Ukrajina: Videopřehled z 29. 7. 2015

 

Facebook: Zablokovali jsme váš post

Lotyšskému novináři Juriji Alexejevovi zablokovali publikaci grafu, který srovnává vývoj HDP Běloruska, Nigérie a Ukrajiny. Není to jediný případ na sociálních sítích.

Více zde.

***

Ukrajinský seriál o hrdinech ATO blokován pro diváky v EU

Sami tvůrci zablokovali sledování propagandistického seriálu „Garda“ pojednávajícího o hrdinech ATO. Mohutně propagovaný seriál předčasně skončil po několika dílech kvůli nedostatku peněz.

Více zde.

***

Roger Annis: Válka na Ukrajině a ofenzíva NATO ve východní Evropě

Hodinová přednáška očitého svědka po pětidenní okružní jízdě po Doněckém regionu (anglicky). Překlad či stručný obsah v diskusi uvítáme.

***

MH17: Nikdo si nezasloužil zemřít takovým způsobem

Dokument RT k výročí sestřelení malajsijského Boeingu v ANJ. Stručný obsah v diskusi uvítáme.

***

17. 7. 2015, Černigov. Rozdávání potravinových balíčků

Předvolební kampaň v Černigově způsobila menší rozruch.

***

21. 7. 2015, Doněck. Tři byty jednou ranou

Projektil prošel dvěma byty a vybuchl ve třetím. Střepiny zranily dívku. Volali jsme sanitku sousedce. Dělostřelecký granát letěl ze strany od letiště. Chtějí nám dokázat, že se zde nedá žít. Ti, kteří tam zůstali, podporují moc a jsou odhodláni jít do krajnosti. Je to hrozné, myslela jsem si, že ten pokoj je nejbezpečnější a když začné vážné ostřelování, dám na tu pohovku dítě. A přesně do ní padly střepiny…

***

22. 7. 2015, Černigov. Dva poslanci Radikální strany zbili bulvárního novináře

Více zde.

***

23. 7. 2015, Jalta. Francouzští poslanci se prošli po nábřeží

Z komentářů: Všichni lžete! Nebyli to francouzští poslanci, ale herci Mosfilmu. Na Krymu vše zkrachovalo, všichni sedí v putinovských kriminálech, po ulicích chodí jen ozbrojenci s medvědy! Všichni, kteří nebyli zatčeni, se klepou ve sklepích a umírají hladem. Ve vzácných prodlevách mezi neustálými raziemi se scházejí ve skupinkách a potichu šeptají: „Ukrajino, vezmi si nás zpět, prosím! Až teď jsme poznali, že Ukrajina je ráj a Porošenko svatý Petr! Odpusť nám!“

***

23. 7. 2015, Kyjev. Raději mlčet, než aby nepřítel zneužil vaši pravdu

Europoslanec Jaromír Štětina poskytl rozhovor ukrajinské TV. Překlad snad netřeba. Ve stejném duchu se nesl i rozhovor Štětiny pro Český rozhlas.

Stanův komentář: Nejen šíření lží a nenávisti, ale propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod (navíce ve veřejnoprávním médiu) jak vyšitá.

***

27. 7. 2015, Záporoží. Voják ukrajinské armády si stěžuje na podmínky

Nepříjemný telefonní rozhovor v přímém přenosu. Voják mobilizovaný v páté vlně si stěžuje životní podmínky v místě dislokace 96. brigády v Záporožské oblasti. Hodně se pije, podřezávají si žíly, nemají jídlo, neustále se stěhují, voda je kilometr daleko, zbraň ani nepotkali, žold nedostali atd.

Stanův komentář: Co si pořád stěžují? Pořád lepší než ležet v mělkém hrobě…

***
Russkaja: Vousy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Alena
Alena
29. 7. 2015 15:44

Ale pane Štětino, při Vašem politickém zápalu mluvit Rusky je urážka jemnocitu Ukrajinců

nula
nula
29. 7. 2015 18:31

Roger Annis: Válka na Ukrajině a ofenzíva NATO ve východní EvropěPřeklad či stručný obsah v diskusi uvítáme. Dovolil bych si tvrdit, že neřekl nic, co by bylo tady pro vás nového. Ale samozřejmě jako komplexní shrnutí situace pro korporátními médii vymytý Kanaďany a Amíky to je vynikající počin. Druhá věc je, ke kolika lidem si fakticky tahle přednáška najde cestu. Ani ta malá posluchárna, ve které se to konalo, nebyla plná, jak bylo ukázáno na konci. Do masových sdělovacích prostředků se obávám, že se to nedostane, takže je to sice velice sympatická snaha otevřít oči vlastním lidem, kteří jsou zombifikovaní… Číst vice »

abx
abx
29. 7. 2015 19:39

nula napsal
Druhá věc je, ke kolika lidem si fakticky tahle přednáška najde cestu.

najde si to cestu k tym, ktori su ochotni si to pozriet a vypocut. takto to funguje uz dva roky, preco by nemalo aj v tomto pripade…

fajt
fajt
29. 7. 2015 19:50

v RB OSN topinkují Rusko za americký teroristický čin na malajském letadle. ..

fajt
fajt
29. 7. 2015 20:19

http://politikus.ru/events/55011-rf-zablokirovala-proekt-rezolyucii-po-mezhdunarodnomu-tribunalu-po-mh17.html

Rusko zablokovalo přijetí návrhu usnesení RB OSN o zřízení mezinárodního tribunálu proti osobám odpovědným za zničení osobního letadla „Malaysian Airlines“ na východní Ukrajině v červenci loňského roku.
Pro přijetí dokumentu hlasovalo 11 členů Rady bezpečnosti OSN, Čína, Venezuela a Angola se zdrželi hlasování. Rusko, jako jedna z pěti stálých členů Rady usnesení vetovalo. ..

fajt
fajt
29. 7. 2015 20:23
Irena
30. 7. 2015 7:33

Na vídeňském letišti rakouská policie zadržela devět amerických vojáků, kteří letěli na Ukrajinu s výkonnými střelnými zbraněmi, informují rakouské noviny Kurier. Incident se stal před několika dny. Vojáci letěli na Ukrajinu plnit úkol a vezli sebou pistole a útočné pušky M16, přičemž ani na jednu z těch zbraní neměli povolení. Letištní ochranka objevila zbraně při obyčejné kontrole zavazadel, načež zavolala policii. Američany vyslechli a dozvěděli se od nich, že si prostě zapomněli vyřídit nezbytná povolení. Kvůli jejich vyřízení tedy zapomnětlivý vojáci až z letiště poslali žádost na velvyslanectví USA, kde jim povolení vydat odmítli. Nakonec si museli koupit letenky do… Číst vice »

fajt
fajt
30. 7. 2015 7:42

Irena napsal
No mě by velice zajímalo, co by se dělo třeba se mnou, kdyby mi na letišti objevili podobný náklad. Asi by mě odjet domů nenechali, předpokládám.

doživotí a apartní cela na samém cípu Kuby – američané prý požadují po čezké vládě seznam dobrovolníků na Donbase, důvod nesdělují, ale za to jejich žádost se vyznačuje naléhavostí, která si v ničem nezadá s výhružným rozkazem. ..

fajt
fajt
30. 7. 2015 14:19

http://cz.sputniknews.com/politika/20150730/819864.html – no tfuj, někdo se mi na tajňačku ošklivě hrabe v popelníku …ehm, wau, ale americký pasák může. ..)

peter.
30. 7. 2015 15:52

http://aloban75.livejournal.com/1082887.html
http://aloban75.livejournal.com/1083480.html
http://eduard-456.livejournal.com/528639.html
6ivot ma naučil,že veci,udalosti a ľudí si netreba idealizovať.Je rozdiel medzi slovom „verím“ a „dúfam“.Ja teda dúfam,že v tom Rusku to nakoniec skončí dobre,podľa mojich predstáv.

Sio
Sio
30. 7. 2015 17:46

peter. napsal

http://aloban75.livejournal.com/1082887.html
http://aloban75.livejournal.com/1083480.html
http://eduard-456.livejournal.com/528639.html
6ivot ma naučil,že veci,udalosti a ľudí si netreba idealizovať.Je rozdiel medzi slovom „verím“ a „dúfam“.Ja teda dúfam,že v tom Rusku to nakoniec skončí dobre,podľa mojich predstáv.

No, Peter, vy prostě chováte náklonnost k přímočarým silovým akcím, s tím už asi nikdo nic nenadělá. Útočit dnes na Putina je totéž, co útočit na Rusko, protože bez něj zatím Rusko neudrží kurs emancipace.

nikdo
nikdo
30. 7. 2015 18:16

Nová verze sestřelení Boeingu. Operaci prý velel občan USA David L. Stern, agent CIA většinou pracující pod krytím novináře, sestavil obsluhu BUKu z ukrajinců. Důkazem mají být odposlechy hovorů Sterna s jeho velícím důstojníkem. Zpráva prý pochází od lidí z okruhu bývalého ředitele SBU Nalyvajčenka.
http://www.pressbox.co.uk/Government/David_L._Stern_s_phone_talks_before_Malaysia_Airlines_Flight_17_plane_crash_1604679.html
http://rusnext.ru/news/1438259233

Sio
Sio
30. 7. 2015 20:41

Ono to nakonec stejně praskne, kdo a jak to letadlo sestřelil.

peter.
2. 8. 2015 17:16

Sio napsal No, Peter, vy prostě chováte náklonnost k přímočarým silovým akcím, s tím už asi nikdo nic nenadělá. Útočit dnes na Putina je totéž, co útočit na Rusko, protože bez něj zatím Rusko neudrží kurs emancipace. Sio: Vaše myšlienkové pochody a z nich vyplývajúce závery sú pre mňa už dlhšiu dobu len veľmi ťažko pochopiteľné.Nikdy som neútočil na Putina.Iba na rozdiel od vás a niektorých iných diskutérov,ktorí si z neho vytvorili modlu,sa ja snažím realisticky zhodnotiť jeho možnosti a pochopiť jeho konanie.Preto dávam do diskusie odkazy,ktoré kladú celkom legitímne otázky a očakávam,že sa o nich bude aj diskutovať a… Číst vice »

peter.
2. 8. 2015 17:45

peter. napsal
A druhý odkaz hovorí o tom,že Gref napriek tomu,že sa jedná o mafiána,ekonomického kriminálnika a nemeckého revanšistu,zastáva aj za vlády Putina tie najvyšši

http://www.rumafia.com/person.php?id=46