Ukrajina: Videopřehled z 13. 6. 2014

 

„Ó tu bude sláva, jak náš prezident Zeman bude vítat na Pražském hradě oligarchu, deprivanta a fašistu Petro Porošenka.“

Proč tato krutá slova?

Že je oligarcha, to asi nikdo nebude rozporovat. Myslím že jeho životopis nemá daleko od Sicilského mafiána.Na této stránce najdete seznam „obchodního“ impéria tohoto pracovitého člověka, který si stačil ještě odskočit do vlády a politiky, aby odlehčil lidem od starostí a levně privatizoval.

Proč deprivant?

Ten, kdo má možnost poslouchat jeho projevy a chování, zjistí, že lidé jeho země jsou mu někde. Ten pán převleků a dokonalý herec se chová přesně tak, jak se očekává od správného deprivanta.Je milý k „obyčejným lidem“ ale jen do té doby, něž ten lid přestane potřebovat. Zelené papírky jsou nadřazeny, lidská empatie má u něj nulovou hodnotu. Stačí se také podívat na jeho pompézní sídlo, hodně připomínající jeden známý Bílý dům. Jinak zde.

Proč fašista?

Představte si Zemana při volbách, jak dává do urny hlasovací obálku a zvolá: „Na stráž“! Pokud někdo neví, co to znamená, tak je to pozdrav Hlinkovy gardy za Slovenského štátu.

Myslím že zvoláním „Sláva Ukrajině“ prezident jasně naznačil, že není prezidentem všech Ukrajinců. Zdá se vám to málo? No dobře. Představte si Listopad 1989 a Václava Havla na náměstí, jak z tribuny hlásá: „Děkuji ultras a fotbalovým fanatikům za pomoc, hlavně Banikovským ultras“. To zaznělo z úst budoucího oligarchického prezidenta v zimě na Majdanu. Stále namítáte, že fašismus je z Itálie, a ne z Ukrajiny. Fašismus, podobně jako nacismus, byl typický silně nacionalistickými postoji s principem vůdčí autority. To dnešní pučistická junta, v čele s Porošenkem, splňuje. Fašismus byl krajní pravicovou ideologií, to také dnešní pučisté z Kyjeva splňují. S fašisty spolupracovala i katolická církev. Takže nelze zapomenou žehnání církve majdanským kamenům a zápalným lahvím.

Říkáte že je to pořád málo? Co je potom několika týdenní odstřelování Slavjanska, při němž jsou systematicky ničeny civilní objekty, továrny, nemocnice a školy? Takzvaná „protiteroristická akce“, která si podle pučistů dává za cíl ochranu civilního obyvatelstva, je vedena za použitím minometů, děl ráže 122mm, neřízených raket vypouštěných z letadel a v posledních dnech nasazením tzv.„kaťuší“.

Je třeba říci, že těchto akcí se účastní pouze zbytky ukrajinské armáda. Hlavními oblehateli je Naci garda, složená z vrhačů kamenů a lahví z Majdanu, zarytých nacionalistů a různých dobrodruhů. Všude se pak také pohybují různé „trestní“ a soukromé oligarchické a dokonce politické „armády“ (například milice lídra Radikalní strany Ljaška). Není náhodou, že jejich „plat“ je o mnohem lepší než u rozpadlé armády. Peníze na prvním místě, že pane Porošenko.

Slavjansk, 19. týden letošního roku:

Slavjansk, 20. týden letošního roku:

Slavjansk, 21. týden letošního roku:

Slavjansk, 22. týden letošního roku:

Slavjansk, 23. týden letošního roku:

Slavjansk, 8. 6. 2014:

Semjonovka u Kramatorska 9.6. 2014 po ostřelování Ukrajinskou Naci gardou:

Slavjansk, 9. 6. 2014:

Slavjansk, 8. 6. 2014:

…dům, kam dopadl náboj, se nachází doslova několik set metrů od místa naší dislokace, od bunkru, ve kterém se nacházíme. Náboj dopadl přímo na dům, který začal hořet. Holčičku zabil přímý zásah a existuje záznam tohoto šokujícího okamžiku, ale bohužel ve městě nejde elektřina ani internet. Poslední místo, kde jsme měli spojení, je již také nefunkční. Město je v plné blokádě a pokračuje jeho bombardování. Každou hodinu dostáváme další a další informace o raněných a mrtvých. Kromě té holčičky jsem se právě dozvěděl o starším muži, kterého zabil náboj při cestě domů. Penzista, kterému bylo 70 let, šel prostě domů a trefil ho náboj. Co se týče další situace, máme informace, že na první pomoci již nemají dostatek aut ani lidí, protože ze všech konců města neustále dostávají informace o desítkách zraněných. Navrhuji poslechnout si, co řekli svědci na místě dopadu jedné nálože. Začalo ostřelování a lidé se začali sbíhat a ukrývat. Náboj dopadl do domu naproti centrálního tržiště, přímo do jednoho krámku. Zničilo to vchod, a ženě v krámku to utrhlo hlavu. Jednomu muži vedle toho vchodu to utrhlo nohy a ještě dalšího zraněného odvezli také. Potom jsem šla pěšky domů nahoru na Arťoma. Och. Opět výbuch. Odhodilo mě to pod strom v zatáčce… Rozbombardovali nábytkářskou provozovnu, teď tam všechno hoří. Kromě toho nábytkářského provozu hoří všechny přilehlé závody a fabriky, říkají, že je zničený kostel v centru města. Zatím to prověřit nemůžeme, neboť jsme v bunkru. Dochází k těžkému bombardování města. Částečně je zničená budova městského Polkomu a přilehlé budovy. Situace se vyostřuje a to jsou zatím všechny informace na daný okamžik Andreji. Ostřelování pokračuje. Ano, samozřejmě. Já jsem jenom na chvíli vyšel ze sklepa na ulici, abych mohl telefonovat. Bombardování nepřestává ani na minutu.

Zasranej, zasranej, zasranej parchant Porošenko.

 

Překlad: Irena

Foto: Petr Ďoubalík, www.douba.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vaska
Vaska
13. 6. 2014 16:17

nějak moc náhod – někdo si asi hraje se sirkama : http://www.novinky.cz/zahranicni/339198-leteckym-dispecerum-zahadne-mizela-data-z-radaru.htmlhttp://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/941-koncentracni-tabory-na-ukrajine – jen tak mimochodem v ussa maj kocentráky ož připravené (i s rakvema)

T
T
13. 6. 2014 18:38

Vaska napsal

nějak moc náhod – někdo si asi hraje se sirkama : http://www.novinky.cz/zahranicni/339198-leteckym-dispecerum-zahadne-mizela-data-z-radaru.htmlhttp://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/941-koncentracni-tabory-na-ukrajine – jen tak mimochodem v ussa maj kocentráky ož připravené (i s rakvema)

Proč by se někdo v koncentráku obtěžoval s rakvema?
To vůbec nedává smysl.

Jarda
Jarda
13. 6. 2014 23:13

T: Každý koncentrák nemá krematorium. Navíc, pokud se bude jednat o nějakou větší akci – humanitárního, nebo válečného aktu, tak spalovny asi nebudou stíhat. Rakve jsou pro dočasné uložení těl – do každé rakve vejdou 4 těla, je plastová, tj. na více použití – http://www.youtube.com/watch?v=m3zSDdm-SHI ; https://www.youtube.com/watch?v=_Fn0v0VX3wM . Na netu je k tomu hodně info, i když jich je část již blokovaná ( asi 1/3 toho, co jsem měl uloženo )