Ukrajina: Videopřehled z 25. 11. 2014

Válka v Novorusku

***

Ukrajinský kamelot speciál: Doněck

Když se na obec Písky budete dívat pozorně, uvidíte techniku Ukrajinských lidojedů. (Lidojedi – název pro vládu na Ukrajině, který jsem zaslechl hlavně u Kyjevanů)

***

21. 11. 2014, Šešelj v Bělehradě: Jsme proti sankcím i proti eurointegraci

Posledních 25 let jsem byl zuřivým odpůrcem americké politiky, za což jsem dostal 12 let natvrdo. Jak je možné si pomyslet, že po tom všem s nimi budu jakkoliv spolupracovat a pomáhat jim? To prostě není možné. Nemluvě už o tom, že jsem se odhodlal svrhnout Nikoliče a Vučiče.

Ano, je to tak, ale pouze proto, že dělají prozápadní politiku. Pokud budou připraveni odmítnout ponižující eurointegraci, pokud se vzdají nesmyslného členství v EU, pokud budou připraveni k alianci s Ruskem, tak nezávisle na mých osobních křivdách, budu připraven je podpořit všemi mně dostupnými prostředky. V takovém případě ode mě získají jakoukoliv podporu.

Teď se musí rozhodnout oni. Pokud zavedou sankce proti Rusku, nebo nějak jinak proti němu vystoupí, tak se jim život silně zkomplikuje. Začneme režimu klást přímý odpor, budeme organizovat demonstrace v ulicích. Pokud bude složité kvůli studenému počasí organizovat mítinky na ulicích, tak budeme lidi svolávat do sálů a jakýchkoliv jiných vhodných prostor. Od okamžiku takového rozhodnutí budu hostem ve všech televizních kanálech, na celém srbském území, abych dokázal pozvednout národ a postavil režim do bezvýchodné situace. Začneme požadovat mimořádné volby. Postaráme se o to, aby byla paralyzována jejich činnost a nebylo možné, aby pokračovali s tou zradou.

Já vím, že ten proces vstupu Srbska do EU je možné zastavit. Zda se nám to povede nebo ne, uvidíme, ale vy musíte vědět, že celý srbský národ je pro spolupráci s Ruskem. Všichni Srbové až na malé výjimky mají Rusko rádi a vůbec ne západní Evropu nebo Ameriku. Mezi politiky jsou prodejní lidé a zrádci, ale v samotném národě takoví nejsou. Jenom se podívejte na to, jak srbský národ přivítal prezidenta Putina. Žádný západní lídr nemá šanci, aby ho tady podobně přivítali. Pokud se tento režim přesto rozhodne pro přímou zradu, tak bude mít velké problémy. Jsem přesvědčen o tom, že ho svrhneme.

***

22. 11. 2014, Oděsa. Pravý sektor obsazuje ropnou rafinérii

***

23. 11. 2014, Kyjev. Ženě z Debalceva zacpali ústa na Majdanu

(0:22) Chci vám dát takovou odpověď. Soudruzi! Na Majdan ji ještě jednou zopakuji. U vás je nebeská sotňa. Kdo přikázal, aby byli místní neozbrojené obyvatele ostřelováni z Gradů, z Točky-U?

To jde z jejich strany!

Ne. Ještě jednou zopakuji, když nás 24. osvobozovala nebo okupovala ukrajinská armáda, ještě jsme to zcela nechápali. My jsme přestali existovat. Nás ostřelovala ukrajinská armáda z Gradů… Počkejte, počkejte…

Sláva Ukrajině!

Hrdinům sláva!

Překlad: Stan

***

Americké krásky: Pane Putine, Ukrajina není Rusko

Přejít do diskuze k článku 20 komentářů