Ukrajina: Videopřehled z 27. 1. 2015

 

Ukrajinský kamelot. Co jste dělali 2. 7. 2014?

Komunikace ukrajinských letců:

„Cíl vidím, dolet 30, povolíte ještê jednou?“

„Povoluji ještě jednou! Pak uz hned domů, výška 7600.“

***

24. 1. 2014, Doněck.  Šarij odhalil lež ukrajinských médií o „prodavačce-herečce“ z doněcké zastávky

Lež ukrajinských médií o tom, že mezi lidmi, kteří byli natočeni u zastávky bezprostředně po tragédii v Doněcku, byla „ruská herečka“, odhalil mediální odborník Anatolij Šarij. Zdrojem lži, kterou okamžitě přebrala jak ukrajinská, tak i zahraniční média se zaměřením na ruskojazyčné publikum, byl Andrej Šipilov viz níže:

„Na fotografii nalevo nahoře je ruská televizní herečka Galina Pyšnjak, jak vypráví historku o ukřižovaném chlapci ve Slavjansku. (pozn. překl. To byla bohužel jedna z akcí, která juntě v Kyjevě ve spolupráci s ruskou 5. kolonou vyšla. Byla to provokace, na kterou se tehdy chytila i ruská média, proto se také snaží nenechat ji usnout a neustále se jí ohánějí. Pokud jste viděli tiskovou konferenci Putina, tak ji tam Sobčak opět připomenula. Mají toho chudáčci tak málo, čeho se chytit.)

Na fotografii napravo nahoře hraje pro ruskou televizi oběť z ostřelování ve Volnovaše. Na fotografii dole je 22. ledna v Doněcku u střelbou zasaženého autobusu a hraje roli prodavačky z blízkého obchodu – svědkyni ostřelování.

Chci vás upozornit, že tato reportáž byla natočena bezprostředně po výbuchu. Skutečnost, že nejenom natáčecí štáb ruské TV, ale i všichni herci byli okamžitě na místě tragédie, a to již oblečení jako prodavačky z blízkého obchodu, může mít pouze jedno vysvětlení, že ruská TV předem věděla, kde dojde k výbuchu…. Napsal Šipilov o těchto snímcích.

Aniž si dala práci s nějakým prověřováním, to přebrala různá média počínajíce od UNIAN. Anatolij Šarij si tu práci však dal, a dospěl k jednoznačnému závěru: historka o herečce hrající roli prodavačky je LEŽ.

Video: Víte, jak se říká, bůh miluje „Trojici“ a já se opět vracím k ruské herečce, kterou prý přivezli na místo tragédie do Doněcka, aby „svojí přítomností zkrášlila“ masovou vraždu. Prý ji oblékli do uniformy prodavačky a něco tam na kameru vykládala. Prý ji identifikovali, poznali a tento blábol rozšiřují už nejen ukrajinská média, ale i ruská, třeba i Kasparov, stejně jako izraelská a dokonce americká média zaměřená na ruskojazyčné publikum.

Proto se vracím k danému tématu. Proč? Protože jsem našel tu ženu a dokonce jsme si s ní popovídali.

Obchod „Apetit“, kde pracuje Ljudmila.

Starší sestra Ljudmily tam také pracuje jako prodavačka: Sestra pracuje v oddělení mléka a mléčných výrobků. Já jsem její starší sestra. …..

Ljudmila Alexejevna Alexandrenkova: Když se to všechno stalo, tak jsem byla v obchodě. Zahřměl výbuch, my jsme padli na zem a začali jsme se plazit směrem ke kancelářím. Naše okna se vysypala. Auto hořelo, byly vidět jiskry. Potom došlo ještě k několika výbuchům, které jsme přečkali. Když jsme se potom podívali z okna, viděli jsme mnoho mrtvých, rozbitý trolejbus, auto, které shořelo…

Ano jeden novinář přišel, potom druhý, bylo tady mnoho lidí od televize, všichni se ptali, co se stalo.

(Asi se jí ptali na tu ruskou herečku) Byla jsem velice překvapená. Ukazuje na kameru svůj ukrajinský občanský průkaz vydaný v Doněcku – žádná Volnovacha, ani Rostovská oblast.

Byli jsme velice překvapeni a všichni se tomu všemu velice smáli. Takže teď bych měla být u dalšího výbuchu, jestli jsem to dobře pochopila.

Pracuji v obchodě „Apetit“. Bydlím v Doněcku. Jsem místní obyvatelka, narodila jsem se tady, bydlím tady a vždy jsem tu bydlela, a ti, kdo uviděli nějakou podobu, musím říci, že jsou asi slepí. To je všechno.

Teď se podívejte, všechna ta média, která jsem ukázal na začátku…. Ale mě zajímají ta ukrajinská. Tedy všechna ta ukrajinská média, která o tom psala, by se měla buď omluvit, a to každé zvlášť nebo opět po sté, po dvousté, po tisící přiznat, že nejsou žádnými hromadnými sdělovacími prostředky, ale že jsou jenom žumpou šířící ty nejnehoráznější kachny.

Zdroj: Ruposters.ru

Překlad: Irena

***

24. 1. 2015, Mariupol. Silové struktury podle obyvatel věděly předem, že město bude ostřelováno

Mariupol, 24. ledna 2015. Ráno došlo k ostřelování východního předměstí Mariupolu, kde se nachází blokpost ukrajinské armády. Ukrajinským vojákům se nic nestalo, neboť podle svědectví místních opustili své stanoviště několik hodin před ostřelováním.

„V obrovském množství domů se vysypala skla z oken, situace je velice vážná. Není voda ani elektrika, přičemž všechno bylo odpojeno půl hodiny nebo hodinu před začátkem ostřelování, nedíval jsem se přesně na hodiny. Takže se na tu situaci připravovali, věděli o tom“, vyprávěl mariupolský obyvatel, který zdůraznil, že situace vypadá jako naplánovaná.

„Chtěli vyvolat velký ohlas, aby obyvatelstvo naladili proti našim, proti domobraně. Napřed jsme mysleli, že to byla chyba, ale potom jsme pochopili, že to bylo úmyslné. Okolo našich oken jeli banderovci na výměnu stráží a najednou se otočili a vraceli se zpět“, svědčí místní obyvatel.

Dnes byl Mariupol ostřelován a podle údajů ukrajinského ministerstva vnitra se počet obětí v důsledku ostřelování zvýšil na 15 lidí. Dříve mariupolský starosta informoval o sedmi obětech a 74 zraněných. Velitel oblastního oddělení Vjačeslav Abroskin informoval, že v důsledku ostřelování obytných čtvrtí Mariupolu zahynulo 10 lidí a 46 je hospitalizovaných.

Prokuratura v Doněcké oblasti zahájila trestní vyšetřování ve věci ostřelování Mariupolu podle hlavy 3, §258 ukrajinského trestního zákoníku (teroristický čin). Podle informací z tiskové služby prokuratury Doněcké oblasti byl útok veden z novoazovského směru, tj. z území, které nebylo pod kontrolou ukrajinských úřadů. V úřadu zdůraznili, že byly ostřelovány obytné části města, kde nejsou žádné pozice ukrajinských vojáků.

Ministerstvo obrany Doněcké lidové republiky se vyjádřilo v tom smyslu, že informace o tom, že město ostřelovala domobrana, je nepokrytou lží. „Je to jasná dezinformace a lež. Síly domobrany směrem na Mariupol vůbec nestřílely a tím spíše ne po obytných čtvrtích“, informoval zástupce Ministerstva obrany republiky. Podle slov tohoto zdroje se domobrana nachází 40 km od Mariuopolu a žádné ostřelování neprovádí.

Ve štábu DLR řekli, že střelba byla vedena z oblasti Staryj Krym, který je asi 12 km severozápadně od Mariupolu, daná oblast je pod kontrolou ukrajinské armády.

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Irena

***

25. 1. 2015, Donbas. Ukrajinští otrokáři (18+)

Opolčenci ukazují mrtvoly vojáků s nášivkami, na nichž je napsáno „Ukrop“ (Kopr, hanlivé označení Ukrajinců) a „Rabovlasnik“ (Otrokář). Zdá se, že se jedná o nový dobrovolnický prapor se specifickým smyslem pro černý humor.

***

25. 1. 2015, Charkov. Chirurgický odpad

***

25. 1. 2015, Popasnaja dobyta. V kotli u Debalceva je 8 000 ukrajinských vojáků

Dnes vojenské síly DLR dobyli Popasnuju, čímž prakticky zcela zablokovali 8000 ukrajinských vojáků, kteří zůstali uvnitř. Cesta Debaľcevo-Artěmovsk ještě není uzavřena, ale je ostřelována dělostřelectvem obou bojujících stran, takže možnost po ní odejít či odjet je prakticky nulová.

To, že tam vznikne kotel, musel pochopit i hlupák, nicméně ukrajinští vojáci nepodnikli ani ten nejmenší pokus vyvést svá vojska, která již byla z poloviny obklíčená. Dokonce ani poté, kdy bylo zcela jasné, jakým směrem vede útok domobrana.

Ukrajinská generalita se ničemu nenaučila, je to úplně stejné jako v létě. Jenom tentokrát kotel nehraničí s Ruskem, které přijímalo ukrajinské vojáky, léčilo je, koupalo, krmilo, oblékalo a domů posílalo na své náklady. Teď je okolo domobrana, která je dopálená za všechno, co fašističtí okupanti prováděli v městech a vesnicích Donbasu…

Zdroj: Politikus.ru

Překlad: Irena

Stanův komentář: Ukrajinské zdroje o Popasnoj mlčí, z novoruských jsem se v pondělí dozvěděl, že se bojuje o její centrum. Takže s tím dobytím to asi nebude ještě tak horké…

***

Vítězství praporu Azov

Anatolij Šarij debutoval v žánru dokumentárního filmu. Nominují ho na Oskara?

***

Lekce ukrajinštiny: Farba

Ivan Poběda vás v několika lekcích naučí ukrajinsky mluvit a myslet. Tedy, pokud už máte alespoň základy ruštiny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
27. 1. 2015 5:47

Ukrajina: Občané obce Kulevča v oděské oblasti povstali proti mobilizaci a vyhnali z obce spolupracovníky vojenské správy. Občané se s předstihem se dozvěděli, že 6 spolupracovníků vojenské správy přijede s 240 povolávacími rozkazy a na 500 z nich se shromáždilo na náměstí. V odpověď na výhrůžky, že za odmítnutí mobilizace je trestní stíhání, začali občané křičet „Ne válce!“ a „My chceme mír!“ a upozornili, že v zemi nebyl vyhlášen válečný stav a že mobilizace je tedy nezákonná a vynucená a vyhnali spolupracovníky vojenské správy z obce. Poté napsali orgánům místní správy, že mobilizace je nezákonná a vynucená, že nemají v… Číst vice »

Starý doktor
27. 1. 2015 5:56

26.1.15

Ukrajina: Pozor! Mariupol! Informace od Bezpečnostních sil Ukrajiny: dostali rozkaz opustit východní blokpost. Možná se brzo uskuteční další provokace v Mariupoli! Prosíme o rozšíření této informace s cílem varovat obyvatelstvo.

Také ve stanici Luhanská LLR cca 30-40 ukrajinských vojáků s velkým počtem kamer a filmovými štáby několikrát vystřelilo po mostě a zapálilo jedno stavení. Nyní se převlékají do uniforem s nášivkami armády LLR, se svatojiřskými stužkami a dalšími znaky. Připravuje se rozsáhlá provokace. První náznaky se již objevily v ukrajinských médiích.
Zdroj: http://vk.com/strelkov_info?w=wall-57424472_42108
Převzato: http://www.zvedavec.org/vezkratce/9724/

Starý doktor
27. 1. 2015 6:06

Myslím, že i z tohoto hlediska by mělo být na tento konflikt pohlíženo.
Stanislav Novotný / Hynek Kmoníček – Kde končí politika a začíná obchod – Debatní klub
https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84503534&v=0ah_NYX02jw&x-yt-ts=1421914688

nedalomito
nedalomito
27. 1. 2015 7:09

Slíbili jim Gayropu, místo toho dostanou kulku. Nová vlna debilizace – Poprošenko dostal kladivem – https://www.youtube.com/watch?v=LkNwGWoNelo&x-yt-ts=1421914688&feature=player_embedded&x-yt-cl=84503534 Majdan dal vzniknout dvěma hlavnímím iluzím.První z nich – že vláda bude mít nyní strach z lidu, a bude sloužit věrně jen jemu. Druhá – že Evropa otevře své dveře dokořán a pozve hosty. Ale ukázalo se, že bývalí opozičníci žije lépe, než ty, které svrhly. A místo do Evropy jedni obdrží předvolání do války, tato válka ostatní prostě zabije.. Mezitím, autor vyhlášky o ATO Alexander Turchinov má všechno, o čem sníte. Zatímco je tisíce lidí zabito v Donbassu, píše se v litevském tisku,… Číst vice »

nedalomito
nedalomito
27. 1. 2015 7:11

……………….pokračování………. Náklady na jeho výstavbu pouze přibližně odhadují na 500 milionů litas (145 milionů EUR). Podle deníku Lietuvos Rytas, jedním z hlavních investorů je … Alexander Turchinov. V době zveřejnění – úřadující prezident Ukrajiny. … http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6308&start=2880

Béda
27. 1. 2015 9:22

Známá láskopravdařka Jen Psaki: „Objavili sa videonahrávky, ktoré vyvolávajú otázky o možnej účasti zahraničných žoldnierov v konflikte Tvrdenia o súkromnej americkej armáde alebo žoldnieroch operujúcich v rámci vládnych síl na Ukrajine nie sú pravdivé, oznámila v pondelok hovorkyňa amerického ministerstva zahraničných vecí Jen Psakiová. „Kolujú fámy, ktoré sú podľa mojich informácií nepravdivé,“ reagovala Psakiová na otázku novinárov o súkromnej americkej armáde na Ukrajine v súvislosti s nedávno zverejnenými videami z ukrajinského mesta Mariupol, na ktorých sú po anglicky hovoriaci muži. „Nie sú tam žiadne jednotky (USA). Taktiež padli obvinenia, že na Ukrajine je légia NATO. Existuje celý rad fám, ktoré… Číst vice »

Béda
27. 1. 2015 9:28

http://www.novarepublika.cz/2015/01/obyvatele-zapadni-ukrajiny-nuti.html Na západní Ukrajině se zvedá vlna pobouření proti mobilizaci – nikdo nechce umírat za ukrajinskou vládu. Vojenští komisaři jsou nyní na Ukrajině v roli špatných kurýrů. „Povolanci“ je nutí přinesené „dopisy štěstí“ vlastnoručně ničit, pak teprve tyto kurýry v klidu propouštějí… Kdo se na Ukrajině „vyhne mobilizaci“, bude zapsán na „černou listinu“ Ministerstvo obrany informovalo, že podle výsledků předchozí vlny mobilizace byla ze 100 tisíc branců, kteří prošli lékařskou komisí, jen polovina způsobilá k vojenské službě. Dalším problémem je hromadný útěk mužů ze země. „V některých oblastech, které hraničí s tím nebo oním státem, se zvýšilo procento lidí, kteří… Číst vice »

Béda
27. 1. 2015 9:38

V rozhlasu jsem zaslechl zprávu, která anoncuje, že mainstreamové splaškomety poté co jejich protiruská profašistická propaganda u veřejnosti stále častěji naráží na nepochopení, hledají zástupné protiruské téma. Nyní přicházejí se staronovou kauzou zavražděného vícečetného původné ruského agenta FSB litviněnka. Prý se ve věci vraždy tohoto vysoce morálního zpravodajce bude konat veřejné soudní slyšení. Bez ohledu na to, kdo stojí za vraždou mně napadla otázka: kdy ze začnou ptát mainstreamové splaškomety na praktické dopady akcí „zahraničních misí“ specielních jednotek USA, kterým podpisuje denní „rozpis práceů přímo americký prezident? Anebo zde nejde o další „Litvinovy“ v cizích zemích, zavražděné americkými šiřiteli „humanismu,… Číst vice »

Irena
27. 1. 2015 10:53

Jo, domobranci, toho opravdu začínají mít plné zuby
http://politikus.ru/articles/41377-nu-chto-idioty-pobuduvaly-edynu-ukrayynu.html

Béda
27. 1. 2015 10:57
petr
petr
27. 1. 2015 11:54

Zajímavost. Letiště Mošnov u Ostravy. Do ukrajinského velkoletadla Mrija se nakládají tanky za skladů České armády. Ne beranice a ponožky, ale t_a_n_k_y. http://www.novarepublika.cz/2015/01/uz-vim-proc-nebudu-volit-cssd-nevolte.html
Trasa : Letěl do Kyjeva !!! Žádná Afrika !!!
http://www.flightradar24.com/data/airplanes/ur-82060/#55d5d13

petr
petr
27. 1. 2015 12:10
Starý doktor
27. 1. 2015 14:01

Видео доказательства причастности ВСУ в обстреле Мариуполя 24.01.2015 (Микрорайон Восточный)
https://www.youtube.com/watch?v=mNt-VykB-Jc&x-yt-ts=1422327029&x-yt-cl=84838260

ducatista
ducatista
27. 1. 2015 15:24

Pražský majdanisti dostali písemnou odpověď od Bohouška Sobotky, který je podpořil v jejich bohulibé a záslužné činnosti. A neopomněl zdůraznit, že nebezpečím pro mír jsou separatisti a Rusko.
Fakjú p. Sobotko, hlas už ode mě nedostanete. Nikdy.
https://twitter.com/VladaFoltan/status/559996748765360129/photo/1

koloděj
koloděj
27. 1. 2015 16:07

ducatista napsal

Pražský majdanisti dostali písemnou odpověď od Bohouška Sobotky, který je podpořil v jejich bohulibé a záslužné činnosti. A neopomněl zdůraznit, že nebezpečím pro mír jsou separatisti a Rusko.
Fakjú p. Sobotko, hlas už ode mě nedostanete. Nikdy.
https://twitter.com/VladaFoltan/status/559996748765360129/photo/1

Jen aby jsi ještě nějaké volby zažil ….
Ad Biologický odpad .. Pro Poroše a jeho rasu jsme všichni jen biologický odpad … natož „vytěžení“ ranění a mrtví.

Béda
27. 1. 2015 16:15

koloděj napsal
Jen aby jsi ještě nějaké volby zažil ….
Ad Biologický odpad .. Pro Poroše a jeho rasu jsme všichni jen biologický odpad … natož „vytěžení“ ranění a mrtví.

„Nadlidi“ svá dítka vykupují aby nemusela do „trestné operace“ ve které „mír, humanita, lidská práva a demokracie“ uplatňují kolektivní trest genocidy vůči „podlidem“.

Starý doktor
27. 1. 2015 16:20

petr napsal

Oprava – Kyjev – OSTRAVA
Trasa : http://www.flightradar24.com/data/airplanes/ur-82060/#55d5d13

Dnes odlet 08:20 směr afrika, ale nad Tyrhenským mořem v 09:20 sledování končí……

Irena
27. 1. 2015 19:13

Tak to vypadá, že ty tanky byly určeny opravdu do Afriky, do Nigérie, která mimo jiné neobdržela svoji objednávku od Ukrajinců, tak asi nakupovala jinde. Prý se jedná o maďarské tanky, které se u nás opravovaly…

http://rusvesna.su/news/1422358741

ducatista
ducatista
27. 1. 2015 19:15

Medvěděv na téma ruské reakce při odstřihnutí od SWIFTu. S mojí chabou ruštinou jsem vyrozuměl, že Rusko by v odvetě nebralo naprosto žádné ohledy.
http://kommersant.ru/doc/2655085

ducatista
ducatista
27. 1. 2015 19:29

Irena: Myslím, že to tak skutečně bude. Podle mě ani nedávalo moc smysl, aby natřikrát letecky přepravovali tanky, když by je mohli v Ostravě komplet naložit na vlak a druhý den by byly tanky v Kyjevě. A zprávy, že Maďarsko prodává juntě těžkou techniku včetně tanků, už v minulosti probleskly, tak to také zapadá do scénáře…

Viky
Viky
27. 1. 2015 19:48

Ano, Ducatisto. Ve skutečnosti je velká otázka, jestli se zrovna do tohohle někdo pustí. RF by to silně zkomplikovalo život v platbách do zahraničí a ze zahraničí. Vnitřní mezibanovní styk by to prakticky neohrozilo. On SWIFT není tak úplně monolit, takže od úplně celého SWIFTu RF odříznout ani nelze. Protože uvnitř RF funguje jeho regionální autonomní část. Co by nastalo – jestli by nastalo? Prodeje i nákupy by se začaly uskutečňovat pomocí „traderů“ a ti by si vzali za své prostřednictví nějaké drobné. vše by se zpomalilo a … A jestli si myslí, že mohou Rusku utahovat smyčku a ono… Číst vice »

Béda
27. 1. 2015 20:00

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/5438-prof-vladimir-kozin-kdo-bombarduje-mariupol Podle ministerstva obrany Doněcké lidové republiky si ukrajinská armáda 24. ledna 2015 spletla kolonu svého vlastní 18. batalionu 28. mechanizované brigády pohybující se velice blízko k Mariupolu, a v domnění, že patří k ‚separatistům‘, čili de jure k bojovníkům za svobodu DLR, ji zasáhla dělostřelbou z oblasti ‚Starij Krym“ ležící na západní straně Mariupolu (viz přiložená mapka). Mariupol jako celek stejně jako Starij Krym je plně pod kontrolou ukrajinské armády. Takže ukrajinská armáda zasypala dělostřelbou svou vlastní vojenskou kolonu pomocí salvových raketometů „Grad“ a „Uragan.“ Jejich rakety přelétaly přes Mariupol. Některé dopadly na pozice kolony 18. batalionu, některé spadly… Číst vice »

Sio
Sio
27. 1. 2015 20:31

Omlouvám se, pokud to tu už někdo dal. Můj další oblíbenec Miroslav Polreich opět nesklamal. Zde jeho kritika BL a jejich postojů k Rusku.
http://blisty.cz/art/76188.html

peter.
27. 1. 2015 21:05

Sio napsal Omlouvám se, pokud to tu už někdo dal. Můj další oblíbenec Miroslav Polreich opět nesklamal. Zde jeho kritika BL a jejich postojů k Rusku. http://blisty.cz/art/76188.html Systém vládnutia nazývaný bohvie prečo „demokraciou“ si vymysleli a do všetkých možných aj nemožných štátov a štátikov tohoto sveta inštalujú vládcovia tohoto sveta.Lebo oni dobre vedia,že takýto systém riadenia štátov obmedzuje ich suverenitu,spôsobuje chaos a hlavne zamedzuje tomu aby sa raz niekde v nejakom štáte objavil človek s takými organizačnými schopnosťami a morálnymi kvalitami,ktorý by mohol na seba prevziať skutočnú zodpovednosť za štát a národ.Taký človek je pre svetovládcov problém,lebo zákonite bude odmietať… Číst vice »

fajt
27. 1. 2015 21:38

http://aeronet.cz/news/jde-porosenkovi-o-zivot-a-ceka-ukrajinu-novy-majdan-oleg-carev-hovori-o-dalsim-prevratu/

Internetem koluje verze, že pokud na Ukrajině dojde k ekonomickému kolapsu, nový kyjevský režim se sesype sám. Jak tohle okomentujete?

Sami od sebe se jenom rodí kočky. – nu vot, konecne to nekdo rekl na plnou hubu. ..)

Neználek
Neználek
27. 1. 2015 21:57

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/359994-nova-recka-vlada-se-stavi-proti-eu-kvuli-ukrajine.html

Teď nás začnou zahanbovat také Řekové. A říkat to, co měli říct Sobotka se Zaorálkem.

Rado Miko
27. 1. 2015 22:35

Sobotka: Česko zavede proti Řecku sankce, za jejich postoj k Ukrajině a poklonkování Moskvě. Češi si budou od 1.2.2015 do Řecka vozit v alobalu řízky.

Starý doktor
28. 1. 2015 6:22

Rosněfť opět iniciovala emisi 400 mlrd.rublů
27.01.2015 20:37
РОСНЕФТЬ“ РАЗМЕСТИЛА ОБЛИГАЦИИ ЕЩЕ НА 400 МЛРД РУБ
http://zakonvremeni.ru/news/14-4-/19747-qrosneftq-razmestila-obligaczii-eshhe-na-400-mlrd-rub.html

Spolu s minulou emisí (625 mlrd.) to dohromady činí přes bilión rublů v rozpočtu. Bez přivazování k dolaru – postupné získání ekonomické suverenity.
http://leva-net.webnode.cz/news/rosneft-opet-iniciovala-emisi-400-mlrd-rublu-/

Starý doktor
28. 1. 2015 8:16

od sherdog » 27/1/2015, 18:34
Novináři REN TV dnes objevili první dokumenty dokazujíci, že civilní objekty v Donbasse se ne náhodou dostali pod palbu.

„V Kyjevě tvrdí, že granáty padají na školky a nemocnice náhodou. Z míst, která v panice byla opuštěná ukrajinskou armádu, novináři, náš kanál zjistil, dělostřelecké mapy, na kterých jsou označeny cíle jako restaurace a obchody.“

http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6308&start=2900

jejich zdroj: http://ren.tv/novosti/2015-01-27/zhurnalisty-ren-tv-obnaruzhili-sekretnye-karty-ukrainskih-voennyh

Starý doktor
28. 1. 2015 8:20

Ukrajinski vojaci hromadne opustaju svoje stanovistia kvoli kolosalnym stratam http://rusvesna.su/news/1422370034 27.1. svojvolne opustanie stanovist ukrajinskymi vojakmi dosiahlo masove meritko. Podla informacii od prislusnika 15. batalionu 128. brigady su jeho prislusnici uplne demoralizovani. Vacsina opustila svoje pozicie okolo Nikisino a s technikou odisla do tyla. 4:00 bez prislusneho prikazu odstupil 17. tankovy batalion, ktoreho straty dosiahli 50%. Velenie ATO prijalo rozhodnutie dohutit ich vratit sa spat na svoje pozicie a dalo povel k delostreleckemu uderu. Dosledkom toho batalion prisiel o dalsi tank. Pricinou masoveho zbehnutia ukrajinskych vojakov su kolosalne straty, ktore vojska chunty utrpeli za posledne dni. Straty len za 26.1.… Číst vice »

Starý doktor
28. 1. 2015 8:26

Novináři zpracovali speciální film pro Evropu [18+]: Podívejte co se děje na Ukrajině, jakých zločinů se dopustili váleční zločinci. Ukrajinští fašisté a Porošenko.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?f=307&t=6308&start=2880

Starý doktor
28. 1. 2015 8:31

Zajímavá „prolínačka“ – Vývoj fronty od července 2014 do 26. ledna 2015
https://www.youtube.com/watch?v=VXVIHBzHUNI&x-yt-cl=84838260&x-yt-ts=1422327029

Starý doktor
28. 1. 2015 8:42

Mobilizace ve Volyni (severozápadní Ukrajina) nejde podle plánu – „Obyvatelé Volyni „loví“ zaměstnance vojenské správy a ničí odvodové seznamy“ https://www.youtube.com/watch?v=IXDK5TJweso&x-yt-cl=84838260&x-yt-ts=1422327029 „Velitel Azovu vysvětluje, proč byl proveden útok na Mariupol. Podle něj útok byl proveden výhradně na místech, kde není válka, ale žijí pro-ruské občany, takže je jasné, že cílem bylo zastrašit neloajální, a spolu s OSN podporu o uznání neúspěchu projektu DNR / LNR jako teroristických organizací. Idea opět selhala, a velitel pluku „Azov“ se nevědomky, odhalí, výslovně uvedl, že údery byli pouze na ty oblasti, kde nikdy nebyli ukrajinští vojáci. Za druhé, udeřili na ty části města, kde je… Číst vice »

Neználek
Neználek
28. 1. 2015 9:18
Béda
28. 1. 2015 10:16

http://www.novarepublika.cz/2015/01/nato-dodava-ukrajine-stare-sovetske.html NATO dodává Ukrajině staré sovětské zbraně a nejnovější zpravodajské informace. „Je možné s jistotou konstatovat, že NATO nemá jenom nějaký vztah k válce na Ukrajině, ve skutečnosti je aliance jednou z válčících stran,“ řekl šéfredaktor časopisu „Národní obrana“ Igor Korotčenko 26.ledna korespondentovi IA Regnum. „Země NATO dodávají Kyjevu techniku, vybavení, a tuto skutečnost nikdo v podstatě neskrývá“, řekl expert. „Vojenská technika, která jde na Ukrajinu, je sovětská. Už v létě se vědělo, že NATO organizuje pravidelné dodávky techniky ze zemí východní Evropy. Oficiálně je už dávno všechno odepsáno, proto nejsou země NATO v důsledku těchto dodávek tratné. Kromě toho… Číst vice »

Béda
28. 1. 2015 10:35

http://www.isstras.eu/cs/2015/01/27/knourani-z-washingtonu-rusko-pomoz-ukrajine/

…To se snad jen zdá! Nejprve byla odeslána nóta na Ministerstvo zahraničí RF, kde bylo Rusko vyhlášeno jako země agresor, a teď MMF ústy Christine Lagardeové kňučí a prosí Rusko aby pomohlo Ukrajině, protože jinak hrozí této zemi default a Západ nebude Ukrajině dávat peníze. Už i Mezinárodní měnový fond se zbláznil?…