry, tu ODA takto vidím prvne. Svůj ke svemu.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 7. 2019 14:15

Na fašistické zločince jejich oběti ukazovaly prstem a plivaly jim do tváře, dnes se bojí vystoupit na veřejnost aby jim darebáci znovu neublížili.
Není něco v naší době špatně?

Botičky od Diora
Botičky od Diora
24. 7. 2019 14:28

Pravicový kapitalismus je oknem k fašismu a nacismu. Ideologie fašismu a víra v kapitalismus, z kongresu ODS :
http://blisty.cz/art/40836.html , zajímavé až od od 2min 40sek

jan123
jan123
24. 7. 2019 21:46

PPK napsal No a než si vymyslíte nějaký takový historický DŮKAZ trvalého a dobrovolného samožeru nějaké lidské civilizační Nemusím nic vymýšlet,ale předem chci připomenout,že jsem svůj příspěvek napsal dříve než jsem přečetl Váš příspěvek.Psaní mi činí určité problémy,takže se vyjadřuji velmi hutně z čehož vyplývají mnohá nedorozumění. Jsem přesvědčen,že použití jakéhokolim výrazu je velmi problematické pokud se tento výraz nedefinuje v použité souvislosti. Např.Vyjádření většin-menšin,kdo je ovlivňuje,jak velký a kvalifikovaný tento vliv je,jaké množství peněz,prostředků má k dispozici,z čehož plyne,že věšina či menšina vlastně nevyjadřuje názor svůj.Pro Hitlera byla také většina.I já sám přiznávám že mnohhdy měním své postoje i… Číst vice »

Aleš
Aleš
27. 7. 2019 5:38

Jako pojistku demokracie bych navrhoval zrušit senát. Volby do senátu vyhrávají zpravidla mediokracií dosazení panáci beroucí za svoji nečinnost či naopak sofistikované vlastizrádné sabotáže vysoce nadprůměrné platy. Hned by bylo na důchody. A ten náš pseudodemoratický systém lobbyingu. Senátní pojistky zamezují vyšetřování toho, co civilizovaný svět na VÝCHOD od nás nazývá korupce. Pokud je ČSSD sociální demokracií aspoň z části, ústavní většina pro zrušení by se mohla najít?!! Přeji pěkné léto plné argumentačních faulů, a šiřte, prosím, řetězové emaily. Četl jsem večer rozhovor s Drahoušem a ten má na to analýzu. Naše řetězové emaily demokraticky rozhodly o 150 tisíc hlasů.… Číst vice »

prozaik
prozaik
7. 3. 2021 5:00

Aleši, v mnohém máte pravdu, ale s tou „většinou“ je to zamotanější.
Ano, zákony, by měly být formulovány a prosazovány tak, aby hájily zájmy drtivé většiny proti psychopatické menšině, podobně jako je legitimní zájem miliard buněk živého organismu nepustit mezi sebe infekci a její množení.

Jenže názor většiny, lze předpřipravit tak, aby se lidé chovali nebo hlasovali i proti svým vlastním, dlouhodobým zájmům.

To je jedna z největších, neodstranitelných slabin hry na demokracii.

A pokud v populaci stoupne počet lhostejných či domotaných hlupáků nad kritickou mez, pak může vzniknout i cosi jako tyranie většiny.

Viz dnešní počet Svědků Covidových…