Od studené války k válce náboženské

Image

Ve středu 7. ledna 2014 kolem 11.00 vyťukala skupina ozbrojenců vstupní kód redakce satirického listu Charlie Hebdo v Paříži. Teroristé postříleli 12 osob a dalších 11 zranili. V době zatemnění rozumu pro ideologické cíle je třeba myslet, a hlavně rozlišovat. Pokud se necháme vést hloupými hesly typu „islámský terorismus“, pak můžeme dopadnout jako za Hitlera.


Ve středu 7. ledna 2014 kolem 11.00 vyťukala skupina ozbrojenců vstupní kód redakce satirického listu Charlie Hebdo v Paříži. Vnikla do redakce v době, kdy zde probíhala redakční schůze a na místě vystřílela samopaly prakticky celou redakci. Teroristé postříleli 12 osob a dalších 11 zranili, někteří z nich jsou v kritickém stavu. Pachatelé, ať již skuteční nebo domnělí, byli postříleni i se čtyřmi rukojmími dne 10. 1. a vyšetřování dále pokračuje. Psal jsem k tomu článek na e-republice pod názvem Státní teror v Libyi a v Jemenu, privátní teror na nevinných novinářích v Paříži. Pokud by mělo platit „oko za oko“, pak EU a USA čekají opravdu zlé časy. Západ by musel počítat s deseti tisíci mrtvých, což řádově odpovídá počtu nevinných obětí zabitých v tzv. „boji proti teroru“. Konkrétně o podílu Francie na vraždění v Sýrii, Libyi a v Sahelu byl příslušný článek, takže se k němu nebudu vracet.

Nyní mi jde o otázku tzv. „terorismu“ v souvislosti s křesťanstvím. Nadpis jasně ukazuje, že hrozí riziko návratu konfesijních válek typu Třicetileté války (1618-1648) mezi katolíky a protestanty, která vylidnila Evropu. Nakonec moudří mužové usoudili, že třeba řádění ideologicky a politicky zblblých křesťanů udělat přítrž. Definovali stát čistě laicky, na základě společenských smluv založených na pouhém pudu sebezáchovy, postavili proti náboženským ideologiím filosofii osvícenství, tolerance a lidských práv. Tím spustili od 17. století proces sekularizace, který dnes prakticky vyhnal křesťanství z veřejného dění. Proto mohou kapely jako Pussy Riot dnes veřejně urážet křesťanské symboly, a nikoho to nijak zvlášť nedojímá. A pokud to dělají v Rusku, tak jim tzv. „liberální“ novináři placení korporacemi ještě tleskají. Tam, kde proces postmoderny a sekularizace zatím nevkročil, dané civilizace brání základní symbolické hodnoty proti zneuctění, třeba i s puškou v ruce. Na Blízkém východě to bylo vždy, a nejvíce teroristů i dnes pochází ze Saúdské Arábie.

Hitler využil lidový antisemitismus k tomu, aby poslal Židy do plynu. Náboženské války dnes rozněcované pitomými hesly typu „islámský terorismus“ potřebují světové korporace a mocichtivci ze stejného důvodu jako Hitler. Jedno procento nemůže ovládat zbylých 99 % jinak než ideologií založenou na strachu a vydírání. Začala studená válka proti Rusku, která plynule navazuje na tzv. „válku proti teroru“. Tato válka jen v Iráku stála více než milión obětí. Zejména mezi obyvatelstvem zabíjeným v současné náboženské válce mezi sunnity a šíity, která vznikla po druhé Bushově nezákonné invazi do Iráku (2003-2011). Chaldejští křesťané, kteří zde žili dva tisíce let, nyní přestali v této zemi prakticky existovat. Studená válka v Evropě klidně může pokračovat „konfesijní válkou“. Pak je už jisté, že na Západě padne poslední chabý zbytek demokracie, který zde ještě máme. Takže rozlišujme velmi stručně, ale velmi dobře, mezi třemi základními jevy: „terorismus – islám – muslimové“.

Terorismus

Pokud se podíváme do historie 20. století, pak „teroristou“ je každý, kdo zatím nemá vlastní stát a usiluje o něj, popřípadě kdo bojuje za nezávislost vlastního území na cizí nadvládě. Například pro Brity byli sionisté v Izraeli jasní teroristé poté, co vyhodili do vzduchu hotel krále Davida v Jeruzalémě v rámci boje za nezávislost. Pak byli zase teroristé Palestinci a poté, kdy od dubna 2015 budou přijati do Mezinárodního soudního tribunálu, zase podají žaloby na teror Izraelců v Gaze a jinde. Izrael bude mít na krku obvinění ze státního teroru a v tom není sám. Bude patřit do klubu „teroristů“ jako Hizballáh, Muslimské bratrstvo, Kurdové, Hamás v Gaze a nesčetně jiných skupin. Viz například dnešní boj na Ukrajině. V momentu, kdy dané vojenské a teroristické křídlo nechá vyjednávat politickou složku a je ochotné se jí podřídit, obvinění z terorismu padá, pokud je vyjednávání úspěšné. Tak Izrael dostal svůj stát a musel vystřílet vlastní „teroristy“ z organizace Irgun, která odboj začala právě terorem na nevinných turistech a Britech bydlících v citovaném hotelu. Tak uspěli Irové v severním Irsku, tak asi vyhraje Hizballáh v Libanonu, který zastavil invazi Izraele na své území v roce 2006 a dnes vyhrává s Assadem válku v Sýrii. Kurdové byli teroristé až dodnes, kdy jim Západ pomáhá k vlastnímu státu. A to jen proto, že vlastní pitomostí pomohl v rozvráceném Iráku k moci fundamentalistům z ISIL, kteří pochopitelně také chtějí vlastní stát jak jinak. Takže mluvit o tzv. „islámském terorismu“ je nesmysl. Je třeba se dobře podívat, kdo bojuje proti komu, za co a jakými prostředky. A dnes je třeba se hodně dobře podívat, kdo tzv. „terorismus“ vůbec začal svou nezákonnou invazí a „bojem proti terorismu“. Například dnes jsou oficiálními „teroristy“ v Egyptě členové politické strany „Muslimské bratrstvo“ (založeno 1928), která vyhrála volby skrze stranu Svoboda a spravedlnost, měla řádně zvoleného a ustaveného prezidenta, a byla svržena armádním pučem generála Sísího na konci roku 2013 za pomoci USA.

Islám

Zde panuje další omyl, podívejte se do Wikipedie na heslo islám. Tady jsou náboženské povinnosti, které jsou závazné v rámci islámu jako náboženství. Pokud s nimi nesouhlasíte, je to vaše věc. Co je na nich „teroristického“, na to se podívejte sami. Články víry: víra v jediného Boha, víra v anděly i džiny, víra ve všechny seslané Knihy (včetně starozákonních spisů), víra v posly Boží (včetně biblických), víra v soudný den, víra v Osud, dobrý či špatný, že všechno, co se děje, se děje s vůlí Alláha. Pět pilířů islámu představuje základní povinnosti každého muslima: víra v jedinost Boží a božské poslání Mohameda; modlitba pětkrát denně; půst v měsíci Ramadánu od úsvitu do soumraku; udílení almužny chudým (2,5 % čistých ročních zisků ve prospěch nižších sociálních vrstev); pouť do Mekky jednou za život, umožňuje-li to finanční situace a zdravotní stav muslima. To je všechno, víc základních povinností muslimové nemají. Všechno ostatní je kulturní a konfesijní forma, která se vyvíjela po tisíciletí stejně jako v křesťanství. I u nás platí pro všechny křesťany jen Krédo a Bible. Zbytek je konfesijní záležitost. Takže mýtus pro oblbování mas ve stylu „islámský terorismus“ je nesmysl. To by musel být „křesťanský terorismus“ jen proto, že Irové byli katolíci, když bojovali proti Britům za svobodné Irsko.

Muslimové

Tady je to ještě jednodušší. Léta studií s kolegy a kolegyněmi z Blízkého východu a Indie mne naučila pravdu jejich základní teze, kterou mi stále opakovali. Tzv. „muslimové“ vůbec neexistují, to je západní mýtus. Islám ve smyslu základních náboženských povinností je jedna věc, totální odlišnost kultur v rámci islámu je věc druhá. I o tom jsem už psal. Podívejte se na starší články O jednom islámském znamení času a Islámské znamení času II. Tady platí totéž, co již bylo uvedeno výše. Mluvit o „islámském terorismu“ znamená urážet muslimské kultury jako perský islám, bez něhož by v Evropě nevznikla křesťanská kultura a filosofie. Do 13. století byli za nejdůležitější komentátory Aristotela považováni muslimové Avicenna (Ibn Síná) a Averroés (Ibn Rušd).

Takže v době zatemnění rozumu pro ideologické cíle je třeba myslet, a hlavně rozlišovat. Pokud se necháme vést hloupými hesly typu „islámský terorismus“, pak můžeme dopadnout jako za Hitlera. Ten přiživoval již panující antisemitismus daný křesťansky, kulturně a ekonomicky. Tento antisemitismus pak pokračoval ideologicky a politicky, tedy válkou a vyhlazovacími tábory. A kdo si myslí, že nic takového nemůže přijít, ten nezná historii lidstva.

Převzato z Umlaufovin

Přejít do diskuze k článku 58 komentářů