Ukrajina: Videopřehled z 21. 7. 2015

Šarij: Šilova o árijském genu Ukrajinců

Anatolij Šarij se podíval do minulosti hrdinky několika našich videozáznamů. Viktoria Šilová je člověk, který si může dovolit vše v zemi, kde zavírají do vězení za příspěvky na sociálních sítích a zabíjejí za vyjádření názoru. Hvězda ruských televizních stanic v trochu jiném světle, nejprve s těžkou proukrajinskou rétorikou po boku Olega Ljaška a přísahá mu věrnost. To ji nebrání v tom vystřídat ještě členství v Socialistické straně, straně Gromada premiéra Lazarenka (v níž začínala Julie Tymošenková) i Stranu regionů, ze které podle svých slov odešla kvůli ideovým rozporům, podle představitelů strany z ní byla vyhozena kvůli majetkovým machinacím, rozdmýchávání mezietnických rozmíšek, xenofobie a náboženské nesnášenlivosti. A vrchol je její vystoupení, kdy tvrdí, že „Ukrajinci mají hlavní arijský gen, který je oprávňuje nazývat se Arijci“.

Obhajoba Šilové. V Ljaškově straně byla, ale vystoupila z ní před Majdanem, když zjistila, že Ljaško slouží oligarchům, nad Stranou regionů vyhrála soud a ta jí musela zaplatit ušlou mzdu. Anatolij Šarij se neobtěžoval to zjistit, protože pracuje pro ukrajinské oligarchy, kteří mu zaplatili za ten fake, ne pro ukrajinský lid. To o arijském genu je vědecká práce Angličanů, podívej se na film „Kód národa“.  Ty jsi jako zbabělec utekl z Ukrajiny na Litvu a odtud vysíláš za oligarchické peníze. Na sjezdu Batkivščiny jsem byla jako žurnalistka, ve straně Gromada jsem nikdy nebyla. Ukrajina je teď pod zahraničním řízením, nevládnou nám Ukrajinci, ani Slované, ale Arméni, Gruzínci, Židé, lidé z Pobaltí, Američané, co bráníš, tohle vnější řízení?… Říkáš, že jsi milovník pravdy a bojovník proti fejkům. Ty sám jsi jeden velký fejk…

***

14. 7. 2015, Lvov. Výbuchy u policejní stanice

U policejní stanice ve Lvově vybuchly dva granáty. Jeden těžce zranil 24letého policistu. Vše pravděpodobně souvisí s přestřelkou mezi Pravým sektorem a místní policií v Mukačevu, po níž prezident Porošenko vyzval k „likvidaci tzv. dobrovolnických praporů. Některé z nich odmítli poslušnost a údajně opustili své pozice v tzv. „zóně ATO“. Požadují odstoupení ministra vnitra Avakova. Podle poslance a jednoho z „polních velitelů“ Semjona Semenčenka na Ukrajině hrozí občanská válka mezi revolucionáři a lidmi, které dostali k moci.

***

16. 7. 2015, Kyjev. Nulandová sledovala zasedání ukrajinského parlamentu

Na programu byla debata o decentralizaci Ukrajiny, která vyplývá z Minských dohod.

Victoria Nulandová: „Bylo to velmi vzrušující stát v parlamentu a vidět tu pravou demokracii v akci, vidět skutečné debaty a ne falešné diskuze předešlého parlamentu.“

***

18. 7. 2015, Doněck. Co bude v našem závislém tisku

***

18. 7. 2015, Velikyj Bereznyj. Armáda obkličuje Pravý sektor

Více v ruštině zde

***

Lisapetnyj batalion: Davaj, baby, davaj!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Irena
21. 7. 2015 19:36

K těm výbuchům ve Lvově. Druhou zasaženou byla 31letá policistka. Přišla o levé chodidlo a chirurgové jí museli amputovat nohu až ke kolenu. Také přišla o jednu ledvinu, část střev a slezinu zasažených střepinami. Prý je to matka samoživitelka.

http://kp.ua/incidents/506097-postradavshaia-ot-vzryva-vo-lvove-uchastkovaia-ostanetsia-ynvalydom

A ty granáty byly s nástražným drátem…

peter.
22. 7. 2015 5:24

Ukrajinskí vojenskí experti tvrdia,že Bielorusko sa chystá vojensky napadnúť Ukrajinu.
http://x-true.info/22609-novaya-ugroza-na-ukrainu-gotovitsya-napast-belorussiya-ukrainskie-eksperty.html
Podľa mňa ide o prejav ťažkej paranoje.

peter.
22. 7. 2015 5:31

Potvrdenie pravdivosti toho,že „človek si zvykne aj na šibenicu“
http://je-to-inak.livejournal.com/58741.html

Béda
22. 7. 2015 5:33

peter. napsal Ukrajinskí vojenskí experti tvrdia,že Bielorusko sa chystá vojensky napadnúť Ukrajinu.http://x-true.info/22609-novaya-ugroza-na-ukrainu-gotovitsya-napast-belorussiya-ukrainskie-eksperty.html Podľa mňa ide o prejav ťažkej paranoje. To nemusí být paranoia ale pouze další z připravených kachen těch fašistických expertů, které vodí na provázku loutkovodiči z CIA. Těžko si lze představit, že by Bělorusko (propojené jakousi unií s RF) v pozici trpaslíka chtělo vojensky zaútočit na Ukrajinu „opečovávanou“ Západem. V takových případech je vždycky dobré položit si otázku: komu se ty propagandistické kachny hodí do krámu, co by tím která strana mohla získat? Je nasnadě, že Bělorusko by tím nezískalo vůbec nic a krachující fašistický režim potřebuje nějaká… Číst vice »

fajt
fajt
22. 7. 2015 7:34

už se nevzrušuji, je to geopolitická hra obou zainteresovaných stran, u které umírají ti dole a ti nejbídnější. ..

peter.
22. 7. 2015 14:02

OBSE pracuje na Donbase pre chuntu.Rozmiestňuje navádzacie majáčiky a monitoruje opolčenecké palposty a informuje o nich UA.
http://novorossia.weebly.com/novorossia-news/trojsky-kon-kyjevskej-chunty-obse-video