Zprávy z fronty

Přes půl roku bušil Kyjev do Donbasu jako hluchý do vrat, přes půl roku odmítal jednat a chtěl rozhodnout ve svůj prospěch silou, přes půl roku přitom ničil obytné čtvrti a zabíjel civilisty včetně dětí. Přes půl roku to bylo v pořádku, přes půl roku tím nikdo nebyl ani otřesen, ani znechucen, přes půl roku byli mrtví civilisté jen kolaterální ztráty, přes půl roku za jejich smrt mohli obránci, kteří odmítli vydat město bez boje útočníkům. Pak se situace na frontě otočila, teď je Kyjev pod tlakem a aktivitu převzali povstalci a najednou je všechno jinak. Neústupnost už není ctnost, neochota jednat s nepřítelem je rázem důkazem zavrženíhodných pohnutek, rakety dopadající na obydlené čtvrti jsou najednou aktem hraničícím s válečným zločinem a svět je zabitými civilisty náhle otřesen. Škoda, že až teď, protože kdyby s sebou nechal otřást již před půl rokem, nemusel nikdo umírat ani včera v Doněcku, ani dnes v Mariupolu. Jenže svět si vybírá, jaký status přizná čímu utrpení, kdo bude mít nárok na účast a na podporu a pro koho zbude jenom chlívek ve statistickém výkazu. Jaký pádnější důkaz toho, že pokrytectví zabíjí, byste ještě mohli chtít než dvojí metr na ukrajinský konflikt? Takže, prosím vás, až se vás teď budou snažit dojmout utrpením civilistů, až vás teď budou mobilizovat proti zlu z Ruska, mějte na paměti, že to je především propaganda, že vlastní vinu nelze smýt obviňování druhých, jen překřičet.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
26. 1. 2015 19:35

tady se apeluje na neco, ceho maji lide opravdu poskrovnu – selsky rozum.

rev zabiral vzdycky, a rvouni maji u lidi vesmes vyhodu, prervou ( a prekalibruji) i jejich svedomi. ..)

Irena
26. 1. 2015 20:25

Tak tedy nevím. Prý našli dva tanky s ukrajinskými vojáky, kterým jejich fanatičtí kolegové přivařili poklopy a pod kola dali miny, protože nechtěli bojovat. Domobranci prý po nich několikrát vystřelili, když nenásledovala odpověď, tak se rozhodli, vzít je celé. Když k nim přišli, tak to objevili. Je potřeba říci, že po osvobození nebyli Ukrajinci schopni jasně vysvětlit, jak se do takové situace dostali, ale prý se dali do boje s domobranci. Více podrobností není známo, protože se následně dostali do bojů u Avdějevky a tu historii pověděl jeden z raněných domobranců. Vypadá to, že v ukrajinské armádě stále více dochází… Číst vice »

GLOSATORR
GLOSATORR
26. 1. 2015 20:28

Dnes jsem zaznamenal novou úroveň sémantiky a manipulace. Válku chce nejen Porošenko. Už jsou manipulováni i lidé cíleně se vyhýbající mainstreamu. Byl otevřen zcela nový, kulturní front. Dnes znechucen politikou i tendenčním zpravodajstvím jsem pustil Radio Vltava. Právě vysílali procítěné čtení na pokračování: http://www.rozhlas.cz/vltava/stream/_zprava/oksana-zabuzko-muzeum-opustenych-tajemstvi-915–1447428 .
Autorka (*1960), barvitě fabuluje „složitý a velmi rozsáhlý příběh o ukrajinské povstalecké armádě (nikoli armád separatistických republik; rozumějte BANDEROVCÍCH), Rusech, Židech a současných obyvatelích“… takovou adoraci Bandery jsem v českých mediích zatím nezaregistroval. VZOREK O ČEM TO ZHRUBA JE v jedenácté minutě

Irena
26. 1. 2015 20:37

GLOSATORR napsal
GLOSATORR

No to je teda hustý.

abx
abx
26. 1. 2015 21:53

na palbe.cz pekne fotky z nakladania poslednych ceskych tankov do ukrajinskeho antonova na letisku Ostrava Mosnov
comment image
comment image
sprievodny text v citatelnej podobe
http://www.palba.cz/album/displayimage.php?pid=11332&fullsize=1

mirror
mirror
26. 1. 2015 21:53

GLOSATORR napsal
VZOREK O ČEM TO ZHRUBA JE v jedenácté minutě

Když v roce 1989 lidé cinkali klíči a vyřvávali konec vlády jedné strany, nikdo nepomyslel, kam to s námi dojde. Někde jsem četl, že Banderovci zabili 48 nebo 49 čs. vojáků a přes 200 civilistů. Proud lží z rádia a televize se dá snést, se ztrátou zaměstnání a přepadem exekutorů je to horší. Aspoň, že se Zeman ozval, Sobotka se culí, Zadolárek žvaní a v Bruselu nehrajeme první ligu, ale přebor pralesů, což je méně než okresní přebor.

mirror
mirror
26. 1. 2015 22:03

abx napsal
na palbe.cz pekne fotky z nakladania poslednych ceskych tankov do ukrajinskeho antonova na letisku Ostrava Mosnov

Pamatuji návštěvu superletadla v Mošnově v posledním svobodném roce 1989. Do letadla se vešlo asi 50 tatrovek ve dvou řadách. Letadlo s nimi odstartovalo a několikrát obletělo letiště, zamávalo křídly a pak přistálo. Tatrovka chtěla dodávat letištní tahače, a proto se měřila potřebná síla na tažení letadla na zemi.

Béda
27. 1. 2015 2:41

http://www.novarepublika.cz/2015/01/uz-vim-proc-nebudu-volit-cssd-nevolte.html

Dnes na letišti Mošnov u Ostravy. Do ukrajinského velkoletadla Mrija se nakládají tanky za skladů České armády. Ne beranice a ponožky, ale t_a_n_k_y. Jsou určeny pro posílení ukrajinských ozbrojenců, kteří spolu se zahraničními žoldnéři dennodenně ničí sídliště a lidi východní části své země…

Starý doktor
27. 1. 2015 5:26

Dnes ráno cestou do práce jsem zaslechl v Country radiu, že tanky jsou do Afriky a Antonov se ještě 2x vrátí….

ducatista
ducatista
27. 1. 2015 7:18

Podle mých informaci je cílovou destinaci tanku Nigerie.

mirror
mirror
27. 1. 2015 8:33

Starý doktor napsal
tanky jsou do Afriky

Kdepak, do Afriky by je raději posílali po moři a přikoupili by tanky navíc. To letadlo je ukrajinské a doprava je zadarmo.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
27. 1. 2015 15:14

Prý ukro-An-225 Mrija nakládal maďarské tanky do Afriky (podle ČRo):

http://rusvesna.su/news/1422358741