Ukrajina: Jižní kotel

Situace v „jižním kotli“ se pro trestní oddíly stále více blíží ke katastrofě. Jediná bojeschopná jednotka, která zůstala – 79. samostatná výsadková brigáda – utrpěla těžké ztráty (téměř polovinu stavu), ale stále je ještě bojeschopná a chystá se probít přes Marinovku. Ostatní brigády a jednotky jsou prakticky zničeny a dezorganizovány.

Z místa dislokace 24. mechanizované brigády sběhl generál, její příslušníci masově odhazují zbraně a snaží se dostat se ze zóny bojů, a to i přes ruské hranice. Na území Ruska už bylo zadrženo asi 120 lidí.

Podle různých odhadů se v kotli nachází 3,5 – 5 tisíc lidí, z nichž asi 1,5 – 2 tisíce lidí klade odpor, přičemž ten má většinou neorganizovaný charakter. Spojení je přerušeno, velení neexistuje. Začíná hromadná likvidace zbraní a techniky.

Vše směřuje k tomu, že pokud bude pokračovat současný vývoj, dojde o víkendu ke konečné porážce seskupení. Přibližně polovina ze současného stavu mužstva by se mohla dostat z obklíčení, přitom není žádných pochyb o tom, že velká část z nich prostě dezertuje.

Ve velitelství domobrany v souvislosti s tím vzniká problém, se kterým se dříve nesetkalo – velké množství zajatců. Je to vážný problém, protože neexistují žádné struktury, které by byly schopny organizovat převzetí a ochranu takového množství lidí. Přibližně polovina ze všech zajatých a obklíčených vojáků jsou příslušníci ukrajinské armády, kteří jsou nejodolnější a snaží se především všemi možnými způsoby dostat z obklíčení. Do zajetí se dostávají a budou dostávat hlavně bojovníci sonderkommand Národní gardy. Není možné jen tak propustit lidi, kteří se dopustili válečných zločinnů, ale pro kontrarozvědku i velitele bude očividně problém dokonale je odfiltrovat a určit jejich další osud.

Vedení domobrany v každém případě už příští týden bude moci uvolnit tisíc až patnáct set lidí pro činnost v jiných oblastech. A je možné, že bude trvat určitou dobu, než zprovozní ukořistěné zbraně a techniku – je jí, podle všeho, už dnes velmi mnoho.

Fakticky se celá věc pro Kyjev vyvíjí podle velmi nepříjemného scénáře. Je třeba ještě jednou zdůraznit, že všechny původní plány likvidace povstaleckých republik byly založeny na tom, že ty nejbojeschopnější a nejzkušenější jednotky domobrany ve Slavjansku, Gorlovce a Lisičansku budou zničeny na místě. Trestné oddíly by pak mohly bezpečně a beze spěchu převzít kontrolu hranic, potom oddělit Luhansk od Doněcka a nakonec s pomocí silného uskupení soustředěného na luhanském a doněckém letišti provést rychlý útok na hlavní města republik. Nestandardní akce slavjanské domobrany zcela změnila rozložení sil a přivedla vojska Kyjeva do katastrofy.

Zdroj: el-Murid

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
75 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaska
Vaska
17. 7. 2014 12:02

kdepak asi udělali soudruzi z ussa chybu ?

Tribun
Admin
17. 7. 2014 12:15

Vaska napsal

kdepak asi udělali soudruzi z ussa chybu ?

Třeba žádnou neudělali, třeba jde všechno podle plánu. NATO na Ukrajincích nikdy nezáleželo, vždy jim šlo o Ukrajinu, a takhle ji budou mít zlomenou a přitulenou a ještě z toho šikovně obviní Rusko. (I když šikovně… nakukat Čechům, Polákům, Američanům nebo banderovcům že za něco může Rusko není žádné umění, na to není třeba Goebbels, na to stačí podprůměrný pisálek okresního formátu, protože jsou „pravdy“, o kterých Čech, Polák, Američan nebo banderovec nepochybuje.)

Sio
Sio
17. 7. 2014 12:15

Tak bylo by dobré vyvěsit na internetu ceník. Třeba:
Jaseňuk – 100 zajatců
Porošenko – 200 zajatců
Jaroš – 500 zajatců
Americký poradce – 1000 zajatců
a vyměnit je za ty zm… Prí západ Ukrajiny by to byl opravdu good deal.

Sio
Sio
17. 7. 2014 12:18

Tribun napsal Třeba žádnou neudělali, třeba jde všechno podle plánu. NATO na Ukrajincích nikdy nezáleželo, vždy jim šlo o Ukrajinu, a takhle ji budou mít zlomenou a přitulenou a ještě z toho šikovně obviní Rusko. (I když šikovně… nakukat Čechům, Polákům, Američanům nebo banderovcům že za něco může Rusko není žádné umění, na to není třeba Goebbels, na to stačí podprůměrný pisálek okresního formátu, protože jsou „pravdy“, o kterých Čech, Polák, Američan nebo banderovec nepochybuje.) Také zjednodušujete. Jsem Moravák (ty jste zapomněl) a mám české státní občanství a mluvím česky, takže i Čech. A to, že mě dáváte do jedné… Číst vice »

mirror
mirror
17. 7. 2014 12:20

Doporučuji do obklíčeného kotle z letadel shazovat viagru. Stop. Žádné jiné řešení z východní pozorovatelny nevidím. Stop. Software navázaný na google selhává. Stop.

aram
aram
17. 7. 2014 13:03

http://novorus.info/news/events/25331-polsha-vstupaet-v-voynu-na-ukraine.html Do přístavu V Oděse dorazila mohutná dělostřelecká zařízení,štábní autobusy a nakládní automobily, které mají být odeslány do Donbasu. Včera v přístavu v Oděse a atmosféře vysokého utajen byla provedena vykládka dvanácti samohybných dělostřeleckých zařízení – 152-milimetrových houfnic vz.77 „Dana“ české výroby – výzbroj polské armády, stejně jako štábní autobusy a nákladní automobily. Po vyložení dělostřelecký prapor (pravděpodobně od První Mazurské dělostřelecké brigády), plně zkompletovaný polskými vojáky, se přesunul na nádraží Razdělnaja kvůli naložení na ložné plošiny. Vojenští odborníci, obeznámení se situací, naznačují, že je to ono „nepříjemné překvapení pro povstalce“, o kterém mluvil Porošenko. S otevřeným vstupem cizí regulérní… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 7. 2014 13:16

Pokud někomu uniklo, tak zde odkaz mapový přehled s možností popisků, historie a měřítka.

http://militarymaps.info/?lat=48.1277085&lng=37.4952489&z=13

Vaska
Vaska
17. 7. 2014 13:36

pro aram – to je přesně co soudruzi za černouškem chtěj – takže bych navrhoval jiné řešení – dobrovolníky z Čečenska – ať si to náckové užijou (celou dobu se po nich scháněli) – můžu se s tebou vsadit že tvoje zpráva se v masmédiích neobjeví ani za rok – všechno by to hodili na Vladimíra – nezapomeň že ovládaj média

ducatista
ducatista
17. 7. 2014 13:45

Před měsícem jsem psal o tom, že z čistě vojenského pohledu musí opolčenci prohrát, protože všechny strategické výhody jsou na straně protivníka. Ale plukovník Strelkov, jak je vidět, je skutečně skvělý velitel i stratég, který dokázal ( alespoň na čas) vyrazit juntě trumfy z rukou. Ad propouštění zajatců apod., to se nikdy nesmí stát, musí je držet v zajetí či internovat v Rusku – třeba i z vymyšlených zdravotních důvodů. Jakmile propustí zajatce, ti budou ihned vráceni do oběhu a zbraň de facto není ten kalašnikov nebo raketomet, ale voják, který je umí použít. Ad Polsko – pokud je ta… Číst vice »

Gatta
Gatta
17. 7. 2014 13:48

Tribun napsal Třeba žádnou neudělali, třeba jde všechno podle plánu. NATO na Ukrajincích nikdy nezáleželo, vždy jim šlo o Ukrajinu, a takhle ji budou mít zlomenou a přitulenou a ještě z toho šikovně obviní Rusko. (I když šikovně… nakukat Čechům, Polákům, Američanům nebo banderovcům že za něco může Rusko není žádné umění, na to není třeba Goebbels, na to stačí podprůměrný pisálek okresního formátu, protože jsou „pravdy“, o kterých Čech, Polák, Američan nebo banderovec nepochybuje.) Také myslím, že z pohledu USA – na Ukrajině, v Iráku, v Lybii … sice občas něco nevyjde, občas se něco zpozdí či zkomplikuje, ale… Číst vice »

Vaska
Vaska
17. 7. 2014 13:52

tohle je ještě horší – http://novorus.info/news/policy/24844-v-slavyanske-na-ploschadi-rasstrelyali-materey-opolchencev-voevavshih-protiv-ukrofashistov.html jestli jsem to správně pochopil tak zastřelili matky „teroristů“

Sugar Ray
Sugar Ray
17. 7. 2014 13:53

Včera jsem o tom četl na CFP , Poláci už dávno daly jasně najevo že když budu jejich kamarádi fašisti na Ukrajině v nouzi tak jim pomůžou ty vzpurný civilisty povraždit , území dobýt a diktatůru upevnit. Litva-Ukrajina-Polsko , ty žebráci to sami nezvládnou maj podporu a lidi z USA a bůh ví odkud už teď , dávno jí měly ale stejně jsou v řiti , musí volat další posily .

Tribun
Admin
17. 7. 2014 13:54

A proč by ty zajatce nemohli propustit, stejně jako je v podobné situaci propouštěl Mao Ce-tung? Půlka z nich jsou zpovykaní skautíci, krutí, ale zbabělí, ti už se nevrátí. Leda s armádou, kterou Kyjev už nemá.

Tribun
Admin
17. 7. 2014 14:03

Gatta napsal

Pokud někomu uniklo, tak zde odkaz mapový přehled s možností popisků, historie a měřítka.

http://militarymaps.info/?lat=48.1277085&lng=37.4952489&z=13

Pěkné, ale jak se to ovládá? Žádnou nápovědu jsem nenašel.

Gatta
Gatta
17. 7. 2014 14:18

Re Tribun
Intuitivně :-)

Mám to otevřené ve Firefoxu 30, a taky mi vše nejede, ale – vypnout reklamy a odkazy na sítě, a pak vlevo nahoře je svisle měřítko a uprostřed historie událosdtí za poslední … A podržením ukazovátka na symbolu se vypíše poznámka.

Gatta
Gatta
17. 7. 2014 14:20

PS
Jde to „tahat“ a měnit jinak. Jo a čas od času to na chvíli „zmrtví“ – asi se překreslují data.

peter.
17. 7. 2014 14:30

ducatista napsal Před měsícem jsem psal o tom, že z čistě vojenského pohledu musí opolčenci prohrát, protože všechny strategické výhody jsou na straně protivníka. Ale plukovník Strelkov, jak je vidět, je skutečně skvělý velitel i stratég, který dokázal ( alespoň na čas) vyrazit juntě trumfy z rukou. Ad propouštění zajatců apod., to se nikdy nesmí stát, musí je držet v zajetí či internovat v Rusku – třeba i z vymyšlených zdravotních důvodů. Jakmile propustí zajatce, ti budou ihned vráceni do oběhu a zbraň de facto není ten kalašnikov nebo raketomet, ale voják, který je umí použít. Ad Polsko – pokud… Číst vice »

Béda
17. 7. 2014 16:03

http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/17933-usa-uvalily-na-rusko-nove-sankce-ale Lídři evropských zemí na zvláštním zasedání dosáhli shody na rozšíření sankcí proti Rusku, ale konkrétní kroky odložili na konec července. „Máme za to, že ruský přínos míru na Ukrajině není postačující,“ prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová… Spojené státy se v tomto směru s EU stále více rozcházejí, neboť vůbec poprvé uvalily sankce na velké ruské firmy. Poslanci Státní dumy už mezitím navrhují, aby Rusko v rámci odvety za sankce vypovědělo platnost dohody SALT o omezení počtu strategických útočných zbraní a ukončilo dohodu o tranzitu zásob americkým oddílům v Afghánistánu přes ruský vzdušný prostor. Analýza ruské Sberbanky v této souvislosti… Číst vice »

aram
aram
17. 7. 2014 17:03

http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_17/Malajsky-Boeing-spadl-na-Ukrajine-v-oblasti-boju-8317/

Malajský stroj, na jehož palubě se nacházelo 295 lidí, podle předběžných údajů havaroval poblíž obce Grabovo v Doněcké oblasti, kde probíhá speciální operace.“

„Dříve předseda Federální odborové organizace leteckých dispečerů Sergej Kovaljov oznámil, že nad územím Doněcké oblasti jsou lety z důvodu bojové činnosti zakázány.“

Jestli je to pravda, tak kdo ho tam poslal?

Béda
17. 7. 2014 17:07

ducatista napsal

tak do třetice, tohle je průser
http://zpravy.idnes.cz/na-ukrajine-se-zritil-boeing-s-295-lidmi-d8x-/zahranicni.aspx?c=A140717_172553_zahranicni_bse#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

Tohle je válka. Ať šlo o omyl anebo záměr či konspiraci kohokoliv. Takových průserů jsou ve válce mraky. Podle mého mínění hlavním viníkem VŠECH dílčích neštěstí, zločinů… je ten co to ZLO naplánnoval, financoval, spustil a režíruje. Ten by měl stíát před tribunálem. Ten by za to měl obdržel v „Norimberku“ trest nejvyšší. A je to ten co hrajě „bílými“ kameny, nikoliv ten co reaguje. Kdybychom k tomu přistupovali jinak, ztratil by smysl celý Norimberk a soud s hlavními viníky války.

ducatista
ducatista
17. 7. 2014 17:13

To by mě taky zajímalo, letový koridor vedoucí přes oblasti bojů musí být uzavřen pro civilní lety, proboha! V té zemi, se kterou se tak všichni bratříčkují, je naprosto nehorázný bordel! Možnosti:
-letadlo omylem sestřelili opolčenci, systém Buk je toho schopen
-letadlo omylem sestřelily vládní síly
-letadlo omylem sestřelilo Rusko (pravděpodobnost tak milion k jedné )
-letadlo havarovalo ( ale druhá 777, stejných aerolinek, během několika měsíců? WTF… to je taky pravděpodobnost strašně mizivá )
Ale otázka klasika – Qui bono? Ano, ve prospěch ukrajinské juntě.

peter.
17. 7. 2014 17:13

História sa opakuje-Gliwice,Tonkinský záliv,USS Liberty,WTC 9/11……

Janus
Janus
17. 7. 2014 17:17

Třeba se mílím ale: 1. Velká válka začala když Carská armáda procházela složitou reorganizací a modernizací. 2. Její pokračování přerušené dvacetiletým příměřím začalo když se Rudá armáda zdecimovaná po akci Tuchačevský ocitla bez vyšších velitelských kádrů a při modernizaci a reorganizaci. 3. Současná Ruská armáda prodělává složitou, drahou a pomalou modernizaci. Mo sice spoustu slibných a moderních zbraní, ale jak ukázal konflikt s Gruzií, masově se používá technologie 70-let, spojovací prvky jsou zoufale nekvalitní a ruský voják není schopen samostatného okamžitého jednání(tupě čeká na rozkaz). Pár elitních jednotek Spetznac, námořní pěchoty a pod. Rusko nezachrání. Schyluje se snad k Poslední… Číst vice »

Béda
17. 7. 2014 17:21

Janus,

amíci pokud vím se svojí „koncepcí“ netají – PNAC, Wolfowitzova doktrina, Brzeziňského Velká šachovnice – toto jsou výstupy těchto „odborníků“, kteří vědí, že doba USA končí a tak se snaží seč můžou zvrátit vývoj dokud Čína není jasným ekonomickým dominantem a dokud Rusko nepřezbrojilo. Pak budou mít absolutní utrum.

Viky
Viky
17. 7. 2014 17:51

Průser, průser… Ducatisto, je to spíš prakticky nutný důsledek toho všeho bordelu co tam panuje. Oficiální Kijev nijak neomezil provoz v koridoru, který vede nad oblastí. spodní hranice bezpečného letu byla myslím stanovena na 8900m. Létá se v deseti. „Opolčenci“ to nejspíš nebyli, na tohle by už potřebovali „BUG“ a ten asi nemají. (mají, údajně dva, v Lugansku a BYLY mimo provoz, těžce požkozené ukr.armádou na ústupu. Takže během měsíce je mohli opravit a jeden převézt do Doněcka. Je to ale dost nepravděpodobné i kompletní rekonstrukce i převoz)Zato ukr armáda má právě v oblasti funkční „BUG“. Ta to ale podle… Číst vice »

ms
ms
17. 7. 2014 17:58

zajímavůstka, ještě včera či dnes v poledne údajně rebelové nemohli sestřelit antonov, protože mají jen ruční zbraně. dnes tam spadlo dopravní letadlo a je velmi pravděpodobné, že jsou za tím rebelové, kteří mají dokonalou mobilní protileteckou obranu
http://technet.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A140717_185144_vojenstvi_kuz

zajímalo by mne, kdy novináři si srovnají své včerejší texty s těmi dnešními či případně u dnešních připomenou, co jejich skvělé zdroje říkaly dříve.

Viky
Viky
17. 7. 2014 17:59

Vyhledávací část BUGu určitě dohromady dali, protože se chlubili schopností ohlídat si vzdušný prostor nad Luganskem… ale lokalizátor je na sestřelení málo.

Vaska
Vaska
17. 7. 2014 18:00

a všimli jste si že ty pasy co ukazovaly byly všechny jak nové, zrovna vydané – připomíná mi to pas u spadlejch dvojčat – nějak to smrdí – a zrovna 777 co před nedávnem zmizela

ducatista
ducatista
17. 7. 2014 18:05

Viki: ta tisková zpráva sedí dokonale, bohužel…

peter.
17. 7. 2014 18:09
peter.
17. 7. 2014 18:15

peter. napsal

Veď vzdušný priestor nad Ukrajinou bol uzavretý ešte 8.7.2014
http://slovak.ruvr.ru/news/2014_07_08/Statna-letecka-sluzba-uzavrela-vzdusny-priestor-na-vychode-Ukrajiny-4513/

Už som to našiel.Bol uzavretý ale len do 7 900m.ospravedlňujem sa.

Viky
Viky
17. 7. 2014 18:16

Peter, právě že ne. Byla stanovena spodní hranice bezpečného přeletu, zákaz byl pro nižší letové hladiny. Jinak se tvářili, že je všechno vpořádku.

Sugar Ray
Sugar Ray
17. 7. 2014 18:24

Taky jsem si všimnul těch pasů , letadlo a lidi rozmetaný na sračky kilometry daleko ale pasy jak nový .
Je to tak že mrtví Rusové a Ukrajinci lidi nezajímaj , tak to junta opepřila cizincema samozřejmě s tim že byly sestřelený separatistama , technikou kterou jim dodaly Rusové ?
Záminka a ospravedlnění na mezinárodní scéně , pro vstup Poláku a dalších hajzlů na Ukrajinu pro boj se separatisty a teroristy co sundaly civilní letadlo kde byůp 300 lidí na palubě .

ducatista
ducatista
17. 7. 2014 18:27

na aeronet.cz – dle mě jedna z pravděpodobných variant, která může následovat: -zkonstatuje se, že vzdušný prostor na UA není bezpečný
-UA zkonstatuje, že bezpečnost není schopna zajistit a požádá NATO o zajištění vzdušného prostoru – do dvou dnů tam má NATO potažmo USA letku F16, časem se to rozroste na regulérní vojenskou základnu – vše pod patronací OSN – pokud budu cynik, tak řeknu, jednoduše geniální… jinak samozřejmě na zvracení

Béda
17. 7. 2014 19:29

Několik aspektů havárie malajsijského dopravního letadla. 1) co se vlastně stalo? šlo o technické selhání, omyl pilotů, konspiraci, anebo důsledek válečného konfliktu na Ukrajině? Co černá skříňka? 2) Pakliže nešlo o technické selhání anebo omyl pilotů ale o sestřel – Qui bono – komu by se mohla hodit takováto tragédie? 3) vojensko – technický aspekt: kdo má prostředky k likvidaci takového vysoce letícího cíle? (rakety, případně stíhačky anebo prostředky odpálit letadlo na dálku? Které subjekty? 4) mezinárodně politický aspekt – kdo je garantem letové bezpečnosti nad daným územím, kdo vyhlašuje pravidla pro letový provoz nad daným územím?… Můj subjektivní náhled:… Číst vice »

Béda
17. 7. 2014 19:31

dovětek: ad 1) co satelitní a radarový monitoring?

leho
leho
17. 7. 2014 19:33

Malajský Boeing sestřelili Rusové nebo jejich ukrajinští pochopové, to je celkem jasné už jenom z toho faktu, že černé skříňky byly ukradeny a poslány do Moskvy. iDěs té krádeži říká „předání“…

leho
leho
17. 7. 2014 19:37

Béda napsal

dovětek: ad 1) co satelitní a radarový monitoring?

Podle mne radarový a satelitní monitoring zcela jasně ukazuje na Rusy. Totiž v jiném případě už by bylo dávno potvrzeno buď že to Rusové určitě nebyli a nebo by bylo přímo řečeno prostřednictvím tiskové zprávy, kdo raketu vypálil.

Béda
17. 7. 2014 19:48

leho,

víte ho… a matláte si ho po obličeji. QUi bono, kdyby ho sestřelili Rusové? Co ti by z toho měli? Rusové by nedokázali identifikovat dopravní letadlo cizího státu? Co když je všechno jinal a sestřelila ho stíhačka, co když šlo o technickou závadu etc.? O čem vypovídá, že černou skříňku zabavili Rusové? jenom o tom, že letadlo dopadlo na ruském území a Rusové postupují zcela standardně. O ničem jiném.

leho
leho
17. 7. 2014 19:58

Béda: „QUi bono, kdyby ho sestřelili Rusové? Co ti by z toho měli? “

Pologramotný ruský mužik s prstem na spoušti u ukrajinské hranice si neklade tak blbé otázky. Po nebi letí letadlo směrem z Ukrajiny, tak pic ho, nemá co tu letět. Prostě si myslel, že to je další Il-76 nebo AN-26.

Béda: „Rusové by nedokázali identifikovat dopravní letadlo cizího státu?“

V roce 1983 to nedokázali ani špičkoví experti sovětské PVO v případě KAL 007. V tomto případě se ale bavíme o primitivním mužikovi s prstem na spoušti složitého zbraňového systému, který ani neví, že nějaká civilní letadla existují…

Béda
17. 7. 2014 20:04

leho napsal Béda: „QUi bono, kdyby ho sestřelili Rusové? Co ti by z toho měli? “ Pologramotný ruský mužik s prstem na spoušti u ukrajinské hranice si neklade tak blbé otázky. Po nebi letí letadlo směrem z Ukrajiny, tak pic ho, nemá co tu letět. Prostě si myslel, že to je další Il-76 nebo AN-26. Béda: „Rusové by nedokázali identifikovat dopravní letadlo cizího státu?“ V roce 1983 to nedokázali ani špičkoví experti sovětské PVO v případě KAL 007. V tomto případě se ale bavíme o primitivním mužikovi s prstem na spoušti složitého zbraňového systému, který ani neví, že nějaká civilní… Číst vice »

Béda
17. 7. 2014 20:07

JInak panáčku, tradičně opět odvádíte řeč sváými zástupnými nesmysly od původního tématu. Tedy ještě jednou a polopaticky- CCCP není dnešní kapitalistické Rusko a vojenská technika (i v dnešním Rusku) je dnes mnohem dál než v r. 1983.

Béda
17. 7. 2014 20:15

Stan,

to je bod 4) mezinárodněprávní aspekt – odpovědnost států – státu, kterého má letadlo imatrikulaci (v našem případě Malajsie)a státu, který povoluje nad svým územím přelety a stanovuje pravidla (v našem případě kyjevská junta, která se parlamentním podvodem a násilím dostala k moci)

aram
aram
17. 7. 2014 20:21

Už to tady jednou bylo. Pro připomenutí tedy znovu:
http://aeronet.cz/forum/showthread.php?t=7522
Zajímavé je, že jak zmizelý let MH370 byl nejen Boeing 777, ale též Malaysian Airlines, takže ani přemalovat by ho nemuseli.

leho
leho
17. 7. 2014 20:25

Béda: „samozřejmě sověti i tehdy přesně identifikovali korejské letadlo “ Zcela přesně se ví, že sověti KAL 007 neidentifikovali, ale věděli zcela jistě, že se jedná o civilní letadlo. Sestřelení KAL 007 bylo totiž za Jelcina zcela odtajněno, černé skříňky byly analyzovány a byla zveřejněna veškerá komunikace sovětské PVO mezi pozemním velitelstvím a stíhači. Béda: „Nevím, jestli by amíci nechali nějaké cizí letadlo létat nad suprtajnými vojenskými objekty“ Vojenské letadlo by nenechali, ale civilní letadla pouze varovali a samozřemě po nich nikdy nestříleli. Totiž letadla Aeroflotu rutinně „ztrácela orientaci“ ve vzdušném prostoru USA a ostaních zemí NATO a velmi často… Číst vice »