Ukrajina: Svátek práce se změnil ve vojenské a policejní manévry

Oděsa. Prvomájová vojenská přehlídka na Kulikově poli

***

Oděsa před rokem

Pravoslavný tábor očekává útok.

***

Oděsa. Webkamera na Kulikově poli

Pro zájemce, kteří chtějí dnes v přímém přenosu sledovat, co se tam bude dít.

***

Lvov. Konflikt mezi nacionalisty a anarchisty

Pravý sektor v maskáčích: Sláva národu, sláva Pravému sektoru. Putin chujlo! Hrdinům sláva!

Anarchisti (od 5:35 min.): Přijďte každý den na naše akce, které pořádáme v centru města. Jsme proti sociální, ekonomické a politické genocidě našeho národa, kterou provádí naše vláda v solidaritě s oligarchy… Jsme proti mezinárodnímu drancování ze strany MMF, proti zvyšování komunálních plateb, které způsobují genocidu našeho ukrajinského lidu… Smrt fašismu, smrt kapitalismu! Sláva Ukrajině! Sláva hrdinům! Proti fašismu, proti kapitalismu, proti bolševismu!

Pravý sektor: Ukrajina nade vše! Putin chujlo!

***

Charkov. První máj pod hlavněmi samopalů

Mír, práce a máj skončily v koši.

***

Severodoněck. Svátek je uprostřed

Bez komentáře.

***

Záporoží. Minuta ticha

Bez komentáře.

***

Luhansk. Naše síla je v jednotě

V Luhansku proběhla největší oslava svátku od rozpadu SSSR.

***

Doněck. Čížik pížik

Bez komentáře.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
abx
abx
2. 5. 2015 10:52
Sio
Sio
2. 5. 2015 13:29

Irena napsal

http://politikus.ru/v-rossii/49249-nachata-kampaniya-po-dezorientacii-obschestvennogo-mneniya-v-rossii.html

Přesně to zapadá do té kategorie, kterou DOTU označuje jako „bezstrukturnoje upravlenie“. Princip je v tom, že nikdo nikomu nic nepřikazuje, ale vytváří se jakýsi informační environment. Kam člověk šlápne, tam narazi na nějakou informaci, která ho přivádí k vývodům i činům těch, kteří se jím snaží manipulovat. Co dělat? Pustit proti psům větší psy, tj. informace, které ten šum překryjí. Jak podotýkají v komentářích, je o působení na podvědomí převážně prostřednictvím emocí, to je stále potřeba mít na paměti. Válka se vede o tu základní masu méně důvtipné části davu.

Béda
2. 5. 2015 14:06

V tomto ohledu není Ukrajina ojedinělým zjevem. Taky v kolébce „demokracie“ odkud vzešel svátek práce se dějí podobné věci: http://www.hlavnespravy.sk/vo-viacerych-mestach-usa-prerastli-demonstracie-1-maja-do-potycok-s-policiou/611557 …Demonštranti protestovali 1. mája proti globalizácii, ale aj proti nedávnej sérii incidentov, pri ktorých policajti zabili neozbrojených Afroameričanov. Podľa záznamov z televízií a sociálnych sietí demonštranti v Seattli rozbíjali výklady, podpaľovali kontajnery na odpadky a poškodili najmenej 20 áut. „Už to nie sú demonštrácie, to sú nepokoje,“ uviedol podľa agentúry AP kapitán polície v Seattli Chris Fowler. Počas nepokojov boli zranení najmenej traja policajti, z toho dvaja ťažko. Polícia zatkla najmenej 16 demonštrantov. Do potýčok s políciou a pouličných nepokojov… Číst vice »

Béda
2. 5. 2015 15:43

Z diskuse na Nové republice: „teraz som sa vratil zo Slavina. Nadhera. S Vlkmi som si podal po bratsky ruky. Prišli aj dvaja provokateri. Jeden degeš z mimovladky sa zabalil do ukropskej vlajky, hneď sa okolo neho zbehli všetky presstitutky. Dav ho vykričal a vypískal, nakoniec ho museli odpratať policajti preč, aby neprovokoval. Druhý vytiahol tričko „Putin chujlo“, prišla k nemu o dve hlavy menšia baba, jednu mu struhla, tričko mu zobrala a hodila za plot do zahrady. A bolo po provokáciách. Celý Slavín skandoval Vlkom – Rossija a Spasibo, nádhera, silný zážitok. Chelemendik tiež všetko dokumentoval, bude určite parádna… Číst vice »

Béda
2. 5. 2015 18:16

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5918-oficialni-komentar-donecke-republiky-k-porosenkovym-slovum-o-znovuziskani-donbasu-a-krymu

Prohlášení presidenta Petra Porošenka, že válka na Ukrajině skončí, až Kyjev znovuzíská Donbas a Krym, povede jen k eskalaci konfliktu, řekl v pátek oficiální vyslanec samozvané Doněcké lidové republiky u Kontaktní skupiny Denis Pušilin.

„Takováto Porošenkova prohlášení jsou zaměřena na eskalaci konfliktu na Donbasu. Toto opětovně potvrzuje skutečnost, že Kyjev není připraven realizovat všechny podmínky Minských dohod,“ citovala Pušilina prohlásit tisková agentura Doněcka. Tento vyjednavač Doněcké republiky řekl, že slova oficiálního Kyjeva odráží postoj podobný jeho „zámořským sponzorům“, kteří nemají zájem na mírovém řešení v tomto válkou rozervaném regionu.

zajoch
3. 5. 2015 6:52

Lvovský oblastní sovět se obrátil na Nejvyšší radu, aby uznala Donbas a Krym za ruské území. Minulý týden doporučil bývalý velvyslanec USA v Moskvě McFaul Ukrajině, aby se smířila s tím, že Krym patří Rusku. Poslancům oblastní rady ve Lvově se dostalo od poslanců Nejvyšší rady označení idioti a kremelští agenti. Za co byl označen bývalý americký velvyslanec se v článku nemluví.
http://rusplt.ru/ukraine/lvov-trebuet-otdat-donbass-rossii-16749.html?utm_source=mail_news&utm_medium=tizer&utm_campaign=lvov-trebuet-otdat-donbass-rossii

Irena
3. 5. 2015 7:47

https://www.youtube.com/watch?t=13&v=Q4MATQRsJY8
První rozhovor s Vladimirem Putinem v roce 1991 a v roce 2002