Ukrajina: Videopřehled z 12. 9. 2014

3. 9. 2014, kdesi v Černém moři. Ukrajinská tajná zbraň: Raketa moře-vzduch-moře-vzduch-moře

Ukrajinské raketové zařízení ZRK OSA-M při společném cvičení NATO a Ukrajiny nestandardně zareagovalo, informují ruská a ukrajinská média. Protilodní raketa vystřelená z ukrajinské lodi Ternopol spadla do vody, vynořila se a opět pokračovala směrem k lodi, ke které nedoletěla a opět spadla do vody. Svojí vlastní ostudu ukrajinští námořníci natočili a video dali na síť, asi jako potrzení toho, že stav ukrajinské armády by měl být lepší, píše ukrajinský provládní 5. kanál.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Irena

***

Kdo bombarduje Donbas?

Kdo ostřeluje města na Donbasu?

Kdo zabíjí na jihovýchodní Ukrajině civilisty?

Teroristé?

Separatisté?

Vojska RF?

Teď uvidíte a uslyšíte pravdu!

Ruslan Oniščenko (zástupce velitele bataliónu Šachťorsk):

Naším úkolem jako pracovníků ministerstva vnitra je provádět čistku měst poté, kdy armáda toto území zpracuje dělostřelectvem, letectvem a těžkou technikou!

Pro uvědomělé, hluché a ukromédiím věřící: OPAKOVÁNÍ!

Poté, kdy armáda toto území zpracuje dělostřelectvem, letectvem a těžkou technikou!

Myslíte si, že není správné zabíjet civilisty?

To je normální taktika v bojových akcích.

Pro ukrajinskou armádu je to normální taktika bojových akcí!

*

Generálplukovník Vladimir Ruban:

Blokáda Doněcka nefunguje. Možná by i fungovala, ale dochází k ostřelování města. Já bych chtěl dokonce navrhnout vyznamenání a medaile ukrajinským dělostřelcům, kteří střílejí z území letiště, z území 25. brigády na město, na civilní objekty, na civilisty. Oni si to plně zasloužili za přesnost i za nepřesnost.

Jak je to možné?

Vždyť všechna ukromédia informují o tom, že města ostřelují TERORISTÉ?

Jiná věc je, když nějaké operativní, mobilní minometné skupiny jezdí a ostřelují město. O těch je možné říci, že je to nějaká třetí provokační strana, ale když střílejí z území letiště z dělostřeleckých zařízení, tam už nikdo nemůže tvrdit, že to separatisté střílejí sami po sobě.

To není možné!

Copak ukromédia podvádějí Ukrajince?

Dochází ke zvláštním situacím. Mám informace, že náboje nelétají tam, kde se nachází vojenské objekty. Pojďte to posoudit. Dělostřelba je věda celkem přesná. Musí se vypočítat trajektorie náboje, balistika. To se učí nejenom dělostřelci, ale v jiných vojenských školách. Netrefit se v 21. století ze zbraně do zadaného bodu, to se musí člověk „hodně snažit“. Mám takový dojem, že se naši v tomto ohledu celou dobu „hodně snaží“.

Další zrada?

Putin všechno zaplatil?

Je to photoshop, montáž?

Ne je to jednoduše PRAVDA!

Dochází k neustálému ostřelování nejspíše kvůli zastrašování. Cílem není zničení objektu, ale zastrašení, ale přitom si myslím, že zastrašují civilisty chaotickou střelbou do různých objektů. Mnoho nábojů tam trčí přímo na cestách, v zahradách. Myslíte, ty které nevybuchly. Ty, které nevybuchly, střepiny. Je jich tam hodně. To je vojenská praxe, ne všechny náboje vybuchují.

Ještě stále obětujete peníze, aby na Donbasu na váš účet zabíjeli civilisty?

Sláva bohu, že Gorlovku ještě nevymazali z povrchu země společně se všemi civilisty. Máte na mysli, že tam teď probíhá velice těžké ostřelování toho místa? Gorlovku naše vojska ostřelovala, i když jsem jel do Gorlovky kvůli výměně zajatců. Věděli, že tam jedu se skupinou a stejně pokračovali v dělostřelbě.

Stále ještě tomu nemůžete uvěřit?

Nebo prostě nechcete?

Stydíte se přiznat si, že vás rodná země celou tu dobu podváděla?

Stydíte se a je vám nemilé si uvědomit, že ukromédia drze a bez pardónu LŽOU každý boží den?

To je SOUČASNÁ, ČESTNÁ A SPRAVEDLIVÁ Ukrajina!

Takovou jste ji chtěli mít?

Překlad: Irena

***

9. 9. 2014, Kyjev. Jelena Bondarenko dává rozhovor ukrajinské redaktorce

Řekněte napřed, o čem byste chtěli hovořit, protože bez přípravy to bývá zpravidla těžké, vy obvykle lidi zaskočíte.

Jak se podle vás dá bojovat proti informační válce, ve které se dnes nacházíme, a kterou v podstatě prohráváme. Máte známé v zóně ATO, se kterým jste nyní ve styku?

Ano.

Kde jste byla v době, kdy vstoupila ruská vojska na území Ukrajiny, proč nebyla sezvána mimořádná…

Na provokační otázky neodpovídám. Vstoupila k nám ruská vojska? Dokažte to! Ukrajina vyhlásila Rusku válku? Dokažte to! Proč pokládáte… Vy jste teď účastníkem informační války! Vy lžete!

Proč si to myslíte?

Vy lžete!

Ale opravdu…

Dokažte to, prosím!

A co mám dokazovat, když…

Vstup ruských vojsk. Poslouchejte. Pokud je mi známo, tak u nás bojují Poláci, které objevili na doněckém letišti. U nás bojují Francouzi. Bojují na obou stranách. Takže chcete říci, že na základě těchto faktů s námi válčí Francie a Polsko?

Vy chcete říci, že ruská vojska…

Ne, já jsem vám zadala otázku! Vy jste začala tím, že sem vstoupila vojska. Vy jste teď účastníkem informační provokace! Vy jste teď účastníkem informační války! Abyste vyhrála v informační válce, musíte vysílat pravdu. V čem je síla, bratře? V pravdě. Pokud budete i nadále lhát, pokud budete i nadále lhát, budete prostě odpuzovat své publikum, které vám nebude věřit. Mluvte pravdu. To je jediný recept jak vyhrát informační válku. To je jediný recept a jediná metoda, jak vyhrát informační válku. Mluvit pravdu a ne lhát! Víte co? Nikdo vás nenutí lhát ve jménu vlasti. Ve jménu vlasti je možné zemřít. Ve jménu vlasti je možné žít, pracovat, rozvíjet se a učit se. Ale nikdo od vás nežádá, abyste jménem vlasti lhala. A sláva bohu, protože je to zločinné. Lhaní je zločinné i podle bible i podle zákonů, podle kterých žije Ukrajina, je to zločin.

Překlad: Irena

(Pozn. překl.: Ať nad ní, jako že jsem ateista, bdí bůh. Je to sympaťačka.)

***

11. 9. 2014, Moskva. Tisková konference Igora Strelkova

Stručný obsah:

Rozhodnutí opustit Novorusko bylo provedeno za těžkých okolností, ale již tehdy on a pár lidí z velení věděli, že domobrana přejde do útoku. Bylo pro něj těžké vědět, že dále již nebude velet.

Podrobněji informovat o okolnostech svého odstoupení nehodlá, ale podle něj bylo správné, protože umožnilo sjednotit velení domobrany do jedněch rukou a vyřešit všechny rozpory, které mezi nimi panovali. Zlepšilo se tím pádem i zásobování všech jednotek vším nezbytným.

Následuje komentář úspěchů domobrany z poslední doby. Řekl, že se zase do Novoruska začaly míchat ruské síly řízené ze zahraničí, které také hrály rozhodující úlohu při zničení SSSR. V devadesátých letech byla celá země rozkradena. Došlo ke zničení ekonomické samostatnosti a Rusko přišlo i o svou státní suverenitu. V letech po roce 2000 se pokusili Rusko zničit s konečnou platností, což se jim nepovedlo, ovšem těch pokusů nikdy nezanechali.

Navrácení Krymu u těchto sil vyvolalo šok a povstání v Novorusku paniku. Odhalilo mnohé, kteří se dosud úspěšně skrývali za masky vlastenectví. Tyto síly pronikly do nejvyšších postů v Rusku a dokonce i do blízkého okolí prezidenta.

Proč se teď vrhli do pro sebe záhubného boje? Všechny peníze a cennosti mají v zahraničí a zahraniční vlastníci, kteří je řídí, jim nedovolí se v tichosti uklidit z Ruska dříve, než splní své úkoly. Takže jim nezbývá nic jiného než organizovat převrat, zatím skrytě.

Obyvatelstvo Novoruska na sobě nejvíce v poslední době pocítilo tuto podvratnou činnosti, když tito lidé zabránili Rusku přímo pomoci domobraně. Dále se s pomocí ukrajinských oligarchů pokoušeli rozvrátit vedení DLR a LLR.

Dohoda z Minsku je ostudná a vedoucí k tomu, aby se karatelé vzpamatovali a připravili domobranu o veškeré úspěchy. Proti Rusku je vedena široká škála akcí počínaje sankcemi, vznášením otázek ohledně Abcházie, Jižní Osetie, skryté hrozby znějí i z úst islamistů kontrolovaných USA. S Ruskem hodlá Západ bojovat dlouho a opravdově. Západ a pátá kolona se vůbec netají svými plány svrhnout prezidenta Putina a následně zničit Rusko.

Putinova revoluce shora neponechává páté koloně a skrytým vlivovým agentům šanci na přežití, přitom oni mají před očima vidinu převzetí moci a konečné rozkradení Ruska. Na začátku se podle Strelkova pokusí připravit Putina o širokou podporu veřejnosti, kterou si svou politikou v posledních letech po zásluze získal. Hození Novoruska přes palubu by mohlo být jedním z důvodů ztráty této podpory.

Dlouhodobé neřešení problému by mělo pro Rusko politické i ekonomické důsledky, ze kterých by obvinili právě Putina. Proto je důležité, aby Novorusko vyhrálo za každou cenu. Podle Strelkova se teď zásadní boj bude odehrávat v Rusku a proto si vybral, že se ho bude účastnit tam, tj. do Novoruska se nevrátí. Nedopustí, aby jeho jméno bylo zneužito. Přestože zcela nesouhlasí s vnitřní politikou Putina, teď v situaci ohrožení Ruska ho hodlá bezvýhradně podporovat, jako vrchního velitele a záruku svobody a nezávislosti země. V žádném případě nehodlá být zneužit jako hlava povstání, což má být role, do níž se ho kdosi pokouší pasovat.

Otázky:

Co můžou v současné době dělat lidi na Ukrajině, v Novorusku a v Rusku?

Konkrétní úkoly zatím nemám, možná v budoucnosti lidi s něčím oslovím, ale hlavní je teď nepodporovat žádnou opoziční činnost podvratného charakteru. Všichni si musí uvědomit, že jsou ve válce a za podmínek války jde jakékoliv povstání jenom na ruku nepříteli.

Hodláte vstoupit do politiky?

V žádném případě, ve volby moc nevěřím. Stačí se podívat, kdo byl zvolen na Ukrajině a v Rusku.

Můžete potvrdit nebo vyvrátit informace ukrajinských médií, že na Ukrajině jsou ruská vojska?

V době, kdy jsem v srpnu opouštěl Novorusko, tam žádná ruská vojska nebyla. O dobrovolnících, kteří tam bojují, vím, a byli tam i za mě, ale to nejsou ruská vojska. Žádnou přímou informaci o tom, že by se tam teď ruská vojska nacházela, nemám.

Proč je pro tzv. „stranu války“ na Ukrajině nevýhodné příměří? Co soudíte o příměří?

Toto se příměřím nazvat nedá, podle mých informací každé 2-3 hodiny dochází k dělostřeleckému ostřelování. Protivník se opevňuje a připravuje útočné skupiny. Ukrajinská strana využívá příměří výlučně k doplnění svého stavu, zbroje a k přípravě na útok. Takové příměří ničím pozitivním skončit nemůže.

Sestřelení Boeingu často připisují povstalcům. Kdo sestřelil Boeing?

Kdo sestřelil Boeing, to nevím. Zabýval jsem se bojovou činností a neměl jsem čas to vyšetřovat. Podle mého mínění Boeing sestřelila ukrajinská strana, která to plánovala jako rozsáhlou provokaci, kterou sama naplánovala. Všechna fakta říkají, že Boeing byl do oblasti bojů naveden úmyslně a ukrajinská strana vytvořila všechny podmínky pro jeho sestřelení. Pokud bychom to udělali my, už by si nás ukrajinská i světová masmédia vychutnala.

Není Vám líto, že už nevelíte armádě DLR? Jak z pohledu vojenského velitele hodnotíte současné velení domobrany?

Myslím si, že za stávajících podmínek velí adekvátně. Stále bojují proti přesile živé síly i výzbroje. Kritizovat je v žádném případě nehodlám.

Jaký je podle Vašeho názoru smysl dohod z Minsku? Prý nelze vyplnit všechny body, které tam byly dohodnuty.

V Minsku bylo dohodnuto pouze přerušení bojů a dočasné příměří. Ostatní podmínky jsou podle mě ostudné a jsou navrženy tak, aby vedly k politické krizi i v Rusku. Nechci posuzovat, zda by měla jednání pokračovat, protože nejsem diplomat, rozhodnutí v té věci musí přijmout vyšší velení a prezident, ale přistoupit na podmínky Kyjeva je z jeho vojenského pohledu kapitulací.

Jaká je prognóza bojů, pokud se obě strany nedohodnou, v souvislosti se stávající přípravou nepřítele?

Je těžké hodnotit vojenskou situaci, když jsem tam již delší dobu nebyl, ale podle mých informací se nepřítel připravuje k útoku a zároveň se opevňuje, aby měl kam ustoupit. Celá ta sestava se připravuje na válku s Ruskem, ne jenom na zlikvidování domobrany. Domobrana má dost sil, aby bojovala a zadržovala protivníka, ale bez rozsáhlé podpory Ruska, o kterou jsem několikrát žádal a stále o ní žádám, není schopná vyhrát proti nepříteli, který je tak široce podporován západním společenstvím.

Jak okomentujete stavbu zdi mezi Ruskem a Ukrajinou?

Žádné zdi nikdy nikoho v podstatě neochránily. Je to pouze symbol rozdělení, stejně jako Berlínská zeď, která rozdělovala tzv. západní a východní blok, ale lid se jim rozdělit nepodaří. Ukrajina zůstane částí ruského světa.

Poslední otázka: Kdy a jak skončí válka na Ukrajině?

Kdybych byl Pánem Bohem, tak bych vám velice rád odpověděl na Vaši otázku.

Překlad: Irena

***

11. 9. 2014, Kyjev. Policejní šťára proti Vesti.ua

Dnes do největších ukrajinských novin Věsti vtrhli samopalníci. Práce redakce i několika internetových stránek byla paralyzována. Lidé, vydávající se za zaměstnance ministerstva vnitra, oznámili, že vyšetřují záležitost týkající se narušování celistvosti země. Sami novináři jsou přesvědčení, že je pronásledují kvůli jejich práci, tentokrát za publikaci materiálů o dceře šéfa ukrajinské tajné služby Valentyna Nalyvajčenka, která žije na Manhattanu.

Zdroj: http://www.1tv.ru/news/world/267442

Překlad: Stan

***

Ljaško bojující

***

10. 4. 2014, Kyjev. Ljaško zkouší podprsenky

***

Ukrajinsko-polské přátelství: „Dej botu!“ „Dej Lvov!“

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
13. 9. 2014 5:05

http://www.hlavnespravy.sk/ukrajinsky-minister-obrany-obvinil-z-neuspechov-vojenskych-akcii-smartfony-a-tablety/359263

O pokrytectví EU. http://www.hlavnespravy.sk/barroso-ukrajina-moze-dostat-na-buduci-mesiac-760-milionov-eur-pomoci/360113
Rusko je ekonomicky sankcionované kvůli sestřelení MH17, byť se jeho účast na tom vůbec nepotvrdila a protože prý na Ukrajině běží konflikt, byť tento není kvalifikován jako válečný konflikt natožpak občanská válka a naprostá většina běženců končí dobrovolně u „okupanta“ a nikoliv v náručí „osvoboditele“. Kyjevské juntě poskytne EU (její daňoví poplatníci z rozhodnutí bruselských paznechtů „pomoc“ půjčky, tato ovšem není vázána na dodržování příměří ale na podmínky – provedení předepsanách ekonomických reforem a boj proti korupci“. Ta druhá podmínka je obzvlášť úsměvná v podmínkách, jkdy na Ukrajině vládnou mafiáni a největší korupčníci = oligarchové

Béda
13. 9. 2014 5:07

Lavrov: „Zavedenie nových protiruských sankcií Washingtonu vnímame ako ďalší nepriateľský krok, zapadajúci do línie konfrontačného kurzu, ktorý uplatňuje americká administratíva,“

Béda
13. 9. 2014 5:17

Pro pobavení, co dnes mainstream označuje za MYSLITELE: http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pravicovy-myslitel-Putinovi-pujde-o-zivot-Ani-ruska-tradice-nesnese-neschopneho-diktatora-Skoda-ze-Rusko-nemohlo-dostat-Donecko-a-Krym-mirumilovne-334653/diskuse?p=3

Může si podat ruce s Kadlem Dolejším, Čulíkem, Čírem, Štětinou a Pehem.

Starý doktor
13. 9. 2014 7:43

Béda napsal http://www.novinky.cz/komentare/347381-komentar-jak-se-strili-na-bombardery-martin-koller.html Díky za odkaz, zajímavé z diskuze pod článkem. Jan Ptáček, Dolní Břežany Čtvrtek, 11. září 2014, 17:19:48 | Docela zajímavě napsaný článek, který jsem si jako bývalý příslušník PVOS (rozumněj protivzdušná obrana státu) přečetl. Autor zapoměl udělat ještě jeden závěr a to :.že jde jednoznačně o zpackanou akci ukrajinské armády pod vedení CIA, viz Cituji prohlášení Pentagonu v Kongresu učiněné minulý měsíc: „USA mají poradce integrované do ukrajinského ministerstva obrany.“ Což znamená, že řídíme tuto válku. Kyjev nemá peníze. Nemá příslušné zbraně a zkušenosti, kromě těch, co zbyly po SSSR. Znamená to, že spolu s NATO vedeme… Číst vice »

Starý doktor
13. 9. 2014 7:54

Porošenko ve stopách Janukovyče? Politika je prý umění možného, nicméně ukrajinská krize snad s každým dnem nabízí pohled i na nemožné a neuvěřitelné. Ukrajinský prezident totiž najednou trhá asociační smlouvu na cáry. Pátek 12. září takovým neuvěřitelným dnem byl. Nejprve EU a USA ráno uvalily na Rusko nové sankce, a odpoledne byla po konzultacích mezi EU, Ruskem a Ukrajinou realizace asociační smlouvy EU s Ukrajinou odložena na rok 2016. Podle eurokomisaře pro obchod Karla de Guchta tak „vzniká prostor k projednávání veškerých problémů, které mohou vzniknout, načež bude na třech zúčastněných stranách, aby se rozhodly, co bude následovat 1. ledna… Číst vice »

Starý doktor
13. 9. 2014 7:56

O pár hodin později – a pouhé čtyři dny před ratifikací smlouvy, která počítá s volným pohybem zboží mezi Ukrajinou a evropskou osmadvacítkou — ale ukrajinský prezident Petro Porošenko požádal šéfa Evropské komise Jose Manuela Barrosa, aby EU „zvážila možný odklad snížení nových celních tarifů na dovoz evropských produktů na ukrajinské trhy“, cituje Reuter´s s odvoláním na Interfax Ukraine. Barroso v oficiálním prohlášení tuto žádost prezidenta prakticky zkrachovalého státu nezmiňuje, omezuje se jen na konstatování, že doufá v nalezení „udržitelného řešení ekonomických potřeb Ukrajiny, které mi prezident Porošenko právě do detailů popsal“. Asociační smlouva hrozila zcela zničit ukrajinskou ekonomiku levným… Číst vice »

Starý doktor
13. 9. 2014 7:59

Nyní je smlouva sice podepsána, ale faktický stav se příliš neliší od Janukovyčova rozhodnutí. Vladimír Putin se i po uvalení nových sankcí na summitu ŠOS v Biškeku usmíval.

Kdo si troufne odhadnout, jakou další neuvěřitelnou zákrutu kauza „Ukrajina“ ještě nabere?
Aktualizováno ( Sobota, 13 Září 2014 07:21 )
http://literarky.parlamentnilisty.cz/tema/87-tema-na-tento-tyden/18290-poroenko-ve-stopach-janukovye
Omlouvám se za nedostatky, ale s ohledem na aktuálnost jsem raději vložil celý článek.

Luger
Luger
13. 9. 2014 11:04

Ruštináři, dejte si prosím tu práci s překladem pro ostatní nevládnoucí tímto jazykem tohoto důležitého posledního rozhovoru Jevgenije Fjodorova:

http://www.youtube.com/watch?v=lFWGMm6JqZ0#t=193

peter.
13. 9. 2014 11:41

V noci z 12. na 13.septembra prešlo z Poľska na Ukrajinu 34 nemeckých tankov „Leopard“.V dňoch 15. – 26.septembra je síce naplánované spoločné vojenské cvičenie na území Ukrajiny-Rapid-Trident 2014-,no ľudí znepokojuje fakt,že tanky sa pohybujú v oblasti,ktorá je až príliž vzdialená smerom na východ od miesta kde sa má cvičenie uskutočniť.
http://ukraina.ru/news/20140913/1010462229.html

orinoko
orinoko
13. 9. 2014 15:38
aram
aram
13. 9. 2014 17:51

Všech 245 kamionů humanitární pomoci Z RF je zpátky na ruském území. http://www.vesti.ru/doc.html?id=1967297 Ukrajinské celní a pohraniční sstráži bylo nabídnuto společně provést kontrolu druhédo konvoje, ale oni odmítli. Řekl zástupce pohraniční stráže RF v Rostově Sinicin. Dále potvrdil, že ukr. celníci a pohraničníci nedostaliu příkaz ke kontrole a odbavení druhé dávky humanitární pomoci. Nicméně sdělil,že stáli v těsné blízkosti a sledovali kontrolu. Práci na ukr. straně nikdo nebránil. Kontroly se zúčastnili také zástupci OBSE. http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/druhy-rusky-humanitarni-konvoj-dorazil-do-luhansku/1122579 „Kyjev dnes oznámil, že povolení k přesunu ruského humanitárního konvoje nevydal. Překročení hranic proběhlo v rozporu s ukrajinskými předpisy, protože ukrajinské celní orgány neměly možnost… Číst vice »

Irena
13. 9. 2014 17:57

Ta Bondarenko – video nefunguje, tady je na něj odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=uapdI9ODIwQ

aram
aram
13. 9. 2014 18:07

Obyvatelé západní Ukrajiny natočili na video kolonu německých tanků, která se pohybovala po okružní silnici Lvova a dali je na internet. Uživatelé napočítali 34 tanků. Předtím stroje viděli překračovat polsko-ukr. hranici a poté v oblasto Tarnopolu. Potom, podle tvrzení místních blogerů, něm. tanky „Leopard“ zamířily na východ. Kam přesně zamířili není známo. 15. září na ukrajině začínají společné manévry NATO. Manévrů se zůčastní vojska 15 zemí. Avšak cesty po nichž se ubírá technika se nacházejí podstatně východněji než je prostor cvičení.
http://www.vesti.ru/doc.html?id=1967402

aram
aram
13. 9. 2014 18:12

Irena napsal

Ta Bondarenko – video nefunguje, tady je na něj odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=uapdI9ODIwQ

Je to formát ženská. Má můj velký obdiv.

peter.
13. 9. 2014 18:44

Robert Fico-Radšej odídem z politiky,ako by som mal pripustiť existenciu základne NATO na území Slovenska.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/329856-fico-by-zakladnu-nato-na-slovensku-nepripustil/
Tiež už má dosť tej lokajskej politiky.

Vaska
Vaska
13. 9. 2014 18:53

nějak nám soudruzi blouděj – nejdřív zablouděj ušácké vrtulníky v Polsku a nyní německé tygry – pardon leopardy na UA – jen aby nezabloudili až do Ruska k Vladimíroj – to by byla konečná pro všechny

peter.
13. 9. 2014 18:55

peter. napsal

Robert Fico-Radšej odídem z politiky,ako by som mal pripustiť existenciu základne NATO na území Slovenska.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/329856-fico-by-zakladnu-nato-na-slovensku-nepripustil/
Tiež už má dosť tej lokajskej politiky.

http://www.hlavnespravy.sk/ruske-media-cituju-fica-ukrajina-sa-nachadza-pred-absolutnym-rozkladom/360523
Ten už dlho v politike nebude.Má už toho hnusu plné zuby.Pre Slovensko to bude strata keď sa rozhodne odísť.

Irena
13. 9. 2014 19:17

peter. napsal
Ten už dlho v politike nebude.Má už toho hnusu plné zuby.Pre Slovensko to bude strata keď sa rozhodne odísť.

Tak to je přesně ten okamžik pro národ, aby potom vyšel do ulic a podpořil ho. Už v zájmu sebezáchovy před 3. světovou, kristepane, vždyť ten bordel máte přímo za hranicemi.

peter.
13. 9. 2014 19:47

Irena napsal Tak to je přesně ten okamžik pro národ, aby potom vyšel do ulic a podpořil ho. Už v zájmu sebezáchovy před 3. světovou, kristepane, vždyť ten bordel máte přímo za hranicemi. Veci sa majú približne takto.Premiér svojimi vyhláseniami asi poriadne nakopol smradov ako Obama,Porošenko Barroso a im podobní rovno do v…c,vedomý si toho,že toto mu neodpustia.Zrejme je pre neho čistý charakter a vlastná sebeúcta viac ako výhody plynúce z lokajskej služby týmto pánom.Na druhej strane,jeho minister zahraničných vecí Lajčák,odviezol lietadlom tzv.humanitárnu pomoc určenú pre vojakov Ukrajinskej armády a presne v čase,keď Fico dáva svoje vyhlásenia,on ubezpečuje Porošenka a… Číst vice »

peter.
13. 9. 2014 21:05

peter. napsal Veci sa majú približne takto.Premiér svojimi vyhláseniami asi poriadne nakopol smradov ako Obama,Porošenko Barroso a im podobní rovno do v…c,vedomý si toho,že toto mu neodpustia.Zrejme je pre neho čistý charakter a vlastná sebeúcta viac ako výhody plynúce z lokajskej služby týmto pánom.Na druhej strane,jeho minister zahraničných vecí Lajčák,odviezol lietadlom tzv.humanitárnu pomoc určenú pre vojakov Ukrajinskej armády a presne v čase,keď Fico dáva svoje vyhlásenia,on ubezpečuje Porošenka a Jacenjuka o vernom priateľstve SR s Ukrajinou.Takže mi z toho vychádza,že neprekonateľné rozpory sú aj v samotnej vláde a je pravdepodobné,že o Ficovom osude je už rozhodnuté.Nelojánosť páni z Bilderbergu neodpúšťajú.Slovensko… Číst vice »

Irena
13. 9. 2014 21:21

peter. napsal
peter. • 13. Září 2014

Vidím Petře, že už máte nastudováno. Je to přesně tak. A proto hleďme s nadějí k východu jako vždy, protože tam se to začíná lámat. Hraje se o všechno, i o nás :-)

Irena
13. 9. 2014 21:26

A ještě jsem vám Petře našla další odkaz :-) Myslím, že takto poslanci vystupují často, jenom se na ně nikdo nedívá
http://www.kscm.cz/stanoviska-tiskove-konference-projevy/kscm-v-mediich/91459/vystoupeni-v-filipa-v-poslanecke-snemovne-10-9-2014-k-sankcim-proti-ruske-federaci

aram
aram
14. 9. 2014 8:36

Ukrajinský ministr obrany Valerij Heletej sdělil, že NATO již zahájila dodávky zbraní jeho zemi. Připomněl, že na začátku září požádal spolu s prezidentem Petrem Porošenkem o pomoc na summitu Aliance v Walesu.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_14/Zeme-NATO-zahajily-dodavku-zbrani-Ukrajine-8100/
http://czech.ruvr.ru/news/2014_09_14/Zeme-NATO-zahajily-dodavku-zbrani-Ukrajine-8100/
Předtím prohlásila hlava Pentagonu Chuck Hagel, že nic neví o tajné smlouvě o dodávkách zbraní a vojenské techniky Ukrajině.

fajt
fajt
15. 9. 2014 7:04

v každém případě akce Ukrajina a ISL naprosto demaskovala Obamu jako nezávislého prezidenta a spojené státy jako zemi, která naprosto ignoruje všechny mezinárodní a i národní právní normy. ..