Ukrajina: Tak jak je to s těmi ruskými vojáky?

Premiér mezinárodně neuznané Doněcké lidové republiky Alexandr Zacharčenko:

„Dávají nám velmi mnoho otázek v souvislosti s tím, jak mohla DLR z různých samostatných polopartyzánských oddílů vybudovat mocnou armádní organizaci, která je nejenom schopná klást odpor ukrajinským ozbrojeným silám, ale i vítězit v poli. V Kyjevě a na Západě pořád opakují, že sem vojensky vtrhlo Rusko, aby dokázali nějakým způsobem zdůvodnit ty drtivé porážky, které ukrajinskou armádu pronásledují již nejeden měsíc. Nikdy jsme před nikým neskrývali, že je mezi námi mnoho Rusů, bez jejichž pomoci by nám k dnešnímu dni bylo velice těžko a velice těžce by se nám bojovalo. Myslím si, že za celou tu dobu jich postupně bylo v našich řadách okolo 3-4 tisíc. Mnozí již odjeli domů, ale více jich zde zůstalo. Bohužel někteří z nich i zahynuli. Není tajemstvím, že mezi dobrovolníky z Ruska je mnoho bývalých kádrových vojáků. Oni s námi bojují, protože chápou, že je to jejich povinnost. Víte, já si myslím, že jenom mezi Rusy existuje takový zostřený pocit hoře a soucitu k lidskému utrpení. Pouze oni mohou jet na jakékoliv místo na světě a bojovat za nezávislost a svobodu lidí. Vzpomeňte si na Španělsko, na Srbsko. Je možné vyjmenovat mnoho dalších míst a států. Tím spíše jsou zde s námi, s obyvateli Donbasu, protože jsme s nimi pokrevními příbuznými. Velice děkuji.“

Zdroj: Politikus.ru

…a co z toho udělaly Novinky a co „stínový ukrajinský ministr obrany“ Dolejší

Stanův komentář: Ukrajinský prezident se kvůli „invazi ruské armády“ předčasně vrací ze zahraniční cesty, korporátky rozjíždějí další protiruskou kampaň. Osobně jsem přesvědčen, že pokud by se do bojů zapojila ruská armáda, nebavili bychom se v tuto chvíli o dobytí Novoazovsku a tažení na Mariupol, ale o bojích u Charkova, Záporoží a Melitopole.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
44 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
28. 8. 2014 16:17

Asi tak nějak – В штабе ополчения опровергли заявление Порошенко о российских войсках на Украине
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/4185-v-shtabe-opolcheniya-oprovergli-zayavlenie-poroshenko-o-rossiyskih-voyskah-na-ukraine.html

28.08.14 Интервью с министром обороны ДНР В. Кононовым. За последние сутки в плену у ДНР оказались 250 военных Украины

http://novorossiya.moy.su/news/28_08_14_intervju_s_ministrom_oborony_dnr_v_kononovym_za_poslednie_sutki_v_plenu_u_dnr_okazalis_250_voennykh_ukrainy/2014-08-28-1306

milda1963
milda1963
28. 8. 2014 16:39

Pro Stana – listům plným čuldofakt bych reklamu nedělal. Tam už jiní nebudou.
A ostatní kteří nejsou jazykově vybaveni, tak mohou číst tento původní česko jazyčný blog (nikoliv z pražského křesla) http://marekhavlicek.blogspot.cz/2014/08/ukrajina-centrum-donetska-pul-den-se.html popřípadě tento g+ profil https://plus.google.com/113235748586222740202/posts
O tomto levelu nestrannosti se zvratkám může jen zdát.

peter.
28. 8. 2014 17:07

Správne to vystihol Martin(bez m)keď napísal,že o zapojení regulárnejRA nemôže byť ani reči,čo však nevylučuje prítomnosť Rusov na Ukrajine.To,že tam nejakí Rusi bojujú sme vedeli hneď od začiatku toho konfliktu.Rusko bezpochyby má túto záležitosť ošetrenú tak,že mu nikdy nikto nedokáže,že do konfliktu zapojilo svoju regulárnu armádu.Tých cca 4000 vojakov môžu byť dobrovoľníci z radov veteránov,kozákov ale aj vojakov zo spomínanej Pskovskej divízia.Dôraz je kladený na slovo „dobrovoľníci“.

Libor
Libor
28. 8. 2014 17:15

Patrně došlo k zhroucení ukrajinské fronty a situace se pro Kyjev významně zhoršila. Potřebují akutní pomoc a proto rozehráli tuto hru.

Seal
Seal
28. 8. 2014 17:42

To video je sestřižené, takže z něho vypadla věta, kterou s gustem citovaly i novinky: „Kromě toho k nám přichází hodně vojáků z Ruska, kteří dávají přednost tomu, strávit své volno ne na mořských plážích, ale v jedné řadě se svými bratry, kteří bojují za svobodu Donbasu.“ Pokud byste to chtěli opravit, tak nesestřižený záznam je tady: https://www.youtube.com/watch?v=UVoBmSUJT9s#t=118 Tahle kampaň je jiná v tom, že účast vojáků z RF potvrzují i zdroje z Ruska, které se pídily po osudech konkrétních vojáků (opoziční média Echo Moskvy, Dožď, Novaja gazeta, ale i regionální tisk). Proto tam má Zacharčenko asi tu větu… Nemá… Číst vice »

Rado Miko
28. 8. 2014 17:53

Jak propaganda zamlží zkutečnost. Proti komu bojuje Kyjevská chunta?
1)proti 4 dobrovolníkům z Francie?
2) proti 6 dobrovolníkům ze Španěl?
3) proti 10 dobrovolníkům z Čech?
4) proti 30 dobrovolníkům ze Srbska?
5 )proti 2500 dobrovolníkům z Ruska?
nebo
6) proti cca 20 000 Ukrajincům?

Béda
28. 8. 2014 17:54

Seal, Proč Rusko nemůže dělat to, co USA dělají na Ukrajině od samého začátku? Američané „radili“ Majdanistům a jejich „revoluce“ jako kdyby uz oka vypadla „revolucím“ v jiných zemích, kde byli amíci zaháčkováni. CIA sedí v Kyjevě na ministerstvu vnitra, řídí konspirace a teroristickou ATO. Američtí poradci radí, (myslím že nějaký US generál přitom byl zraněn), jsou tam ami žoldáci, americké bezpilotniky (kdo je asi ovládá, žeby Ukrajinci?) křižují prostor nad jihovýchodem Ukrajiny. Proč by tam nemohli být ruští vojáci – dobrovolníci? Kdyby Rusko vstoupilo s kyjevem do válečného stavu (proč by to vůbec dělalo, že?) tak juntu smete v… Číst vice »

Seal
Seal
28. 8. 2014 18:04

Už na starém OM, kde se ještě vyskytoval nick Kontrolní otázka, jsem nejmíň dvakrát jasně psal, že tyhle jeho/vaše kruhy neřeším. Akorát jsem jenom popsal sitaci, takže si k tomu místo kladení „všetečných“ otázek klidně dopiště libovolný komentář.

aram
aram
28. 8. 2014 18:07

Pracovníci mise OBSE, kteří se nacházejí na ruských pohraničních přechoedech Gukovo a Doněck, nevidí kolony vojenské techniky pohybující se ve směru Ukrajiny, oznámil novinářům vedoucí mise OBSEv Rostovské oblasti Paul Pikar ? ve čtvrtek. „Některé ukrajinské SMI informují o tom, že na stranu Ukrajiny se z Ruska pohybuje množství vojenské techniky, ale my na svých pozorovatelských postech nic takového nepozorujeme. Jediné zbraně, které vidí pracovníci OBSE jsou zbraně pohraničníků, ale jejich nošení je součástí jejich práce“, řekl Pikar. Oznámil, že v poslední době na ruské straně v bezprosrřední blízkosti hranice představitelé mise OBSE vidí vojenské vrtulníky a bezpilotní letadla, která… Číst vice »

Béda
28. 8. 2014 18:08

Seal,

takže jsem si dopsal komentář. Ať se lžimédia pustí nejdřív do vlastního masa. A začít mohou rovnou pučem v Kyjevě – řešením otázky jeho ústavnosti a demokratičnosti. A tím, kdo jej zaplatil a zinscenoval. A poté se třeba nakonec doplíží i k Rusku, antisankcím (na SANKCE ZÁPADU) a jeho asymetrickým ODPOVĚDÍM na různé provokace a konspirace!!!

Béda
28. 8. 2014 18:12

aram,

taky je otázka, jestli OBSE hlídá taky průsaky západních žoldáků skrze hranice Ukrajiny, cizích zpravodajců, cizích politiků, kteří chodí přilévat benzín do válečného ohně. OBSE by měla hlídat mír v Evropě, pokud chce dostát své pověsti a nebýt pouze nástrojem na prosazování zájmů západu, to znamená nejenom na ruské hranici. Rusko mimochodem je součástí Evropy (alespoň evropskou částí svého území, společnou historií etc. Čeho součástí jsou v Evropě USA?

Seal
Seal
28. 8. 2014 18:15

Béda napsal

Seal,

takže jsem si dopsal komentář. Ať se lžimédia pustí nejdřív do vlastního masa. A začít mohou rovnou pučem v Kyjevě – řešením otázky jeho ústavnosti a demokratičnosti. A tím, kdo jej zaplatil a zinscenoval. A poté se třeba nakonec doplíží i k Rusku, antisankcím (na SANKCE ZÁPADU) a jeho asymetrickým ODPOVĚDÍM na různé provokace a konspirace!!!

No vidíte, že to jde. Taky si přeju, aby svoji práci média dělala aspoň trochu profesionálně. Je to vážně fuška, když si člověk musí, aby byl aspoň trochu v obraze, hledat co nejpůvodnější informace.

Béda
28. 8. 2014 18:22

Seal,

víte, pane Seale má podrážděnost plyne z toho, že nějaké s prominutím svině zinscenují násilný podvodný převrat v cizí vzdálené zemi, podnítí tam válku a permanentní násilí, vymýšlejí nejrůznější podrazy a snaží se to hodit na někoho, koho ohrožují a opakovaně „olympijsky“ vtahují do svých špinavých intrik.

Béda
28. 8. 2014 18:32

A taky by mně zajímalo, proč lžimédia nevěnuji pozornost humanitární katastrofě na jihovýchodě Ukrajiny, proč nevěnují stejnou pozornost opakovanému prosakování vojáků ukrajinské junty (režimu) do Ruska jakou věnují prosakování ruských „vojáků“ na Ukrajinu, proč stejnou pozornost nevěnují opakovanému ostřelování ruského území. To je to „objektivní“ zpravodajství, to je ta humanita? Kyjevský puč je ta demokracie?

aram
aram
28. 8. 2014 18:38

Slavjanoserbsk osvobodili srbští četníci(četnik – člen čety).
Jak oznámil velitel oddílu srbských četníků „Jovan Ševič“ Bratislav Živkovič tato jednotka bratrů slovanů se aktivně účastní osvobozování od ukronacistů…..
Oddíl zlikvidoval 19 ukr. karatelů a několik jednotek nepřátelské obrněné techniky a také zabral hojnou kořist.
http://voenkor.info/slavyanoserbsk-osvobodili-serbskie-chetniki/
Zajímavé stránky, info zřejmě přímo od pramene. Mimo jiné – vzdal se plukovník Nachotin + 61 vojáků. Ze zóny bojů ATO uktekl generál Litvin(bratr bývalého mluvčího nejvyšší rady UA) a opustil podřízené

peter.
28. 8. 2014 18:44

Súbežne s tým,ako Porošenko zvolal zasadnutie výboru obrany Ukrajiny,zvolal Kolomojskij výbor obrany Dnepropetrovskej oblasti,kde prijali tzv.Kolomojského plán „B“.(Tým vlastne Kolomojskij priznal krach ATO).
Kolomojského poradca Gennadij Korban podal vyhlásenie,v ktorom sa hovorí,že Dneproptrovská oblasť berie pod svoju ochranu Záporožskú oblasť,časti Doneckej oblasti včítane Mariupoľa a všetkého čo je za ním.To znamená,že Beňa sa rozhodol,prevziať na seba vedenie bojov na JV Ukrajiny.Ďalej Korban povedal,že v prípade vtrhnutia Ruskej armády do Dnepropetrovskej alebo Záporožskej oblasti,tak do Ruska pôjde tisíce truhiel s nákladom“200″,až sa celé Rusko s toho zachveje.(Presné určenie čo náklad „200“znamená,som nedokázal z textu určiť,každopádne ide o vyhrážku Kolomojského Rusku).
http://ukraina.ru/news/20140828/1010315931.html

petr
petr
28. 8. 2014 18:54

Ti kyjevští poradci už neví kde-by, co-by a začínají to ještě více hrotit.Kharkiv Maidan Attacks Consulate of Russia!
http://www.youtube.com/watch?v=zrajuBuBImA
The Washington Post: На чужой территории «теряются» не только российские солдаты
http://views-news.net/the-washington-post-na-chuzhoy-territorii-teryayutsya-ne-tolko-rossiyskie-soldatyi/

aram
aram
28. 8. 2014 18:56

Bédo, už se ničemu nedivím a v zájmu zachování zbytku duševního zdraví se vyhýbám našim mediím. V míře menší než malé se občas zaposlouchám či začtu jen proto, abych si zas a opět ověřila, že lžou. Jenže mmám dojem, že jim to kličkování v poslední době dá stále víc a víc práce. OBSE samozřejmě nehlídá průsaky ze Západu, poněvadž je o to nikdo nepožádal. Rusové požádali a je jim to zjevně houby platné. Pořád budou mít rohy. To je jako s těmi bílými kamiony, každý kdo chtěl (včetně OBSE na hranicích) mohl vidět, že zpátky nic nevezou, ale čeští žumpalisti… Číst vice »

Béda
28. 8. 2014 19:02

Další ukázka objektivního zpravodajství: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesky-velvyslanec-na-Ukrajine-Jde-o-nejhorsi-krizi-od-konce-studene-valky-332542 Ukrajinští představitelé ve středu opět obvinili Rusko, že nasazuje své vojáky na východě Ukrajiny, kde se vládní jednotky už od dubna snaží potlačit proruské povstání. Jejich přítomnost potvrzují separatisté i NATO. Dnes kvůli další eskalaci na východním území Ukrajiny jedná i Rada bezpečnosti OSN. Dokud probíhal na Ukrajině „demokratický“ fašistický převrat, dokud probíhala teroristická „ATO“, fašisti hrdinně postupovali a decimovali jihovýchod a jeho obyvatelé v desetitisícíh utíkalo (nikoliv do ráje osvobozenců Kyjeva) do Ruska, na Ukrajině řádili „anonymně“ američtí a západní žoldáci, veškeré konspirace řídila CIA, Radu bezpečnosti nebylo potřeba svolat – všechno bylo v… Číst vice »

ducatista
ducatista
28. 8. 2014 19:07

Autentické zážitky cestovatele-motorkáře z JV Ukrajiny. Ten kluk má prostě pro strach uděláno, i když s pravopisem si hlavu moc neláme, ale to je úplně podružné. A jako příznivce jednostopých strojů mám radost, že motorky sbližují lidi:-)
http://marekhavlicek.blogspot.cz/2014/08/ukrajina-centrum-donetska-pul-den-se.html

fajt
fajt
28. 8. 2014 19:07

nejenom ruští občané jsou na Doněcku, ale jiné národnosti ( i bývalí vojáci, či jinak bezpečnostně školení dobrovolníci ) z celého světa…čechy nevýjimaje ( těm opravdu přeji válečné štěstí, vlastně všem dobrovolníkům na Novorossii ). ..

ducatista
ducatista
28. 8. 2014 19:33

Úplně první dobrovolník, p. Ivo Stejskal, podle všeho padl. Čest jeho památce. Někde jsem čet,myslím na South Front, že na straně opolčenců bojuje i četa Američanů.

peter.
28. 8. 2014 19:40

peter. napsal Súbežne s tým,ako Porošenko zvolal zasadnutie výboru obrany Ukrajiny,zvolal Kolomojskij výbor obrany Dnepropetrovskej oblasti,kde prijali tzv.Kolomojského plán „B“.(Tým vlastne Kolomojskij priznal krach ATO). Kolomojského poradca Gennadij Korban podal vyhlásenie,v ktorom sa hovorí,že Dneproptrovská oblasť berie pod svoju ochranu Záporožskú oblasť,časti Doneckej oblasti včítane Mariupoľa a všetkého čo je za ním.To znamená,že Beňa sa rozhodol,prevziať na seba vedenie bojov na JV Ukrajiny.Ďalej Korban povedal,že v prípade vtrhnutia Ruskej armády do Dnepropetrovskej alebo Záporožskej oblasti,tak do Ruska pôjde tisíce truhiel s nákladom“200″,až sa celé Rusko s toho zachveje.(Presné určenie čo náklad „200″znamená,som nedokázal z textu určiť,každopádne ide o vyhrážku Kolomojského… Číst vice »

peter.
28. 8. 2014 19:44

ducatista napsal

Úplně první dobrovolník, p. Ivo Stejskal, podle všeho padl. Čest jeho památce. Někde jsem čet,myslím na South Front, že na straně opolčenců bojuje i četa Američanů.

http://www.srspol.sk/clanek-proti-ukrajincom-bojuju-greci-dva-prapory-srbov-cata-americanov-9778.html

fajt
fajt
28. 8. 2014 19:52

http://aeronet.cz/news/invaze-ruska-na-ukrajinu-vrteni-kyjeva-psem-aby-odvedl-pozornost-od-kapitulace-ua-v-donbasu-porosenko-hodla-pozadat-nato-o-vojenskou-intervenci-generalni-stab-acr-v-pohotovsti/ – panamský precedent pro Porošenka, to by byla opravdu famózní akce vůči banderovcům, co vraždí svoje obyvatelstvo – ony ty řeči o zeleném a rozklepaném Porošenkovi, který ujížděl z Minska budou asi mít i reálný základ. ..

aram
aram
28. 8. 2014 19:58

peter
Ruský thriller z roku 2007 „Gruz 200“ (Cargo 200) – označení pro náklad mrtvých těl sov. vojáků z Afganistanu.
https://www.youtube.com/watch?v=x3BU-_u_nvY

petr
petr
28. 8. 2014 20:01

Šoková terapie pro zajaté ukrajinské vojáky – 2:44 minuty

http://www.youtube.com/watch?v=xCuz6q9B7OQ

ducatista
ducatista
28. 8. 2014 20:23

Šmejd Kolomojskij se bude muset po zbytek života ohlížet přes rameno. A stejně ho jednoho dne potká „nehoda“.

Béda
29. 8. 2014 2:39

Ukázka vbrcholného pokrytectví kdy největší lupič s prackama od krve ukazuje na drobného kapsáře a obviňuje jej ze svých vlastních zločinů: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Obama-varoval-Moskvu-pred-dalsimi-vpady-332560

Béda
29. 8. 2014 2:50

Fašističtí komedianti: http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_28/Ukrajina-nebude-vyhlasovat-valecny-stav-3500/

a na to navazující zpráva http://czech.ruvr.ru/news/2014_08_28/Porosenko-situace-v-zone-specialni-operace-je-tezka-ale-pod-kontrolou-3965/

Takže válka na Ukrajině není, i když probíhá již 4-tá vlna mobilizace a kyjevská junta zoufale volá k internacionalizaci konfliktu, žádá statut „nečlena“ NATO a její vojenská „operace“ je „složitá“ nikoliv ovšem ještě zoufalá – protože na konci by musel být přezkum zločinů.

Béda
29. 8. 2014 2:57

Co (i)Dnes píše britský mainstream Kadla Dolejšího: „Kauza Ukrajina a náprava jmen“ http://www.blisty.cz/art/74476.html Švédský ministr zahraničí Carl Bildt (Bilderber)na svém Twitteru před pár hodinami napsal ZDE: „Nyní evidentně přihlížíme bojům mezi pravidelnými ruskými a pravidelnými ukrajinskými jednotkami na Východní Ukrajině. Existuje pro to výraz.“ Reportér ruského listu Kommersant Ilja Barabanov ZDE včera informoval o obsazení města Novoazovsk. Těžko však mohlo jít o novinku. Už když se 24. srpna v Kyjevě konala nabubřelá přehlídka, při níž promenovaly obrněné transportéry BTR-4 vrácené Irákem ukrajinskému výrobci kvůli korozi, z obou stran fronty přicházely po sociálních sítích zprávy o soustřeďování ruských sil v Amvrosijevce… Číst vice »

Béda
29. 8. 2014 3:19

Novinky po ránu:
http://www.hlavnespravy.sk/lidri-europskej-unie-presviedcaju-polskeho-premiera-aby-prevzal-post-predsedu-europskej-rady/345197
Zdroje oboznámené s postupom výberového procesu vo štvrtok povedali, že Tusk je jasným favoritom na funkciu predsedu Európskej rady (vhodnějšího okopávače ruských kontníků by těžko pohledali)

http://www.hlavnespravy.sk/cesko-je-pripravena-podporit-polsko-a-pobaltske-republiky-v-snahe-o-pritomnost-nato/345245
Podľa českého premiéra Sobotku posilnenie vojenskej prítomnosti neznamená zriadenie základne NATO na českom území. („levicový“ pravičák a „sociálnědemokratický“ válečník za zájmy cizích korporací opět v akci)

http://www.hlavnespravy.sk/dvojity-meter-zapad-ignoruje-porusovanie-ludskych-prav-kyjevom-vyhlasilo-ruske-ministerstvo-zahranicia/344657

Béda
29. 8. 2014 4:05

Béda napsal

KUlturní kolaborantská fronta opět v akci: http://www.parlamentnilisty.cz/politika/poslanecka-snemovna/Chceme-tady-zakladnu-NATO-pozvedli-opet-hlas-cesti-umelci-V-dobe-kdy-se-rozhoduje-332495

Ještě by mohli napsat zvací dopis č.3 – občanů samosebou je na zavlečení cizí armády na území ČR zbytečné se ptát. To je ta „demokracie“. To co menší část kulturní fronty za socíku odsuzovala (ta větší proti tomu nic moc nenamítala) nyní požaduje kulturní kolaborantská fronta jako samozřejmost. Takoví „demokratičtí“ čírovští „demokraté“, které většinový hlas lidu vůbec nezajímá.

fajt
fajt
29. 8. 2014 6:06

http://politikus.ru/events/28173-prezident-rossii-vladimir-putin-obratilsya-k-opolcheniyu-novorossii.html – Putin se zase projevil jako prozíravý státník a skvělý stratég – jeho výzva o umožnění útěku ukrajinských vojáků z místa bojů – stéjně je nemají opolčenci kam umísťovat – a to zdůvodnění dává kladné body u občanů Ukrajiny a přitom i takticky pomáhá čistit uzavřené kotle s minimem ztrát, energie i voj. nákladů – přitom z jeho ztrany není ani zmínka, že by opolčenci měli o své vůli zastavit boje, právě naopak, vyzývá chuntu v Kyjevě, aby ona, jako viník bojů na východě Ukrajiny, zastavila teroristickou operaci proti vlastnímu lidu – jeho asymetrická pomoc opolčencům bude nadále pokračovat… Číst vice »

fajt
fajt
29. 8. 2014 8:50

http://politikus.ru/events/28192-opolchency-zayavili-ob-okruzhenii-mariupolya.html – je jenom otázkou blízkého času, kdy opolčenci vstoupí ( asi i bez odporu uk army ) do Mariupolu. ..

fajt
fajt
29. 8. 2014 9:41

Na území Záporoží a Dnipropetrovska operují partzánské skupiny dobrovolníků zdejšího kraje, kteří jsou proti kyjevské chuntě – mám za to, že pokud Porošenko urychleně nesáhne po mírovém řešení situace na Ukrajině, země se mu velmi brzy ( zima bude už tak pro Ukrajinu krutá )rozpadne pod rukama – i když chápu, že západní státy NATO a USA ho budou vést nadále jako prezidenta země, která přestala definitivně existovat – třebas dožije v Praze nebo jiné české destinaci jako zasloužilý diktátor západu, který ho na svém území nebude chtít – na to bude česko asi dobré, jako odložiště ukrajinských banderovců, kteří… Číst vice »

Thor
Thor
29. 8. 2014 11:33

Zase jsou tu interbrigády,a u Madridu(Mariupole)se bojuje za Prahu.Ruští dobrovolníci jsou fajn,ale jso i významnější faktory.UA došla bojeschopná tanková a motostřelecká technika, selhává zásobování i díky neprovozuschopnému přepravnímu parku,výsledek podfinancování armády posledních 20let.Zdá se, že existují ujednání UA/opolčenci o předstírání války-týká se mobiliz.ukr. amatérů.Přestalo existovat ukr.letectvo.To umožňuje bezpečné přesuny a koncetrace sil opolčenců kolem existujících 4 kotlů,v kterých jsou dominantně nacigardy.Jakoby měl Kyjev zájem je vyvraždit na JV.Nejsou vyjímečné případy,kdy UA „omylem“ realizuje dělostřeleckou palbu na nacigardy.Je to rozklad bojové morálky UA,co atlantické elity a jejich propagandu přivádí k zuřivosti a k zoufalství z roztříštění snů o vraždění Slovanů Slovany.I… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 8. 2014 12:12

Thor, docela trefně vyhodnoceno. Určité shrnutí neuškodí. 1/ V haličském parlamentu dostala drábkova krysí moula Ljaško /?/ takovou ránu, že už NATO v životě nezapomene. Šel k zemi jak liberální hospodářství. Podobnou ránu dostal emerický cikán z bílé zemljanky v Sýrii. – Ten si to také bude pamatovat. 2/ Roha z Haliče údajně vzal habakuk Kolomojskij. Kdo jiný než Židi by měli mít ty nejsprávnější zprávy o situaci viz kauza 911. Před zásahem nebyl v práci žádný Žid. 3/ Čokoládová mohyla Porošenko má čím dále tím více velmi ustarané volské voko. Ten by také měl vědět , která bije. Kdo… Číst vice »

orinoko
orinoko
29. 8. 2014 12:14

… zase konečně učí myslet. Ani ten největší blbec není rád , když z něj někdo dělá vola.
Řečeno s Jiřím Sovákem: Vola ze mě můžete dělat, prosím. Ale dovolte, abych délku rohů si určoval sám.