Ukrajina: Videopřehled z 22. 6. 2015

 

Neznámo kde, neznámo kdy

Vážení důchodci, každý den od 9:00 do 11:00 chléb pro vás zdarma.

***

Ilja Ovčarenko: Odmítám mobilizaci, na podporu Ruslana Kocaby

Za prohlášení, že odmítá mobilizaci a podporuje novináře Ruslana Kocabu, bylo na Ovčarenka vzneseno obvinění. S trestem od 5 let dle trestního zákoníku. Byla mu zabavena aparatura,mobil, kamera, tiskárna.

Pokud ho chcete podpořit, tak mu napište něco pod video. Více o verších najdete zde.

***

Ukrajinský kamelot

***

7. 6. 2015, Ivano-Frankovsk. Koncert na počest 14. dobrovolnické divize SS Galizien

Nevěřte ruské propagandě. Na Ukrajině není žádný fašismus. Slava Ukrajině! Herojam slava!

***

16. 6. 2015, Kyjev. Donbas je třeba učinit neobyvatelným

Zničíme je tak, jako Spojené státy zničily Německo a Japonsko. Když nebude patřit nám, tak nikomu.

Překlad a titulky: NWOO

***

16. 6. 2015, Gorlovka. Přátelil jsem se s Putinem

Doporučuji pustit si anglické titulky.

***

21. 6. 2015, Dněpropetrovsk. Šest ukrajinských regionů požaduje federalizaci

Ukrajinská politička Viktoria Šilova v krátkém videu oznamuje, jak se další a další ukrajinské regiony snaží o větší nezávislost na Kyjevu.

Překlad a titulky: NWOO

***

Veronika Dubrovskaja: Probudím se jako anděl

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
22. 6. 2015 6:39

Něco netradičního na stránkách OM.

http://www.veteranstoday.com/

peter.
22. 6. 2015 16:45

Ďalší konflikt naplánovaný na Balkáne.Za Stalina,ale aj za Brežneva by si usraelci nedovolili ani prdnúť smerom k ZSSR.Môžeme hľadať rôzne dôvody pasivity Putina,možno aj objektívne,ale je viac ako isté,že Stalin alebo Brežnev by si takto špiniť na hlavu nenechali.Za pár dní by mali poriadok nie len doma,ale aj vo sfére svojho strategického záujmu.
http://www.chelemendik.sk/Pravy_sektor_presunu_na_Balkan_USA_maju_v_umysle_vytvorit_antiru_857844137.html

orinoko
22. 6. 2015 17:59

Vím, že to sem tématicky nepatří, ale záleží na tom, jak se to vezme. Je to jinde, ale jde o totéž. Sýrie. Poněkolikáté se hroutí tzv. syrská opozice, přičemž její část z jednání o mapě v syrské cestě k opičákově svobodě, hned z Egypta údajně zamířila rovnou do Moskvy, kde šlo o totéž předtím. To byla ta část opozice, které došlo , že jsou za opičákovi imbecily, jemuž o žádnou syrskou svobodu nejde ani v prvním Talmudu. Sýrie a Irán mají k sobě teď blíže než kdykoli dříve. Je typické, že sice mírné, ale přesto úspěchy syrské a irácké armády,… Číst vice »

orinoko
22. 6. 2015 18:10

Dílo se povedlo. Tedy aspoň do určité míry. – Už jsem přítomen na oficiálních stránkách syrské opozition. Teď jdu hledat diskuse, abych si zahrál na soudruha „leha“ . Ale leháro mě nečeká ani náhodou.

orinoko
22. 6. 2015 18:31

Krásy pytel: Syrský dobytek a jeho žoldnéřská odnož nadávají emerickému opíkovi, co se do něj vejde. Prý je málo podporuje. To známe odsud. Na druhou stranu Putin si prý nechá srát na hlavu.
Syrskému Asadovi černí a zelení kulíšci nemůžou přijít na jméno, protože sice ztratil půlku východní Sýrie, ale to je k ničemu , když ISIL vládne poušti.
Východ Sýrie žije , a v rámci možností velmi normálně. Právě tam končí maturitní zkoušky. A Sýrie někoho vyklepla ve fotbale.
Umíte si představit, jak vypadá fotbalový ISIL-Daeš mančaft? Padne to klece a Duka bude v extázi – Allah Akbar.

orinoko
22. 6. 2015 18:38

Omlouvám se – má být „západ Sýrie žije“.
S dělící čarou daleko za Palmyrou směrem od východu. Mrtvých je přemnoho a je třeba odříznout zásobovací linie. Směrem k Libanonu už je prakticky hotovo. Teď ještě Jordánsko a sultána Erdogana.

orinoko
22. 6. 2015 19:12

A jsme doma. Celý zasraný lehostán se všemi jeho dana-jskými apologety doufá, že s Rusem a Iránem udělá kšeft: Co chcete za to, že Asad padne? Sýrie by prý se měla stát středovýchodním Finskem. Co z toho plyne? Zatím je Ukrajinou Středního východu. Ale náklady jaksi rostou. S Jemenem se původně vůbec nepočítalo. Ani to není problém. Soudržka „dana“ nám tu natvrdo sdělila , že jde jen o to vytisknout další doláče. Ale kdo je bude chtít? Rusko, Irán, Čína, Sýrie? – Ta mimochodem za pochodu přetváří docela zásadně svůj vlastní finanční systém. Možná by neškodilo, kdyby Sýrie souhlasila se… Číst vice »

Starý doktor
24. 6. 2015 5:11

Nejvýznamnější osobou, která přešla v posledních dnech na stranu opolčenců, je však generálmajor Alexandr Kolomiec. Oficiálně to bylo odhaleno na briefingu, kterého se zúčastnilo několik dalších bývalých důstojníků ukrajinské armády, a který proběhl ráno 22.6. 2015 (zdroj). Generál Kolomiec působil jako náměstek ministra obrany Ukrajiny. Uvedl, že aktivně v oblasti ATO vystupují téměř výhradně oddíly nacionalistů. Podstatné je však to, že protistrana nyní získala vysoce postavenou osobu, která má zásadní znalosti o situaci silových složek současné kyjevské moci. Při svém vystoupení na briefingu generál Kolomiec mimo jiné vyzval příslušníky ukrajinských ozbrojených sil: „Obracím se ke generálům, důstojníkům a všem příslušníkům… Číst vice »

Starý doktor
24. 6. 2015 5:29

Ukrajinský prapor „Tornado“ u Lisičanska zaujal kruhovou obranu a hrozí použitím zbraní. Titulky v ukrajinských sdělovacích prostředcích: Zadržen velitel a sedm dalších vojáků jednotky „Tornado“. Jsou podezřelí ze spáchání závažných trestných činů na území luganské oblasti. (zdroj), Ministerstvo vnitra rozpustilo skandální jednotku Tornado. (zdroj). Podle ukrajinského prokurátora Matiose v suterénu střední školy města Privolje, byla vybavena mučírna, kde členové „Tornado“ znásilňovali hromadně muže, a natáčeli to na video. Prokurátor Matios také apeloval na ministra vnitra Arsena Avakova, protože jednotka má 170 ozbrojených lidí, včetně těžkých zbraní, a v případě, že se přiblíží bezpečnostní síly, může být zahájena palba. Údaje o… Číst vice »

Starý doktor
24. 6. 2015 5:34

Vilnius poskytuje Kyjevu nejrůznější podporu, ale zbraně nedodává. 22. června to prohlásil předseda vlády republiky Algirdas Butkevičius. „Podporujeme Ukrajinu, ale nikoli dodávkami zbraní,“ řekl. Taková byla reakce předsedy vlády na výroky velvyslance Litvy na Ukrajině Mariuse Janukonise, který sdělil médiím, že Vilnjus je připraven k dodávkám potřebných zbraní Kyjevu.

„Myslím, že velvyslanec překročil své pravomoci, řekl Butkevičius. Po návratu ze zahraniční služební cesty ministra zahraničí Linase Linkevičiuse to budeme řešit“.
http://www.novarepublika.cz/2015/06/litva-zaradila-zpatecku-na-dodavky.html#more

Starý doktor
24. 6. 2015 10:30

16. dubna tohoto roku v poledne v centru ukrajinského hlavního města byl zastřelen maskovanými muži Oles Buzyna, novinář, který byl kritikem prezidenta Porošenka a vlády Arsenije Jaceňuka. Naposledy pracoval pro ruský deník „Segodnja“ patřící oligarchovi Rinatu Achmetovi. Den předtím byl v Kyjevě také zastřelen politik Oleh Kalashnikov, osoba, která byla také pro současnou vládu nepohodlná. Od začátku letošního roku bylo v zemi našich východních sousedů zabito desítky dalších úředníků a politiků. Někteří z nich byli chladnokrevně zavražděni, jiní spáchali sebevraždu za velmi záhadných okolností. Je zřejmé, že někdo „čistí“ ukrajinskou elitu. Předtím, než vůbec začalo vyšetřování, ukrajinské ministerstvo vnitra, pod… Číst vice »

Starý doktor
24. 6. 2015 11:37

Neznámý „dobrodinec“ za jednoho z vrahů už složil kauci přesahující pět milionů hřiven.
http://www.unian.net/politics/1092670-podozrevaemogo-v-ubiystve-buzinyi-polischuka-vyipustili-iz-kievskogo-sizo.html