Ukrajina: Videopřehled z 22. 1. 2015

19. 1. 2015, Osnabrück. V Dolním Sasku proběhl antifašistický pochod

19. ledna se v německém městě Osnabrück (Dolní Sasko) konal antifašistický pochod, kterého se zúčastnilo okolo 4 000 lidí.

Účastníci této akce tímto způsobem uctili památku obětí teroristických útoků v Paříži a vystoupili za mír, za dodržování lidských práv, za odpor proti fašismu, ať už se ukrývá pod jakýmikoliv maskami.

Heslem pochodu se stalo „My jsme více, než jenom Charlie“, čímž účastníci zdůraznili, že problémů, před kterými stojí současný svět, je daleko více, než jenom jedna konkrétní francouzská tragédie. Účastníci akce nesli i plakáty «Je suis Odessa» na památku tragédie z 2. května. Na památku toho, jak ukrajinští fašisté zaživa upálili oděsany kvůli nacistické ideologii jednotné Ukrajiny.

I Evropa se již začíná probouzet. Děkujeme ti, nacistická „jednotná Ukrajino“, dokázala jsi připomenout lidem na celém světě, že absolutní zlo – nacismus, stále ještě žije. Na svém příkladu jsi demonstrovala, jak se evropská země může za rok změnit v militaristický otevřeně fašistický stát.

Vypadá to, že se Evropa začala bát.

Zdroj: DNR-news.com

***

20. 1. 2015, Doněck. Hrůza v přímém přenosu (18+)

***

21. 1. 2015, Dněpropetrovsk. Viktoria Šilova o mobilizaci

Opět Viktoria Šilova. Chtěla by v tomto videu upřesnit, co ten, který se na Ukrajině nazývá prezidentem, jakýsi Porošenko, podepsal v souvislosti s mobilizací dne 15.01.2015. Podle ní se nejedná o mobilizaci, ale jde fakticky o výnos o vyhlášení válečného stavu. Všechny termíny a všechny skutečnosti uvedené v tomto zákoně, podle ní odpovídají zavedení válečného stavu. V podstatě všechno má být uvedeno do nejvyššího stupně pohotovosti, což je možné pouze při vyhlášení války a při zavedení válečného stavu. Ekonomika se tedy zcela přesunuje na válečné koleje. A při tom všem nebyla vyhlášena válka, válečný stav a dokonce ani mimořádná situace.

Prezident podle ní de jure podepsal vyhlášení válečného stavu (aniž to takto nazval), a to znamená, že na sebe bere odpovědnost za válečné zločiny, ke kterým došlo před tímto datem i po něm na území Ukrajiny a samozřejmě i Donbasu. Dále z výnosu. Všechny orgány místní samosprávy, všechny organizace a podniky jakékoliv formy vlastnictví, musí dočasně vyčlenit nemovitosti, prostory, zemědělské pozemky, dopravní a jiné materiálně-technické prostředky a také poskytnout jakékoliv služby ukrajinským ozbrojeným silám, Národní gardě a „jiným ozbrojeným útvarům“ na ukrajinském území v souladu s mobilizačními plány. To znamená, že jakýkoliv byt, jakékoliv prostory, kanceláře, jakékoliv dopravní prostředky, ať jsou kde jsou a patří, komu chtějí mohou být zabaveny v souvislosti s prováděním ATO (Antiteroristické operace). Připravte se vážení ukrajinští občané, teď už vám ve vaší zemi nepatří vůbec nic. Tato norma by měla platit pouze při vyhlášení válečného stavu nebo mimořádné situace.

Takže se prezident vlastně přiznal, že to, co prováděl před datem 15.1.2015, není žádné ATO, že se jedná o válku s vlastním národem. Proč s vlastním národem? Protože tam vlastně není uvedeno, s kým vlastně bojujeme! Říká se tam něco o státu agresorovi, ale z jakýchsi důvodů není upřesněn! Nehledě na to, že po takovém výnosu vlastně nemá Nejvyšší rada žádné pravomoci. Je velká otázka, zda je při zavedení válečného stavu Nejvyšší rada vůbec zákonná. Přečtěte si branný zákon Ukrajiny! Nevím, jestli takhle Porošenka rozehrávají, nebo již vůbec nechápe, co podepisuje, nebo má strach velké oči. Nevím. Ale podle mě je tento dokument fakticky přiznáním, že je válečným zločincem, a že je odpovědný za smrtí více než 30 000 ukrajinských občanů.

Překlad: Irena

***

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
47 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
ducatista
ducatista
23. 1. 2015 8:26

Statečná žena, která se nebojí vyslovit svůj názor za přítomnosti agresivních zombifikovaných Ukrajinců. Moje znalost ruštiny je poměrně chabá, ale tady ani není potřeba. Tohle je dnešní Ukrajina, země, které není pomoci…
https://www.youtube.com/watch?v=XjfRv66bPQY#t=104

Aleš
Aleš
23. 1. 2015 8:42

Včera večer jsem měl rozhovor s Ukrajinkou ze Lvova. Nechtěla se bavit o politice, možná i proto, že by měla asi i jiné názory než osazenstvo hospody, jež byli její štamgasti. Neříkám, že by nějak přiznávala sympatie k Rusku a Putinovi, spíš bylo znát obrovské rozčarování a rozladění z politiky vedoucí k nezájmu. Ale jedno bylo jasné. Lidé i na západní Ukrajině nejsou běžně Majdanisti ani Charlie. Jen mají strach. A to se autorům vyvolávání toho strachu povedlo. Kdo by neměl strach z ozbrojených zombíků páchajících genocidu vlastního obyvatelstva?

Béda
23. 1. 2015 10:11

Velice příjemné počteníčko po ránu. Náckové ustupují do „předem připraverných obranných pozic“ na široké frontě. http://www.novarepublika.cz/2015/01/bleskovka-neco-se-deje.html#more

Irena
23. 1. 2015 10:31
aram
aram
23. 1. 2015 11:00

fajt napsal

http://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/prilis-mnoho-prescasu-kratky-odpocinek-evropa-kara-cesko/r~00f5807aa27c11e4b6d20025900fea04/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_term=position-4 – za to tady ovce chcipaj a nemusi mit ani valku. ..

A to se podívejme. Další lež leze na povrch. Pamatuji se jak Topolánci a Kalouskové nás přesvědčovali během osmi minulých let mimo jiné i o tom, že je třeba upravit náš ZP, protože neodpovídá západním standardům a najednou se dovídáme, že už v roce 2010 jakási evropská komise upozorňovala na to, že ČR nemá v souladu zákony o přečasech (nařízení, omezení, placení), o dostatečném odpočinku, o příliš krátké výpovědní lhůtě, o nízkém odstupném.
A v tisku tehdy o tom ani slovo.

Irena
23. 1. 2015 12:10

Irena napsal Starikov x Strelkov https://www.youtube.com/watch?v=G04tXnvKx8Y Tak jsem si je poslechla, podle mě v tom duelu tedy vyhrál Starikov. Zdá se mi, že Strelkov, ač tvrdí, že má informace zevnitř, není schopen věci hodnotit z nadhledu. Je soustředěn na krátkodobé cíle, jejichž dosažení se mu zdá jednoduché a je možné, že tomu tak v těch krátkodobých věcech i je, ale dlouhodobě by to situaci neřešilo, ale zkomplikovalo. Podle mě si totiž Putin velice dobře hlídá tu skutečnost, aby cíle jeho systému také odpovídali jeho síle a možnostem. Jakmile svůj systém dostatečně posílí a to v mnoha ohledech, postoupí o další… Číst vice »

Béda
23. 1. 2015 12:12

Irena napsal Starikov x Strelkov https://www.youtube.com/watch?v=G04tXnvKx8Y Díky za ten odkaz. Vojenský praktik (se zpravodajskou zkušeností) kontra špičkový politolog (geopolitik) řeší problémy (jak dál na Ukrajině jak dál v RF, co bylo špatně ze strany opolčenců, proč nedotáhli ofenzivu, případně co bylo špatně ze strany RF a proč nepomohla opolčencům, jak proti páté koloně v RF – co v případě palácového převratu v RF, v jakém stavu se nachází nyní občanská válka na Ukrajině a na jejím pozadí válka USA o diktát nad světem kontra RF. Starikov to zasazuje do širšího kontextu a oba se shodují, že na Donbasu se bojuje… Číst vice »

Béda
23. 1. 2015 12:20

Irena napsal Tak jsem si je poslechla, podle mě v tom duelu tedy vyhrál Starikov. Zdá se mi, že Strelkov, ač tvrdí, že má informace zevnitř, není schopen věci hodnotit z nadhledu. Je soustředěn na krátkodobé cíle, jejichž dosažení se mu zdá jednoduché a je možné, že tomu tak v těch krátkodobých věcech i je, ale dlouhodobě by to situaci neřešilo, ale zkomplikovalo. Podle mě si totiž Putin velice dobře hlídá tu skutečnost, aby cíle jeho systému také odpovídali jeho síle a možnostem. Jakmile svůj systém dostatečně posílí a to v mnoha ohledech, postoupí o další krok a to Strelkov… Číst vice »

Béda
23. 1. 2015 12:22

oprava… kde bych se Strelkovem naopak souhlasil…

Irena
23. 1. 2015 12:33

Starikov se Strelkovovi podle mě snažil vysvětlit, a vzhledem k jeho natvrdlosti v tomto ohledu, se mu to nepovedlo*), že ta vnitropolitická situace na Ukrajině nebyla zdaleka tak jednoduchá a jednoznačná, jak se ji snaží podávat Strelkov. Z vojenského hlediska by se Strelkov jistě možná dostal až ke Kyjevu, ale ta podpora obyvatelstva by tam nebyla vůbec jednoznačná, navíc to nebylo možné bez jednoznačných a v podstatě nepokrytých dodávek zbraní z Ruska a možná nejenom zbraní, což by jak podotýká Starikov byla jasná „agrese“. S Krymem se ty dvě věci nedají vůbec porovnat a i ten Krym dal v Rusku… Číst vice »

Béda
23. 1. 2015 12:41

Irena, dík za odpověď. Jiná věc, která stojí za zamyšlení je, jak bylo naznačeno v rozhovoru: proč RF uznala za legitimní nacistický režim v kyjevě po neústavním převratu? Chápu, že v otázce byla platnost stávajících smluv a že potřebovali nějaký legitimní subjekt se kterým by mohli jednat a dohadovat se o plnění smluvních ujednání, plateb… Ovšem mohli to hrát na to, že ten režim je neústavní, dokonce odporuje i ujednání 4+1 z doby Majdanu. Takto je uznali za legitimní vládu, ta je vůči RF nesmiřitelně nepřátelská a smlouvy stejně neplní. Mohli to „hrát“ na nelegitrimnost „Banderovské“ pučistické vlády a trvat… Číst vice »

Béda
23. 1. 2015 12:44

Ještěš něco. A mohli tvrdit, že pokud neplatí ústavní zvyklosti a dohoda 4+ Janukovyč, pak mají regiony po pučistickém neústavním převratu právo si libovolně rozhodnout o svém sebeurčení. Legitimizováním Majdanu prakticky nepřímo legitimizovali podobné praktiky v moskvě, přičemž nyní dělají opatření aby k tomu nemohlo dojít.

Irena
23. 1. 2015 13:05

Asi takhle. Podle mě jde o čas. Když sami Ukrajinci časem řeknou, že ta vláda je neústavní, tak to bude mít stokrát větší cenu, než kdyby to prohlašovalo Rusko s půlkou Evropy. Někdy se prostě lidé musí na vlastní oči přesvědčit kam to vede, aby tomu uvěřili a příště s tím bojovali. Nevím. Myslím, že v případě Ukrajiny musí Rusko jednat hodně operativně, ale i s výhledem do budoucnosti. Pořád ještě je hodně lidí zombovaných, že bojují s Ruskem, ale musí jich valem ubývat, ta pravda prostě prosakuje, nedá se tomu zabránit a to pracuje pomalu a bolestně ve prospěch… Číst vice »

peter.
23. 1. 2015 13:08

Irena napsal Starikov se Strelkovovi podle mě snažil vysvětlit, Nejednoznačná podpora obyvateľstva …. V tejto súvislosti ma zaujala myšlienka ktorá dnes odznela na Kosa Nostra.Autor glosuje videá na ktorých opolčenci priviedli k trolejbusu so zabitými ľuďmi zajatého ukrajinského dôstojníka a dav toho dôstojníka skoro zlynčoval.Autor si všimol,že dotyčného dôstojníka bili muži vo veku ktorý im nebráni v tom aby sa chytili zbrane a zapojili sa do boja proti UA. A to je to,čo znepokojuje aj mňa.Množstvo bojaschopných chlapov,ktorí radšej emigrujú z bojovej zóny ako by sa mali chytiť zbrane.Nechávajú to na dobrovoľníkov z Ruska a iných krajín a sami sa… Číst vice »

Béda
23. 1. 2015 13:14

Irena,

Strelkov je praktik a „srdcař“, ten to všechno prožil a nasazoval přitom krk. Určitě má stále před očima všchnu tu hrůzu. Ani nechci vědět, co by s ním náckové udělali, kdyby jej schramstli. Já se mu vůbec nedivím.

ducatista
ducatista
23. 1. 2015 15:57

peter: na jedné straně fakt, na straně druhé nic nevíme o dotyčném. Třeba se sám musí starat o děcka a nemůže se tak zapojit do bojů ani kdyby chtěl, nebo je třeba daleko prospěšnější Doněcku na jiné pozici. Každý nemůže být voják…

Starý doktor
23. 1. 2015 16:22

http://youtu.be/d3o94UDK3Ho
http://abload.de/img/blokpost31hhuxs.jpg
Фрунзе (3700 obyv) je ostřelováno z blokpostu 31, vzdáleného asi 3km od vesnice. Chaotické ostřelování, bez míření a přesných souřadnic, je doprovázeno zvířecím smíchem a vulgaritami (zasraná vojna, zabít je kurva, střílet na Frunze). Hoši jsou zjevně pod vlivem narkotických stimulantů. Nejednotná uniforma osádky vzbuzuje neodbytný dojem, že jde mnohem více o bandu zfetovaných úchyláků, než vojáků řádné armády.
Aktuálně je blokpost 31 již obsazen armádou Novorossije – při ostřelování jej Ukrajinci ve spěchu opustili a po sobě zanechali tento videozáznam.
http://leva-net.webnode.cz/news/video-od-ukrajincu-strileji-jen-tak-nazdarbuh-se-smichem-po-obyvatelich-vesnice/

Irena
23. 1. 2015 16:48

Béda napsal Irena, Strelkov je praktik a „srdcař“, ten to všechno prožil a nasazoval přitom krk. Určitě má stále před očima všchnu tu hrůzu. Ani nechci vědět, co by s ním náckové udělali, kdyby jej schramstli. Já se mu vůbec nedivím. Ano, to přece uznávám, ale v poslední době se nechová adekvátně, a může nadělat velkou škodu. A navíc si myslím, že má Starikov docela pravdu v tom, že by ho mohli využít jako obětního beránka i bez jeho vědomí. V mých očích je to takto. Všichni vědí, že to teď visí na Putinovi. I ten největší blbec už musel… Číst vice »

fajt
23. 1. 2015 16:53

http://politikus.ru/events/41064-glava-lnr-plotnickiy-podtverdil-gibel-mera-pervomayska.html – co pak, vyrizovani uctu, ci zastiraci ( asi ne prvni a posledni ) manevr … opravdu obludny paren, krasnoperec dnesni doby. ..

Béda
23. 1. 2015 17:20

Béda napsal

Tak to je hodně silná káva. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaoralek-uskutecnil-Schwarzenberguv-plan-Americane-budou-v-Cesku-skolit-demokraticke-aktivisty-a-platit-to-bude-355635

Je to vůbec ČESKÉ ministerstvo zahraničních věcí anebo americké ministerstvo pro vměšování do cizích věcí?

fajt
23. 1. 2015 17:26

Béda napsal

Tak to je hodně silná káva. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zaoralek-uskutecnil-Schwarzenberguv-plan-Americane-budou-v-Cesku-skolit-demokraticke-aktivisty-a-platit-to-bude-355635

Zaorálek tehdy zřízení centra probíral s náměstkyní amerického ministra zahraničí Victorií Nulandovou. – neco na nej amici musi mit, takoveho hajzla preci nemuze nikdo delat dobrovolne, ci pouze za penize. ..)

peter.
23. 1. 2015 18:31

Zacharčenko sa obrátil na ukrajinské matky s výzvou,aby si prišli vyzdvihnúť telá svojich mŕtvych synov,nakoľko ukrajinskí dôstojníci ich odviezť a pochovať nechcú.
Oznámil,že rozviedka armády DNR zistila,že UA – armáda priviezla do dejiska bojov tri pojazdné krematóriá v ktorých telá mŕtvych UA vojakov spáli a rodičom pošle oznámenie,že ich synovia sú nezvestní.Zacharčenko sľubuje rodičom bezpečnosť a vydanie tiel ich detí,aby mohli byť dôstojne pochované.
http://dnr.today/news/glava-dnr-obratilsya-k-zhitelyam-ukrainy/

Béda
23. 1. 2015 18:34

fajt,

Zaorálek nechá v ČR pro USA školit další „barevné Majdanisty“.

Béda
23. 1. 2015 18:53

Vůdce nácků Dimka Jaroš je prý těžce zraněn. Nevíte někdo, jestli je na této pozitivní zprávě něco pravdy?

peter.
23. 1. 2015 19:06

Otec zajatého „kyborga“sa obracia na Zacharčenka
http://smotripravdu.ru/ukraine/8709-obraschenie-otca-plennogo-kiborga-k-zaharchenko.html
Všetkých,čo vyvolávajú vojny a spôsobujú žiaľ a bolesť ľuďom,ktorí majú v živote len jedinú starosť -uživiť rodinu a vychovať svoje deti,všetkých tých zmrdov treba povešať za tie ich smradľavé vajcia a potom pozabíjať ako potkanov.

Béda
23. 1. 2015 19:10

https://janica9.wordpress.com/
„Terorista“ z Donbasu

aram
aram
23. 1. 2015 19:16

Béda napsal

Vůdce nácků Dimka Jaroš je prý těžce zraněn. Nevíte někdo, jestli je na této pozitivní zprávě něco pravdy?

Ta zpráva proběhla někdy 21. 1. Později bylo opravena na lehce raněn (snad zlomená ruka) s tím, že se po ošetření vrátil do oblasti bojů ATO. Mělo se stát u Doněckého letiště, když kontroloval své soudruhy. Zdroj momentálně nemám, ale byl.

Viky
Viky
23. 1. 2015 19:22

to: peter. – „“Nejednoznačná podpora obyvateľstva …. Nechcem za každú cenu kritizovať týchto ľudí ale v mojich predstavách vyzerá spontánny boj proti agresorovi ináč.““ Ale peter, tohle jsou přesně charakteristiky občanské války. Mnohem víc lidí před ní utíká, nebo se vyhýbá nástupu k ozbrojencům, než by se toužili zúčastnit, nebo to dokonce považovali za svou povinnost. Tohle se týká jedné i druhé strany. Kijev nezvládl politickou situaci a místo toho, aby přibrzdil, když se začala situace vyhrocovat, začal kriminalizovat a terorizovat opozici. Ta opozice přece existovala, i když nebyla jasně definovaná na politické platformě. Takhle krok za krokem se zažehla… Číst vice »

Viky
Viky
23. 1. 2015 19:35

pokr./ Krym byl podstatně politicky homogenější a ze situace vyklouzl s pomocí RF, která tak ošetřila bezpečnostní hrozbu. Pokud by se tento konflikt šířil dál na západ země(a to klidně možné je) nežijte v iluzi, že ti „správní“ svrhnou ty „špatné“a bude zameteno. Nebude. Bude jen víc mrtvých, zraněných a zdevastovaného. Víc katastrofy a chudoby. Občanskou válku je možné zabrzdit a „uregulovat“ jednáním a dalšími prostředky, nebo se bude zalykat krví do jakéhosi vyšumění. Nejdřív je ale nutné pochopit, že to tak je. Protože jinak budou síly z vně pracovat na vměšování se a vtažení RF do konfliktu naplno. A… Číst vice »

Béda
23. 1. 2015 19:39

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/hackeri-obvinili-ukrajinskou-sbu-ze-zabiti-lidi-v-autobusu/

Podle hackerů byl „teroristický čin a vražda mírumilovných obyvatel u kontrolního stanoviště nedaleko města Volnovacha 13.1.2015 naplánován a uskutečněn Správou SBU v Doněcké oblasti.“ K tomuto závěru dospěli na základě analýzy dokumentů, k nimž byl získán přístup vlámáním se na počítače pracovníků SBU. Kopie šifrovaných telegramů a jejich překlad do ruštiny jsou na webových stránkách „Kyberberkutu.“

peter.
23. 1. 2015 20:17

Viky napsal nežijte v iluzi, že ti „správní“ svrhnou ty „špatné“a bude zameteno. Nebude. Bude jen víc mrtvých, zraněných a Viky Preboha nevkladajte mi do klávesnice niečo,čo z môjho príspevku nevyplýva.Jednoducho som upozornili na fakt,ktorý glosoval na inom portáli iný glosátor a vyslovil(napísal)som názor,že v národooslobodzovacom boji(národ =Rusi žijúci na JV UA)sa podľa mňa zúčastňuje a priori národ.A to v oveľa väčšej miere ako sa mne zdá(prosím,možno sa mýlim)v tom konflikte na Donbase.Alebo to nie je národooslobodzovací boj a potom je to svinstvo na oboch stranách,ale keďže som presvedčený,že pravda je na tej východnej strane,tak je logické,že som naklonený k… Číst vice »

hudryper
hudryper
23. 1. 2015 21:13

Irena napsal Všichni vědí, že to teď visí na Putinovi. I ten největší blbec už musel pochopit, že od samého počátku postupoval v krocích, které měl navíc velmi dobře promyšlené, a to ve velmi širokém záběru a vždycky v rámci svých možností. Dokud neměl dost pevnou půdu pod nohama, tak při všech těch svých vystoupeních Evropu jenom upozorňoval, že nejednají košer. Teď si myslím, že už pomalu nabírá dost sil, aby začal jednat, ale nebude to dělat zbrkle. Vážená paní Ireno , Vaše závěry k personálním turbulencím v Novorosii a pozici Strelkova ,jakož i charakteristika vojensko-politických kroků Putina je excelentní.… Číst vice »

Viky
Viky
24. 1. 2015 8:37

peter, je mi líto že jste moje slova vstřebal jinak, než byla míněna. Já se pouze odrazil od Vámi napsaného. nemám nijak zapotřebí Vám něco vkládat do klávesnice. Chcete-li to ve zkratce – je chybou vnímat dění na východě Ukrajiny jako národněosvobozenecký boj, protože to tak jednoduše není. Je to občanská válka. Pokud se budete dívat na věc z pohledu národně osvobozeneckého, musí Vám být divné, proč není podpora ozbrojencům větší. Jednou z odpovědí je právě občanská válka. Další z odpovědí je, že vyhlášené DNR,LNR nikdy nevystoupily z politického rybníka Ukrajiny. Je protlačován koncept, který má mnohem blíž k federativní… Číst vice »

peter.
24. 1. 2015 9:41

Viky napsal
Pravda peter., je na straně té báby, které rozstříleli střechu nad hlavou. Jmenuje se třeba Ksenja Kuzněcova za svobodna Kovalenko. mluví směsí ruštiny a ukrajinštiny (jak je místním zvykem), má kořeny tam i tam (podle příjmení) a chápe jenom to, že její život je na stará kolena v troskách.

viky
Pravda o tom konflikte je aj podľa mojej mienky skoncentrovaná vo vašich posledných vetách.Vďaka za príspevok.

peter.
24. 1. 2015 12:37

peter. napsal vikyPravda o tom konflikte je aj podľa mojej mienky skoncentrovaná vo vašich posledných vetách.Vďaka za príspevok. Rád by som sa zastavil pri klasifikácii toho konfliktu,lebo podľa mojej mienky národno oslobodzovací boj môže prebiehať vo forme občianskej vojny a spravidla to aj tak býva.Takže :Je národno oslobodzovacím bojom to,ak silná ruská menšina žijúca od nepamäti na svojom historickom území,ktoré bolo len administratívnym zásahom pričlenené k Ukrajine sa postaví snahám väčšiny o ukrajinizáciu svojho národa?Bývalý prezident Juščenko sa vyjadril,že Krym a juhovýchod sú pre Ukrajinca cudzinou s ktorou ho nič nespája,ani kultúra,historická pamäť ani tradícia a konfesia.Napriek tomu chce chunta… Číst vice »

Sio
Sio
24. 1. 2015 13:41

Ukrajina se nakonec rozpadne, a něco mi říká, že Doněck a Luhansk nebudou jediné územní celky, které se utrhnou. Jak dlouho to potrvá, to nevím, mohou to být i roky, mohou to být jen měsíce.