Ukrajina: Videopřehled z 3. 3. 2015

I am a Ukrainian

Padělek zdánlivých aktivistů z Ukrajiny (8 mil. kliků na Youtube) ve skutečnosti vyrobil v USA novinář Larry Diamond, který léta pracuje pro US-vládní úřady. Podobné padělky už vyrobil minimálně tři a všechny ospravedlňovaly invaze USA do cizích zemí (Sýrie, Afrika, Ukrajina).

***

Každý máme jiné starosti

Překlad a titulky: Rado Miko

***

24. 2. 2013, Kyjev. Britské obrněné transportéry Saxon nesnesly ukrajinskou naftu

Britský obrněný šrot, který Ukrajinci koupili po 40 tisících USD za kus, se začaly rozpadat přímo na oficiální prezentaci. Jejich první várka určená ukrajinským ozbrojeným silám dorazila přes přístav v Oděse a předtím, než se měla dostat do výzbroje armády, bylo rozhodnuto ji trochu doupravit místními odborníky z firmy „Ukroboronproma“ a oficiálně je představit na přehlídce v Kyjevském tankovém závodu před davem státních úředníků a novinářů. Sváteční nálada však byla značně pokažena tím, že se obrněné transportéry začaly rozpadat přímo před očima užaslého publika.

Místní specialisté po několika pokusech zjistili, že ukrajinská nafta se pro tyto stroje nehodí, že se musí objednat jiné palivo nebo upravit motory. Nejzajímavější na tom je, že v průběhu smlouvání se otázky zabezpečení palivem a konstrukčních zvláštností neprojednávaly. Velká Británie tak velmi úspěšně vyřešila problém se svým vojenským šrotem, když za rezavějící stroje dostala skutečné peníze.

Jednotky ukrajinské národní gardy a armády by měly dostat 75 obrněných vozidel, které prošly rekonstrukcí, ale v ukrajinských podnicích na ně musí ještě namontovat domácí zbraně. Teď k tomu ještě přibyla montáž palivového zařízení, které jim umožní používat ukrajinskou naftu. Vyměnit se bude muset také nevhodná elektroinstalace a pojistky. To bude znamenat další navýšení nákladů. A nakonec se vůbec neví, jak si „Britové“ povedu ve skutečnému boji, pokud k němu dojde.

Zdroj:: newsli.ru

Překlad: Stan

***

27. 2. 2015, Kyjev. Poradce ministra vnitra: Zavedeme tresty za placené protestní akce

Ruská federace stávající situace na Ukrajině zneužívá. Víme o opakovaných případech vzniku jakýchsi „praporových bratrstev“, kdy vyjdou nějací lidé, které nikdo nezná, a prohlásí, že jsou zástupci jakýchsi batalionů a že budou připravovat… málem převrat. Nyní tito lidé již dostali po zásluze podle zákona, řada z nich byla zatčena a vyšlo najevo, že jejich jednání bylo řízeno zvenčí. Totéž někdy platí i o piketování Nejvyšší rady. Každý případ je ovšem třeba posuzovat zvlášť, protože nemůžeme označovat všechny za provokatéry. Existují osoby, které chodí a piketují za peníze různé orgány veřejné moci, a my o takových skupinách víme. Proto nyní pracuji na návrhu změn Trestního zákona, aby se definoval trestný čin organizace placených hromadných akcí a aby toto jednání bylo stíháno. Jedna věc totiž je, kdy lidé vyjdou na obranu svých práv z vlastní vůle a rozhodnutí, jiná věc je, kdy jim za to nějací zločinci zaplatí. Jak jsem kdysi uveřejnil, když byl z Ruska zaplacen mítink v Charkově v počtu 250 osob, šlo o pevný rozpočet 4 až 5 tisíc dolarů, po 300 USD pro organizátory atd. Mělo by to být trestné, aby nebouřili lid. Za každý případ úplaty za účast na mítinku musí být uložen trest.

Zdroj: InformNapalm

***

27. 2. 2015, Širokino. Nájezd praporu Azov

***

Alexandr Dolskij: Samota

***

Slovník ukrajinštiny: Majdan

Ivan Poběda vás v několika lekcích naučí ukrajinsky mluvit i myslet. Tedy pokud už máte alespoň základy ruštiny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
34 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
3. 3. 2015 21:14

To by mně zajímalo, jestli budou vyžadovat tresty taky za uplacené „piketování“ na majdanu. A taky pro „piketované“ (uplacené) politiky ve vládě a v parlamentu.

peter.
3. 3. 2015 21:22

http://www.zemavek.sk/articles/view/alexander-ivanovic-mozajev
Tento odporný živočích sa vyskytuje všade tam,kde sa prelieva krv nevinných ľudí.Svoje zakrvavená pracky mal vo vraždení Srbov,sám sa vychvaľova svojimi zásluhami na rozbombardovaní a totálnej deštrukcii Líbye a v príspevku ho uvidíte na Ukrajine.
http://jetoinak.livejournal.com/40587.html

Starý doktor
4. 3. 2015 6:23

HON NA AE NEWS! Aby toho nebylo málo, náš hlavní sponzor má obstavený účet. V souvislosti s financováním AE News ho nyní vyšetřují orgány dohlížející na všelidové blaho v ČR. Dotyčný byl ale dotazován ne kvůli svým penězům na účtu, že by byly v nepořádku nebo z nějakých nekalých obchodů, ale kvůli nám. Odkud prý pochází naše financování, proč nás sponzoruje, odkud pochází naši informátoři, odkud jsme se dozvěděli, že americké velvyslanectví ovlivňuje českou politiku a média skrze české neziskové organizace, které odměňuje finančně, nebo studijními pobyty či placenými přednáškami v USA. Odkud máme informace, které má mít k dispozici… Číst vice »

Starý doktor
4. 3. 2015 7:39

Zajímavé – Dnes ráno jsem lenivě prohlížel materiály o vraždě „opozičního politika“ Borise Němcova. Ale jeden screenshot sítě mne zaujal.Mám zájem o datum poslední aktualizace této stránky, a rozhodl jsem se ho prozkoumat. Zde je stránka v ruském sektoru Wikipedia o vraždě Němcova.Kliknul jsem na tlačítko „historie“, prošel odkazy dole a stiskl tlačítko „500“ v „Porovnat vybrané verze“. Nebudete tomu věřit, ale viděl jsem 37 verzí vraždy, které se objevily již dříve na této stránce než došlo k vraždě. Mimochodem, to dokazuje, že samotná stránka o zavraždění Němcova byla vytvořena dříve, než došlo k samotné vraždě. Kliknul jsem na první… Číst vice »

Starý doktor
4. 3. 2015 7:54

Американские СМИ терпят фиаско на международной арене – https://www.youtube.com/watch?v=LeLlI_K_wz8
Kerry si stěžuje v Senátu na RT a chce další peníze přestože USA vydávají na média cca 2x více než je rozpočet RT…

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
4. 3. 2015 9:22

Takhle se dodržuje MINSK II ?!
http://voicesevas.ru/news/ukraine/10631-nacgvardiya-i-vsu-poluchili-partiyu-tankov.html
cit.:
„Концерн «Укроборонпром» передал Национальной гвардии Украины и Министерству обороны новую партию танков Т-64Б (Б1), готовых к выполнению задач в зоне проведения так называемой «АТО».“

Irena
4. 3. 2015 12:25

V souvislosti s korupcí byl zatčen guvernér Sachalinské oblasti
http://politikus.ru/v-rossii/44741-federalnye-vlasti-ochischayut-regiony-ot-korrupcionerov-politologi-o-zaderzhanii-gubernatora-sahalina.html

V článku spekulují, že se přitvrzuje v boji proti korupci. Zatčení přímo na pracovišti člověka v tak vysoké funkci není obvyklé. Je možné, že tomu napomohlа Všeruská lidová fronta, která mu věnovala zvýšenou pozornost a zveřejnila několik usvědčujících článků a dále pozornost, kterou věnuje Moskva východním oblastem v souvislosti s možnými investicemi z Asie.

Jestli se nemýlím, tak Všeruská lidová fronta byla založena na základě iniciativy prezidenta VVP.

Béda
4. 3. 2015 12:37

Irena napsal

V souvislosti s korupcí byl zatčen guvernér Sachalinské oblasti
http://politikus.ru/v-rossii/44741-federalnye-vlasti-ochischayut-regiony-ot-korrupcionerov-politologi-o-zaderzhanii-gubernatora-sahalina.html

V článku spekulují, že se přitvrzuje v boji proti korupci. Zatčení přímo na pracovišti člověka v tak vysoké funkci není obvyklé. Je možné, že tomu napomohlа Všeruská lidová fronta, která mu věnovala zvýšenou pozornost a zveřejnila několik usvědčujících článků a dále pozornost, kterou věnuje Moskva východním oblastem v souvislosti s možnými investicemi z Asie.

Jestli se nemýlím, tak Všeruská lidová fronta byla založena na základě iniciativy prezidenta VVP.

O jiném gubernátorovi, který je připraven k nanebevzetí. http://www.hlavnespravy.sk/kto-bol-boris-nemcov/570725

peter.
4. 3. 2015 13:27

Starý doktor napsal HON NA AE NEWS! Len nedávno sme sa tu bavili o tom,že Rusko vyhráva informačnú vojnu a že druhá strana nutne bude prijímať opatrenia na zvrátenie tohoto stavu.Buď sa to urobí podobne ako sa to urobilo s BL alebo sa začnú perzekúcie zamerané na likvidáciu alternatívnych serverov.Možnosťou je aj ich odkúpenie podobne ako v Rusku,kde USA odkupujú(alebo chcú odkúpiť) 40 alternatívnych serverov.Pritom tí obmedzenci nie sú v stave pochopiť,že Rusko nemusí robiť žiadnu propagandu(netvrdím,že ju nerobí),že stačí,aby sa ľudia vo svete dozvedeli pravdu a oni už intuitívne vycítia kto je v práve a kto pácha zločin.Ako napísal… Číst vice »

Magnus Maximus
Magnus Maximus
4. 3. 2015 15:43

Starý doktor napsal http://www.zvedavec.org/komentare/2015/03/6366-potvrzeno-kyjevem-ukrajinska-puda-je-prevadena-oligarchum-a-osivarskym-spolecnostem.htm No nic nového pod sluncem. Je to pokračování politiky započaté Hitlerem. V době války, přesněji v letech 1941 až 1944 zajatci ale i Němečtí vojáci na Ukrajině nakládali na vlaky černozem a tu pak odváželi do Německa. Jsou na to krásné fotky jak stovky a možná tisíce lidí ručně bagrují okolo tratě půdu. Nic se od té doby nezměnilo. Jde o zdroje jednak přírodní a taky lidské. Když tento stav na Ukrajině bude trvat dále, taky se dočkáme dalších vlaků naložených černozemní půdou, která pojede na Západ. Na Západ taky pojedou tisíce Ukrajinek, protože je potřeba… Číst vice »

peter.
4. 3. 2015 16:49

http://www.srspol.sk/clanek-dalsi-list-prezidentovi-sr-10617.html
Tento úžerník a scientológ na oslavách výročia Karpatsko – dukelskej operácie pri prejave zástupcu Ruska vstal a obrátiac sa chrbtom k rečníkovi ostentatívne odišiel.
Teraz zase odmietol účasť na oslavách výročia ukončenia vojny.Neviete ako sa hľadajú podobné kreatúry pre obsadenie vysokých štátnych funkcií v podrobených,vazalských štátoch? Predsa musí existovať nejaká technológia na ich vyhľadávanie!

Sio
Sio
4. 3. 2015 18:17

Dolskij, paráda, pokud rozumíte textu. Je to Pan Básník a vynikající kytarista. Pokud má někdo zájem na Janice jsem uvedl jednu písničku Vysockého a udělal překlad.
https://janica9.wordpress.com/2014/07/29/%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%80-%D0%B2%D1%8B%D1%81%D0%BE%D1%86%D0%BA%D0%B8%D0%B9-%D1%81%D0%BE%D0%BB%D0%B4%D0%B0%D1%82%D1%8B-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%BF%D1%8B-%D1%86%D0%B5%D0%BD/#more-932327

+ k tomu jednu od Dolského, také s překladem.
https://janica9.wordpress.com/2014/07/24/alexandr-dolskij/

Sio
Sio
4. 3. 2015 18:19

peter. napsal

http://www.srspol.sk/clanek-dalsi-list-prezidentovi-sr-10617.html
Tento úžerník a scientológ na oslavách výročia Karpatsko – dukelskej operácie pri prejave zástupcu Ruska vstal a obrátiac sa chrbtom k rečníkovi ostentatívne odišiel.
Teraz zase odmietol účasť na oslavách výročia ukončenia vojny.Neviete ako sa hľadajú podobné kreatúry pre obsadenie vysokých štátnych funkcií v podrobených,vazalských štátoch? Predsa musí existovať nejaká technológia na ich vyhľadávanie!

A také přímo volený prezident. Myslím, že Češi se vcelku vytáhli, že nepustili Šláfenberga ke koritu. Slovákům asi chybí nějaký ekvivalent Zemana?

peter.
4. 3. 2015 18:24

Sio napsal
A také přímo volený prezident

To je to nešťastie Slovákov,že sú ovplyvniteľní médiami a farármi.No!Neskoro riť biť,keď sa už posrala.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
4. 3. 2015 20:33
Béda
4. 3. 2015 20:38

Velký okupační bratr se chce roztahovat pod zástupným důvodem v ČR: http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/363336-usa-kvuli-odstraseni-ruska-planuji-poslat-vojaky-i-do-ceska.html

Starý doktor
5. 3. 2015 9:54

Šéf komise pro udílení Nobelových cen míru vyhozen kvůli požadavku, že Obama by Cenu míru za rok 2009 měl vrátit
http://www.reformy.cz/zpravy/sef-komise-pro-udileni-nobelovych-cen-miru-vyhozen-kvuli-pozadavku-ze-obama-by-cenu-miru-za-rok-2009-mel-vratit/

Aleš
Aleš
5. 3. 2015 10:11

http://www.petice24.com/americkou_armadu_na_naem_uzemi_nechceme
Tohle by mohlo pomoci i Ukrajině. Vím, že samotné podepisování nic nezmůže. Kdo nechce být na ráně, může nezobrazit podpis.

Sio
Sio
5. 3. 2015 11:18

Katyň – tak jak to bylo?
https://www.stream.cz/slavnedny/10005138-den-kdy-vedeni-sssr-schvalilo-katynsky-masakr-5-unor#nejnovejsi
ALE!!!
Evropský soud pro lidská práva v roce 2014 vynesl naprosto senzační nález ! RUSKO NENESE ODPOVĚDNOST ZA VRAŽDU TISÍCŮ POLSKÝCH DŮSTOJNÍKŮ V KATYNI ! Přelomový rozsudek přepsal historii. „Dokumenty“, předložené za Gorbačova a Jelcina, svědčící o tom, že z popravy desítek tisíc polských důstojníků je vinen Stalin a sovětská strana, shledal soud podvrhem. Je to skutečně senzační

peter.
5. 3. 2015 11:50


To,že Katyňský masaker vykonali príslušníci NKVD na príkaz Stalina priznal Gorbačov a nikto z jeho následníkov toto nespochybnil.Európsky súd pre ľudské práva zbavil síce dnešné Rusko zodpovednosti za tento čin,ale vo svojom výroku nespochybnil vinu Stalina a ZSSR na poprave poľských dôstojníkov.Prečo to Gorbačov priznal je otázka o ktorej sa vedú v Rusku diskusie,lebo existujú dôkazy a indície,ktoré vinu Stalina a ZSSR vyvracajú (prinajmenšom spochybňujú).Ja som o tom prípade našiel toto :
http://dolezite.sk/old/Goebbelsova_casovana_naloz_Katyne_Proc_se_ztratily_duka_41.html
http://www.komsomol.cz/?p=623
Ja k tomu neviem zaujať objektívny postoj,no domnievam sa,že príde doba,keď sa znovu všetko dôkladne vyšetrí tak,aby neostali žiadne pochybnosti o tom,kto v Katyni vraždil.

peter.
5. 3. 2015 17:51
Viky
Viky
5. 3. 2015 19:01

Sio, senzační? ono by to mohlo být senzační… dokument s podpisy se dá padělat, i deset. Proč se ovšem potom poslední tehdy žijící aktér „kolektivního“ rozhodnutí Kaganovič přiznával ke svému podpisu pod rozhodnutí o popravě Komsomolské Pravdě? Mluvil sice o menších číslech než je doložitelné, mluvil o tom, jak těžké, ale potřebné, ba nutné, to bylo rozhodnutí… I kdyby tohle všechno bylo padělkem, nebo bylo alespoň pozměněno, Putin předal polské straně desítky kg archívních materiálů spojených bezprostředně s osudem části popravených. Zfalšovat desítky kilo dobových listinných materiálů by asi dalo dost práce. RF nenese odpovědnost za kdysi spáchaný zločin, to… Číst vice »

Sio
Sio
5. 3. 2015 19:47

Viky, opravdu nevím. Nevím, jaké důvody může mít někdo k tomu, aby vytruboval spoluúčast na masové vraždě. Třeba hrozba jeho rodině? Vydírání? Může tuhle variantu někdo vyloučit? Odkud víte, že desítky kg materiálů předal Polákům Putin, když už předtím předali zjevné padělky (potvrzeno soudem?) Gorbačov a Jelcin? Tj. ti dva nechali to nejlepší pro Putina, aby to předal po nich? Jak vidíte, i vaše tvrzení (nevím, jakou mají pravdivostní hodnotu) jsem schopen zpochybnit ad hoc. Je vůbec možné, abyste nepochybně vyvrátil moje námitky? Pravdu jistě znají ti, co u toho byli a co hovořili s více očitými svědky. Z nějakého… Číst vice »

peter.
5. 3. 2015 20:00

Viky Myslím,že protiargumenty uvedené v mojich odkazoch tiež nemožno len tak zmietnuť zo stola.Je viac ako pravdepodobné,že doklady o Katyni odovzdané Poľsku boli falšované a preto sa stratili.(Neviem si predstaviť,ako sa pre Poľsko tak dôležité listinné dôkazy mohli len tak stratiť).A treba vziať do úvahy aj iné,vecné dôkazy nájdené pri exhumácii ako aj výpovede svedkov.Neexistuje dôkaz,že to neurobili Nemci.Preto by bolo potrebné odstrániť nejasnosti a verím,že sa tak aj stane.O Kaganovičovom „priznaní“neviem nič,no predpokladám,že ak sa naozaj k tomu doznal,tak až po Gorbačovovi a vtedy to bol už 97 ročný starec ktorého vyjadrenia by som bral s rezervou.Osobne sa prikláňam… Číst vice »

peter.
5. 3. 2015 20:59

peter. napsal
akceptovať a podľa možností objasniť protiargumenty

Niekedy môžete predložiť,odovzdať aj celé tony archívnych spisov keď viete,že dôležitý je len jeden list ktorý ani nemusí mať formát A4 a ten si necháte…neodovzdáte ho.