Ukrajina: Videopřehled z 12. 1. 2015

Motor Ukrajiny

Máme novou znělku?

Autor: kolektif

***

30. 12. 2014, Groznyj: Kadyrov nabízí tisíce dobrovolníků svému vrchnímu veliteli

Projev Kadyrova: Mnoho let jsme se zbraní v ruce bojovali proti mezinárodnímu terorismu a porazili ho. Hrozba terorismu v Rusku však dosud nezmizela. Jsem si jistý, že vám není lhostejný osud naší vlasti. Pamatujete si tu dobu, kdy nepřátelé obklíčili Čečnu ze všech stran, a neexistoval ani jediný přítel, který by byl připraven se postavit za čečenský lid. Tuto roli na sebe nevzal voják, politik, ani generál. Muftí a náboženský vůdce Čečny Ahmad Hadži Kadyrov (pozn. edit.: zesnulý otec Ramzana Kadyrova, zabitý wahábitsty při teroristickém útoku) vystoupil, aby ochránil lid a integritu Ruska. Neměl žádnou armádu, zbraně, ani peníze, ale měl svatý Korán ve svých rukou. Jeho mocnou zbraní byla kuráž a důvěra, že bojuje za správnou věc. Můžeme říci, že celý svět byl proti Ahmadovi Hadžimu. Vladimír Putin byl první, kdo mu uvěřil, podpořil ho a podal mu pomocnou ruku. Nebylo lehké to udělat. Ruský prezident musel dokázat politikům, armádě a všem lidem, že jedině Ahmad Hadži může znovu sjednotit rozervaný lid Čečny, obnovit mír a stability a poradit si s mezinárodním terorismem, který se pokoušel zničit tuto zemi. V tomto nejobtížnějším okamžku, kdy neexistovalo žádné řešení komplexních problémů, kdy před naším národem stála otázka bytí a nebytí, se Ahmad Hadži obrátil s žádostí na Vladimíra Putina a ani jednou nebyl odmítnut – viděl jsem to na vlastní oči.

1. května 2004, když Ahmad Hadži mluvil před těmi nejvýznačnějšími lidmi, řekl, že v době, která přichází, musí každý z nás provést svoji konkrétní volbu. Dnes opakuji slova Ahmada Hadžiho – je čas udělat moudré rozhodnutí. A my říkáme celému světu, že jsme bojovou pěchotou Vladimíra Putina. Pokud obdržíme rozkaz, dokážeme, že to tak je. Patnáct let pomáhal Putin našemu lidu. Teď, vy a já – a my jsme tisíce speciálně vycvičených lidí – žádáme vůdce Ruska, aby nás požadoval za zvláštní dobrovolnickou jednotku vrchního velitele, připravenou bránit Rusko a jeho území integritu a vyplnit jakkoli složité bojové úkoly. My si plně uvědomujeme, že naše země má pravidelnou armádu, letectvo, námořnictvo a jaderné síly. Existují však úkoly, které mohou být plněny pouze dobrovolníky a ty my budeme řešit.

Amerika a Evropa vyhlásily ekonomickou válku Rusku. Pokoušejí se rozdmýchat chaos v zemi, paniku, nepokoje. Ruský lid je však sjednocen za svým lídrem – Vladimírem Putinem. Čečenský lid zaujímá ústřední místo v této jednotě. Vybrali jsme si cestu Achmeda Hadžiho, pevně stojíme na cestě posla Božího, pokoj s ním.  Hadži Ahmad řekl, že je připraven ustoupit, pokud se najde jen jeden jediný člověk, který najde jeden jediný krok, jenž jde proti Koránu a Sunně, pokoj s ním. Takový člověk se ještě nenašel. Proto pevně věřím, že va a já jsme na cestě Alláha a jeho Proroka (pokoj s ním). Nikdy se neodchýlíme od této cesty. Od dnešního dne musí být každý z nás v každém okamžiku připraven prokázat svoji oddanost příčině našeho života. Střetneme se s nepřítelem Ruska kdekoli se bude nacházet, v jeho vlastním doupěti. Veřejně oznamujeme celému světu tak, že je to jasné a pochopitelné každému – Ať žije naše velká vlast Rusko! Ať žije náš národní lídr Ruska Vladimír Putin! Alláhu Akbar! Alláhu Akbar!

Překlad: Stan

***

31. 12. 2014, Luhansk. Poslední pozdrav Alexandra Bednova alias Batmana

Batman přeje občanům Novoruska vše nejlepší k Novému roku. 1. ledna 2015 byl zabit při údajné „policejní akci“ luhanských bezpečnostních orgánů. Více zde.

***

2. 1. 2015, Kyjev: Chasidští židé podporují válku proti Novorusku

***

3. 1. 2015, Černovice: Tady zavirovaní nejsou

Mladý kluk s batohem na ramenou jde po přeplněném náměstí města Černovice (Černivcy, Černovcy), které se nachází na Bukovině (40 km od rumunských hranic). Představuje se jako uprchlík z Donbasu, který nemá peníze a je strašně hladový. Naprostá většina lidí Černovců sním soucítí a dobrovolně mu chce pomoci. Někteří mu dají peníze a jiní ho pozvou na jídlo do restaurace. Dokonce se našel někdo, kdo ho chtěl pozvat k sobě domů na večeři. To znamená, že obyčejní lidé sympatizují s obyvateli z Donbasu, nejsou zavirování.

***

4. 1. 2015, Alčevsk. Humanitární pomoc z Německa

Polní velitel Mozgovoj předává v dětském domově v Alčevsku humanitární pomoc z Německa.

***

8. 1. 2015, Doněck. Jak se na Donbase zabíjí za používání ukrajinštiny

Anatolij Šarij prověřuje na místě tvrzení ukrajinských médií, že se na Donbase zabíjí za používání ukrajinského jazyka. První otázka je na cestu k nádraží. Ta druhá, jestli nejsou v šoku z toho, že se jich zeptal ukrajinsky. Reakce jsou vcelku jednoznačné, tam snad překlad ani netřeba.

***

Vitalij Gogunskij, Maria Koževnikova: Kdo, když ne my

0 0 hlas
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
12. 1. 2015 8:03

S tým Plotnickým to bude asi tak,že iba poslušne splnil príkaz človeka – ľudí ktorí si ho do funkcie ktorú zastáva dosadili,aby hájil ich záujmy.Ide o mimoriadne odiózneho človeka,bez charizmy,líšiaceho sa sa aj svojím vzhľadom od ostatných veliteľov.O jeho inteligencii som zapochyboval už vtedy,keď vyzýval na férovku Porošenka.To robia iba treťotriedni mafiáni a nie celkom dospelí capkovia.
Takže,je to sluha.Ten,kto si ho vybral,ocenil pravdepodobne Plotnického krutosť,bezškrupulóznosť a chamtivosť.On sa aj podobá skôr na mafiána (vor v zakone)ako na hrdinu obrany Novoruska.Takže,keď tak o tom premýšľam,napadajú ma vždy tie isté mená : Achmetov,Taruta,Carjov a niektorí z ruských oligarchov.

fajt
fajt
12. 1. 2015 8:30

asi tady budu se svym nazorem svitit jako monokl na ksichte prumerne arabske zeny, ale je mi to u riti – ze zapadu se na nas vali fasismus, proti kteremu byla Adova treti rise rajem na zemi no a z vychodu se tlemi a pomalu tlaci neocarismus plotnickych, kterym dusi kalibroval uz Ivan Hrozny ( je uplne fuk, jak ho zase dneska lakuji na supermana z ruskych bylin) – tohle bude mega tresk, ktery bud vsechny zahubi a nebo vytvori neco tak odporneho, ze homo opicaka uz navzdy srazi do rise tech nejhorsich zvirat. ..)

fajt
fajt
12. 1. 2015 9:50

je to valka svetovych oligarchu, tak at si ji vychutnaj – civilni ztraty ignoruji obe dve znesvarene strany zbohatliku stejne, takze u mne taky bez emoci ( pokud nedojde na osobni rovinu). ..)

Sio
Sio
12. 1. 2015 10:26

Ubohost BL.
BL uveřejnily článek bez podpisu (nenašel jsem ho ani na odkazovaných stránkách), který tvrdí jednonoznačně, že MH17 bylo sestřeleno BUKem. Chce se mi nad Čulíkem zaplakat. A z té manipulace je mi blivno.
Tedy zdrojem je jakási ukrajinská organizace novinářů Correctiv. Opravdu skvělý zdroj. :-))))

Neználek
Neználek
12. 1. 2015 10:28

Sio napsal

Ubohost BL.
BL uveřejnily článek bez podpisu (nenašel jsem ho ani na odkazovaných stránkách), který tvrdí jednonoznačně, že MH17 bylo sestřeleno BUKem. Chce se mi nad Čulíkemzaplakat. A z té manipulace je mi blivno.
Tedy zdrojem je jakási ukrajinská organizace novinářů Correctiv. Opravdu skvělý zdroj. :-))))

Když mu to volové čtou a ještě se nad tím rozčilujou, tak proč by to neuveřejňoval?

abx
abx
12. 1. 2015 13:53

k tomu Plotnickemu a cistkam, je nedostatok informacii a tak nie su zrejme suvislosti. vcera od Hrocha, kopirujem: Dnes se všude mluvilo o tom, že krasnadonská jednotka Oděssa byla odzbrojena – jen ty jednotky, které jsou podezřelé z rabování. Pak po kontrole opět půjdou do služby, jenom ne do týlu, kde byli, ale na frontu. Pořád mi volají příbuzní a stěžují si na kozáky v Antracitu a Krasnom Luču a opolčence v Krasnodonu. Media jako vždy medializovala tuto operaci do té míry, že je to represe. Ano – je to represe, aby ti kteří sedí v týlu nekradli, zatím co… Číst vice »

Béda
Béda
12. 1. 2015 14:26

„…Ukrajinský premiér sa stáva skutočnou hviezdou televízie a internetu. Hneď po jeho „historických objavoch“ z obdobia Druhej svetovej vojny internet vybuchol ďalšou perlou za účasti Arsenija Jaceňuka. Vo svojom rozhovore pre nemeckú televíziu ukrajinský premiér vyhlásil, že na homosexualite vlastne nie je nič zlé a spolu so svojimi kolegami veselo praktizoval homosexuálne vzťahy…“

http://www.hlavnespravy.sk/v-roku-1939-to-bolo-polsko-ktore-napadlo-a-odsadilo-nestastne-nemecko/500585

peter.
12. 1. 2015 17:07

Takto sa baví Kyjevská bohéma.Na oslavách v zábavnom podniku Bar Hot sa podávala torta v tvare Ruského chlapčeka,ležiaceho na ruskej zástave,prítomní pri veselej hudbe túto tortu krájali na porcie,podobne ako kedysi Hitler porcoval tortu v tvare Kaukazu.Medzi podávané špeciality patrili aj burger „dom odborov“,pečeň(játra) opolčenca a vodku „veteránka“.
http://ukraina.ru/news/20150112/1011765776.html

peter.
12. 1. 2015 17:43
Bety
Bety
12. 1. 2015 18:23

Tu Kyjevslou bohému bychom měli mít na paměti, až nám sem začnou posílat ukrajinské uprchlíky. Ráno jsem zaslechla něco o 1OOOOO Ukrajinců, o kterých se prý jedná, že by přišli do Čech. Možná jsem se přeslechla, ale je to jedno. Já říkám : ani jednoho fašistu!!! Ani jednoho Ukrajince!!! Celý svět lituje francouzské novináře a kde byl, když upalovali lidi v Oděse? Mlčel, ani nepípl. A ta bohéma je tak drzá, že má na jídelníčku „Dům odborů“. A co svět? Zase ani nepípne!!! A naši novináři? Škoda mluvit. Dělá se mi z toho zle.

peter.
12. 1. 2015 18:36

Generál – major Sergej Nikolajevič Petrovskij,známy pod prezývkou Chmurij alebo Plochoj soldat.Bude nasledovať Betmena alebo Bezlera?
http://voenkor.info/content/5593

peter.
13. 1. 2015 13:36

Konečne dobrá správa z Novoruska.UA – kyborgovia na doneckom letisku dostávajú nakladačku
http://www.politnavigator.net/deputaty-v-shoke-opolchenie-vybivaet-ukrainskikh-voennykh-iz-aehroporta-donecka.html

Aleš
Aleš
15. 1. 2015 7:22

fajt napsal asi tady budu se svym nazorem svitit jako monokl na ksichte prumerne arabske zeny, ale je mi to u riti – ze zapadu se na nas vali fasismus, proti kteremu byla Adova treti rise rajem na zemi no a z vychodu se tlemi a pomalu tlaci neocarismus plotnickych, kterym dusi kalibroval uz Ivan Hrozny ( je uplne fuk, jak ho zase dneska lakuji na supermana z ruskych bylin) – tohle bude mega tresk, ktery bud vsechny zahubi a nebo vytvori neco tak odporneho, ze homo opicaka uz navzdy srazi do rise tech nejhorsich zvirat. ..) Kdyby tomu tak… Číst vice »