Ukrajina: Videopřehled z 29. 11. 2014

Ukrajinský kamelot speciál: Sbírka pro Novorusko

***

Pěrvomajsk 24. 11. 2014. Po ostřelování Grady (18+)

Jen pro silné povahy!

V noci ze 23. na 24. na naše město znova padaly Grady. To nejsou meteorologické srážky, ale „dárky“ ukrajinské armády. Z velkodušnosti, z čistého srdce. Tak sem přichází americká demokracie a evropské hodnoty. Krví civilistů a smrtí lidí. Díky Ukrajinské armádě za tu „nězaležnosť“, kterou nám chtějí přinést.

Dům dostal přímý zásah a je zcela zničen. Včera večer ostřelovali město Pěrvomajsk. Asi 6 domů je zcela zničeno. Nezůstal z nich kámen na kameni. Tady, prosím…

Tohle byl obytný dům. Zde žila rodina starších lidí. Každému z nich bylo více než 80 let. Teď jsou z domu ruiny. Teď vojáci hledají pohřešované. Žít zde ale není možné. Stěny jsou rozbité, střecha chybí, z nábytku jsou jen úlomky.

Zde je kousek masa, zde je kousek masa, nohy jsme ještě nenašli…

Tady leží člověk nebo jeho ostatky, není jasné…

Dnes je těžce postižený Pěrvomajsk znovu pod dělostřeleckým ostřelováním. Ukrajinským vojskům na něj nebylo líto raket z reaktivního systému Grad. Tohle kdysi byl obytný dům. Kdysi tu žila rodina. Teď zde po částech sbíráme ostatky člověka. Nedá se nic dělat, musíme ho pochovat.

Tohle je lidská noha. A tamhle – žebro. A tady ruka.

Rozervalo ho to na kusy. Našli ruku. Támhle lidskou ruku. Z hlavy jsme ještě nenašli ani kousek. Levou ruku a levou nohu máme.

Překlad: Stan

***

Kyjev, 26. 11. 2014. Semenčenko: „Polovina jednotek, ne naše, v oblasti našeho působení je opilá a polovina oslabená“

Velitel praporu Donbass Semjon Semenčenko zvolený do parlamentu, ucházející se spolu s Jarošem o funkci šéfa parlamentního výboru pro národní bezpečnost a obranu: „V nejbližší době mám v plánu začít koordinaci – schůzkou všech velitelů UA dobrovolnických praporů v parlamentním Výboru pro národní bezpečnost a obranu. Polovina jednotek, ne naše, v oblasti našeho působení je opilá a polovina oslabená. Zbytek rabuje v Kyjevě.“

Volný překlad: Rado Miko

***

NATO zvyšuje počet svých stíhaček u hranic s Ruskem

Před Majdanem:

Po Majdanu:

***

Výchovné působení ukrajinských dobrovolníků na mládež

Zdroj: Antymajdan.info

 

Přejít do diskuze k článku 5 komentářů