Zkratka je nejhloupější cesta mezi dvěma nesmysly

Odborník žasne, laik se diví a blbec jásá, až se hory zelenají. Nad čím? Nad „geniálním“ a „brilantně“ vyargumentovaným objevem, že současné potíže s imigranty zavinilo Rusko tím, že komunisté prováděli zcela idiotskou politiku dekolonizace ve jménu tzv. práva národů na sebeurčení (zdroj). Ať jsem pátral, jak jsem pátral, žádný náznak ironie jsem nevypátral. Podle všeho to pachatel onoho pamfletu Ziegler myslí vážně.

Mýtus o břímě bílého muže nejenom že nezemřel, ale naopak žije a má se k světu. I když to smrdí rasismem na sto honů a imperialismem nejméně na padesát, nepochybuji o tom, že před českou justicí jen pan Ziegler v naprostém bezpečí, protože plive tím správným směrem, na rozdíl třeba od takového Kesudise. Přitom opěvování kolonialismu není nic jiného, než opěvování genocidy (k takovému závěru úplně stačí to, co prováděli Belgičané v Kongu).

Když tak čtu takový paján na bílého nadčlověka, nemohu se ubránit pochybnostem, jaké že to vlastně jsou, ty naše skvělé hodnoty, jestli to náhodou nejsou násilí, nenávist a nerovnost, kterou pan Ziegler tak oslavuje? Vlna běženců sice skutečně představuje riziko, ale především pro naše pohodlí, až pak pro naše bezpečí, lidé jako pan Ziegler jsou ale nebezpeční všem: nám i běžencům. Ještě že se můžeme před nutností hledat skutečné příčiny problémů schovat do bezpečí smyšlenek a blábolů a problém potom vyřešit sice špatně, ale zato rychle a levně.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
leho
leho
21. 6. 2015 23:33

Jak tak čtu, připadá mi, že Tribun nebyl zcela v pořádku při psaní tohoto článku. Viz zde: Mýtus o břímě bílého může nejenom že nezemřel, ale naopak žije a má se k světu. I když to smrdí rasismem na sto honů a imperialismem nejméně na padesát, nepochybuji o tom, že před českou justicí jen pan Ziegler v naprostém bezpečí Ve výrazu „břímě bílého může“ má asi autor na mysli břímě bílého muže, ale pořád mi to nedává vůbec smysl. Proboha proč by neměl být Jan Ziegler v nějakém nebezpečí před českou justicí? Snad možná proto, že pomlouvá komunisty, to se… Číst vice »

Béda
22. 6. 2015 3:44

leho,

nějak jsem si nevšiml, že by v socialistickém Československu (Západem embargovaném, přesto nezadluženém, s vyrovnaným rozpočtem, ve všech ohledech (krom dodávek surovin – ty byly zajištěny z SSSR, téměř soběstačném a mnohem ekonomicky a politicky nezávislejším než je dnešní „česká“ kolonie) „tráva nerostla“. Spíš bych řekl, že již brzo zde poroste pouze jednoletá tráva patentovaná a prodávaná firmou Monsanto, kterou budeme muset povinně nakupovat. Napište, kolik „trávy vyrostlo“ v Iráku, Sýrii, na Ukrajině a v Libyi po demokratizaci, osvobození a zavedení lidských práv podle západních standardů.

Béda
22. 6. 2015 3:51

Jo a v době, kdy zde „tráva nerostla“ patřilo všechno v Československu československému lidu, kdežto dnes většina zdejšího (předtím národního a státního) majetku patří cizím společnostem přímo anebo formou narůstajícího dluhu. Je jenom otázkou času, kdy bude překročena pomyslná „řecká čára“ a věřitelé začnou své pohledávky z nesplatitelného dluhu materializovat. A toto je ten univerzální systém dlužní svobody a prosperity.

idiotronic
idiotronic
22. 6. 2015 4:37

A ještě něco. Československo existovalo právě jen tehdy,pokud žila tendence tlumit přirozeně vznikající sociální rozdíly. Odchodem socialismu ze scény odešlo z ní i Československo.
Státy se udržují myšlenkami, na nichž vznikly, prohlásil jeden profesor.Jiný profesor pak vyhlásil amnestii pro zloděje. Obojí může platit zároveň.

Starý doktor
22. 6. 2015 4:37

Subsaharská Afrika momentálně neoplývá ničím zajímavým, kromě rostoucího počtu obyvatel. A „někdo“ si dal tu práci, aby do duší frustrovaných mladých mužů zasel touhu po bohatých zemích na severu, které každému, kdo najde odvahu a sežene peníze, nabídnou pozemskou variantu Ráje. Nejprve tisíce, pak deseti- a statisíce mladých silných poutníků se vydávají přes poušť a moře do země zaslíbené. Toto jejich odhodlání však onen ráj navždy změní v peklo, velmi podobné tomu, v němž žili až doposud. Evropané totiž mají jen dvě možnosti – bránit se přílivu uprchlíků nebo všemu nechat volný průběh. V tom prvním případě budou muset zapomenout… Číst vice »

Starý doktor
22. 6. 2015 4:38

pokračování Evropská komise místo toho, aby zasáhla proti organizátorům migrace a přijala systémové kroky k ochraně společné hranice, se pokouší rozšířit své pravomoce a získat možnost dalšího nástroje nátlaku na členské státy, tedy zvýšit svůj vyděračský potenciál. Obávám se, že v této situaci se musíme rozhodnout, jaký typ odpovědnosti na sebe vezmeme. Buď se po vzoru svatého Františka z Assisy rozdělíme o svůj majetek s chudými a potřebnými a svým potomkům zanecháme úplně jiný svět než ten, v němž jsme žili my. Nebo se zachováme jako sobci a budeme tvrdit, že máme odpovědnost za to, co jsme zdědili po svých… Číst vice »

idiotronic
idiotronic
22. 6. 2015 4:46

Vypadl mi závěr: k souhlasu s postojem pana Zieglera je potřeba zapomenout dějiny své vlasti, nebo změnit vlast a tím otočit jejich výklad. Dějiny samy o sobě nemají vlastní smysl(to je citát z třetího profesora).

Starý doktor
22. 6. 2015 4:48

Tajný dokument vlády USA, ktorý obdržala právnická kancelária so zameraním na podporu verejného záujmu v USA Judicial Watch, preukazuje, že vlády západných krajín sa účelovo spojili s Al-Káidou a ďalšími islamistickými extrémistickými skupinami, aby zvrhli sýrskeho prezidenta Assada. Podľa právnickej kancelárie Judicial Watch predmetný dokument (viď v linku nižšie), ktorý prenikol na verejnosť odhaľuje, že v spolupráci so štátmi v Perzskom zálive a s Tureckom, západ úmyselne sponzoroval násilnícke islamistické skupiny, aby destabilizoval vládu Assada. A to napriek tomu, že vedeli o tom, že ak tak budú konať, môže to viesť k vzniku teroristického Islamského štátu v Iraku a Sýrii… Číst vice »

Béda
22. 6. 2015 5:58

Starý doktor,

„…V tom prvním případě budou muset zapomenout na humanitní ideály, uzavřít hranice …“ Jaké humanitní ideály? Humanitní ideály jsou pouze účelový klacek vytahovaný pragmaticky se zištným úmyslem a ukrývaný a přehlížený, když to zájmům““humanistů“ nevyhovuje. (viz S.Arábie, Bahrajn, Katar, Ukrajina, Libye, Irák, Sýrie. Vždyť je to podfuk! Kde nechali humanisté právo na práci, právo na důstojný život, právo na život lidí v míru, právo na ochranu slabých před všemocnými…?

orinoko
orinoko
22. 6. 2015 6:38

Něco netradičního na stránkách OM.

http://www.veteranstoday.com/

Bety
Bety
22. 6. 2015 7:53

Leho je dotčený, protože tu už nejednou „břímě bílého muže“ obhajoval. V překladu tento zavádějící termín znamená, že kamkoli “ bílý muž“ vkročí, tam si může dělat co chce, což především znamená, že místní okrade o majetek, o svobodu a pokud se brání, tak samozřejmě i o život. Prostě je „odbřemení“ od všech těch tíživých starostí a nabídne jim život otroka. Jsem přesvědčena, že pro většinu těchto nositelů břemen je otrokářský systém ztracený ideál a snaží se ho přes NWO ze všech sil obnovit.

Bety
Bety
22. 6. 2015 8:07

Jo a zapomněla jsem dodat, že to vše se koná „ve jménu civilizace“. Nedávno jsem se dočetla, že každý nový milionář v Londýně znamenal v době okupace Indie Británií půl milionu mrtvých Indů. Pěkné, že?

Starý doktor
24. 6. 2015 4:51

Konkrétní klíč na přerozdělení imigrantů podle podpory této šílenosti. Jsou tam i jména. Čtěte, kdo a kolik
http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=32861