Ukrajina: Videopřehled z 22. 1. 2015

19. 1. 2015, Osnabrück. V Dolním Sasku proběhl antifašistický pochod

19. ledna se v německém městě Osnabrück (Dolní Sasko) konal antifašistický pochod, kterého se zúčastnilo okolo 4 000 lidí.

Účastníci této akce tímto způsobem uctili památku obětí teroristických útoků v Paříži a vystoupili za mír, za dodržování lidských práv, za odpor proti fašismu, ať už se ukrývá pod jakýmikoliv maskami.

Heslem pochodu se stalo „My jsme více, než jenom Charlie“, čímž účastníci zdůraznili, že problémů, před kterými stojí současný svět, je daleko více, než jenom jedna konkrétní francouzská tragédie. Účastníci akce nesli i plakáty «Je suis Odessa» na památku tragédie z 2. května. Na památku toho, jak ukrajinští fašisté zaživa upálili oděsany kvůli nacistické ideologii jednotné Ukrajiny.

I Evropa se již začíná probouzet. Děkujeme ti, nacistická „jednotná Ukrajino“, dokázala jsi připomenout lidem na celém světě, že absolutní zlo – nacismus, stále ještě žije. Na svém příkladu jsi demonstrovala, jak se evropská země může za rok změnit v militaristický otevřeně fašistický stát.

Vypadá to, že se Evropa začala bát.

Zdroj: DNR-news.com

***

20. 1. 2015, Doněck. Hrůza v přímém přenosu (18+)

***

21. 1. 2015, Dněpropetrovsk. Viktoria Šilova o mobilizaci

Opět Viktoria Šilova. Chtěla by v tomto videu upřesnit, co ten, který se na Ukrajině nazývá prezidentem, jakýsi Porošenko, podepsal v souvislosti s mobilizací dne 15.01.2015. Podle ní se nejedná o mobilizaci, ale jde fakticky o výnos o vyhlášení válečného stavu. Všechny termíny a všechny skutečnosti uvedené v tomto zákoně, podle ní odpovídají zavedení válečného stavu. V podstatě všechno má být uvedeno do nejvyššího stupně pohotovosti, což je možné pouze při vyhlášení války a při zavedení válečného stavu. Ekonomika se tedy zcela přesunuje na válečné koleje. A při tom všem nebyla vyhlášena válka, válečný stav a dokonce ani mimořádná situace.

Prezident podle ní de jure podepsal vyhlášení válečného stavu (aniž to takto nazval), a to znamená, že na sebe bere odpovědnost za válečné zločiny, ke kterým došlo před tímto datem i po něm na území Ukrajiny a samozřejmě i Donbasu. Dále z výnosu. Všechny orgány místní samosprávy, všechny organizace a podniky jakékoliv formy vlastnictví, musí dočasně vyčlenit nemovitosti, prostory, zemědělské pozemky, dopravní a jiné materiálně-technické prostředky a také poskytnout jakékoliv služby ukrajinským ozbrojeným silám, Národní gardě a „jiným ozbrojeným útvarům“ na ukrajinském území v souladu s mobilizačními plány. To znamená, že jakýkoliv byt, jakékoliv prostory, kanceláře, jakékoliv dopravní prostředky, ať jsou kde jsou a patří, komu chtějí mohou být zabaveny v souvislosti s prováděním ATO (Antiteroristické operace). Připravte se vážení ukrajinští občané, teď už vám ve vaší zemi nepatří vůbec nic. Tato norma by měla platit pouze při vyhlášení válečného stavu nebo mimořádné situace.

Takže se prezident vlastně přiznal, že to, co prováděl před datem 15.1.2015, není žádné ATO, že se jedná o válku s vlastním národem. Proč s vlastním národem? Protože tam vlastně není uvedeno, s kým vlastně bojujeme! Říká se tam něco o státu agresorovi, ale z jakýchsi důvodů není upřesněn! Nehledě na to, že po takovém výnosu vlastně nemá Nejvyšší rada žádné pravomoci. Je velká otázka, zda je při zavedení válečného stavu Nejvyšší rada vůbec zákonná. Přečtěte si branný zákon Ukrajiny! Nevím, jestli takhle Porošenka rozehrávají, nebo již vůbec nechápe, co podepisuje, nebo má strach velké oči. Nevím. Ale podle mě je tento dokument fakticky přiznáním, že je válečným zločincem, a že je odpovědný za smrtí více než 30 000 ukrajinských občanů.

Překlad: Irena

***

 

Přejít do diskuze k článku 47 komentářů