Ukrajina: Videopřehled z 3. 2. 2015

Truthseeker: Nevládní organizace falšují dokumenty, aby ospravedlnily válku

Zapněte si, prosím, české titulky (2. ikonka vpravo dole). 35 USD na osobu od NGO za účast na protestech, to v chudé zemi není špatný job, že ano?

***

30. 1. 2015, Doněck. Následky dělostřeleckého ostřelování (18+)

U kulturního domu Kujbyševskij čekali lidé ve frontě na humanitární pomoc. Takhle dopadli.

***

31. 1. 2015, Uglegorsk. Výpovědi zajatých ukrajinských vojáků

***

„Ajdar“ ostřelován spolubojovníky

Velitel praporu „Ajdar“, Sergej Melničuk, oznámil při demonstraci proti likvidaci tohoto trestního oddílu u budovy ministerstva obrany v Kyjevě, že ukrajinští vojáci tento „svůj“ prapor ostřelují z raketových systémů „Směřč“ a „Grad“. A v době, kdy část praporu demonstrovala v Kyjevě, byl prapor ostřelován dělostřelectvem ukrajinské armády u obce Sčasťje.

***

1. 2. 2015, Moskva. Apel ruských studentů na ukrajinské studenty

Jménem studentů ekonomie a managementu Baltské federální univerzity Immanuela Kanta.

Jménem studentské rady Kaliningadské státní technické univerzity.

Jménem profkomu Baltijské státní akademie.

Já hovořím jménem studentů Kaliningradské státní technické univerzity.

Zdravíme Vás Vážení ukrajinští studenti, nám, jako zástupcům ruských studentů není osud bratrské Ukrajiny lhostejný. Viděli jsme Vaši výzvu. Slyšeli jsme vás. Ve vašem státu probíhá občanská válka, umírají obyčejní ukrajinští obyvatelé: děti, staří lidé, ženy. Vyzýváte nás, abychom nadzvedli informační oponu. Pojďte to udělat společně, aby nikdo neměl žádné pochybnosti.

Naši předci vždy byli historicky propojeni. Byli jsme, jsme a budeme bratrskými národy a nic nedokáže roztrhnout naše pokrevní spojení. Vy nazýváte banderovce, Pravý sektor a nacisty pohádkou. Copak oběti na Majdanu, v Oděském domě odborů, rozbombardovaná města na Donbasu jsou také pohádkou? A to všechno Vy nazýváte informačním šumem? Bratři, začněte přemýšlet.

My studenti jsme nejlepšími zástupci svého národa, právě proto nepodléháme fejkům a dezinformacím. A na základě skutečných faktů nemáme žádné pochybnosti.

Před rokem se ve vaší zemi udál protiústavní převrat. Prezidenta Janukoviče zvoleného ukrajinským národem nazýváte diktátorem, který uzurpoval moc. Mluvíte o absolutním bezpráví v době, kdy ve Vaší radě sedí zloději a zločinci a v čele státu stojí oligarcha, který dříve zasedal ve vládě Vámi svrženého Janukoviče. Vy nazýváte revolucí důstojnosti události, které vedli k tisícům obětí. Mluvíte o tom, že jste se více semkli v okamžiku, kdy u vás probíhá občanská válka!

Pojďte se podívat, co se děje na Donbasu. Obyvatele Krymu měl postihnout úplně stejný krvavý chaos vyvolaný lidmi, kteří uchvátili moc. Krymčané si takový osud nepřáli a zorganizovali demokratické volby pod ochranou „zdvořilých“ lidí. Vyzýváte nás, abychom pochybovali? O čem to máme pochybovat?

Silové uchvácení moci vedlo k občanské válce a tisícům a tisícům obětí, zničených osudů a vy nás vyzýváte, abychom pochybovali? Krymčané žijí pod mírovou oblohou. V naší zemi se nezabíjí, naši příbuzní a blízcí neumírají kvůli bombám.

Věřte nám, my velmi dobře chápeme, proč USA a Evropa proti Rusku zavedly své sankce. Děje se to proto, že Rusko je jediným státem, který opravdu bojuje za demokracii ve stejné době, kdy USA a Evropa dělí svět na ty své a cizí a organizují oranžové revoluce, bombardují suverénní státy, takové jako Jugoslávie, Irák a Libye. A potom všem vy tvrdíte, že pro západní země je lidský život nade vše? A ze všech svých běd obviňujete našeho prezidenta?

Vy budete muset vysvětlovat svým dětem, proč to vy jste stříleli po nás.

My jsme nepozvedli zbraně proti svým bratrům. My se za naše dějiny stydět nebudeme.

My dnes rozvíjíme naši zemi a můžeme to dělat proto, že v naší zemi panuje mír nehledě na vnější i vnitřní otřesy.

Vámi tak vychvalovaná Amerika a Evropa pomáhají Ukrajině zbraněmi a náboji ve stejné době, kdy se z Ruska valí nepřetržitá řeka humanitární pomoci. Přemýšlejte! Pochybujte! Prověřujte!

***

1. 2. 2015, Gorlovka. Hlavní kostel ve městě byl ostřelován municí NATO

Domobranci ukazují zbytky dělostřelecké munice původem z NATO.

***

1. 2. 2015, Karibik. Dovolená ukrajinského vlastence

***

Igor Rastěrjajev: Lidová

Máme se utrápit k smrti? Západní média nám prorokují vymírání, hlad a kolaps našich těl. Co se dá dělat, jsme Rusové. Nikdo neví jak, ale všichni vědí – můžeme udělat cokoli si usmyslíme. Možná ne tím nejlepším způsobem. Ale nás, Rusy, nikdy nedostanou. Tedy téměř nikdy. Téměř proto, že se to několika smolařským zemím skoro povedlo. Němcům, nebo těm praštěným Francouzům… A zkouší to pořád znova. Ale když nastane ten rozhodující okamžik pravdy, pošleme je všechny k čertu, obrátíme se k Bohu s písní a uděláme všechny ty neuvěřitelné věci. S písní udělat nemožné – takhle to dělají Rusové.

Zdroj: Politikus.ru

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
49 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Starý doktor
3. 2. 2015 5:55

http://www.nwoo.org/2015/02/02/ukrajina-zapad-vyplaci-odmeny-za-znicenou-techniku/

Batalion Ajdar u Ministerstva obrany pálí pneumatiky, jsou slyšet výstřely. Současně se tam shromáždili rodiče vojáků, kteří se dostali do kotle, a žádají, aby vojáci byli zachráněni.
http://leva-net.webnode.cz/news/v-kyjeve-je-opet-veselo-video/

Béda
3. 2. 2015 9:25

Tak to si dovolil hodně. Přece nemůže veřejně sdělovat takové věci. Kolomojskij, Porošenko, Jaceňuk nejsou přece žádní židé – jsou to Ukrajinci tělem i duší a jde jim především a jedině o blaho ukrajinského lidu. A Kolomojskij je kromě toho taky čestným funkcionářem občanských spolků.

Béda
3. 2. 2015 9:30

… a mecenášem branně sportovních sdružení zaměřených na upevňování vztahů různých kulturních a jazykových skupin.

Admirál
Admirál
3. 2. 2015 10:26

„… a mecenášem branně sportovních sdružení zaměřených na upevňování vztahů různých kulturních a jazykových skupin.“

Geniálně vyjádřeno korektním jazykem blízkým našim mainstrémovým pravdoláskařským komentátorům.

petr
petr
3. 2. 2015 11:36

Výborná přednáška Andre Vltchecka pro plzeňské studenty o poválečné historii organizace státních převratů – http://www.novarepublika.cz/2015/02/brilantni-prednaska-andre-vltchecka-o.html. Samotná přednáška začíná okolo 8 minuty.

Béda
3. 2. 2015 14:08

http://www.zvedavec.org/vezkratce/9753/ Putin poslal 125 špecialistov ruských elitných jednotiek na ochranu nového gréckeho premiéra

fajt
3. 2. 2015 17:15

http://politikus.ru/events/42201-v-kieve-idet-shturm-zdaniya-administracii-prezidenta-prorvan-kordon-nacgvardii.html – a tady je odpoved pro Obamu jestli na Ukrajinu poslat zbrane nebo ne. ..)

Irena
3. 2. 2015 17:38

Prý byl v Kyjevě v noci 31.ledna 2015 surově zavražděn milionář Černyšov – prý šéf zednářské lóže.
http://rusvesna.su/news/1422978774

peter.
3. 2. 2015 17:46

Irena napsal

Prý byl v Kyjevě v noci 31.ledna 2015 surově zavražděn milionář Černyšov – prý šéf zednářské lóže.
http://rusvesna.su/news/1422978774

Začína sa to v tom Kyjeve rozhárať a smrdí to novým krviprelievaním.Sú to debilovia,tak čo už s nimi.

peter.
3. 2. 2015 18:07

Irena napsal

Prý byl v Kyjevě v noci 31.ledna 2015 surově zavražděn milionář Černyšov – prý šéf zednářské lóže.
http://rusvesna.su/news/1422978774

Nebol to len ukrajinský milionár.Bol to aj významný,vysokopostavený slobodomurár a to stavia tú vraždu do čudného svetla.Možno sa okolo Ukrajiny toho deje vo svete omnoho viac ako si vieme domyslieť.

aram
aram
3. 2. 2015 18:12

Dnes mezi 13 a 15 hodinou v části obce Irmino v blízkosti šachty pojmenované
po 22. sjezdu strany byl silami milicí LNR sestřelen bezpilotní letoun VSU.
Dron byl zničen ve vzuchu.
Již dříve bylo oznámeno, že v oblasti Irmino se podařilo sestřelit silám Nár. milice
ukrajinský Su-25.
http://voenkor.info/content/5942

fajt
3. 2. 2015 18:28

http://politikus.ru/events/42196-kiev-obyavlen-zonoy-povyshennoy-terroristicheskoy-ugrozy.html – a valka je uz i v Kyjeve ( tohle udelat Janukovic tak se americka opice i s evropskou klakou posere ). ..)

fajt
3. 2. 2015 18:54

http://ukraina.ru/news/20150203/1011987566.html – Ukrajina mela byt takovym americkym dalkovym kladivem proti Rusku – ale znate to, kdyz si myslite, ze kladivem lehce uderite do cilove mekke hmoty a ono se ve finale ukaze, ze valite do oceloveho matrialu, tak tohle vetsinou konci tragicky pro mamlase s kladivem – no ale nejblizsi hlava na rozbiti od odskakujiciho kladiva je proste Evropska ( na to byli amici vzdy kabrnaci, ze za ne si lamali vaz vzdy druzi ) – no a rozbije tohle uz nerizene kladivo, kteremu amici jeste tesne pred dopadem dodavaj poradny grady celou Evropu? ( bych rekl, ze delnemu EU… Číst vice »

Irena
3. 2. 2015 19:00

Zavřeli sekci judo!
Proč?
Protože je to sport Putina. Tak ji zakázali.
To myslíte vážně?
Ne, byl to vtip, ale všichni tomu věří.

Starý doktor
4. 2. 2015 5:43

http://www.nwoo.org/2015/02/03/ukrajinski-fasisti-rozstrielali-kolonu-automobilov-s-obyvatelmi-zahynulo-5-ludi/
Informáciu o cynickom obstrele potvrdilo Ministerstvo obrany DNR Podľa slov zástupcu veliteľa Ministerstva obrany DNR Eduarda Basurina príslušníci ukrajinských trestných bataliónov cielene strieľajú po civilnom obyvateľstve a nechcú im umožniť odchod zo zóny aktívnych bojových operácii.

K tomu jen, psi nakažení vzteklinou se neléčí…..

Starý doktor
4. 2. 2015 5:52

Ukrajinská svodka z Hromnic Kotel u Dělbaceva ještě není uzavřen: Podle Cassada kotel ještě uzavřen není a já mu věřím. Bylo řečeno, že Novorossijci drží jedinou silnici z kotle pod palbou, ale že selektivně z propagandistických důvodů dovolují některým jednotkám, jako zdravotnímu a pomocného personálu, odejít, zatímco jiné, tj. bojové jednotky, ničí. Takže i když kotel ještě není uzavřen, tak jsou síly junty i tak de-facto obklíčeny. Novorossijská protiletecká obrana: Pamatujete na ty rakety Točka-U sestřelené u Saur Mogila? Tehdy lidé zvenku referovali, že to nebyli Novo-Rusové, nýbrž Rusové. Pak ale nějak dvě Točky juntě „vybuchly ve vzduchu.“ A tentokrát… Číst vice »

Starý doktor
4. 2. 2015 5:53

pokr. 4. mobilizace Junty je už 4., která je totálním propadákem: Juchú, zrovna tak jako ty předchozí 3, je i tak 4. mobilizace je naprostý propadák. Podle ukrajinských novin až 80% odvedenců nechce jít do boje. Tím 80% číslem si jist nejsem, ale i tak se to jeví jako ohromný problém, který ani další vlny mobilizací (ta 5. už byla ohlášená) samozřejmě vůbec nevyřeší. Novorossia (konečně) už oznamuje plnou mobilizaci: Zacharčeno oznámil, že Novorossie vyhlašuje plnou mobilizaci. Na tom je hezoučké to, ta mobilizace bude dobrovolná, ale Zacharčenko očekává, že se objeví 100 000 mužů. U čehož můžeme juntě „poděkovat“… Číst vice »

Starý doktor
4. 2. 2015 5:54

pokr. Zachycuji však projevy toho, že nadchází daleko větší operace. Např. boje kolem Mariupolu byly rovněž dobrým způsobem jak ozkoušet obranu junty. Tohle v kombinaci s fámami, že Novorossijci mají jeden možná i dva SU-25 (a kolik jich asi budou mít letos v létě?), že jejich protivzdušná obrana sestřeluje balistické rakety, že ruský Vojentorg je už téměř oficiálně přiznávanou realitou, že Novorossijci budou vyjednávat pouze na základě existující kontaktní linie (místo té, co byla dohodnuta v Minsku), tak si to může představit. Teď se podívejte na druhou stranu: 4. mobilizace krachla. „Zimní ofenziva“ junty byla naprostá katastrofa. Ekonomika se potácí… Číst vice »

Starý doktor
4. 2. 2015 6:18

Straty Ukrajinskej arnady vratane žoldakov a dobrovolnikov.
od 12 januara do 3 februára

Vojaci
okolo 1800 zabitých
takmer 3000 zranených
a 180 väzňov

Zničene obrnené vozidlá MAT:

146 tankov,
69 BMP
55 BTR
4 BMD
3 MT-LB
2 BRDM

Delostrelecke systémy:

22 ACS
4 2S7 Pión ,, ,,
67 húfnic D-30
10 Grad MLRS ,, ,,
,, Smerch MRL 1 ,,
68 vozidiel rozneho typu

Zostrelene lietadla:

2 SU-25,
Mi-24 1
6 UAV

http://voenkor.info/content/5947
převzato z: https://sk-sk.facebook.com/pages/Alexander-Ivanovi%C4%8D-Mo%C5%BEajev/1452891718289546

Starý doktor
4. 2. 2015 6:22

situácia na fronte 3.2. Ukrajinské delostrelectvo ničí civilné oblasti a infraštruktúru Donecku. V meste pôsobia aj ukrajinské diverzné skupiny. V Opytnom sa formuje ukrajinská úderná skupina, predpokladaný cieľ útoku je Donecké letisko. Ukrajinské delostrelectvo pokračuje ťažkom ostreľovaní mesta Gorlovka. Povstalecké delostrelectvo sa snaží zasiahnuť ukrajinské batérie. Z Uglegorsku boli evakuovaní civilisti. Následne začal povstalecký útok od Uglegorsku v smere na Groznoe. Pri Kalinovke sa povstalecké jednotky zakopávajú. Bojuje sa pri Malorlovke. Povstalci útočia z Nikišina smerom na Kamenku, podľa nepotvrdených správ sa bojuje v Kamenke. Povstalci dobyli Černuchinský blokcpost a opevňujú sa tam. Obnovili sa boje v samotnom Černuchine. Pri… Číst vice »

Starý doktor
4. 2. 2015 6:22

Vojaci Novoruska sa opevnili na okraji Debalceva
Vydané 03.02.2015 – 23:00

Len 3.2 VSN obsadilo všetký vyvýšeniny v blízkosti cesty Debalcevo – Artemivs’k, a mau úplnú kontrolu nad cestou.

Bezpečnostné sily ukropov za deň stratili 163 vojakov, a minimalne sedem tankov a niekolko obrnených vozidiel .

http://voenkor.info/content/5946

Starý doktor
4. 2. 2015 6:24

Luganska protilietadlova obrana zostrelila nad mestom Ирмино ukrop Dron.
Vydané 03.02.2015 – 20:59

http://voenkor.info/content/5942

nedalomito
nedalomito
4. 2. 2015 6:29

:-) Ukrajinci si berou na frontu dětičky a babičky?

https://www.youtube.com/watch?v=fGzdFtFjMVU

petr
petr
4. 2. 2015 10:13

Odštartovala petícia za vyhlásenie referenda o vystúpení Slovenska z NATO http://www.hlavnespravy.sk/odstartovala-peticia-za-vyhlasenie-referenda-o-vystupeni-slovenska-z-nato/535317

nikdo
nikdo
4. 2. 2015 11:34

„Národní garda Ukrajiny“ dostala nové pravomoci. Ochraňovat jaderná zařízení, jaderné materiály, radioaktivní odpady, ostatní zdroje ionizujícího záření ve vlastnictví státu. http://politobzor.net/show-43624-rada-peredala-boevikam-nacgvardii-kontrol-nad-yadernymi-ustanovkami-i-yadernymi-materialami.html

Tak teď třeba budou moct přidávat k pneumatikám na pálení něco svítivého, aby byl kouř líp vidět v noci.

Starý doktor
4. 2. 2015 11:58

02.02.15 Poslal novinář z okupované Oděsy. „V Oděse rekruti pálí předvolání a odzbrojují ukrajinské hlídky. Události v Renijském okrese Oděsské oblasti jsou charakteristickým rysem čtvrté vlny mobilizace. Vzbouřila se stará rybářská vesnice Limanskoje, jedna z největších na jihu Ukrajiny. Stovky obyvatel zajaly ozbrojenou skupinu zástupců náborové kanceláře a veřejně spálil na návsi všechny jimi přivezené předvolání. Reni je nejjižnější území země. Nachází se na levém břehu Dunaje, oblast hraničí s Rumunskem a Moldávií. Kdysi tam byl významný přístav a železniční uzel, kvetlo zemědělství a rybářské kolchozy. Nyní je místní hospodářství v troskách. Lidé si na živobytí vydělávají pytláctvím a pašování… Číst vice »

Starý doktor
4. 2. 2015 12:01

Výsledek byl žalostný. Když se v obci objevili lidé v maskáčích se zbraněmi, vyvolalo to výbuch spontánních protestů – řekl předseda okresní správy Sergej Barymov. -Kolem dvou set obyvatel Limanu obklopilo zástupce náborové kanceláře a ochranu vyzbrojenou samopaly. O vzniklé mimořádné situaci v Limanu jsem okamžitě informoval hejtmana Igora Palicu. Řekl jsem mu, protože znám mentalitu obce, že by událost mohla skončit tragicky! Vedoucí okresu měl pravdu – pracovníky vojenské kanceláře a národní gardisty odzbrojili a dav se vážně chystal popovídat si s „fašisty“. Zároveň rybáři Limanu rozestavěli kolem vsi své hlídky. Na místo události v motorových člunech přes jezero… Číst vice »

Starý doktor
4. 2. 2015 12:02

Když incident skončil, volal mi šéf ministerstva vnitra Ukrajiny v regionu Oděsa a řekl, že šéf renijské policie tím, že poskytl ozbrojenou ochranu, udělal chybu a bude potrestán – rozhazuje rukama úředník.

To znamená, že lidi uklidnili ujištěním, říkají, vinni jsou policajti. Slibují, že hlídka náborové kanceláře do Limanského už nepřijde“.

Nezbývá, než konstatovat se starým reklamním sloganem – to nemá chybu! :)
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2015/02/04/ukrajinska-svodka-ze-dne-03-02-2015/

petr
petr
4. 2. 2015 12:12

Video z roku 2013, na kterém ukrajinský poslanec Oleg Carjov varuje před americkým pučem https://www.youtube.com/watch?v=y9hOl8TuBUM

r.m.
r.m.
4. 2. 2015 15:04

Chazar Zdeněk Bakala rovněž investoval do ukrajinského těžebního průmyslu ( http://archiv.ihned.cz/c1-36476000-ukrajinske-doly-zustanou-bakalovi ), kupříkladu dolu Ferrexpo ( http://www.ferrexpo.com/ ) v Poltavské oblasti, která je od povstaleckých regionů vzdálená vzdušnou čarou jen asi 200 km a zhruba 270 km od oblastí přímých bojů. Železnorudný důl není jedinou aktivitou, zásadní je firma NWR, která krom ostravských dolů vlastní i doly v Luhanské a Doněcké oblasti.
Má investice i do těžby metanu z uhelných dolů na území DLR a LLR.
…proto jeho média tak překrucujou zprávy.

Martin (už bez taky m)
8. 2. 2015 14:04

Vážení,
došel mi na email od kamaráda odkaz na apel ukrajinských studentů na ruské. Odpověděl jsem ve snaze narušit establishment-propagandu emailem i na facebooku tomu člověku tím apelem studentů ruských. Osobně ruským studentům věřím.
On však kontroval odkazem, že údajně v ruském případě nejde o studenty. Nehledě na odvádění pozornosti od věcné podstaty obou prohlášení, bych byl rád, mohl-li by tvrzení v dokaze viz níže někdo prověřit. Já nestíhám, děkuji Vám.
http://www.newkaliningrad.ru/news/briefs/incidents/5221322-rektor-kgtu-i-bga-snyavshiesya-v-obrashchenii-k-ukraintsam-studenty-u-nas-ne-uchatsya.html

Sio
Sio
8. 2. 2015 15:00

Martin (už bez taky m) napsal

Vážení,
došel mi na email od kamaráda odkaz na apel ukrajinských studentů na ruské. Odpověděl jsem ve snaze narušit establishment-propagandu emailem i na facebooku tomu člověku tím apelem studentů ruských. Osobně ruským studentům věřím.
On však kontroval odkazem, že údajně v ruském případě nejde o studenty. Nehledě na odvádění pozornosti od věcné podstaty obou prohlášení, bych byl rád, mohl-li by tvrzení v dokaze viz níže někdo prověřit. Já nestíhám, děkuji Vám.
http://www.newkaliningrad.ru/news/briefs/incidents/5221322-rektor-kgtu-i-bga-snyavshiesya-v-obrashchenii-k-ukraintsam-studenty-u-nas-ne-uchatsya.html

Spíše je tu dost podivná reakce oficiálních činovníků (pátá kolona?)
http://www.newkaliningrad.ru/news/politics/5222754-bitva-rolikov-kaliningradskaya-molodyezh-otvetila-ukrainskoy.html