Ukrajina: Čím odpornější lež, tím spíše budou věřit

Jeden z mých čtenářů udělal významnou věc: sebral a zanalyzoval „perly“ propagandy, která je dnes na Ukrajině 24 hodin hlásána. Ve dvou slovech je její metodou toto: Popřít nikoli fakta, ale jejich vlastnosti (příslušnost). Ostřelování města, ve kterém jsou povstalci? To oni stříleli. Zabití civilní obyvatelé následkem leteckého útoku? Bombardovalo ruské letadlo. V Doněcku jsou zničeny životně důležité objekty? To sami „separatisté z Doněcka“ je zničili.

Počátek této lživé kampaně byl položen v Oděse, když junta a její média ani okem nemrkly a oznámily, že ti lidé spálili sami sebe…

Украина: чем чудовищнее ложь, тем скорее в нее поверят

My (a nejen my) hodně mluvíme o tom, že v troskách popřevratového státu s názvem „Ukrajina“ probíhá cílevědomé obelháváni lidí. Ale vědí všichni, jak se to dělá?

Protože mám možnost sledovat na satelitních televizi mnohé ukrajinské kanály, snažil jsem se udělat krátký přehled dnešních (20.srpna) zpráv. Jednotlivé zprávy bez vynechávek označím obyčejným textem a moje následné komentáře a vysvětlení kurzívou.

Pro začátek část vystoupení Arsenije Jaceňuka na zasedání vlády.

A zde jeho projev. „Podle našich údajů, teroristé, jejichž palba je korigována ze strany Ruska, pálí přesně po nejdůležitějších objektech infrastruktury. (Začne odpočítávat na prstech) Po dolech, po elektrárnách, po TP (nevím co to je, patrně to má vztah k tepelným stanicím), po elektrosítích, po železnici (prsty došly, teď mává pěstí), po mostech, po komunikacích a po infrastruktuře. Každou minutu jsou Ukrajině úmyslně způsobovány milionové ztráty.“

To je ono, ukazuje se,.že…… Brání město a sami ho ničí. Pod dojmem tohoto vystoupení vystupuje bezprostředně ministr financí Šlapak na 5. televizním kanále (v textové podobě): text zde

Přes 2 miliardy hřiven ztratila Ukrajina kvůli neplacení daní v Donbasu. A to jen za období od května do července. Do konce roku může v důsledku bojů na Východě přijít Ukrajina celkem o 18 miliard. Ministr financí Šlapak oznámil: „Za květen 422 milionů, 670 milionů jsme ztratili z podniků v červnu, v červenci už byla naše ztráta přes miliardu, miliardu dvě stě. Toto jsou ztráty rozpočtu, které se dějí na místech a které je možno ještě obnovit, ale které není možno, to je otázka daleké perspektivy.“, řekl ministr financí Šlapak.

Vždyť podle všeho! Téměř všichni lidé utekli před likvidací, mnohé podniky jsou zničeny, ale v Kyjevě očekávají daňové příjmy. A zde je kronika událostí z 20. srpna na tomtéž 5. kanále.

Překlad: A dnem i nocí v Doněcku nekončí střelba, zbraněmi jsou zničeny desítky obytných domů. Znovu stříleli na centrální filtrovací stanici odpadních vod Doněcka, kterou nedávno zrekonstrovali. Ve městě pokračují práce na obnovení dodávky vody. V Makejevce teroristé stříleli do obytných částí a průmyslových objektů v severní oblasti města. Zcela zničili budovu školy a mateřské školky“

(Jsou to neosobní věty, kdo střílel, kdo opravil, kdo znovu opravuje – není známo. Aspoň kdyby se prostě dohadovali: jestli je město dosud držené domobranou, pak jsou nuceni opravovat zničené. A staví poničené za neustálé palby těch, kteří se snaží obsadit město. Jak to může být naopak? Ukrajinská armáda nemůže obnovovat to, co nekontroluje. Tak kdo tedy obnovuje? Domobrana, která podle Porošenka ničí? Ale proč by měli nejprve zničit město v němž se nacházejí, aby ho potom sami obnovovali? Je zřejmé , že město ničí ti, kteří útočí“!)

Opět překlad: Osmnáctý den v Lugansku není voda, elektřina a telefonické spojení. Ulice jsou vylidněné, pokračují pouliční boje. Ukrajinsští vojáci pokračují v útoku, aby měli pod kontrolou celé krajské město. Představitel štábu ATO Matjužin říká. Provádí se izolace oblasti Gorodiště, podél státní hranice Izvarino, Krasnodon, Krasnaja Poljana, Kolpakovo, Krasnyj Luč, Vachruščevo a dalších podél řeky Severní Doněc. Značné škody jsou v Ilovajsku v Doněcké oblasti po prudkých nočních bojích. Ukrajinským bezpečnostním silám se podařilo převzít kontrolu nad městem. Bojovníci se snaží vrátit zpět strategicky důležitý bod, používají tanky a dělostřelectvo.

(Bláboly, na jiném místě se říká, že neexistuje jiná kontrola, než pouze zabrané hlavní silnice. Takže kdo střílí a tím ničí město?)

Mluvčí Národního bezpečnostní úřadu Lisenko říká: „Ukrajinští vojáci provádějí útočné operace ve směru Ilovajsk – Zugres v Doněcké oblasti. Během dne síly ATO vstoupily do bojového kontaktu s teroristy v oblastech Lužkov, Solncevo, Karlova Naděždovka, Avdějevka, Sadovka a Ševčenko. Vojáci zadrželi v blízkosti Ilovajska teroristy, kteří se chystali dostat do města údajně kvůli podpoře teroristů.

A proč tedy neukázali ty zadržené „teroristy“?

Mluvčí ministerstva zahraničí Gerašenko říká: „Zadrženo bylo 8 separatistů, včetně v některých kruzích známeho ruského básníka Jurie Jurčenka, který dobrovolně přijel z Paříže bojovat na straně Novorossii (Aha, to znamená, že uznává Novorosii). Boje pokračují, město Ilovajsk je zablokováno na hlavních silnicích. Ale teroristé se nevzdávají, řeknu to otevřeně, protože je to pro ně důležitý komunikační bod na cestě do Ruska.“

A obsazení Ilovajska bylo ohlášeno před týdnem. A teď,  jak se ukazuje, zablokovali pouze hlavní silnice.

Ruská armáda aktivizovala průzkum blízko hranice. Pohraničníci pozorují velké množství techniky ze strany okupovaného Krymu. V Azovském moři ze směru obydleného místa Sedovo byly zpozorovány čluny FSB.

Ano, jistě, FSB nedělá nic jiného, než že se vozí na člunech všem na očích.

Lisenko říká: „Byla zjištěna aktivita rozvědky ze strany Ruska poblíž pobřeží Azovského moře. V oblasti obydleného místa Sedovo byly identifikovány tři čluny typu „Mangust“ pobřežní stráže pohraniční služby FSB Ruska. Pohybovaly se ve směru Mariupol. Po výstražném výstřelu se čluny vrátily do teritoriálních vod Ruské federace. Během posledních 24 hodin zahynulo 9 ukrajinských vojáků, 12 bylo raněno. Mnoho ztrát bylo i mezi civilisty, jenom v doněcké oblasti zahynulo 34 lidí a 29 jich bylo raněno.“

A kdo zabil a zmrzačil civilní obyvatele? Rád bych poznamenal, že toto individuum v námořnickém triku, Andrej Lisenko, je službu konající kecal, jehož brífing ukazovali během dne několikanásobně na všech kanálech.

Украина: чем чудовищнее ложь, тем скорее в нее поверят

 

Dnešní brífing ještě není na síti, ale jeho perly jsem si zapsal na svůj videomagnetofon a řeknu svými slovy o čem řečnil.

1. V oblasti Luhansku se skupina teroristů vyzbrojená také podhlavňovými granátomety snažila probít na území Ruska, ale byla pohraničníky odražena. (Jenže k čemu to opolčencům je, vy byste své vlastní „pokropili“?)

2. Pokračuje dělostřelecká střelba ATO (pozn. překl.: protiteroristických sil) ze strany Ruska. Mimochodem podpora protiúderu teroristů v Doněcké oblasti v Ambrosijevce, v okolí mohyly Saur, ve vesnici Alexandrovka a rovněž v Luhanské oblasti nedaleko vesnice Makarovo. Takže se vedlo dělostřelecké a minometné ostřelování ukrajinských vesnic blízko Marinki a Krásnovo Jara v Luhanské oblasti z okolí Selezněva v Rostovské oblasti. Takovým způsobem Rusko pokračuje v zesilování vojenského seskupení v Rostovské oblasti. K hranicím Ukrajiny převelují vojenské zálohy povolané do ruských soustředění.  Bylo posíleno pomocí bojových taktických skupin 35. motostřelecké brigády z Jekatěrinburgu a 74. samostatné motostřelecké brigády z oblasti Kemerovo uskupení ozbrojených sil Ruska v bezprostřední blízkosti ukrajinských hranic. (Snadná metoda: uvést čísla bojových složek, aby byla posílena „pravdivost“ lživých informací.)

3. Během uplynulých 24 hodin zaznamenali pohraničníci zvýšenou aktivitu bezpilotníků nad Mariupolem a pobřežím Azovského moře. Bezpilotníky odhalili v  oblasti Širokino, Sedovo a nedaleko Mariupolu. (Opět z palce vycucané skutečnosti za účelem zvěrohodnění. Žádné důkazy se jako vždy nepodávají.)

4. Podporu teroristů a posílení ruské přítomnosti na ukrajinské hranici ve společném prohlášení odsoudili generální tajemník NATO Rasmussen a velitel sil NATO v Evropě generál Breedlove. Poukázali na existenci nepochybných důkazů činnosti Ruska na území Ukrajiny. V této souvislosti oznámili, že je nezbytná další přítomnost NATO ve východní Evropě. (Jenže kde ty nepochybné důkazy jsou?)

5. Denně vidíme důkazy podvratné činnosti Ruska.

Zde se přeruším, neboť pokračuje blábolení o „špatném“ Rusku, o nepřipravenosti dokumentů k další humanitární pomoci, o „teroristech“ ničících obytné budovy, podniky, mateřské školky a školy.

Na „Interu“ bylo možno vyslechnout prohlášení ministra zahraničí Klimkina (on po jednání v Berlíně), který řekl zejména (cituji): „Ruská strana dnes není připravena vzít na sebe povinnosti ohledně přítomnosti OBSE, k efektivní kontrole na rusko-ukrajinské hranici a není připravena přiznat fakta o stálém porušování hranice a o žoldnéřích s těžkou technikou a samozřejmě fakta o ostřelování z území Ruska.“

Zde byl jeho blábol přerušen vedoucí programu, sláva Bohu. Nebyl ani o chlup lepší než jeho spílající předchůdce. Rychle musí k logopedovi. V těch samých novinkách se ukázal Turčinov se svou vaječnou hlavou, který rovněž vyprodukoval svoje perly: „Tato válka není proti Ukrajině, je to válka, kterou spustilo Rusko proti Evropě, proti systému kolektivní bezpečnosti v Evropě a v celém světě. Proto je dnes podpora Ukrajiny možností zastavit tuto agresi. Jsme přesvědčeni, že přišel čas, kdy je Ukrajině potřeba projevit nejen morální, ale i vojensko-technickou podporu.“

Nu, je to pochopeno, dávno jste rozšifrováni: potřebujete válku!

Vážení kolegové, máte-li trpělivost, přidám pár detailů.

Celý den na všech kanálech jede informace o vandalismu na kopci v Moskvě, podávaná s hlubokým uspokojením. Dočasný prezident nazval tyto činy symbolickými, jako předzvěst rychlého osvobození Donbasu od „teroristů“.

Vzpomenutý Lisenko na večerním brífingu uváděl tytéž nesmysly.  Ale dali mu tentokrát jen dvě otázky: O humanitární pomoci Ruska a o použití těžkých zbraní v bojích. Na první otázku řekl bez mrknutí oka, že na pozastavení nese vinu Rusko, které nepředložilo potřebné dokumenty a také nebyla záruka pro spolupracovníky Mezinárodního červeného kříže. Ale kdo takové garance musí dát? To není známo. Avšak přesně víme o co jde, příčina je banální – ukrajinští  celníci nemohli „potvrdit“, protože se nedostavili do práce. Jasně podle nařízení shora.

Ohledně použití těžkých zbraní byla odpověď cynicky drzá. Ukrajinská armáda je nemá, neboť by to mohlo vést k neopodstatněným obětem mezi civilním obyvatelstvem.

Na závěr chci poznamenat, že do záhlaví tohoto článku je dána část oblíbeného výroku fašisty Goebbelse, který celý zní takto: „Čím je lež strašnější, tím je pravděpodobnější v ní uvěřit.“ Ostatně i sám Hitler se v tomto duchu vyjadřoval. Avšak já si přeji a věřím v to, že je tato věta zastaralá. Tehdy nebyl tak rychlý nástroj odvetné reakce jako je internet. Dnes se jakákoliv lež rychle odhalí. A dokonce i hackeři hrají na naší polovině, jak se říká.

Proto je potřeba uvedený výrok změnit: „Čím je lež strašnější, tím rychleji se ukáže pravda a šiřitelé takové lži urychlí dobu odplaty a tuto odplatu učiní krutou.“

Ano, bude to tak.

Převzato z blogu Nikolaje Starikova

Překlad: zajoch, aram

Námět: Stan

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
GRENZER
27. 8. 2014 16:35

Kdyby to nebylo k smíchu, bylo by to k pláči…
Joseph Goebbels se musí obracet v hrobě, při pomyšlení, jak ho nestoudně prolhaná propaganda banderovského Kyjeva dohnala a předehnala :-)

Слава Україні!

Béda
27. 8. 2014 17:11

Zcela určitě ti, kteří bydlí v tom městě, mají tam rodiny, děti ve školách a školkách cíleně ničí domy ve kterých žijí jejich rodiny, školky, školy kam chodí jejich děti, nemocnice, ve kterých leží jejich rodinní příslušníci, elektrárny a teplárny které jim dodávají elektřinu a teplo… Je to „určitě mnohem pravděpodobnější“ než že je ničí ti, kteří k nim nemají žádný vztah, ti kteří přišli místní oloupit je o jejich majetek, nemají zde rodiny ani pevnější vazby. Komu to chtějí nalhat ti pitomci? Jak je možné, že jim takovou do nebe řvoucí pitomost žerou „hlídací psi demokracie“? Kde je Člověk… Číst vice »

PB
PB
27. 8. 2014 19:35

No Člověk v plísni přeci dává dohromady winterhilfe pro Kiev.

děda
děda
28. 8. 2014 1:30

… tolik k politikům a zpravodajům Ukrajiny.
A co se týká našich a evropských?
Obávám se (zbytečně, a na rozdíl od nich samých), aby nebyli prvními obětmi třetí světové války, ještě než doletí rakety a bombardéry s jadernými hlavicemi.

peter.
28. 8. 2014 5:03

Riešením je separatizmus.Treba sa separovať od našich politikov a mainstreamu:
http://www.exilovenoviny.cz/articles/2014/07/02/je-separatismus-resenim

brankoslav
brankoslav
28. 8. 2014 9:44

Nějaký genitál na ministerstvu pravdy a lásky objevil novou taktiku kouzlení se slovy rus, ruský – vždy si můžete dosadit co se komu hodí do krámu:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346147-novoazovsk-obsadili-rusove-tvrdi-ukrajinsky-velitel-stacilo-pet-transporteru.html
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/346159-mame-podporu-tisicu-ruskych-vojaku-priznali-separatiste.html

Totéž samozřejmě synchronizovaně na ihnisu, dál jsem neměl sílu.

petr
petr
28. 8. 2014 11:07

Reakce Karla Svobody, jehož vystoupení v ČT Kosa komentovala v situačním přehledu z Ukrajiny dne 24.08.2014 – http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/08/28/reakce-karla-svobody-jehoz-vystoupeni-v-ct-kosa-komentovala-v-situacnim-prehledu-z-ukrajiny-dne-24-08-2014/#more-936332