Ukrajina: Videopřehled z 24. 2. 2015

Děti

***

16. 2. 2015, Severodoněck. Ukrajinská SBU našla mrtvé schránky se zbraněmi teroristů Bezlera

Ve schránkách byly podomácku vyrobené granáty a minomety. Závěr: Sankce fungují!

***

18. 2. 2015, Doněck. Rozhovor s povstalcem z Běloruska

Třiadvacetiletý dobrovolník s přezdívkou Bílý bojuje v praporu Sparta pod vedením velitele Motoroly. Byl třikrát zraněn. Popisuje, co ho vedlo ke vstupu k povstalcům a jak probíhaly boje o Doněcké letiště. V jednotkách povstalců bojuje několik Bělorusů, na druhé straně jich je prý asi tisíc. Na Donbase si našel ženu, do Běloruska se vracet nebude, protože by mu tam hrozilo trestní stíhání.

***

19. 2. 2015. Praha. Člověk v tísni otevírá Centrum pro podporu aktivistů v bývalém SSSR

Mezinárodní centrům na podporu aktivistů v zemích bývalého Sovětského svazu, kteří čelí útlaku svých vlád, bude otevřeno v Praze. Pražské Centrum občanské společnosti se otevírá v době rostoucího napětí mezi Západem a Ruskem po anexi Krymu a bojích na východní Ukrajině.

Celá  zpráva: Reuters

Stanův komentář: První tip, koho by mohlo Centrum podpořit, následuje…

***

20. 2. 2015, Kyjev. Proukrajinská aktivistka: Baštu vatniků – Sevastopol – je třeba srovnat se zemí

„Návrat Krymu na Ukrajinu bude potřeba zahájit totální čistkou Sevastopolu, při které bude nutné tamní VATU zcela oholit/dostat na kolena,“ myslí si ukrajinská aktivistka, která se vrátila z poloostrova, Elvira Bulat.

Krym je sám o sobě velmi kosmopolitní a každý kousek Krymu má svou vlastní mentalitu. Pokud chceme osvobodit Krym, tak musíme začít tím, že Sevastopol prostě srovnáme se zemí. Je potřeba ho začistit, protože je to ten hlavní zdroj vaty, jak se říká, je to reálný zdroj vaty ten Sevastopol. Sevastopol je město penzistů, je to město lidí, kteří tam pracovali v době SSSR u Černomořské flotily, je to město důstojníků, je to samo o sobě ruské město, ani není tolik ruské, jako spíš sovětské.

Až budeme připravovat politiku pro osvobození Krymu a politiku dalšího spolužití s Krymčany, budeme muset všechny tyto věci brát do úvahy. Musíme se připravit na návrat Krymu tak, aby byla k okamžiku jeho návratu již přijata celá řada zákonů, které od začátku postaví tuto vatu do nepohodlné pozice, dostanou ji do pozice na kolenou, ze které se jim bude těžko dostávat. Buď budou muset odtud odjet, nebo ti, kdo si velice přejí zemřít, to hodně rychle budou muset udělat – zemřít.

Veškerý problém je v tom, že se teď situace mění, ti penzisté už teď pláčou a úpí. Již vědí, že by chtěli zemřít v Rusku, ale nemysleli si, že to půjde tak rychle. Proč? Protože ekonomická situace je velice složitá, oni se všichni ocitli na hraně přežití. Jediné, čím je ještě Rusko drží (na živu?), je ta bezplatná zdravotní péči. Oni se pěkně nechali všichni hospitalizovat, obsadili všechna nemocniční lůžka a umírají tak více komfortně. V těch nemocnicích, co tam zbyly po SSSR.

„Chci říci, že Krym je opravdu odlišný region. Jsou tam různá místa. Jsou tam města jako Bachčisaraj, jsou tam města jako Sudak, jako Bělogorsk, je tam Simferopol. V Simferopolu je možné říci, že je to tam tak 50 na 50, Bělogorsk a Sudak, to jsou čistě proukrajinská města. To je také třeba brát do úvahy. Místa kompaktně osídlená krymskými Tatary, města, kde hlavně žijí krymští Tataři, v blízkých obcích, to je všechno třeba zohlednit,“ dále řekla Bulat na konferenci „Rok okupace Krymu: Příčiny, následky a perspektivy“.

Stanův komentář: Zaujal mě klid, se kterým jsou genocidní názory proukrajinské aktivistky krymsko-tatarského původu v Kyjevě přijímány publikem. Nikdo se nesmál, nikdo neprotestoval, brali to jako běžnou věc. Pokud někdo najdete odkaz na další průběh té konference, dejte ho do diskuse, prosím.

***

20. 2. 2015, Děbalcevo. Lidé hledají jídlo v ruinách

Stanův komentář: A tohle je druhý tip pro Člověka v tísni. Co myslíte, komu dají přednost?

***

22. 2. 2015, Praha. Archiv ČT důkazem pokračující protikremelské hysterie

Ruská invaze, Ruský pakt, titulek výročí Ruské invaze, Rusko rozpoutalo… Připomínalo si ČR 75. výroči polské invaze? Připomínalo si Polsko 75 let slovenské invaze? Nemá být správně, že Polsko bylo napadeno Gruzií? Stalin přece nebyl Rus. Gauč snese vše…

***

22. 1. 2015, Děbalcevo. Ztráty karatelů za poslední měsíc jsou neskutečně ohromující

V síti jsou zveřejněny údaje o ztrátách ukrajinských okupantů, které utrpěli v průběhu bojů s obránci Novoruska v oblasti Debalceva a na dalších úsecích fronty v DLR a LLR za období od 12. ledna do 20. února. Údaje byly zveřejněny s odkazem na ministerstvo obrany DLR.

Podle nich jsou ztráty karatelů za období od 12. ledna do 20. února 2015 – 10 940 padlých a raněných (4 110 padlých) a 1 178 zajatých.

Ohromující jsou čísla zničené a ukořistěné techniky ukrajinských ozbrojených sil za uvedené období.

Okupanti přišli v tomto období o: 299 tanků (28 z nich bylo ukořistěných nepoškozených v Debalcevském kotli); 38 SAU(samohybných dělostřeleckých zařízení) (13 z nich ukořistěno); 4 2S7 Pion (3 ukořistěny); 3 SAU Akacia; 3 SAU Gvozdika; 151 BMP (bojových aut pěchoty) (33 z nich ukořistěno); 115 BTR (obrněných vozů) (30 z nich ukořistěno); 24 raketových systémů Grad (15 z nich ukořistěno v Debalcevském kotli); 1 raketový systém Směrč; 205 děl (houfnice D-30 apod); 36 stodvacetimilimetrových minometů; 16 protileteckých ZSU-23-2 (ukořistěno v Debalcevském kotli); 6 MT-LB; 2 BRDM (bojová auta určená pro výzvědné účely); 4 BMD (bojová auta pro desant); 290 automobilů (145 z nich bylo ukořistěno).

Kromě toho byla zničena 3 letadla SU-25, 1 vrtulník, 4 bezpilotní letouny (BPLA). V informacích je také uvedeno, že síly protiletecké obrany Novoruska sestřelily 3 rakety Točka-U.

Je třeba ještě dodat, že podle posledních informací při útěku z Debalceva ukrajinští vojáci zahodili nejnovější americkou radiolokační stanici. Informoval o tom na telekanálu 112 Ukrajina hlavní redaktor turčinovského internet deníku Cenzor.NET Jurij Butusov.

„Nejskandálnější je skutečnost, že útvary 128. praporu zahodily nejnovější americkou radiolokační stanici určenou k dělostřeleckému průzkumu, která nám zcela nedávno byla dodána. Jednalo se o první dodávku vysoce technologických amerických zbraní na Ukrajinu“, řekl novinář.

Butusov dodal, že je zcela možné, že vojáci v Debalcevu ani nestihli toto drahé zařízení vůbec použít, neboť bylo stále zabaleno.

„Stanice byla zabalena a já doufám, že s ní alespoň trochu pracovali. Takové drahé a unikátní zařízení zahodili. Vypovídá to o tom, že odchod nebyl organizovaný, že nebyla provedena žádná jeho příprava“, dále řekl Butusov.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Irena

***

22. 2. 2015, Charkov. Dívejte se pozorně

Napsalo mi několik lidí. Já nad tím mávnul rukou a říkal jsem si, o nic nejde, to je jenom nějaká náhoda… Není to důležité, ale teď jsem o tom začal přemýšlet. Kanál Espreso TV a mnohá jiná ukrajinská média někdy v 15:20 hod. informovala o tom, že ti teroristé, kteří mohou mít něco společného s teroristickým útokem v Charkově, byli zadrženi. Informovaly o tom s odkazem na Facebook poradce náčelníka SBU Markijana Lubkivského…. který to na svém Facebooku napsal něco po 15 hodině kyjevského času. Následně zveřejnil i fotografie. Možná jsem něco nepochopil, ale zdá se mi, že v 15:30 na ulicích není taková tma – v Charkově. Později SBU zveřejnilo video, kde svítí lampy, kde je tma jako v pytli, kde chodí s baterkami. Nějak to nedokážu pochopit. Pokud je zadrželi včera a oni v tom mohou mít prsty, tak proč tomu teroristickému útoku nezabránili. Přece je asi nějak vyslýchali, ne? Přičemž bez zvláštních ohledů, takže by se něco dozvědět měli. Pokud je chytili dnes, tak to provedli nejspíše někde na druhé polokouli, protože v Charkově v 15:30 taková tma není. Tak jsem z toho teď takový nějaký zmatený…

***

Slovník ukrajinštiny: Pěremoga

Další repríza obohacená o Ireniny titulky.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
24. 2. 2015 9:09

K tématu českých tanků:
http://altervision.org/archives/13899
…nedokážu to objektivně posoudit, i když jsem použil překladač :-(

aram
aram
24. 2. 2015 9:27

Po rychlém přečtení se domnívám, že se článek netýká českých tankú, ale ruských moderních T72B3, které se nikdy neexportovaly a byly údajně v srpnu 2014 dodány povstalcům. Mluví se tam o rozdílech mezi T72, který se na UK normálně vyskytuje, a zmíněným T72B3. Ten měly být objeven 27.srpna pod Ilovajskem a jako důkaz se uvádí publikované video, kde UK vojáci předvádějí ukořistěný tank a demonstrují, že se jedná právě o T72B3.

Irena
24. 2. 2015 11:15
Aleš
Aleš
24. 2. 2015 11:30

Irena: Moc bych ocenil, kdyby Vy nebo jiný ruštinář ten rozhovor přeložil.

Gatta
Gatta
24. 2. 2015 12:21

Poslední „radostný“ vývoj kurzu hřivny – slovy finančníků – útočí na hranici 33 UAH/USD.

http://www.bloomberg.com/quote/USDUAH:CUR/chart
http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=UAH&view=1M

Tedy za měsíc – devalvace vůči dolaru o 100%.
Od platební neschopnosti ano, ale v tomhle jim žádné půjčky MMF nepomohou.

Myslím, že to zdaleka není konec. Nemám sice úplně poslední čísla (ta asi ale na Ukrajině nemá nikdo), ale reálný kurs (při zhroucení měny) mi naposledy vycházel okolo 150 UAH/USD.

peter.
24. 2. 2015 13:09

Toto je zaujímavé čítanie aj keď jeho dôveryhodnosť môže byť pochybná.Nevedel som kam to mám dať tak dúfam,že sa veľmi nepreviním ak to dám sem.Oplatí sa to prečítať.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2103-senzace-potvrzena-pred-sto-lety-rusko-a-cina-vytvorily-fed

Rado Miko
24. 2. 2015 13:31

Točmistr napsal

K tématu českých tanků:
http://altervision.org/archives/13899
…nedokážu to objektivně posoudit, i když jsem použil překladač

pro větší zmatení
http://www.wio.ru/anti/t-72.htm

Irena
24. 2. 2015 13:38

Aleš napsal

Irena: Moc bych ocenil, kdyby Vy nebo jiný ruštinář ten rozhovor přeložil.

Aleši, já teď nemám volné kapacity. Ale snad se toho ujme někdo jiný.

aram
aram
24. 2. 2015 14:34

peter. napsal

Toto je zaujímavé čítanie aj keď jeho dôveryhodnosť môže byť pochybná.Nevedel som kam to mám dať tak dúfam,že sa veľmi nepreviním ak to dám sem.Oplatí sa to prečítať.
http://www.svetkolemnas.info/novinky/zahranicni/2103-senzace-potvrzena-pred-sto-lety-rusko-a-cina-vytvorily-fed

a toto také, zvláště pak v návaznosti na Váš odkaz
https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/02/20/tema-velka-hra-vladimira-putina/
https://poznamkypanabavora.wordpress.com/2015/02/24/tema-velka-hra-vladimira-putina-2/

Neználek
Neználek
24. 2. 2015 15:20

Takže máme vlastní Charlie Hebdo.

http://www.novinky.cz/krimi/362519-muz-strilel-v-restauraci-v-uherskem-brode-na-miste-je-nejmene-osm-mrtvych.html

Zdá se, že CIA nelení. A obligátní otázka na lehovistu, nemotal ses tam někde okolo???

Gatta
Gatta
24. 2. 2015 15:44

Při pohledu na tu hřivnu jsem sisi vzpomně na starý vtip.

Paní učitelka povídá: „Děti dnes budeme psát slohovou práci na téma – Naše národní hospodářství. Aby se neopakovali ty stejné chyby jako minule, tak vám jen připomínám, že cugrunt se píře dohromady a ve výrazu v prdeli se píše měkké i“.

peter.
24. 2. 2015 16:12

aram napsal
v návaznosti na Váš odkaz

Fakt to naväzuje a tak ma napadá,či p.Fjodorov hovorí o RCB všetko.Zdá sa,že to bude trochu zložitejšie.Každopádne si myslím,že hrozba pre Putina,na pozadí osudov Lincolna,Kennedyho a Kaddáfího pretrváva.

peter.
24. 2. 2015 17:13

Došlo k výmene zajatcov.140 ukropov,za 51 opolčencov a jedného novinára.Pozrite sa, ako to prebehlo.Ukropovia nažratí,oblečení,ranení ošetrení.A opolčenci dobití a bosí.Správali sa k nim tie ukrajinské hovadá ako v 2.ww nemci,k zajatým červenoarmejcom.Toto by si mali všímať tie filcky z HRW,AI,ČK a OBSE.
http://smotripravdu.ru/ukraine/10028-na-obmen-plennymi-vlasti-kieva-priveli-opolchencev-po-snegu-bosikom.html

Starý doktor
24. 2. 2015 17:16

rácká armáda sestřelila dva britské letouny, jelikož vezly zbraně pro teroristy ISIL do provincie Al-Anbar, prozradil v pondělí přední zákonodárce. „Národně bezpečnostní a obranná komise iráckého parlamentu má přístup k fotkám obou letounů, které jsou britské a zřítily se, když vezly zbraně pro ISIL,“ řekl šéf této komise Hakem al-Zameli, jak uvádí v pondělní zprávě v arabském jazyce informační centrum Nejvyšší islámské rady v Iráku. Řekl, že irácký parlament k tomu požádal Londýn o vysvětlení. Tento vedoucí irácký legislativec dále odhalil, že vláda v Bagdádu dostává denně zprávy od lidí a od bezpečnostních sil z provincie al-Anbar o četných letech… Číst vice »

Sio
Sio
24. 2. 2015 20:23

Starý doktor napsal

http://svobodnenoviny.eu/ukrajina-uzavrela-20-smluv-o-dodavkach-zbrani-kyjevu-na-vojenske-vystave-idex-2015/
http://www.literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/19363-mosad-vi-e-iran-neni-hrozbou-a-satira-o-syrskych-rebelech

Pane doktore, díval jste se na tu fotografii Porošenka? Já tam vidím smrtelnou únavu, ohromný stres a … strach. Ten člověk vypadá jako zvíře zahnané do kouta, které se rozhlíží, odkud příjde další rána holí. Co myslíte?

Sio
Sio
24. 2. 2015 20:26

peter. napsal

Štefan Fule o Ukrajine
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/346657-fule-nevideli-sme-k-comu-smerujeme-na-ukrajine/

Stačí pohled na toho Fuleho a člověk si udělá obrázek, co je to EU.

peter.
24. 2. 2015 20:45

Sio napsal
Stačí pohled na toho Fuleho a člověk si udělá obrázek, co je to EU.

Niekto ich musel vyberať.A ten niekto mal dosť zvrátený vkus.Ale máte pravdu,aj na mňa pôsobí čudne.

Sio
Sio
24. 2. 2015 23:11

Jo, volili stranu, ani nevím, ODS nebo TOP … a z té strany vylezlo tohle …

fajt
24. 2. 2015 23:22

Je pravda, že některé vztahy prostě nemohou fungovat … kupříkladu, když jeden z partnerů je Vodnář a ten druhý debil. ..)

Starý doktor
25. 2. 2015 10:26

Sio napsal Pane doktore, díval jste se na tu fotografii Porošenka? Já tam vidím smrtelnou únavu, ohromný stres a … strach. Ten člověk vypadá jako zvíře zahnané do kouta, které se rozhlíží, odkud příjde další rána holí. Co myslíte? Díval a souhlasím. Ono to jde na něj ze všech stran. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/dominique-jamet-cokoladovy-kral-roztaje-az-ztrati-podporu-zapadu/ Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko, který minulý týden ve středu oficiálně oznámil stažení vojáků a gardistů z obléhaného Debalceva, se ocitl pod palbou svých vlastních mužů. Ti mu vyčítají nejen popírání zpráv o obklíčení v takzvaném debalcevském kotli, ale i to, že je poslal na smrt jako maso… Číst vice »

Starý doktor
25. 2. 2015 10:41

Markantní zhoršení vztahů mezi Ruskem a Evropou zrychluje hledání alternativ, píše Sergej Birjukov. Nastoluje kardinální otázku: Zůstane jen u taktických manévrů? Nebo se rodí „strategická alternativa“? Angela Merkelová už říká bez skrupulí, že letitou „východní politiku“ SRN čeká změna. Na Rusko sílí „informačně-politický tlak“. Tím významnější role může znovu připadnout zemím střední a východní Evropy. Řada z nich už „specifickou pozici“ zaujala. Tkví i ve „skepsi vůči protiruským sankcím“. Nachází výraz v „podílu na výstavbě plynovodů“. V „saturaci ´nik´ na ruském trhu spotřebního zboží, vzniklých následkem sankcí“. I v „investicích do infrastrukturních projektů a technologické modernizace Ruska“. „Země regionu pohlíží… Číst vice »

Starý doktor
25. 2. 2015 11:51

Noviny Times Dispatch, vycházející v Richmondu, hlavním městě Virginie, nalily čtenářům čistého vína: „Války zřídka kdy motivují ideální pohnutky. Z deseti válek devět se vede kvůli prospěchu. Ideály jsou jen něčím postranním. Do války bychom vstoupili i bez ideálních důvodů. Průmysl a kapitál si nemohly dovolit ztratit miliardy, které byly poskytnuty straně, jíž hrozilo, že podlehne.“ Citát amerických novin z dubna 1917 má obecnou platnost. Každé zbrojení, každá podpora válečné psychózy a každé vyhlášení a vedení útočné války bývá zdůvodňováno vznešenými ideály. Nevěřme jim. Ptejme se, jaké materiální a mocenské zájmy se za nimi skrývají. Proč západní mocnosti v čele… Číst vice »

Starý doktor
25. 2. 2015 12:44

V litovskej televízii uskutočnili prieskum verejnej mienky o Rusku – a hneď to oľutovali! Kým 12 % divákov potvrdilo, že si všimli aktivizáciu ruskej propagandy, 6 percent si to vôbec nevšimlo, ale až 82 % uviedlo, že to nie je propaganda, pretože Rusko hovorí pravdu…

Jeden zo zamestnancov inej litovskej televíznej stanice podčiarkol, že kolegovia z TV3 nevedeli, do čoho idú: „Absolútne si neuvedomovali, ako dopadne tento prieskum – aké budú výsledky! Mysleli si, že sú populárni a preto sú frajeri! Chceli sa ukázať pred vedením krajiny, a vyšlo všetko naopak: podobné výsledky prieskumu Vilniusu nevonia.
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5578-vilnius-je-v-soku-82-procent-obyvatel-litvy-duveruji-ruske-propagande

nikdo
nikdo
25. 2. 2015 12:47

Nejlepší přidružená výroba pro jadernou elektrárnu – opravy vojenské techniky http://bmpd.livejournal.com/1192042.html#cutid1. Peníze na opravu zajišťuje dobročinný fond „Mírotvůrce“. (To není vtip.)

Starý doktor
25. 2. 2015 12:50
orinoko
25. 2. 2015 13:56

Doktore, dobrý. V Estonsku jako kdysi kdesi. Osvobození přichází potmě-šile. Koukal jsem na tu Emeriku na kruháči. Proboha … z jakých dislokací tu předpotopní kolonu vytáhli? Soudruzi cikáni z Emeriky. Že by to byla německá zadřená tříska? Ještě , že v čele nejel džíp z Plzně. Takže shrneme vícero věcí: Teď je také řada na nás. Věřte nevěřte, ale máme dneska u koryta vládu, která tak úplně na nás nesere. Včetně Babiše. Ten sice vlastní kolaboranstká média, ale sám dělá mrtvého brouka. Současná politická reprezentace není žádný soubor hrdinů , ale o to více je sběhlá v nasávání informací z… Číst vice »

peter.
25. 2. 2015 14:23

23.februára sa oslavuje deň Červenej armády a ne Olšanských cintorínoch položili zástupcovia MO ČR a iných organizácií vence.V dnešných dobách počin chvályhodný. No a za pár dní bude oslavovať výročie oslobodenia Plzeň.Bude to zase veľká sláva,prídu fotríci na JEEP-och,v amerických helmách,v jednej ruke pivo v druhej utopenca,skrátka výbuch vďaky k júesej chlapcom,osloboditeľom.Honza Vyčítal z tribúny zaspieva: https://www.youtube.com/watch?v=2gxlCEOGA8s a pridá sa aj p.Vlasta Parkanová aby s Vyčítalom zaspievala svoju slávnu skladbu,ktorá obletela svet a zapadla do zlatého fondu českej hudby : https://www.youtube.com/watch?v=kEUpjrCtCyk No kým všetka tá sláva začne,skromne by som doporučil každému nadšencovi hlavne z mladej generácie,aby si prečítal a podumal… Číst vice »

Aleš
Aleš
25. 2. 2015 15:02

ori: A jaký tlak si představuješ v případě nohsledů soudruha Bělobrádka? Posaď sa, nebo ťa vyměním? Či investice v rublech či juanech? Nebo jiná bezlidovecká politická konstelace? Dnes jsem na jiném vlákně dával odkaz na článek z merdií o lesočeších a jejich nevůli se oddávat skatolické prostituci. Je to díky rezignaci toho dobytka na důvod jejich instalace do vlády a výměnou za jejich teplá místečka? A pak bys měl pravdu… Hérečka toho ministra války hraje dokonale. Ještě by to chtělo aktivizovat scénu. Včera jsem tu osobním útokem provokoval, zda se probudí spící panny. Ale to asi dříve poletí Remek znovu… Číst vice »

orinoko
25. 2. 2015 15:17

Konec války byl takovýto: Do tváře matky Prahy se emerický bombardovací kripl v posledních dnech války, kdy bylo jasné, že Československo zůstává po Jaltě v sovětské sféře vlivu, zapsal tak , že bombardoval stejně jako v Bělehradě v době jiné , co se jen dalo. Kostely , Havlovy sousedy, činžovní domy, komunikace … a v Plzni dokonce pivovar. Snad právě proto mají v Plzni emerický dobytek tak v lásce. Nic proti amatérům zezPlzně , ale emerický soudruh netrefoval jen strojírenský průmysl, ale také pivní průmysl. Pivovar Gambrinus měl hodně namále. Kdo to neví, Gambrinus sousedí s historickým Prazdrojem. Nebýt tehdejšího… Číst vice »

orinoko
25. 2. 2015 15:56

Njn, když vy , děti moje, chcete rychlá řešení. Někdy mám pocit, že dokonce tzv. předčasná. Ale ospravedlnitelná co do předčasnosti je jen věc … a to předčasná ejakulace. Sledujte Putina. Musí být pod daleko větším tlakem, než kdejaký haličský pablb ověnčený oligarchickým metálem. Já jsem do chvíle docela nedávné byl pod velmi velkým tlakem, kdy jsem pokřesťanku nastavoval i druhou tvář, a když jsem oznámil , že na tu práci prostě nestačím, tak se stalo něco neuvěřitelného: Dobytek na mě křičel – ty nám vyhrožuješ? To mi připadlo hodně komické. A pak mi jedno hovado řeklo – seš pomalý!… Číst vice »

Sio
Sio
25. 2. 2015 17:20

„Nulandová to řekla na rovinu. FUCK THE EU!“
A neměla nakonec pravdu?

Sio
Sio
25. 2. 2015 17:21
orinoko
25. 2. 2015 17:29

A máme to doma. V Plzni. A to snad dokonce ještě není celé. Bylo v Plzni i hůře. V době příchozího frídomu ze Západu.

Aleš
Aleš
25. 2. 2015 19:49

http://outsidermedia.cz/havel-navzdy/
I na detském veřejnoprávním análu čezké televize dnes frčelo letiště Václava Havla sem, Stalinovi zločiny tam, Vítězný únor jako uvěření lži…Děti jsem poslal do pokoje a zavolal je až na večerníček, ten ještě úplně nezprznilY. S tím řešením se to má takto. Hrozí nebezpečí z prodlení. Nejen v souvislosti s Martinem. Jdu uložit mrňouse. PS.I Tobě musím zdůraznit. Na euroatlanťany už bohužel funguje hodně trapná propaganda, zatím v dostatečné míře.