Ukrajina: Videopřehled z 15. 9. 2014

 

Mládežnický předvoj Ukrajiny

***

Jak to chodí u frau Merkel

***

9. 5. 2014, Mariupol. Kdyby někdo zapomněl…

***

11. 9. 2014, Moskva. Rozhovor se Strelkovem

Naší reportážní skupině se povedlo dostat se na území DLR. Místní lidé vyprávěli, že ukrajinští vojáci speciálně ničili studny ve vesnicích. Říkali, že ani Němci za Velké vlastenecké války tohle nedělali. Čím se řídí karatelé, když se tak chovají ke svému národu, když prohlašují, že toto území považují za část své Ukrajiny.

Je třeba přesně chápat, že mezi slovy, které pronášejí lídři takzvaného Majdanu, kteří jsou teď u moci na Ukrajině a mezi jejich reálnými činy není žádná spojitost. Oni mohou prohlašovat co je libo, ale jednají jenom v jednom směru. Jejich hlavním úkolem bylo vždy odtrhnout Ukrajinu od Ruska. To zaprvé. Zadruhé použít tuto odtrženou Ukrajinu jako bodec směřující do nechráněného podbřišku Ruska a přenést válku z ukrajinského území na to ruské. Proto potřebují organizovat genocidu ruského obyvatelstva, aby se do Ruska vydalo co nejvíce běženců. Zatrpklých běženců. Aby tak jedním rázem vyřešili dva úkoly – naložit na Rusko těžké břímě jejich zaopatření a za druhé vytvořit v Rusku kritickou masu naštvaných lidí, kteří přišli o všechno. Pro tento úkol je ideální zničit infrastrukturu, průmyslové podniky, takže lidé přijdou současně o prostředí, kde žili a místa, kde si mohli vydělávat na živobytí. To je ideální způsob, jak je donutit odejít, není nutné je přímo zabíjet. Také je zapotřebí vzít v úvahu, že obyčejným vojenským útvarům obvykle podobné úkoly, jako je ničení infrastruktury nedávají a dělostřelci, kteří střílejí z mnohakilometrové vzdálenosti, neví, na jaké cíle jim důstojníci dali souřadnice a plní si své povinnosti bez toho, aby vůbec přemýšleli. Myslí si, že střílejí na separatisty.

A jaké útvary tedy vykonávají přímo ty trestné operace, z koho jsou složeny? Jsou to Ukrajinci, nebo nedej bože Rusové, či zahraniční žoldáci?

Posbírala se tam různá zvířata buď „uvědomělí“ Ukrajinci, „Zápaďáci“, nebo i z centrálních částí Ukrajiny, jsou mezi nimi i Rusové, jak žoldáci, tak propagandou zblbnutí lidé. Já už jsem říkal, že ti lidé se reálně proměnili v zombie. Tam probíhá zcela konkrétní neurolingvistické programování, které působí přímo na mozek lidí. Lidé jsou potom jako zombie a nejsou schopni přijímat jakékoliv argumenty, které jsou v rozporu s prostředím, jaké pro ně vytvořili. Jsou tam i takzvaní volontéři z Ruska, představitelé ultrapravicových ruských organizací, jako jsou třeba fotbaloví ultras a další jejich stoupenci, i když v domobraně je také velké množství dobrovolníků, sdílejících s nimi jejich pohled. Jsou tu všechny příznaky klasické občanské války, když na obou stranách bojují bratři s různým názorem. Je to ale válka nového typu, protože v této válce není žádná sociální ideologie. Je to válka národnostní, a přitom v ní bojují lidé jedné národnosti. Mluvit o tom, že Ukrajinci nejsou Rusové, to je podle mě nemožné. V daném případě jsou dvě třetiny ukrajinských vojáků Rusové dokonce i etnicky, jazykově, z hlediska jejich kultury a myšlení. Karatelé jsou stejně různorodí jako celá ukrajinská armáda. Pokud budeme mluvit o jednotlivých útvarech, tak batalióny Nacigardy, přičemž ne úplně všechny, některé byly vytvořeny čistě jako ochrana určitých území a potom je poslali přímo na Donabas, když bylo potřeba ucpat díry v propadající se frontě. Jsou tam ale takové útvary jako Azov, kde bojují s nacistickými znaky, konkrétně s nacistickými znaky, kde nosí černé satanistické slunce. Jsou tam útvary složené čistě z Pravého sektoru, kde se nestydí zdravit se nacistickým pozdravem při jakékoliv vhodné i nevhodné příležitosti. Právě oni jsou těmi základními kárnými útvary, právě oni se účastní nejkrutějších čistek. Právě oni jsou nejenom podle slov, ale fakticky přehradními útvary, které nedovolují z hlediska státní moci nepevným ukrajinským útvarům opouštět frontu, nebo ustupovat pod tlakem domobrany. Já jsem připravený účastnit se při ochraně svého národa, tak jak jsem to dělal i dříve i se zbraní v ruce, pokud to bude nutné proti vnější agresi i beze zbraně, v jakékoliv podobě jsem ochoten se účastnit ochrany svého národa. Co se týče působení přímo zde v Rusku, tak jsem již řekl ve svém prohlášení, že máme nějaké plány, které budu moci zveřejnit až za nějakou dobu. Možná za týden, dva.

Překlad: Irena

***

Porošenko v Mariupoli. Nepřipomíná to trochu Štěpána v ČKD a Jakeše v Červeném Hrádku?

Jako kůl v plotě. Povšimněte si americké ochranky u pódia.

***

Avakov v Mariupoli o budoucnosti batalionu Azov

Prapor Azov se stane základem nové ukrajinské armády.

***

Ukrajinští kozáci vynalezli ponorku

***

Děti – naše zlato

***

Foto: Petr Ďoubalík

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sio
Sio
15. 9. 2014 21:24

Magoři.

aram
aram
16. 9. 2014 10:16

Kyjevská propaganda usilovně přesvědčovala, že ve výzbrojí formovaných sil junty nejsou tanky T-72, a že všechny tyto stroje, které jsou činné v Donbase byly přesunuty z Ruska. Nyní se opločencům podařilo zmocnit se takového stroje, avšak ne na skladě, ale v prvé linii boje. Tento stroj v maximální výzbroji prošel modernozací. V tanku je zabudována zahraniční elektronika, která zejména umožňuje sledovat pohyb vlastních tanků ve skupině a systém GPS. Dle mínění specialistů je to tzv. velitelský tank. Posádka opustila tank po zásahu do boku a věže. Poškození nemělo vliv na bojeschopnost stroje a velmi brzy bude zařazen do struktury vojska… Číst vice »

aram
aram
16. 9. 2014 10:29

……….Podle zdrojů ze štábu VSN byl v oblasti Roveňky a Krasnodon zjištěn pohyb diverzantů. Zejména se jedná asi o 7 skupin (po 15 polských a maďarských žoldáků PVC a ASMS „Othago“ v každé). Úkolem těchto skupina je korigování střelby, útoky na blokposty a opěrné body domobrany stejně jako fyzické odstranění důstojníků armády.
http://voenkor.info/u-granits-rf-aktivizirovalis-drg-ukronatsistov/

mirror
mirror
16. 9. 2014 13:49

Na Nové republice se píše, že v Bruselu bylo hlasování o Ukrajině. Mohl by tady někdo najít, jak hlasovali Češi?
Díky

Morybundus
Morybundus
16. 9. 2014 15:24

mirror napsal

Na Nové republice se píše, že v Bruselu bylo hlasování o Ukrajině. Mohl by tady někdo najít, jak hlasovali Češi?
Díky

Nevím, jestli máte na mysli zrovna toto, ale našel jsem „svodku“ z hlasování týkajícího se Ukrajiny, které proběhlo dnes. Jsou to tyto rezoluce: http://www.europarl.europa.eu/plenary/en/votes.html?tab=order#banner_session_live (EU-Ukraine association agreement…) Výsledky hlasování naleznete pod tímto odkazem: http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-%2f%2fEP%2f%2fNONSGML%2bPV%2b20140916%2bRES-RCV%2bDOC%2bPDF%2bV0%2f%2fEN&language=EN
Je dobré, že je to seřazeno jak po frakcích, tak po jménech. Konečná, Maštálka i Ransdorf (tedy kompletní trojka europoslanců za KSČM) v obou případech hlasovali proti.

Morybundus
Morybundus
16. 9. 2014 16:58

Teď si to zpětně pročítám a zjišťuji s potěšením, že Keller byl jediný z celé frakce „socialistů“ (cha-cha) a demokratů, který hlasoval proti a zaslouží si tak velké uznání. Jeho kolegové z ČSSD byli samozřejmě pro.

Sio
Sio
16. 9. 2014 17:54

Morybundus napsal

Teď si to zpětně pročítám a zjišťuji s potěšením, že Keller byl jediný z celé frakce „socialistů“ (cha-cha) a demokratů, který hlasoval proti a zaslouží si tak velké uznání. Jeho kolegové z ČSSD byli samozřejmě pro.

To jste Mirrora ovšem moc nepotěšil …

mirror
mirror
16. 9. 2014 20:32

Sio napsal
To jste Mirrora ovšem moc nepotěšil …

Sio, propadl jste z taktiky a strategie je pro vás neznámý pojem. Jeden hlas proti přivedl do EP tři hlasy pro. Už rozumíte? Porošenko se Sobotkou může být spokojen.

PB
PB
16. 9. 2014 21:20

Nesouhlasím s přirovnáváním Porošenka s Jakešem. Nikdo u nás nebyl zločinec vraždící občany vlastního státu. To už ukazuje na dost vymytý mozek. Ale opakovaná lež…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
17. 9. 2014 10:22

mirrore, měl jsem tu příležitost JK docela dobře „z terénu“ poznat. Nevěřím ani náhodou, že je takový špinavec, jak mu svými opakovanými útoky podsouváte. Upřímně řečeno dosud jsem si Vás vážil, ale chladnu když postupně zjišťuji, jak se v určité zaťatosti začínáte podobat jistému redaktorovi BL…

Alena
Alena
17. 9. 2014 10:31

Matematika je jasná. Osobnost pana Kellera přidala socanům hlasy. Teď jediný on hlasuje podle očekávání, ale ČSSD celkově poslušně a lokajsky. Dobrá taktika, mít ve straně oblíbenou osobu

koloděj
koloděj
17. 9. 2014 10:51

peter. napsal

https://www.youtube.com/watch?v=Xfa2HgUF8K8&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=Xfa2HgUF8K8&feature=youtu.be
http://rutube.ru/video/398d0f398da72ef3720c3635660e2e47/
to posledné video by mal okomentovať nejaký psychológ,čo sa vyzná v reči tela.

Nejsem psychlog, ale to jsou gesta pajáce, který se chystá před publikem žrát hovna a tvářit se, že to je kaštanové pyré…

mirror
mirror
17. 9. 2014 20:03

Martin (už bez taky m) napsal
ale chladnu když postupně zjišťuji, jak se v určité zaťatosti začínáte podobat jistému redaktorovi BL

Vážený Martine, máme u nás strany. Některé jsou transparentní a každý ví, o co ta strana usiluje. Kdybyste přestoupil k ODS, pak by to bylo OK, protože každý bude vědět, co podporujete. Nejméně čitelnou je sociální demokracie. Chytá důvěřivce, kteří doufají, že lidem na okraji společnosti pomůže. To se však nikdy nestane. Naposledy narve do chřtánu církve miliardy a na daně velkých společností nesáhne. Když se k takové straně přidáte, pak všechny špatnosti budete podporovat.