Ukrajina: Videopřehled z 12. 8. 2014

Povstalci ukořistili samohybné dělo ukrajinské armády se zakázanou municí

Šachťarsk, 3. 8. 2012. Domobranec Abchaz o taktice Ukrů

Dobrý den. Dobrý den,kluci. Řekněte prosím, jaká je teď situace? Situace není špatná, jediné, co nás mrzí, je to, že mi na ně střílíme, a oni v odpověď střílí na obytné domy. To nás štve. Řeknu jenom jedno, kolik domů spálí, za všechno jim vystavíme účty. Střílejí, střílejí prý přesně, ale všechno jim to létá mimo, vždy se trefí jenom do obytných domů. Domobranci v těch domech nesedí, domobranci bojují vepředu. Je zbytečné střílet po domech. Podle jejich rádiové komunikace, podlé té situace, kterou můžeme pozorovat, podle těch bojů, u nich již nezbyl nikdo, kdo by mohl klást odpor. Ještě pár dnů, a já si myslím, že přehlídkovým krokem pěkně odtáhnout….Město Šachťorsk, 03. 08. 2014, ulice Lenina…… Trefili školku v Šachťarsku. Byla to ukrajinská armáda. Střílejí přesně – po nemocnicích, po školkách! Tady zase hoří panelák. Zapalují obytné domy.

Snižne, 9. 8. 2014. Obyvatelka města se obrací k juntě: „Vy nás tady zabíjíte, vy stvůry!“

Chtěla bych pozdravit Kyjevskou vládu, tu, co zabíjí lidi ve Snižnem. Kolik asi domobranců může být v jedné školce? Co to proboha vůbec děláte? Jaké matky vás to porodily. Copak nemáte strach z božího soudu? To je to co chci říci. Podívejte se na lidi tady, kteří se bojí, ohlížejí se. Všechno jsou to civilisté. Proč, když jsme organizovali 11. května referendum…? My jsme nechtěli přestat být součástí Ukrajiny. Chtěli jsme zůstat její součástí. Jenom jsme chtěli, aby nechali jednotlivé regiony prostě žít, pracovat…. Aby nebylo to všechno, co se u nás teď děje. My jsme přece v listopadu dlažební kostky nerozebírali, tady v Donbasu, my horníci. My jsme neorganizovali převraty. Po všechny ty měsíce jsme prostě pracovali. Proč? Proboha proč? Copak lidé nemají své právo žít svůj život? Proč to všechno děláte? Jen se podívejte, co jste způsobili! Víte, kolik prokletí se již sneslo na vaši hlavu od všech lidí? Ne na hlavy domobranců, na ty vaše. Všechna prokletí míří jenom na vás. Prokletí od všech matek. A vy říkáte, kolik hrobů budou muset vykopat ukrajinské matky? A kdo je sem zval? Ukažte alespoň jednoho domobrance, nebo horníka, který běhá po té vaší Ukrajině a zabíjí civilisty! Tak, jak to děláte vy tady u nás! Jednotná Ukrajina. Jaká to může být jednotná Ukrajina, když zabíjíte Ukrajince na Ukrajině? Není vám líto ani dětí. Alespoň jednou sem přijeď, Porošenko, a podívej se, jak to tady vypadá po tom tvém bombardování. Jak tam leží děti, jak je odtamtud vykopávají. Co to děláte, vy hovada? Jste prostě stvůry. Víc říct nepotřebuju. Řekla jsem všechno.

Pěrvomajsk, 09. 8. 2014. Městský trh

Ještě jednou chci zopakovat, že potravin ve městě zbylo tak na dva dny. Na více ne. Pokud nepomůže Červený kříž, Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) nebo jiné státy včetně Ruska, lidé se začnou požírat navzájem. Je hrozné to říkat, ale tak to bude. Pochopte, že tady zůstalo spoustu civilistů, kteří nechtějí opustit město a odjet pryč. Oni potřebují něco jíst a jídlo ve městě není. Asi si dovedete představit, co se v tom horku bude dít v našem městě. No prosím další obchůdek 209. Všechno stojí na pultu a nikdo nic nebere. Lidi se dneska o žádné zboží nezajímají, pro ně je nejdůležitější mít co jíst. Další obchůdek otevřený. Tady vidíte, jak to vypadá v našem městě. A to všechno díky Porošenkovi, Kličkovi, Jaceňukovi… Děkujeme vám velice. A všem jejich pochlebníkům, kteří na tom vydělávají velké peníze… Na krvi. Na lidské krvi. Na smrti. Už tady máme více než 40 mrtvých. Včera jsem své rodiče odvezl do Ruska a mluvil se zástupci OBSE. Oni si jen tak postávají a říkají, že to všechno vidí, ale udělat nic nemůžou. Mluvil jsem s nimi na Izvarské celnici. Rodiče jsem včera odvezl a hned jsem se vrátil zpátky do svého rodného města, abych ho chránil se zbraní v ruce před Nacigardou a jinou pakáží, která se sem tak vehementně cpe. Tak moc se chtějí dostat na ty ruiny a uvidět, co tady způsobili. Nebo se prostě jenom chtějí podívat, aby věděli, co mají dělat s dalšími našimi městy. Ať se jenom dívají. Tady z toho obchůdku stoupá dým, hoří. Takhle dává věci do pořádku Nacigarda. Pozdravujte prezidenta Porošenka a velmi mu poděkujte, za to, jak velice se stará o své lidi, o civilisty. Takzvaný ukrajinský prezident našemu městu ničím nepomohl, jenom ničení, hoře a slzy nám do naší země přinesl, do naší Luhanské lidové republiky. Já jdu a pod nohami mi praskají ruiny, střepy, protože tady prostě již nic nezůstalo. Všude se kouří, všechno hoří…

Donbas, 9. 8. 2014. Ukropatriotky

Video poskytnul Dmitrij Dzygovbrodskij.

Uvědomělí ukrajinští patrioté založili tradici. Vysmívat se mrtvým. Posměšně urážet ty, které zabila Nacigarda, Pravý sektor nebo „odvážní hrdinové“ ukrajinské trestné armády. Pamatujeme si, jak se radovali nad mrtvými Oděsany 2. května 2014: Šašličky na oděský způsob, Pálené vatové bundičky (myšleno pseudopatrioté), Smažené mandelinky  (díky svatojiřské stuze, kterou nosí příznivci Národně osvobozeneckých hnutí, která se barevně podobá Mandelince bramborové/Colorado potato beetle, jim ukrajinští „rádobypatrioté“ nadávají všem do mandelinek – koloradů). Jak cynické! Řekli byste: Může být něco ještě cyničtější? Jak je vidět, tak může.

Je možné se smát a nechutně žertovat nad zabitým malinkým dítětem, kterému ještě nebyl ani rok. Je možné vtipkovat nad jeho zabitou mámou, které ještě nebylo ani 24 let. Zcela nedávno ukrajinské trestné oddíly ostřelovaly Gorlovku. Mezi těmi, kteří zahynuli, byla mladá dívka, vedle které leželo její malé dítě. Myslím, že si všichni pamatujete ty fotografie. Dokud vojska ukrajinských patriotů nezačala ostřelovat Gorlovku, Kristýna a Kýra byly naživu a šťastné. Měly budoucnost. Doufaly, že spolu prožijí ještě mnoho let. Potom však kyjevská trestná vojska zahájila dělostřeleckou a minometnou palbu na pokojné město. Jaká si myslíte, že byla reakce ukrajinských patriotů? A obzvláště pak uvědomělých Ukrajinek? Běžely snad na Majdan a plakaly tam. Padly na kolena a křičely, co jsme to jenom způsobily? Zalitovaly snad alespoň jednou, že Kristýna a Kýra zahynuly? Ne. Chovaly se jinak. Nechutně žertovaly o mrtvolách Kristýny a Kýry.

Larisa Grigorjenko: „Proč do prdele se ta husa procházela s dítětem po parku, když bombardovali (a je známo kdo, existuje mnoho videosvědectví, že DLRovci střílejí po domech)… Pokud jim ti teroristé nedovolili odjet z města, měla dřepět doma v protileteckém krytu a nemotat se po městě s dítětem.“

Taťána Lomakina z její konverzace: „Měla bys žrát míň sádla a nesedět na Facebooku! Odpověď: Běž se vyhonit, č..áku vatovaný! Před roztrženou k..dou té k..vy z Gorlovky s jejím bastardem!“ (Pozn. překl.: Omlouvám se za doslovný překlad).

O uvědomělé patriotky Larisu Grigorjenko a Taťánu Lomakinu jsem se začal zajímat jako národní prokurátor. O jejich cynizmus, zvířecí uvědomělou krutost. Nelidskost. Rozhodl jsem se, že by o těchto dvou, o těchto dvou uvědomělých ukrajinských patriotkách měli normální lidé vědět všechno. Začneme s informacemi o Larise Grigorjenko…… a teď Taťána Lomakina, která nazvala zemřelou Kristýnu kurvou…. Myslím, že Taťána se ráda proslaví ještě více. Ať se tedy všichni normální lidé na Ukrajině i v Rusku o ní dozví všechno.

Uvědomělí jednotní Ukrajinci. Pamatujte na to, že každé vaše podlé jednání, každá vaše urážka, každý váš zločin, každá vražda, kterých se dopustíte, budou zaznamenány a nezapomenuty. My o vás víme všechno. Kde bydlíte. Jaký máte mobilní telefon. Jaké máte v bankách účty. Známe vaše děti, příbuzné. Víme všechno. Dříve nebo později za všechno také zaplatíte!

Ukrajinský kamelot č. 07082014

Překlad: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
VK
VK
12. 8. 2014 9:36

Server „Hlas Sevastopolu“ ( http://voicesevas.ru/ ) uvedl ve svých on-line zprávách o válce Kyjeva proti Novorusii z 11.8.2014 přehlednou tabulku významných ztrát Ukrajinských kárných sil za období od 4.8. do 10.8.2014.

Přeložená tabulka do češtiny:
http://p2.uloziste.com/fotky5/r4e3e5bab04a1510/b8c1f0b6e1e3c416.jpg

Zdroj:
http://voicesevas.ru/news/yugo-vostok/3593-voyna-na-yugo-vostoke-onlayn-11%20082014-hronika-sobytiy-post-obnovlyaetsya.html

Sugar Ray
Sugar Ray
12. 8. 2014 10:23

Ukrajinský kamelot v češtině je super , to je víc takových ? Tohle je první co jsem zaznamenal . Na konci to je dobrá groteska ukro zombies jsou tak zaťatý a pitomý že se zabijou sami ty imbecilové . Jsem moc zvědavej jak to dopadne s tim humanitárnim konvojem z Ruska je to velká akce , v hodině dvanácté , co se bude dít , jak se bude chovat uk armáda a co budou tvrdit lháři z Kyjeva . Jak jsem četl tak USA už to pro jistotu předem označily jenom jako zástěrku Rusů , že to má jiný účel… Číst vice »

Gatta
Gatta
12. 8. 2014 12:13

UK z jiného pohledu:
První ukrajinské podivení …

http://espreso.tv/article/2014/08/12/koho_pryznachat_vynnym_za_dolar_po_1350

A nejen vůči dolaru, ale i vůči ruskému rublu! Od roku 2005 jsou na polovině.

http://www.xe.com/currencycharts/?from=UAH&to=RUB&view=10Y

lomikel
lomikel
12. 8. 2014 12:53

humanitarni pomoc z ruska – rusove vstupuji aktivne do deni, ze by slo o prevzeti iniciativy ? nejspise bude treba zajisit konvoji cestu, protoze Chunta nema zajem na prziti lidi na jihovichode, kaminony pres sve uzemi nepusti nebo je rozkradou. Otazka je jeslti stanovisko Chunty nekoho zajima, do Luganska dojedou, do Donecka bude treba otevrit koridor. Slavjansk treba nejprve osvodbodit.

tazke suma sumarum, hezke od rusu ale nestaci.

Sugar Ray
Sugar Ray
12. 8. 2014 13:04

lomikely Rusové s tim přece musí počítat a zajistí aby je nevybraly první hladoví zombíci co se před krizí daly na stranu fašistů a teď chcípaj hlady . Určitě jsou připravený tyhle útoky odrážet , horší to bude pokud se junta odhodlá k leteckýmu útoku nebo nějakýmu odstřelování ze zálohy , já nevim buďto si řekly Rusové že je to něco jako poslední test Ukro zombies , buďto pustí a nenapdnou nebo ne s čimž asi počítaj a už se na to vykašlou . Nebo to chtěj prostě zajistit jakkoliv a pokud bude konvoj napadenej okamžitě ho budou bránit letecky… Číst vice »