Ukrajina: Videopřehled z 29. 11. 2014

 

Ukrajinský kamelot speciál: Sbírka pro Novorusko

***

Pěrvomajsk 24. 11. 2014. Po ostřelování Grady (18+)

Jen pro silné povahy!

V noci ze 23. na 24. na naše město znova padaly Grady. To nejsou meteorologické srážky, ale „dárky“ ukrajinské armády. Z velkodušnosti, z čistého srdce. Tak sem přichází americká demokracie a evropské hodnoty. Krví civilistů a smrtí lidí. Díky Ukrajinské armádě za tu „nězaležnosť“, kterou nám chtějí přinést.

Dům dostal přímý zásah a je zcela zničen. Včera večer ostřelovali město Pěrvomajsk. Asi 6 domů je zcela zničeno. Nezůstal z nich kámen na kameni. Tady, prosím…

Tohle byl obytný dům. Zde žila rodina starších lidí. Každému z nich bylo více než 80 let. Teď jsou z domu ruiny. Teď vojáci hledají pohřešované. Žít zde ale není možné. Stěny jsou rozbité, střecha chybí, z nábytku jsou jen úlomky.

Zde je kousek masa, zde je kousek masa, nohy jsme ještě nenašli…

Tady leží člověk nebo jeho ostatky, není jasné…

Dnes je těžce postižený Pěrvomajsk znovu pod dělostřeleckým ostřelováním. Ukrajinským vojskům na něj nebylo líto raket z reaktivního systému Grad. Tohle kdysi byl obytný dům. Kdysi tu žila rodina. Teď zde po částech sbíráme ostatky člověka. Nedá se nic dělat, musíme ho pochovat.

Tohle je lidská noha. A tamhle – žebro. A tady ruka.

Rozervalo ho to na kusy. Našli ruku. Támhle lidskou ruku. Z hlavy jsme ještě nenašli ani kousek. Levou ruku a levou nohu máme.

Překlad: Stan

***

Kyjev, 26. 11. 2014. Semenčenko: „Polovina jednotek, ne naše, v oblasti našeho působení je opilá a polovina oslabená“

Velitel praporu Donbass Semjon Semenčenko zvolený do parlamentu, ucházející se spolu s Jarošem o funkci šéfa parlamentního výboru pro národní bezpečnost a obranu: „V nejbližší době mám v plánu začít koordinaci – schůzkou všech velitelů UA dobrovolnických praporů v parlamentním Výboru pro národní bezpečnost a obranu. Polovina jednotek, ne naše, v oblasti našeho působení je opilá a polovina oslabená. Zbytek rabuje v Kyjevě.“

Volný překlad: Rado Miko

***

NATO zvyšuje počet svých stíhaček u hranic s Ruskem

Před Majdanem:

Po Majdanu:

***

Výchovné působení ukrajinských dobrovolníků na mládež

Zdroj: Antymajdan.info

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
29. 11. 2014 18:42

http://www.hlavnespravy.sk/povstalci-tvrdia-ze-im-prezident-porosenko-predaval-zbrane/456185 „…Opýtajte sa radcu ministra vnútra Arsena Avakova – Gerasimova. Nech vám povie, ako sa do obkľúčenej Gorlovky dostali zbrane vo veľkom množstve. Ukrajinskí zajatci, ktoré tieto zbrane vykladali, potvrdia, že sa zbrane dodávali z Ukrajiny. Na sprievodných listoch v ukrajinčine bolo napísané, aké munície a aké zbrane sú v zásielkach. Pán Gerasimov by mohol porozprávať, že sa zbrane dodávali prostredníctvom pani Lebedevovej a pána Petra Aleksejeviča Porošenka, ktorý vtedy ešte nebol prezidentom Ukrajiny. Dopravovali ich do Gorlovky nákladnými Uralmi – pravidelne, raz za 3 dni. Zatiaľ nedodali zbrane ešte na sumu 450 tisíc grivien. Chcel by som tie zbrane… Číst vice »

Béda
29. 11. 2014 19:08
Béda
30. 11. 2014 10:33

!!!Svědectví očitého svědka – izraelského sionisty z Ukrajiny (obou částí): http://novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1603:lvovske-dojmy&catid=37:zahranicnipolitika&Itemid=48

Béda
30. 11. 2014 16:22

http://www.hlavnespravy.sk/slovensko-podpise-zmluvu-storocia/456681

„Budúci týždeň Slovensko podpíše významnú obchodnú zmluvu, ktorú viacerí odborníci považujú za dohodu storočia. Napriek sankčnej prestrelke podpíše s Ruskom zmluvu o dodávkach ropy na Slovensko na obdobie 15 rokov

Práve o mesiac (31. decembra) vyprší termín predošlej dohody uzavretej ešte v roku 1991…“

Béda
30. 11. 2014 17:39

Hypotetická otázka ohledně toho proč musí kyjevská junta donekonečna bojovat. Co by se asi stalo kdyby občanská válka na Ukrajině najednou skončila? Vyschnul by přítok peněz z ciziny, vyvstala by otázka co s takovou zemí. Je evidentní, že Ukrajina je pouze prostředkem západu k řešení vlastních politických a ekonomických problémů. Přijmout fašistickou nedemokratickou krachující zemi do EU a NATO by byla politická a ekonomická sebevražda. Navíc by „umřel“ pečlivě budovaný ruský nepřítel a západ by ztratil berličku na kterou může svalit vlastní problémy se systémovou krizí. Proto ta válka nemůže skončit.