Umíte-li počítat, jste mentálně postižení

Dnes bychom si měli vysvětlit, jak jsme díky schopnosti počítání nemile postižení na těle i na duchu. Počítání je závažnou duševní chorobou, která se projevuje i organicky, a to řadou psychosomatických disfunkcí, které u zdravých jedinců nenacházíme. Jednou z nich je například obyčejná nemotornost. Dalšími možná i dnes rychle se šířící Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Někde jsem četl, že nějací zbylí lidojedi někde v Oceánii umějí počítat pouze do dvou. Vlastně počítat vůbec neumějí a vnímají realitu maximálně pouze binárně jako subjekt (já) a objekt (ty, to). Z toho důvodu je máme za idioty, které je nutné křesťansky vzdělat a zušlechtit. Z těch, kteří se nechali polapit do misionářských sítí, se záhy stali alkoholici, narkomani, idioti, gambleři, lháři, zloději, podvodníci, násilníci a vrazi.  Podobně jako jsme se deprivovanými lidmi stali my kvůli víře, vědě, technice, vzdělání, kultuře a civilizaci.

Protože se ta choroba projevuje v různé inkubační době a latentní podobě a v různém průběhu, zdá se nám, že jsme zdravými a že někteří jsou nemocní nebo také zdraví. Za zdraví považujeme průměrný chorobný stav většiny. Ve skutečnosti jsme všichni stejně strašlivě nemocní. Ta choroba povstala z myšlení, a to především z počítání, a také z nahrazení lidské bílkoviny živočišnou.

Každý uzná, že živočišná bílkovina je mnohem horší kvality než lidská. (Prozatím nelze transplantovat živočišnou tkáň do lidského těla, ale časem se lidská bílkovina té živočišné jistě přiblíží.) Přidáme-li k tomu počítání (myšlení), není divu, že se civilizované lidstvo tak příšerně přemnožilo, a že se z něj stalo stádo kreténů, se kterými se nevědí rady žádní makroekonomové, stratégové, zdravotníci a mnozí jiní ničitelé. Nezbývá než trpně, dlouho a trapně čekat na zásah z vyšší moci, která je jedině schopná ten Augiášův chlév dozajista dokonale vyčistit.

Nejlepším lékem na obezitu je hladovění – strávení vlastního přebytečného tuku. Představte si, že by někdo chtěl zhubnout tím, že by se přejídal, a přitom by trávil cizí tuk? Jedl by cizí sádlo (případně s vepřovým masem a knedlíky), a jako idiot by se divil, že stále přibírá na váze.

Inteligence klesá v přímé závislosti s tím, jak ji zatěžuje hmota. Dnes se za ní mylně považuje schopnost počítat, jak co nejlépe obelstít druhé s cílem podřídit své vědomí a rozum hmotě (tíži a utrpení). Jak známo, kvalita klesá spolu s kvantitou. Nejlepší kvalita je žádná. Hmota je pouze množství jednoho a toho samého. Že se jedno a to samé mezi sebou nesnáší a odlišuje, a přitom samo sebe považuje za jedinečné, je směšné.

Národ primitivních lidojedů se považuje za jeden organizmus. Jestliže přibírá na počtu a váze, čímž se zmenšuje jeho životní (ostrovní) prostor, začne jednoduše shazovat přebytečná kila samo-trávením. Praví lidojedi nepojídají druhého, ale jenom sebe. Ke stejnému dospěli také oni různí poustevníci, když hledali poznání a osvícení (zvýšení své inteligence).

Napadlo vás někdy, jak jste dospěli ke schopnosti počítat? Bylo to nějakým pozorováním a uvažováním, nebo vás to prostě bezohledně a povinně naučili? Nebo jste byli tak degenerovaní a hloupí, že jste to sami vyžadovali? Dospěli byste ke schopnosti počítání bez cizího přispění, bez cizí soustavy počítání, pouze pomocí vlastní inteligence? Nebo jen druzí znásilnili vaši vůli a retardovali všechny vaše schopnosti přirozené inteligence? Není nejlepší inteligencí žádná inteligence?

Většina lidí by žádné počty nikdy sama nevymyslela. Proto jí žádné počítání nepřísluší. Tím, že někdo naučil lidi počítat, stali se pouze tupým nástrojem jeho zvůle a moci. A čím více se chtějí dopočítat štěstí, blahobytu a svobody, tím je jejich otroctví tužší a horší.

Může snad počítač za to, že do něj někdo nainstaloval program a tím z něj učinil debilní stroj, otroka, který dokáže jen mechanicky myslet, a ve skutečnosti nikdy nic vlastního nezjistí a neučiní? Nyní se snad jen můžeme tázat s kanibaly, zda nenaprogramoval (nezblbnul) programátor sám sebe ke své zhoubě a ke svému neštěstí?

Počty (matematika) jsou destruktivními nástroji zhouby šťastného života a bytí. Matematika je obyčejným duševním podvodem. Neexistuje žádný důkaz, že by tomu tak nebylo. Čím více byste se pokoušeli dokázat, že tomu tak není, tím více byste kontraproduktivně dokazovali, jak vás to počítání duševně zmrzačilo.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
40 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
zedd
zedd
23. 1. 2015 16:40

Dvě technické k úvodu a konci článku: 1. Lidské tkáně jsou živočišné (oproti rostliným a těm, které tvoří houby). Prasečí kůže se již desetiletí „transplantuje“ jako dočasná náhrada tkáně při popáleninách. 2. Výrok „Neexistuje žádný důkaz, že by tomu tak nebylo.“ je logická perla hozená nám, matematikou postiženým sviním. Asi jsem dnes trochu nechápavý, ale mohl by mi někdo vysvětlit, co touhle litanií autor myslel? Je to takové dadaistické: Člověk je tu přirovnáván k počítači, který by měl sám něco vymyslet, pokud není pokažen vloženým programem. Počítač bez programu ale nemá smysl. Nevnímá, nerozhoduje se (i když jen na základě… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
23. 1. 2015 17:04

Ad „zedd“: Jste natolik pokažen matematikou, že zatvrzele předpokládáte jako nezbytný projev člověka myšlení a čirá ničím nezkažená radost z bytí – nezaměňovat, prosím s radostí z blití – Vám evidentně uniká stejně jako krása mnohaprocesorového počítače, jenž radostně dýše ve své čisté panenské netknutosti na úrovni biosu až do té smutné chvíle, kdy bude jeho dosud čistá panenskost zmrhána obvykle perverzním výtvorem nějakého od života perverzně odtrženého a matematikou degradovaného programátora. Nejspíš Vám není pomoci.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
23. 1. 2015 17:09

Pokračování ad „zedd“: Když už jste si správně zapamatoval, že člověk je biologicky nejblíže praseti – proč předpokládáte, že by všechny jeho počiny měly mít nějaký smysl?

J. W.
J. W.
23. 1. 2015 20:21

Veselý pozdrav Raduňovi z Georgie či spíše z Oceánie od Mauglího: Ty a já jsme jedné krve. To se jeden pěkně pobaví, byť je v tom slzavém údolí, co?

A Zeddovi: Autorovo poděkování za jeho neúmyslný a skvělý doklad tezí článku. Jeden o voze, druhý o koze, ale jaké, není-li koza jako koza???

Sio
Sio
23. 1. 2015 21:12

No, JW už znám a zdá se, že jeho myšlenkové pochody nejsou tak složité, proto je Zeddova snaha zajisté legrační. Nejsem si tak zcela jist, že mě pochopíte, pánové, ale Václave Járo a Raduňáku z Georgie, mám pro vás vzkaz, který mi přišel z hlubin esenciálního nebytí – vaše inteligence je nejlepší.

peter.
23. 1. 2015 21:23

Sio
objavil som jeden návod na riešenie problémov a keďže som na základe vami odprezentovaných príspevkov na tomto fóre usúdil,že nemáte k teórii riadenia ďaleko,zaujímal by ma váš názor :
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=tech_schema.gif

hudryper
hudryper
23. 1. 2015 22:43

Georgius z Raduně napsal Ad „zedd“: Jste natolik pokažen matematikou, že zatvrzele předpokládáte jako nezbytný projev člověka myšlení a čirá ničím nezkažená radost z bytí – nezaměňovat, prosím s radostí z blití – Vám evidentně uniká stejně jako krása mnohaprocesorového počítače, jenž radostně dýše ve své čisté panenské netknutosti na úrovni biosu až do té smutné chvíle, kdy bude jeho dosud čistá panenskost zmrhána obvykle perverzním výtvorem nějakého od života perverzně odtrženého a matematikou degradovaného programátora. Nejspíš Vám není pomoci. Nic si z nich zedde nedělejte. Zvlášť z těch,co do všeho strkají ty počítače. Jaroslav Wachek píše o počítání,ne o… Číst vice »

Sio
Sio
23. 1. 2015 23:18

peter. napsal

Sio
objavil som jeden návod na riešenie problémov a keďže som na základe vami odprezentovaných príspevkov na tomto fóre usúdil,že nemáte k teórii riadenia ďaleko,zaujímal by ma váš názor :
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=tech_schema.gif

Všimněte si zvláště možnosti zacyklení od „Máte to na koho svést“ – NE -> „Jste blb“ -> „Máte to na koho svést“ – NE -> „Jste blb“ atd.. a zůstáváte blbem dokud problém nehodíte na někoho jiného. Klasický úřednický algoritmus.

Sio
Sio
23. 1. 2015 23:30

@hudryper: Ono záleží na tom, co se vám do těch operací přimíchá, pane. Například se sčítáním nul se můžete nadřít jak chcete a stejně nula od nuly pošla. S nulami dokonce ani odečítání nehne. A to jsou životem ověřené věci, pane. No a co teprve záporáci. Sečtěte dvě záporná čísla a co dostanete? Ještě zápornější číslo! Násobení a dělení. Vědci zjistili IQ parlamentu se vypočítá jako IQ jeho nejhloupějšího člena děleno počtem členů parlamentu. Když tedy někteří poslanci na zasedání chybí (odečetli se), IQ parlamentu se prudce zvyšuje! No a nuly zhatí i tohle. Vynásobte něco nulou a jste na… Číst vice »

hudryper
hudryper
23. 1. 2015 23:37

Myslím,že z téhle diskuse má Jarda Wachek tvůrčí radost. On už to měl moc zapotřebí, skoro už
přestal psát (v blistech se mu asi už nelíbí) a podezříval jsem ho ze známé polárnické nemoci –
trudnomyslnost. Když se tu objevily reakce,co se mu nepochybně líbí,třeba mu to dodá novou mízu.

hudryper
hudryper
23. 1. 2015 23:42

Apropo, poslední velmi obsáhlý a „výživný“ Hájkův článek na protiproudu je dokonalý. Začínám
mu v duchu odpouštět jeho kolaboraci s Klausem a musím uznat,že je nejen výborným novinářem,
ale že nepostrádá značnou odvahu, které ,jak říkají ruští gangsteři a Štětina, asi nechybí „krýša „.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
24. 1. 2015 0:01

Nechápu, Stane, kde se ve Vás ta pýcha na znalost počtů bere. Copak matematikou zcela netknutá ale nepřehlédnutelně prsatá lidojedka musí ke svému štěstí vědět, že ty nádherné kozy má dvě? Ovšem Vás a Vám podobné, co počítat umějí a tohoto masově rozšířeného a státem podporovaného zlozvyku se nehodlají vzdát, jak to tak odhaduji, by velice mrzel už deficit jedné jediné. Waschek s Vámi!

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
24. 1. 2015 0:13

Sio, i když mne Hurdyper nespravedlivě řadí mezi počítače propagující kritiky, musím se jej zastat. Nejspíš podle Wikipedie vzdává čest dvěma Bulharům: Původ slova Dada je nejasný a existuje několik teorií o vzniku tohoto slova: 1. Jedná se o slovo bez jakéhokoli významu, které si dadaisté prostě vymysleli. 2. Slovo pochází od rumunských umělců (T. Tzary a Marcela Janca), kteří často používali slova „da, da“, znamenající „ano, ano“. 3. Při vzniku hnutí dadaisté přemýšleli jak toto hnutí pojmenovat, a tak náhodně zabodli nůž do francouzsko-německého slovníku – „Dada “ je ve francouzštině dětské slovo pro „houpacího koně“. 4. Francouzština má… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
24. 1. 2015 0:15

Chybička se vloudila: Dvěma Rumunům.

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 6:55

Dr. Hudryper má svatou nebo svou pravdu. Jsa sám inteligent, mám radost, když se inteligenti hádají a dělají tím ze sebe ještě větší pitomce než jsou, což je projev soucitu a neskonalé lásky. („Pitomec“ nemyslím jako urážku, ale jako diagnózu.) Náhodou jsem po napsání článku našel skvělý doklad té diagnózy od Ayn Randové (Atlasova vzpoura): „Intelektuálové? Klidně si dělejte starosti s kýmkoliv jiným, ale moderních intelektuálů se věru bát nemusíte, ti spolknou všechno, co jim naservírujete. Větší strach bych měl i z nejposlednějšího zlodějíčka z dokařských odborů; ten by si totiž mohl najednou vzpomenout, že je chlap, a pak už… Číst vice »

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 7:22

Stan napsal

Nikdy není koza jako koza, to my, co umíme počítat, moc dobře víme

Ano, neexistují dvě stejné kozy, pouze představy stejných koz, které sčítáme, odečítáme, porcujeme (dělíme) atd.
Parafráze JVS: Zabijeme-li jednu kozu je to tragédie (je-li naše), zabijeme-li jich miliony či miliardy, je to jen statistika, která nikoho nebolí.
Koza (jako koza) je ovšem také jako koza (jako člověk), matematicky není na jatkách žádný problém.
Počítání, gramotnost, abstraktní myšlení atd. má zhoubný vliv na živé. (Přičemž, nelze říci, že zhoubné je jednoznačně špatné, nějak se ten vesmír musí zničit.) Zdravím…

hudryper
hudryper
24. 1. 2015 8:19

Georgius z Raduně napsal Georgius z Raduně • 24. Leden 2015 Sio, i když mne Hurdyper nespravedlivě řadí mezi počítače propagující kritiky, musím se jej zastat. Nejspíš podle Wikipedie vzdává čest dvěma Bulharům: Omlouvám se za způsobenou křivdu. Váš zdánlivě vyčerpávající výčet z viki není a nemůže být kompletní. Tak já mám na příklad pětiletého vnuka,který je Dada,alespoň přinejmenším pro své rodiče,bráchu a babičku s dědečkem. Jeho jméno je Dávide takže Dáda je jeho zkratka. Ti dva vědátoři,a to jste neuvedl,pocházeli z města Ruse na hranici Rumunska a Bulharska,takže byli bulharským vlivem natolik zasaženi,že při vyřknutí přisvědčující částice DA kroutili… Číst vice »

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 9:44

Georgius z Raduně napsal

Chybička se vloudila: Dvěma Rumunům.

Herr von Radun! Nemůžete užívat národnostní názvy např. „Rumunů“ (od slova „rum“), „Maďarů“ či „Beďárů“, neboť tozapáchá a/sociálním nacionalizmem. Kdejaký anglický Chureeck (čti „čurík“) by se z toho mohl z vencnout a poblít, a také by vás mohli zavřít do kriminálu nebo ještě hůře do České republiky. Dokonce i používání příjmení a jmen občanů je diskriminací ostatních občanů, kteří se jmenují jinak!! Vyjadřujte se příště raději pragnatně demokraticky…..

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 9:56

zedd napsal Dvě technické k úvodu a konci článku: 1. Lidské tkáně jsou živočišné (oproti rostliným a těm, které tvoří houby). Prasečí kůže se již desetiletí „transplantuje“ jako dočasná náhrada tkáně při popáleninách. 2. Výrok „Neexistuje žádný důkaz, že by tomu tak nebylo.“ je logická perla hozená nám, matematikou postiženým sviním. Asi jsem dnes trochu nechápavý, ale mohl by mi někdo vysvětlit, co touhle litanií autor myslel? Je to takové dadaistické: Člověk je tu přirovnáván k počítači, který by měl sám něco vymyslet, pokud není pokažen vloženým programem. Počítač bez programu ale nemá smysl. Nevnímá, nerozhoduje se (i když jen… Číst vice »

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 10:07

Georgius z Raduně napsal Nechápu, Stane, kde se ve Vás ta pýcha na znalost počtů bere. Copak matematikou zcela netknutá ale nepřehlédnutelně prsatá lidojedka musí ke svému štěstí vědět, že ty nádherné kozy má dvě? Ovšem Vás a Vám podobné, co počítat umějía tohoto masově rozšířeného a státem podporovaného zlozvyku se nehodlají vzdát,jak to tak odhaduji, by velice mrzel už deficit jedné jediné. Waschek s Vámi! Sv. Georgius s námi! Budiž nám země lehkou! Matematika přichází a odchází, lidské utrpení zůstává. Znám strašně moc matematiků, kteří strávili několik až mnoho posledních let života jako zaostalé nevyvinuté děti (v dementním stavu).… Číst vice »

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 10:08

Pane Stane, divím se jakou máte vydrž. Klobouk dolů..přeji hodně sil.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
24. 1. 2015 10:23

Drahý J. W., kaji se za svoji zapomnětlivost. Už v dobách mého mládí, kdy opavský obchodní dům Průkopník – dříve Breda & Weinstein a nyní opět Breda, i když jej za asistence jisté výrazně vyčnívající pohádkové postavy zprivatizoval jistý nechvalně známý mladý pán z Kravař – patrně z důvodů diskriminace ostatních méně progresivně nazvaných obchodních domů přejmenovali na Prior. Soudruzi z tehdejšího Dikobrazu záležitost komentovali obrázkem zasedání jakési správní rady. Ačkoliv o nedávné střílečce v Paříži soudruzi z Dikobrazu nemohli nic ani jen tušit, jimi zobrazený předseda nad nějakým lejstrem ostatní soustředěně naslouchající podřízené sedy instruoval: „A proto si všichni… Číst vice »

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 10:57

Drahý Karle. Polepšíme se spolu. Je to skvělý nápad! Všechno a všichni budou Karel, navíc, když Karel je Bůh (Gott). Správná komunikace by měla tedy vypadat asi takto: „Milý Karle, pokarlujeme se spolu. Je to váš skvělý Karel. Karel a Karel je Karel, navíc, když Karel je Karel (Karel).“
Nyní již musím jít karlovat (obědvat) a pak se vykarlovat (na WC), a pak odpoledne na kanapi s kocourem Karlem karlovat (chrápat). Karel je Karel. Karel s námi a Karel pryč!

Sio
Sio
24. 1. 2015 12:44

@JW: jen jestli to dada spolu s tendencí k paradoxnímu humoru není paradoxně výmyslem oněch intelektuálů, co podle vás (i podle mě) jsou regresivní silou společnosti :-) Obvykle tito tvorové bývají v matematice dost slabí, což zakrývají nejrůznějšími skrytými i otevřenými manévry. V počtech mohou být skvělí, ale to není matematika. @Stan,@Georg: s kozama je ten problém, že je zapotřebí počítat nejméně do dvou, tudíž dvojková soustava má nedostatek znaků. Je zapotřebí nejméně trojková, což bych považoval za exaktní důkaz, že trojkové kozy jsou tak akorát a na desítkovou soustavu v těchto počtech rád zapomínám. @hudryper: Články u Hájka, jak… Číst vice »

Sio
Sio
24. 1. 2015 12:53

@Georg: Ruští lingvisté nedávno objevili definitivně původ slova DADA. Původní nápad, že je to složenina DA,DA (ANO, ANO, opakuji – ANO, ANO) byla zavržena.
Vzniklo to celé takto. Když vytáhli na Finlandském vogzále Lenina z vlaky, začal něco povídat o konci války a revoluci. Nikdo mu nevěřil, mysleli, že říká nesmysly (to tak dadaisté dělávají) a někdo vykřikl:
„O čom govorit etot ĎÁĎA?!“ No a když potom přebrali dadaismus na západě … no nemají tam Ď… nicméně, paradox je v tom, že revoluce se konala a válka skončila. Tudíž dadaismus dosáhl svého vrcholu. Sám se stal nesmyslem.

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
24. 1. 2015 15:47

Milý Sio, pakliže je kozy třeba počítat, tak potom je problém zcela jasný: Zhoubná infekce kupeckými počty i matematikou – jak o tom autor článku výše zasvěceně píše! Ovšem zoufat si nemusíte. Už král Šalamoun, při vší své biblické moudrosti, byl stejně postižen: Dvojice prsů tvých dvojice kolouchů je, srnčí dvojčátka, jež pasou se v liliích. Budiž mu přičteno k dobru, že potřebu trojkové soustavy neuváděl – alespoň bible se nezmiňuje. Zřejmě mu stačil výraz „10“ soustavy dvojkové a ani velikost exaktně nedefinoval. Avšak vývoj úryvku Šalamounova textu od koloucha k srně naznačuje, že je měl rád nejspíš větší. Hmotnost… Číst vice »

J. W.
J. W.
24. 1. 2015 18:49

Sio: A sijo. Výraz „matematika“ jednoznačně pochází se slova „mást“ a „automatika“. Výraz „počty“ a „počítat“ od slova „počít si“. A jak nás to lízlo, tak už nevíme co si počít. Obecně: Sakra občané! Co je to za svobodu a demokracii, když je základní vzdělání povinné!! Vždyť je to rasistická diskriminace („rasistická“ od slova „rasovat“ a „ras“) negramotných dětí a senilních seniorů! Jednou budeme všichni zase negramotní!! Proč bojujeme proti zlořádu, agresorům, teroristům, zločincům, imperialistům a jánevímkomu, když máme na hlavě takové MÁSLO a v hlavě takové SÁDLO! Měli bychom bojovat proti gramotnosti, přinejmenším té povinné! Ta je příčinou všeho… Číst vice »

zedd
zedd
25. 1. 2015 11:02

Po zdrcující kritice, kterou s plným vědomím a upřímnou lítostí přijímám, na svou obranu musím uvést, že jsem měl z matematiky vždycky čtyřku (není zde míněna velikost jedné z mých né zcela funkčních mléčných žláz). Jako pokání si uděluji následující trest: Nebudu nadále počítat piva, která vypiju.

zedd
zedd
25. 1. 2015 11:18

A abych své neexistující rodině předvedl, jak moc vážně to s tím nepočítánmím myslím, sežral jsem nedělní koláč sám. Chtěl jsem si ho nakrájet, ale hned mi vytanula na mysl zvrácenost dělení a napchal jsem ho do chřtánu v kuse, bez kousání, které je rovněž dělením. Ale Bože: Co se stane s nebohým holistickým koláčem sotva vstoupí do mého žaludku? Kyseliny a enzymy jej začnou štěpit, načež se do bitvy vrhnou miliardy obyvatel mých střev a dokonají dílo zkázy! Jsem ztracen, při nejlepší vůli se dělení neumím vzdát. Na druhou stranu, pokud to s tím pivem nepřeženu, je tu šance… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
25. 1. 2015 15:29

zedd napsal A abych své neexistující rodině předvedl, jak moc vážně to s tím nepočítánmím myslím, sežral jsem nedělní koláč sám. Chtěl jsem si ho nakrájet, ale hned mi vytanula na mysl zvrácenost dělení a napchal jsem ho do chřtánu v kuse, bez kousání, které je rovněž dělením. Ale Bože: Co se stane s nebohým holistickým koláčem sotva vstoupí do mého žaludku? Kyseliny a enzymy jej začnou štěpit, načež se do bitvy vrhnou miliardy obyvatel mých střev a dokonají dílo zkázy! Jsem ztracen, při nejlepší vůli se dělení neumím vzdát. Na druhou stranu, pokud to s tím pivem nepřeženu, je… Číst vice »

zedd
zedd
25. 1. 2015 16:13

@GzR: hoj, blbost je hodnotná, jinak se Hašek uchlastal marně. Do vosího hnízda jsem píchnul záměrně, ale má otázka: Co tím chtěl autor říct, zůstává.
Poměrně rozsáhlá diskuse mne usvědčuje ze lži, pokud tvrdím, že ten text nemá smysl. Má smysl jiný, než jak smyslnost běžně chápeme. Tedy nejde o běžné srovnání hezký kozy/vyschlý kozy, ale o otázku, zda se naše estetika adekvátně chápe i tří a víceméně koz.
Dvě, to už je číslovka, tož užijme pár. Zatím jsem si vystačil, ale představa tuctu, kopy a velekopy … A mimochodem zde zveřejněný překlad Písně písní je na prd.

Sio
Sio
25. 1. 2015 16:38

J. W. napsal Sio: A sijo. Výraz „matematika“ jednoznačně pochází se slova „mást“ a „automatika“. Výraz „počty“ a „počítat“ od slova „počít si“. A jak nás to lízlo, tak už nevíme co si počít. Obecně: Sakra občané! Co je to za svobodu a demokracii, když je základní vzdělání povinné!! Vždyť je to rasistická diskriminace („rasistická“ od slova „rasovat“ a „ras“) negramotných dětí a senilních seniorů! Jednou budeme všichni zase negramotní!! Proč bojujeme proti zlořádu, agresorům, teroristům, zločincům, imperialistům a jánevímkomu, když máme na hlavě takové MÁSLO a v hlavě takové SÁDLO! Měli bychom bojovat proti gramotnosti, přinejmenším té povinné! Ta… Číst vice »

Sio
Sio
25. 1. 2015 16:41

zedd napsal A abych své neexistující rodině předvedl, jak moc vážně to s tím nepočítánmím myslím, sežral jsem nedělní koláč sám. Chtěl jsem si ho nakrájet, ale hned mi vytanula na mysl zvrácenost dělení a napchal jsem ho do chřtánu v kuse, bez kousání, které je rovněž dělením. Ale Bože: Co se stane s nebohým holistickým koláčem sotva vstoupí do mého žaludku? Kyseliny a enzymy jej začnou štěpit, načež se do bitvy vrhnou miliardy obyvatel mých střev a dokonají dílo zkázy! Jsem ztracen, při nejlepší vůli se dělení neumím vzdát. Na druhou stranu, pokud to s tím pivem nepřeženu, je… Číst vice »

Sio
Sio
25. 1. 2015 16:47

zedd napsal @GzR: hoj, blbost je hodnotná, jinak se Hašek uchlastal marně. Do vosího hnízda jsem píchnul záměrně, ale má otázka: Co tím chtěl autor říct, zůstává. Poměrně rozsáhlá diskuse mne usvědčuje ze lži, pokud tvrdím, že ten text nemá smysl. Má smysl jiný, než jak smyslnost běžně chápeme. Tedy nejde o běžné srovnání hezký kozy/vyschlý kozy, ale o otázku, zda se naše estetika adekvátně chápe i tří a víceméně koz. Dvě, to už je číslovka, tož užijme pár. Zatím jsem si vystačil, ale představa tuctu, kopy a velekopy … A mimochodem zde zveřejněný překlad Písně písní je na prd.… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
25. 1. 2015 17:07

@zedd: Co tím chtěl autor přesně říci není podle mne podstatné. Důležité je, že jako obvykle svým vlastním způsobem protestuje proti stavu, do nějž se takzvaná civilizace dostala a tentokrát hledá počátky absurdity naší skutečné štěstí často postrádající existence v přílišném preferování matematiky. Jeho článek mi připomenul nedávnou debatu s naším synem, jenž v televizi viděl film o nějakém misionáři odněkud z Brazílie, jenž víc jak deset let studoval údajně primitivní domorodý kmen. Jejich jazyk nezná číslovky a dokonce ani barvy. Matky nevědí kolik mají dětí – ale to není důležité, když každé znají i jménem. Při absurdní jednoduchosti jazyka… Číst vice »

Sio
Sio
25. 1. 2015 17:38

@GzR: Vy lišáku, že vy jste se tak u toho rozveselil, až jste to vzal vážně?

zedd
zedd
25. 1. 2015 17:43

Vážení besedníci, zlehčujete vážnost slova, které je ve Vámi zmíněných (PC úvozovkách) „primitivních“ kulturách performativní.
Pokud já řeknu, že Bush W.Jr je zmrd a měl by chcípnout maximálně bolestnou smrtí, je to v našem chápání tak maximálně na žalobu. V době kamenné jde o závažné prokletí, které ovšem nemá vliv jen na prokletého, ale i na toho, kdo kletbu vyslovil. Slovo je závazné.
Tohle je to, co stále platí, i když jsme si nad tím vybudovali nadhled i v podobě satiry.
Tož bijme a tlučme, zjevně to umíme.

Sio
Sio
25. 1. 2015 18:22

zedd napsal Vážení besedníci, zlehčujete vážnost slova, které je ve Vámi zmíněných (PC úvozovkách) „primitivních“ kulturách performativní. Pokud já řeknu, že Bush W.Jr je zmrd a měl by chcípnout maximálně bolestnou smrtí, je to v našem chápání tak maximálně na žalobu. V době kamenné jde o závažné prokletí, které ovšem nemá vliv jen na prokletého, ale i na toho, kdo kletbu vyslovil. Slovo je závazné. Tohle je to, co stále platí, i když jsme si nad tím vybudovali nadhled i v podobě satiry. Tož bijme a tlučme, zjevně to umíme. Na druhé straně neznám větší štěstí nežli nasraně dát virtuální… Číst vice »

Georgius z Raduně
Georgius z Raduně
25. 1. 2015 18:24

@@@Sio: Sranda je odjakživa velmi vážná věc. To není z mé hlavy. Ale mám už takovou náturu, že když je něco pojímáno vážně – okamžitě se mi toto vybaví a začínám tu srandu hledat. Ani poznámky druhu: „Soustavně podrývá autoritu vyučující. Prosím o nápravu.“ tomuto mému zlozvyku nedokázaly zabránit i když ta náprava bývala citelná. @@@ zedd: Veřejně prohlašuji, že Vás mám za inteligentního a sympatického člověka. Pokud některé mé nepříliš lichotivé výroky vztahujete na sebe, tak se Vám za ně omlouvám i když jsem na Vás při jejich formulaci nemyslel. O závaznosti slova vím své. Ovšem při psaní těchto… Číst vice »