Od studené války k válce náboženské

Image

Ve středu 7. ledna 2014 kolem 11.00 vyťukala skupina ozbrojenců vstupní kód redakce satirického listu Charlie Hebdo v Paříži. Teroristé postříleli 12 osob a dalších 11 zranili. V době zatemnění rozumu pro ideologické cíle je třeba myslet, a hlavně rozlišovat. Pokud se necháme vést hloupými hesly typu „islámský terorismus“, pak můžeme dopadnout jako za Hitlera.


Ve středu 7. ledna 2014 kolem 11.00 vyťukala skupina ozbrojenců vstupní kód redakce satirického listu Charlie Hebdo v Paříži. Vnikla do redakce v době, kdy zde probíhala redakční schůze a na místě vystřílela samopaly prakticky celou redakci. Teroristé postříleli 12 osob a dalších 11 zranili, někteří z nich jsou v kritickém stavu. Pachatelé, ať již skuteční nebo domnělí, byli postříleni i se čtyřmi rukojmími dne 10. 1. a vyšetřování dále pokračuje. Psal jsem k tomu článek na e-republice pod názvem Státní teror v Libyi a v Jemenu, privátní teror na nevinných novinářích v Paříži. Pokud by mělo platit „oko za oko“, pak EU a USA čekají opravdu zlé časy. Západ by musel počítat s deseti tisíci mrtvých, což řádově odpovídá počtu nevinných obětí zabitých v tzv. „boji proti teroru“. Konkrétně o podílu Francie na vraždění v Sýrii, Libyi a v Sahelu byl příslušný článek, takže se k němu nebudu vracet.

Nyní mi jde o otázku tzv. „terorismu“ v souvislosti s křesťanstvím. Nadpis jasně ukazuje, že hrozí riziko návratu konfesijních válek typu Třicetileté války (1618-1648) mezi katolíky a protestanty, která vylidnila Evropu. Nakonec moudří mužové usoudili, že třeba řádění ideologicky a politicky zblblých křesťanů udělat přítrž. Definovali stát čistě laicky, na základě společenských smluv založených na pouhém pudu sebezáchovy, postavili proti náboženským ideologiím filosofii osvícenství, tolerance a lidských práv. Tím spustili od 17. století proces sekularizace, který dnes prakticky vyhnal křesťanství z veřejného dění. Proto mohou kapely jako Pussy Riot dnes veřejně urážet křesťanské symboly, a nikoho to nijak zvlášť nedojímá. A pokud to dělají v Rusku, tak jim tzv. „liberální“ novináři placení korporacemi ještě tleskají. Tam, kde proces postmoderny a sekularizace zatím nevkročil, dané civilizace brání základní symbolické hodnoty proti zneuctění, třeba i s puškou v ruce. Na Blízkém východě to bylo vždy, a nejvíce teroristů i dnes pochází ze Saúdské Arábie.

Hitler využil lidový antisemitismus k tomu, aby poslal Židy do plynu. Náboženské války dnes rozněcované pitomými hesly typu „islámský terorismus“ potřebují světové korporace a mocichtivci ze stejného důvodu jako Hitler. Jedno procento nemůže ovládat zbylých 99 % jinak než ideologií založenou na strachu a vydírání. Začala studená válka proti Rusku, která plynule navazuje na tzv. „válku proti teroru“. Tato válka jen v Iráku stála více než milión obětí. Zejména mezi obyvatelstvem zabíjeným v současné náboženské válce mezi sunnity a šíity, která vznikla po druhé Bushově nezákonné invazi do Iráku (2003-2011). Chaldejští křesťané, kteří zde žili dva tisíce let, nyní přestali v této zemi prakticky existovat. Studená válka v Evropě klidně může pokračovat „konfesijní válkou“. Pak je už jisté, že na Západě padne poslední chabý zbytek demokracie, který zde ještě máme. Takže rozlišujme velmi stručně, ale velmi dobře, mezi třemi základními jevy: „terorismus – islám – muslimové“.

Terorismus

Pokud se podíváme do historie 20. století, pak „teroristou“ je každý, kdo zatím nemá vlastní stát a usiluje o něj, popřípadě kdo bojuje za nezávislost vlastního území na cizí nadvládě. Například pro Brity byli sionisté v Izraeli jasní teroristé poté, co vyhodili do vzduchu hotel krále Davida v Jeruzalémě v rámci boje za nezávislost. Pak byli zase teroristé Palestinci a poté, kdy od dubna 2015 budou přijati do Mezinárodního soudního tribunálu, zase podají žaloby na teror Izraelců v Gaze a jinde. Izrael bude mít na krku obvinění ze státního teroru a v tom není sám. Bude patřit do klubu „teroristů“ jako Hizballáh, Muslimské bratrstvo, Kurdové, Hamás v Gaze a nesčetně jiných skupin. Viz například dnešní boj na Ukrajině. V momentu, kdy dané vojenské a teroristické křídlo nechá vyjednávat politickou složku a je ochotné se jí podřídit, obvinění z terorismu padá, pokud je vyjednávání úspěšné. Tak Izrael dostal svůj stát a musel vystřílet vlastní „teroristy“ z organizace Irgun, která odboj začala právě terorem na nevinných turistech a Britech bydlících v citovaném hotelu. Tak uspěli Irové v severním Irsku, tak asi vyhraje Hizballáh v Libanonu, který zastavil invazi Izraele na své území v roce 2006 a dnes vyhrává s Assadem válku v Sýrii. Kurdové byli teroristé až dodnes, kdy jim Západ pomáhá k vlastnímu státu. A to jen proto, že vlastní pitomostí pomohl v rozvráceném Iráku k moci fundamentalistům z ISIL, kteří pochopitelně také chtějí vlastní stát jak jinak. Takže mluvit o tzv. „islámském terorismu“ je nesmysl. Je třeba se dobře podívat, kdo bojuje proti komu, za co a jakými prostředky. A dnes je třeba se hodně dobře podívat, kdo tzv. „terorismus“ vůbec začal svou nezákonnou invazí a „bojem proti terorismu“. Například dnes jsou oficiálními „teroristy“ v Egyptě členové politické strany „Muslimské bratrstvo“ (založeno 1928), která vyhrála volby skrze stranu Svoboda a spravedlnost, měla řádně zvoleného a ustaveného prezidenta, a byla svržena armádním pučem generála Sísího na konci roku 2013 za pomoci USA.

Islám

Zde panuje další omyl, podívejte se do Wikipedie na heslo islám. Tady jsou náboženské povinnosti, které jsou závazné v rámci islámu jako náboženství. Pokud s nimi nesouhlasíte, je to vaše věc. Co je na nich „teroristického“, na to se podívejte sami. Články víry: víra v jediného Boha, víra v anděly i džiny, víra ve všechny seslané Knihy (včetně starozákonních spisů), víra v posly Boží (včetně biblických), víra v soudný den, víra v Osud, dobrý či špatný, že všechno, co se děje, se děje s vůlí Alláha. Pět pilířů islámu představuje základní povinnosti každého muslima: víra v jedinost Boží a božské poslání Mohameda; modlitba pětkrát denně; půst v měsíci Ramadánu od úsvitu do soumraku; udílení almužny chudým (2,5 % čistých ročních zisků ve prospěch nižších sociálních vrstev); pouť do Mekky jednou za život, umožňuje-li to finanční situace a zdravotní stav muslima. To je všechno, víc základních povinností muslimové nemají. Všechno ostatní je kulturní a konfesijní forma, která se vyvíjela po tisíciletí stejně jako v křesťanství. I u nás platí pro všechny křesťany jen Krédo a Bible. Zbytek je konfesijní záležitost. Takže mýtus pro oblbování mas ve stylu „islámský terorismus“ je nesmysl. To by musel být „křesťanský terorismus“ jen proto, že Irové byli katolíci, když bojovali proti Britům za svobodné Irsko.

Muslimové

Tady je to ještě jednodušší. Léta studií s kolegy a kolegyněmi z Blízkého východu a Indie mne naučila pravdu jejich základní teze, kterou mi stále opakovali. Tzv. „muslimové“ vůbec neexistují, to je západní mýtus. Islám ve smyslu základních náboženských povinností je jedna věc, totální odlišnost kultur v rámci islámu je věc druhá. I o tom jsem už psal. Podívejte se na starší články O jednom islámském znamení času a Islámské znamení času II. Tady platí totéž, co již bylo uvedeno výše. Mluvit o „islámském terorismu“ znamená urážet muslimské kultury jako perský islám, bez něhož by v Evropě nevznikla křesťanská kultura a filosofie. Do 13. století byli za nejdůležitější komentátory Aristotela považováni muslimové Avicenna (Ibn Síná) a Averroés (Ibn Rušd).

Takže v době zatemnění rozumu pro ideologické cíle je třeba myslet, a hlavně rozlišovat. Pokud se necháme vést hloupými hesly typu „islámský terorismus“, pak můžeme dopadnout jako za Hitlera. Ten přiživoval již panující antisemitismus daný křesťansky, kulturně a ekonomicky. Tento antisemitismus pak pokračoval ideologicky a politicky, tedy válkou a vyhlazovacími tábory. A kdo si myslí, že nic takového nemůže přijít, ten nezná historii lidstva.

Převzato z Umlaufovin

58
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
57 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Autoři komentářů
fajtNeználekSiopeter.Stan Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
peter.
Člen

Ja som rád,že sa slovenskému MZ p.Lajčákovi otvorili oči.Za povšimnutie stojí aj názor slovenského J.Štetinu,p.Šebeja.Ku Švédsku ani neviem čo mám napísať.Ešte pred 10 rokmi,keby mi niekto povedal,že táto krajina upadne až tak hlboko do žumpy,neveril by som.
http://www.hlavnespravy.sk/lajcak-projekt-multikulturalizmu-zlyhal-bol-naivny/501071
http://www.hlavnespravy.sk/svedskym-detom-vo-verejnopravnej-televizii-zaspievali-penisy-a-vaginy/500599

fajt
Člen
fajt

skoda, ze uz i tady ( OM ) zasahl fenomen doby, tedy cenzury. ..)

Béda
Člen
Béda

Tato vícečetná vražda, ať ji spáchal kdokoliv, poslouží korporátním vládcům k tomu, aby prosadili politiku dalšího „vaření žáby“ = posílení všudypřítomného sledování + fašizace a prohlubování konfliktů (šponování nacionálního extremizmu, náboženské nesmiřitelnosti) ve společnosti – v rámci politiky rozděl a panuj. Dále se dá očekávat využití těchto otázek k prosazení hlubší integrace – TTIP („civilizovaného západu“) a v konečném důsledku NWO . Samozřejmě nyní krom protlačování zákonů ke zvýšenému sledování lze očekávat taky „řešení“ multietnických problémů formou přidělovacích přistěhovaleckých kvót a pod..

peter.
Člen

fajt napsal

skoda, ze uz i tady ( OM )zasahl fenomen doby, tedy cenzury. ..)

Užime si tú možnosť,že ešte môžeme otvorene diskutovať,lebo čo nevidieť,nám panstvo zarazí prdy a my si budeme môcť otvorene podebatovať iba pri pive,aj to len potichu a medzi známymi.
http://www.nwoo.org/2015/01/11/vlady-po-parizskych-utocich-uz-chystaji-udery-proti-projevum-na-internetu/

aram
Člen
aram

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/pc-roberts-podezreni-ze-se-v-parizi-strilelo-pod-falesnou-vlajkou-sili Roberts píše“ Ať už byla provedena pod cizí vlajkou či nikoliv, je dnes využívána pro velmi široký účel a ještě lépe řečeno účely, mezi nimiž se jako nejdůležitější jeví přivést Francii zpět na tutéž oběžnou dráhu, na které krouží Washington…“ V dalším jsou stručně popsány i jiné možné důvody. S Hollandem se mi pojí jeho nečekaná návštěva Putina před časem a jeho údajné varování před útokem pod falešnou vlajkou, jestli si vzpomenete. Tehdy jsme možná čekali akci proti RF, ale kdoví co tím Hollande myslel. Tedy pokud ta informace tehdy byla správná. A ona mohla být, ač to vypadalo,… Číst vice »

aram
Člen
aram

Jen tak trochu OT – zatímco rozplétáme Paříž, tak nám koruna padá volným pádem. :-(

Béda
Člen
Béda

aram napsal

Jen tak trochu OT – zatímco rozplétáme Paříž, tak nám koruna padá volným pádem.

Prý korporátní bankéři z „ČN“B uvažují kvůli deflační hrozbě o dalším cíleném umělém znehodnocení měny.

fajt
Člen
fajt

aram napsal

Jen tak trochu OT – zatímco rozplétáme Paříž, tak nám koruna padá volným pádem.

a bude hur – kacka miri hodne hluboko ( zpet na 40 za dollar – a pak ukazou na Zemana ), CNB to ma pod palcem – nekdo tu levnou naftu musi zacalovat, tak to budou kolonie. ..)

fajt
Člen
fajt

peter. napsal
Užime si tú možnosť,že ešte môžeme otvorene diskutovať,lebo čo nevidieť,nám panstvo zarazí prdy a my si budeme môcť otvorene podebatovať iba pri pive,aj to len potichu a medzi známymi.
http://www.nwoo.org/2015/01/11/vlady-po-parizskych-utocich-uz-chystaji-udery-proti-projevum-na-internetu/

na pivo chudy lid mit nebude a v rachote od nevidim do nevidim si to uz vubec nebude moci dovolit, tady je kazdy proti kazdemu, tady se kamaradsofty uz vubec nepestuji. ..)

fajt
Člen
fajt

Béda napsal
Prý korporátní bankéři z „ČN“B uvažují kvůli deflační hrozbě o dalším cíleném umělém znehodnocení měny.

njn, ropa dolu ( Saudi „chteji“ jit hluboko pod 20 baxu) , zlato a dollar ( dost nelogicky) jdou nahoru – nakonec geooligarchove v klinci budou mit tu svoji svetovou drive, nez ji staci oficielne a splnou paradou vyhlasit. ..

Béda
Člen
Béda

fajt napsal
njn, ropa dolu ( Saudi „chteji“ jit hlubokopod 20 baxu) , zlato a dollar ( dost nelogicky) jdou nahoru – nakonec geooligarchove v klinci budou mit tu svoji svetovou drive, nez ji staci oficielne a splnou paradouvyhlasit. ..

Jsem zvědav, kdy se naplní slova slavného prognostika (co sbírá propisky, šikovně vytuneloval ekonomiku a nastavil kurs koruny) a v životní úrovni dostihneme Rakousko.

fajt
Člen
fajt

Béda napsal
Jsem zvědav, kdy se naplní slova slavného prognostika (co sbírá propisky, šikovně vytuneloval ekonomiku a nastavil kurs koruny) a v životní úrovni dostihneme Rakousko.

:-) Bedo, tak ted jste mi fest rozesmal – i kdyz musime pripustit, ze tyhle prognosticke svine s ober pytlem na svou privatizacni korist to zase preziji …to je uz takova lety proverena cilivilizacni logika, ktera se do zblnuti jenom opakuje. ..)

Béda
Člen
Béda

fajt,

Pohádka o českém zázraku aneb Jak udělat z chudáka žebráka.

fajt
Člen
fajt

Béda napsal

fajt,

Pohádka o českém zázraku aneb Jak udělat z chudáka žebráka.

:-) ale uprimne, kolik lidu mu to zralo i s navijakem ( tedy s opaskem kolem ovaru) a ti nejstudovanejsi mu tryskem a bez rozumu behali pro pivo – tak ted je ten cezky zazrak primo zavali …a mam za to, ze klausobaci u toho nehne ani brvou, jo, psychopat je to naprosto citankovej. ..)

lomikel
Člen
lomikel

chudak umlauf se zmita mezi viru a rozumem, a blekota uz skoro jako satansky pater halik. islam je sociokultuni fenome, nadstatni nabozenstvi smerujici uz od sveho zrodu k globalnimu statu muslimu ( podobne jako universalisticka idea krestanstvi). tohle „zdrave“ expanzivni/jihadisticke jadro uceni je uchopeno jak strukturami zevnit muslimskych skupin, tak zvenku jako nastroj pro praci s muslimskycmi skupinami. Evrope je k prdu esli je dzihad autenticky nebo pod falesnou vlajkou, ono se to nekdy dost blbe rozlisuje, vysled bude +- stejny. Jihadem nemyslim jednotlive vystrelky jako atentaty, ale hlavne dluhodobou, placenou, systematickou islamizaci zemi kde muslimska statne-nabozenska idelologie nema co… Číst vice »

Sio
Člen
Sio

aram napsal

Jen tak trochu OT – zatímco rozplétáme Paříž, tak nám koruna padá volným pádem.

Už to vidím, jak nám za pár let korunový důchod přepočtou na eura v poměru 1:40 a spustí kampaň o nenažraných důchodcích.

fra
Člen
fra

Ano, tento článek je o terorismu, islámu a muslimech. Nic proti tomu ani proti názorům autora, ale jak se má člověk vyrovnat s tím co mně přišlo právě emailem. To je taky islám!
http://www.youtube.com/watch?v=nbNzeAQePZo

Eric Jade
Člen
Eric Jade

Poznámka pod čarou – Dnes ráno došlo v autonomní oblasti Xinjiang v okrese Shule k pokusu o odpálení náloží v obchodní čtvrti a útoku na civilisty. Na podezřelé osoby upozornili policii místní. Jak se ukázalo, byli ozbrojeni sekerami, noži a na těle měli připevněné výbušniny. Naštěstí je odbachli ještě dřív než stačili cokoli udělat.

Gatta
Člen
Gatta

Díval jsem sa historii „ropa /dolar“. Myslel jsem, že na první ťuk bude jasno, ale ono je to trochu jak v Orwellovi – co je nad 10 roků, to skoro neexistuje.
Něco přece – z roku 2013:
http://www.icis.com/blogs/chemicals-and-the-economy/2013/01/oil-prices-at-record-level-for/

Zbytek zde:
http://www.patria.cz/commodities/8397fdf0-0a93-49c2-8f07-2940edf22930/commodities.aspx

Takže krátká spekulace: – dolní hranice? – dno cca 30 – 35 USD, jak dlouho ? – dokud budou mít šejci z čeho chudnout.
Potom postupný návrat ceny k normálu – v USA ukončení těžby břidličných plynů a následné převzetí ochrany ropných vrtů demokratickými silami za dostatečný podíl z těžby.

Re fajt: – nejpevnější měna posledních měsíců – Ukrajinská hřivna.
http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=UAH&view=2Y

lomikel
Člen
lomikel

hledani spojenectvi s muslimi proti anglosionistum je mozne, viz Cecna nebo Iran, ALE jedna se o funkcni statni strukurty integrovane(ci primo rizene) s politkou Ruska ( jakozto jednoho z geopolitickych hracu) kde si doma delaji poradek sami muslimove. misto wiky doporucuji posluchat primo muslimi, ano jsou nazorove ruzni, ano nekteri sjou koupeni jedno ci druhou stranou, ale nekteri odsuzuji vystrelky wahbistu a takfiristu, odsuzuji je ale predevsim proto ze zabijeji muslimi, ze destuuji straty jakozto ekomomickou zakladnu islamu, a ze vytvareji spatny PR pro ten pomaly dzihad. Tedy az na Kadirova ale to je vazal Putina ( to nemyslim jako… Číst vice »

lomikel
Člen
lomikel

dal jsme sem 5 ulr na autenticke proslovy muslimkych vudcu, a komentar ceka na schvaleni ? to jsou ale novoty na OM.

fajt
Člen
fajt

Re fajt: – nejpevnější měna posledních měsíců – Ukrajinská hřivna. http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=UAH&view=2Y

Soros se sveho nazi spratka jen tak nevzda, a protoze kryti dollaru je alchymie, ktera s realnou ekonomikou nema nic spolecneho, si to muze ze zdroju FEDu i klidne na leta dovolit – nakonec oligarchum v Kremlu nic nezbude ( jenom hloupe a nezodpovedne pocitali, ze neoconi sami padnou svou spatnou monopolni hrou) , nez vytahnout kosy a resit vlivovou rozepri a dominanci po staru. ..)

Béda
Člen
Béda

http://www.czechfreepress.cz/ladislav-kasuka/lide-pozor-nesmime-se-nechat-cilene-zfasizovat.html

Kašuka, Olšer, Řezanka, D. Veselý – jsou jak zralé víno.

Béda
Člen
lomikel
Člen
lomikel

fra – ano je treba si uvedomit ze podporou islamskych pristehovalcu podporujte zaroven zcela jine zvyky ktere se mohou ukazat nekompatibilni s temi nasimi. krestanstvi prodelalo urcity, do znacne miry nuceny vyvoj smerem k kompatibilite s sekularnim statem ( tim ho nijak nepropaguji ja jsem politeista-animista :), islam se programove takto nevyviji a v dohledle dobe nebude, zvlaste pokud se mu v EU vytrareny nadstandardni ( z pohledu ostatnich nabozenstvi) podminky. otazka ktere by mela padnout vzdy kdy nekdo neco doporucuje: 1. co tobe to prinese, v tomto pripade podpora islamske imigrace ? 2. co to podle tebe prinese me,… Číst vice »

Béda
Člen
Béda

Jenom taková drobnost. Ti, jejichž politika zavinila vznik islámského radikalismu a migrační vlny do Evropy + nacista Porošenko šli v průvodu protestujícím proti terorismu. To je fakt kuriosní situace.

Vyvražděná redakce by z takového pokrytectví zajisté měla radost.

PS: ráno jsem četl, že svědkyně, která přežila masakr v redakci tvrdila, že jeden z vrahů měl modré oči. (Přitom ani jeden ze zabitých bratrů viněných ze zločinu modré oči neměl.) Zločinci kteří se prý přihlásili k Al Káidě a měli přes obličej kukly, aby je nemohli vyšetřovatelé identifikovat, zapomněli v autě občanku.

Béda
Člen
Béda

Paradox: výsledkem vyvraždění redakce satirického listu bude přitvrzení sledování a cenzury právě takových redakcí jako byla Charlie Hebdo.

Sio
Člen
Sio

Eric Jade napsal

Poznámka pod čarou – Dnes ráno došlo v autonomní oblasti Xinjiang v okrese Shule k pokusu o odpálení náloží v obchodní čtvrti a útoku na civilisty. Na podezřelé osoby upozornili policii místní. Jak se ukázalo, byli ozbrojeni sekerami, noži a na těle měli připevněné výbušniny. Naštěstí je odbachli ještě dřív než stačili cokoli udělat.

Závidím vám ty informace o Číně. Nebudete psát knihu?

peter.
Člen

Môj syn žije už 8 rokov v Londýne a keď sme sa bavili o imigrácii a o mohamedánoch,tak mi povedal,že najhorší sú Pakistánci.Povedal,že naši cigáni sú popri nich neviniatka.Pakistánci sa grupujú v getách a majú na svedomí väčšinu znásilnení,kriminálnych činov a sú najmenej prispôsobiví.Za najkultivovanejších,najvzdelanejších považuje Iránčanov, Palestínčanov a Sýrčanov.Takže si myslím,že treba imigračnú politiku rozvíjať aj týmto smerom.Nebránil by som sa príchodu vzdelaných moslimov,žijú u nás lekári a drobní podnikatelia v gastronómii a cukrárstve,nikomu nevadia ich zvyky ani náboženstvo.Moslimov sa Európa začala obávať až v posledných dvoch desaťročiach,vďaka politike USA voči nim a vďaka multikulturalizmu,ktorý európski socialistickí idioti začali… Číst vice »

aram
Člen
aram

Béda,
modré oči?
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/byl-sharif-kouachi-agentem-tajne-sluzby

P.S. K padající koruně – co nestihl Kalousek a spol. (totiž to, co jsme jim volbami zřejmě překazili a co bylo tak dobře nastaveno), tzn. ožebračit obyvatele ČR, tak to prostě musí jít jinak. Včera ČNB oznámila úmysl opět devalvovat Kč a její dnešní stav je pravděpodobně reakce spekulantů.

Béda
Člen
Béda

aram napsal

Béda,
modré oči?
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/byl-sharif-kouachi-agentem-tajne-sluzby

P.S. K padající koruně – co nestihl Kalousek a spol. (totiž to, co jsme jim volbami zřejmě překazili a co bylo tak dobře nastaveno), tzn. ožebračit obyvatele ČR, tak to prostě musí jít jinak. Včera ČNB oznámila úmysl opět devalvovat Kč a její dnešní stav je pravděpodobně reakce spekulantů.

To je neskutečný pokrok. Prohlášení kdejakého manipulátora, rozhodnutí kdejakého spekulanta anebo finančního darebáka rozhoduje o existenci milionů lidí.

Ti komunisti ale byli hnusní, když takové čaroděje vytěsnili z vlivu na ekonomiku.

leho
Host
leho

Demagogie jen co je pravda. Článek vyzývá: Pokud s nimi nesouhlasíte, je to vaše věc. Co je na nich „teroristického“, na to se podívejte sami. Tak tedy na Korán podívejme, má nejméně přes 100 veršů vyzývající k násilí na nevěřících ďaurech, kterými se teroristé a správní muslimové musí řídit. Například verše 2:191-2:193 vyzývají k vraždění všech nevěřících kdekoliv mohou být nalezeni. A takových je tam ještě více než stovka. A jak se chovají k ženám? Verš 4:34, dle kterého lze ženu bít pokud je neposlušná. A podle tzv. Hadísů je možno ženy a dívky klidně zabíjet, pokud znesvětí dobré jméno… Číst vice »

Neználek
Člen
Neználek

leho napsal
Verš 4:34, dle kterého lze ženu bít pokud je neposlušná. A podle tzv. Hadísů je možno ženy a dívky klidně zabíjet, pokud znesvětí dobré jméno rodiny.

Tak s tímhle nejenom nelze nesouhlasit, s tímhle je nutno bojovat a zvítězit…

Nejlépe dronem. Tak, že je všechny pobijeme.

fajt
Člen
fajt

Neználek napsal
Nejlépe dronem. Tak, že je všechny pobijeme.

ano, lehovista je tady za kapitana ameriku – znal jsem taky jednoho podobnyho, na vojne nam delal politruka a cela jeho cinnost vojaka v dobe miru spocivala v bonzovani svych kolegu vejs a zavirani vojacku do Sabinova …byla to ukrutna zelena guma. ..)

peter.
Člen

Imigrantov a menšiny vôbec možno akceptovať len vtedy,ak sa budú správať k hostiteľskej krajine takto :
http://www.czechfreepress.cz/cfp-doporucuje/vzkaz-vsem-muslimum-v-zapadnich-zemich.html

Eric Jade
Člen
Eric Jade

Sio napsal
Závidím vám ty informace o Číně. Nebudete psát knihu?

To myslím ne. Ono se říká: Kdo byl v Číně měsíc, píše knihy. Kdo tam byl rok, píše články. A po pár letech z toho jsou tak akorát komentáře. Ne že by byla nepochopitelná. Ale absolutně se nedá generalizovat. :)

Sio
Člen
Sio

Eric Jade napsal
To myslím ne. Ono se říká: Kdo byl v Číně měsíc, píše knihy. Kdo tam byl rok, píše články. A po pár letech z toho jsou tak akorát komentáře. Ne že by byla nepochopitelná. Ale absolutně se nedá generalizovat.

Tomu rozumím. Byl jsem pár let v Rusku a jednoduše řečeno každá část je jiná. Míním tím nejen části zeměpisné.

Ladys
Člen
Ladys

Peter. Oni se třeba budou tak nějak chovat (třeba i na oko) podle toho, kdo bude ty „pravidla“ formulovat. Otázkou však je, co až ta menšina bude většinou a ty mantinely bude nastavovat někdo jiný.

fajt
Člen
fajt

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358518-interpol-vydal-zatykac-na-ukrajinskeho-exprezidenta-janukovyce.html – Policejní organizace Interpol vydala zatykač na bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče – to ma za to, ze se k fasistum zachoval moc hezky, doufam, ze je to priklad pro dalsi svetove politiky, az jim bude CIA s mistnima fasistama delat dalsi majdan ci kapitalisticky jaro, ze to maj hned na zacatku nekompromisne stopnout a okoli emericke ambasady zaminovat, kdyz tedy chce pata kolona ke svym panickum, tak pekne pres minove pole … ohledne Evropy, ktere nevadi fasista, ktery prekrucuje v mediich historii jako by se nechumelilo, pro pristi osvobozovani pro dusledky evropske politiky doporucuji pouzit tu nejtessi techniku,… Číst vice »

jogín
Člen
jogín

Proč se divíte pádu koruny? Ekonomické důvody sice nejsou žádné, ale Zeman neposlouchá a blogeři s ním souhlasí.

Sio
Člen
Sio

Napsáno před 100 lety. „Rozdělení železniční sítě, nerovnoměrnost jejího rozdělení, nerovnoměrnost jejího vývoje, to vše je výsledkem moderního, monopolistického kapitalismu ve světovém měřítku. Stavba železnic se tak vlastně stala prostředkem útisku miliardy lidí z kolonií a polokolonií. Konstatuje, že: Dokud existuje soukromé vlastnictví výrobních prostředků na této hospodářské základně, jsou imperialistické války naprosto nevyhnutelné. Kapitalismus se přeměnil ve světový systém koloniálního útisku a finančního deptání obrovské většiny obyvatelstva zeměkoule hrstkou „pokročilých“ zemí. A o tuto „kořist“ se navzájem dělí dva nebo tři světovládní, po zuby ozbrojení lupiči ( Amerika, Anglie a Japonsko ), kteří strhují do své války za rozdělení… Číst vice »

Neználek
Člen
Neználek

fajt napsal
znal jsem taky jednoho podobnyho, na vojne nam delal politruka a cela jeho cinnost vojaka v dobe miru spocivala v bonzovani svych kolegu vejs a zavirani vojacku do Sabinova …byla to ukrutna zelena guma. ..)

Co se s ním stalo?

peter.
Člen
fajt
Člen
fajt

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/358588-evropa-resi-emise-rtuti-vznikajici-pri-kremacich-aktiviste-navrhuji-trhani-zubu.html – ty woe, tak to mne p…., za nejvetsi znecisteni ovzdusi a kontaminaci zemske hroudy rtuti mohou nebozstici, to byl urcite zupa evro grant, ktery bedatori dostali. :-)

fajt
Člen
fajt

Neználek napsal
Co se s ním stalo?

co by, v poklidku chcipnul v prepychoved duchodu, ktery mu dal komunisto bijec Havel. ..)

fajt
Člen
fajt

http://blogs.wsj.com/moneybeat/2015/01/12/czech-koruna-check-it-out/?KEYWORDS=CNB – ma svych patnact vterin slavy, to za tu spinavou praci stoji, ne :-)

Neználek
Člen
Neználek

fajt napsal
co by, v poklidku chcipnul v prepychoved duchodu, ktery mu dal komunisto bijec Havel. ..)

Proč nespadl do žumpy?

fajt
Člen
fajt

Neználek napsal
Proč nespadl do žumpy?

:-) to se deje jenom v poklesle proemericke beletrii, krom toho ho meli nekteri vojacci radi ( ti uvedomeli, vetsinou kadrova rezerva pristich divokych let pod klausobacim ) , pac za svuj teply bonz ( narodni tradice) dostali opustak. ..)