Ukrajina: Videopřehled z 12. 1. 2015

Motor Ukrajiny

Máme novou znělku?

Autor: kolektif

***

30. 12. 2014, Groznyj: Kadyrov nabízí tisíce dobrovolníků svému vrchnímu veliteli

Projev Kadyrova: Mnoho let jsme se zbraní v ruce bojovali proti mezinárodnímu terorismu a porazili ho. Hrozba terorismu v Rusku však dosud nezmizela. Jsem si jistý, že vám není lhostejný osud naší vlasti. Pamatujete si tu dobu, kdy nepřátelé obklíčili Čečnu ze všech stran, a neexistoval ani jediný přítel, který by byl připraven se postavit za čečenský lid. Tuto roli na sebe nevzal voják, politik, ani generál. Muftí a náboženský vůdce Čečny Ahmad Hadži Kadyrov (pozn. edit.: zesnulý otec Ramzana Kadyrova, zabitý wahábitsty při teroristickém útoku) vystoupil, aby ochránil lid a integritu Ruska. Neměl žádnou armádu, zbraně, ani peníze, ale měl svatý Korán ve svých rukou. Jeho mocnou zbraní byla kuráž a důvěra, že bojuje za správnou věc. Můžeme říci, že celý svět byl proti Ahmadovi Hadžimu. Vladimír Putin byl první, kdo mu uvěřil, podpořil ho a podal mu pomocnou ruku. Nebylo lehké to udělat. Ruský prezident musel dokázat politikům, armádě a všem lidem, že jedině Ahmad Hadži může znovu sjednotit rozervaný lid Čečny, obnovit mír a stability a poradit si s mezinárodním terorismem, který se pokoušel zničit tuto zemi. V tomto nejobtížnějším okamžku, kdy neexistovalo žádné řešení komplexních problémů, kdy před naším národem stála otázka bytí a nebytí, se Ahmad Hadži obrátil s žádostí na Vladimíra Putina a ani jednou nebyl odmítnut – viděl jsem to na vlastní oči.

1. května 2004, když Ahmad Hadži mluvil před těmi nejvýznačnějšími lidmi, řekl, že v době, která přichází, musí každý z nás provést svoji konkrétní volbu. Dnes opakuji slova Ahmada Hadžiho – je čas udělat moudré rozhodnutí. A my říkáme celému světu, že jsme bojovou pěchotou Vladimíra Putina. Pokud obdržíme rozkaz, dokážeme, že to tak je. Patnáct let pomáhal Putin našemu lidu. Teď, vy a já – a my jsme tisíce speciálně vycvičených lidí – žádáme vůdce Ruska, aby nás požadoval za zvláštní dobrovolnickou jednotku vrchního velitele, připravenou bránit Rusko a jeho území integritu a vyplnit jakkoli složité bojové úkoly. My si plně uvědomujeme, že naše země má pravidelnou armádu, letectvo, námořnictvo a jaderné síly. Existují však úkoly, které mohou být plněny pouze dobrovolníky a ty my budeme řešit.

Amerika a Evropa vyhlásily ekonomickou válku Rusku. Pokoušejí se rozdmýchat chaos v zemi, paniku, nepokoje. Ruský lid je však sjednocen za svým lídrem – Vladimírem Putinem. Čečenský lid zaujímá ústřední místo v této jednotě. Vybrali jsme si cestu Achmeda Hadžiho, pevně stojíme na cestě posla Božího, pokoj s ním.  Hadži Ahmad řekl, že je připraven ustoupit, pokud se najde jen jeden jediný člověk, který najde jeden jediný krok, jenž jde proti Koránu a Sunně, pokoj s ním. Takový člověk se ještě nenašel. Proto pevně věřím, že va a já jsme na cestě Alláha a jeho Proroka (pokoj s ním). Nikdy se neodchýlíme od této cesty. Od dnešního dne musí být každý z nás v každém okamžiku připraven prokázat svoji oddanost příčině našeho života. Střetneme se s nepřítelem Ruska kdekoli se bude nacházet, v jeho vlastním doupěti. Veřejně oznamujeme celému světu tak, že je to jasné a pochopitelné každému – Ať žije naše velká vlast Rusko! Ať žije náš národní lídr Ruska Vladimír Putin! Alláhu Akbar! Alláhu Akbar!

Překlad: Stan

***

31. 12. 2014, Luhansk. Poslední pozdrav Alexandra Bednova alias Batmana

Batman přeje občanům Novoruska vše nejlepší k Novému roku. 1. ledna 2015 byl zabit při údajné „policejní akci“ luhanských bezpečnostních orgánů. Více zde.

***

2. 1. 2015, Kyjev: Chasidští židé podporují válku proti Novorusku

***

3. 1. 2015, Černovice: Tady zavirovaní nejsou

Mladý kluk s batohem na ramenou jde po přeplněném náměstí města Černovice (Černivcy, Černovcy), které se nachází na Bukovině (40 km od rumunských hranic). Představuje se jako uprchlík z Donbasu, který nemá peníze a je strašně hladový. Naprostá většina lidí Černovců sním soucítí a dobrovolně mu chce pomoci. Někteří mu dají peníze a jiní ho pozvou na jídlo do restaurace. Dokonce se našel někdo, kdo ho chtěl pozvat k sobě domů na večeři. To znamená, že obyčejní lidé sympatizují s obyvateli z Donbasu, nejsou zavirování.

***

4. 1. 2015, Alčevsk. Humanitární pomoc z Německa

Polní velitel Mozgovoj předává v dětském domově v Alčevsku humanitární pomoc z Německa.

***

8. 1. 2015, Doněck. Jak se na Donbase zabíjí za používání ukrajinštiny

Anatolij Šarij prověřuje na místě tvrzení ukrajinských médií, že se na Donbase zabíjí za používání ukrajinského jazyka. První otázka je na cestu k nádraží. Ta druhá, jestli nejsou v šoku z toho, že se jich zeptal ukrajinsky. Reakce jsou vcelku jednoznačné, tam snad překlad ani netřeba.

***

Vitalij Gogunskij, Maria Koževnikova: Kdo, když ne my

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
12. 1. 2015 8:03

S tým Plotnickým to bude asi tak,že iba poslušne splnil príkaz človeka – ľudí ktorí si ho do funkcie ktorú zastáva dosadili,aby hájil ich záujmy.Ide o mimoriadne odiózneho človeka,bez charizmy,líšiaceho sa sa aj svojím vzhľadom od ostatných veliteľov.O jeho inteligencii som zapochyboval už vtedy,keď vyzýval na férovku Porošenka.To robia iba treťotriedni mafiáni a nie celkom dospelí capkovia.
Takže,je to sluha.Ten,kto si ho vybral,ocenil pravdepodobne Plotnického krutosť,bezškrupulóznosť a chamtivosť.On sa aj podobá skôr na mafiána (vor v zakone)ako na hrdinu obrany Novoruska.Takže,keď tak o tom premýšľam,napadajú ma vždy tie isté mená : Achmetov,Taruta,Carjov a niektorí z ruských oligarchov.

fajt
fajt
12. 1. 2015 8:30

asi tady budu se svym nazorem svitit jako monokl na ksichte prumerne arabske zeny, ale je mi to u riti – ze zapadu se na nas vali fasismus, proti kteremu byla Adova treti rise rajem na zemi no a z vychodu se tlemi a pomalu tlaci neocarismus plotnickych, kterym dusi kalibroval uz Ivan Hrozny ( je uplne fuk, jak ho zase dneska lakuji na supermana z ruskych bylin) – tohle bude mega tresk, ktery bud vsechny zahubi a nebo vytvori neco tak odporneho, ze homo opicaka uz navzdy srazi do rise tech nejhorsich zvirat. ..)

fajt
fajt
12. 1. 2015 9:50

je to valka svetovych oligarchu, tak at si ji vychutnaj – civilni ztraty ignoruji obe dve znesvarene strany zbohatliku stejne, takze u mne taky bez emoci ( pokud nedojde na osobni rovinu). ..)

Sio
Sio
12. 1. 2015 10:26

Ubohost BL.
BL uveřejnily článek bez podpisu (nenašel jsem ho ani na odkazovaných stránkách), který tvrdí jednonoznačně, že MH17 bylo sestřeleno BUKem. Chce se mi nad Čulíkem zaplakat. A z té manipulace je mi blivno.
Tedy zdrojem je jakási ukrajinská organizace novinářů Correctiv. Opravdu skvělý zdroj. :-))))

Neználek
Neználek
12. 1. 2015 10:28

Sio napsal

Ubohost BL.
BL uveřejnily článek bez podpisu (nenašel jsem ho ani na odkazovaných stránkách), který tvrdí jednonoznačně, že MH17 bylo sestřeleno BUKem. Chce se mi nad Čulíkemzaplakat. A z té manipulace je mi blivno.
Tedy zdrojem je jakási ukrajinská organizace novinářů Correctiv. Opravdu skvělý zdroj. :-))))

Když mu to volové čtou a ještě se nad tím rozčilujou, tak proč by to neuveřejňoval?

abx
abx
12. 1. 2015 13:53

k tomu Plotnickemu a cistkam, je nedostatok informacii a tak nie su zrejme suvislosti. vcera od Hrocha, kopirujem: Dnes se všude mluvilo o tom, že krasnadonská jednotka Oděssa byla odzbrojena – jen ty jednotky, které jsou podezřelé z rabování. Pak po kontrole opět půjdou do služby, jenom ne do týlu, kde byli, ale na frontu. Pořád mi volají příbuzní a stěžují si na kozáky v Antracitu a Krasnom Luču a opolčence v Krasnodonu. Media jako vždy medializovala tuto operaci do té míry, že je to represe. Ano – je to represe, aby ti kteří sedí v týlu nekradli, zatím co… Číst vice »

Béda
12. 1. 2015 14:26

„…Ukrajinský premiér sa stáva skutočnou hviezdou televízie a internetu. Hneď po jeho „historických objavoch“ z obdobia Druhej svetovej vojny internet vybuchol ďalšou perlou za účasti Arsenija Jaceňuka. Vo svojom rozhovore pre nemeckú televíziu ukrajinský premiér vyhlásil, že na homosexualite vlastne nie je nič zlé a spolu so svojimi kolegami veselo praktizoval homosexuálne vzťahy…“

http://www.hlavnespravy.sk/v-roku-1939-to-bolo-polsko-ktore-napadlo-a-odsadilo-nestastne-nemecko/500585

peter.
12. 1. 2015 17:07

Takto sa baví Kyjevská bohéma.Na oslavách v zábavnom podniku Bar Hot sa podávala torta v tvare Ruského chlapčeka,ležiaceho na ruskej zástave,prítomní pri veselej hudbe túto tortu krájali na porcie,podobne ako kedysi Hitler porcoval tortu v tvare Kaukazu.Medzi podávané špeciality patrili aj burger „dom odborov“,pečeň(játra) opolčenca a vodku „veteránka“.
http://ukraina.ru/news/20150112/1011765776.html

peter.
12. 1. 2015 17:43
Bety
Bety
12. 1. 2015 18:23

Tu Kyjevslou bohému bychom měli mít na paměti, až nám sem začnou posílat ukrajinské uprchlíky. Ráno jsem zaslechla něco o 1OOOOO Ukrajinců, o kterých se prý jedná, že by přišli do Čech. Možná jsem se přeslechla, ale je to jedno. Já říkám : ani jednoho fašistu!!! Ani jednoho Ukrajince!!! Celý svět lituje francouzské novináře a kde byl, když upalovali lidi v Oděse? Mlčel, ani nepípl. A ta bohéma je tak drzá, že má na jídelníčku „Dům odborů“. A co svět? Zase ani nepípne!!! A naši novináři? Škoda mluvit. Dělá se mi z toho zle.

peter.
12. 1. 2015 18:36

Generál – major Sergej Nikolajevič Petrovskij,známy pod prezývkou Chmurij alebo Plochoj soldat.Bude nasledovať Betmena alebo Bezlera?
http://voenkor.info/content/5593

peter.
13. 1. 2015 13:36

Konečne dobrá správa z Novoruska.UA – kyborgovia na doneckom letisku dostávajú nakladačku
http://www.politnavigator.net/deputaty-v-shoke-opolchenie-vybivaet-ukrainskikh-voennykh-iz-aehroporta-donecka.html

Aleš
Aleš
15. 1. 2015 7:22

fajt napsal asi tady budu se svym nazorem svitit jako monokl na ksichte prumerne arabske zeny, ale je mi to u riti – ze zapadu se na nas vali fasismus, proti kteremu byla Adova treti rise rajem na zemi no a z vychodu se tlemi a pomalu tlaci neocarismus plotnickych, kterym dusi kalibroval uz Ivan Hrozny ( je uplne fuk, jak ho zase dneska lakuji na supermana z ruskych bylin) – tohle bude mega tresk, ktery bud vsechny zahubi a nebo vytvori neco tak odporneho, ze homo opicaka uz navzdy srazi do rise tech nejhorsich zvirat. ..) Kdyby tomu tak… Číst vice »