Ukrajina: Videopřehled z 6. 6. 2015

Ortel: USrajina

Jen ať se každý zamyslí! Na vyprovokování Ruska k protiakci byl použit jazykový zákon, který jako jeden z prvních přijal „reformovaný“ ukrajinský parlament a který vedl k odtržení Krymu a celé jihovýchodní části Ukrajiny, kde žijí převážně etničtí Rusové. Představte si, jak by bylo nám, kdyby například na Slovensku zakázali češtinu a češi se stali na Slovensku etnickou menšinou.. Když se nepodařilo ani vojensky udržet celistvost Ukrajiny, která se začala rozpadat podle etnických celků, tak byl použit falešný incident s malajským letadlem MH17, který se měl stát signálem pro zapojení světového společenství do akcí proti Rusku. Tento jasný trigger však prozatím měl jen částečný úspěch, protože došlo „jen“ k zintenzivnění hospodářských sankcí proti Rusku, ale nikoli k přímé vojenské konfrontaci na východě Ukrajiny a na Krymu. Přesto, …. trigger už byl použit a nynější vývoj už může pouze směřovat k meznímu stavu, tedy k válce. Byl překročen kritický bod. Ke stejným závěrům došel i papež František – třetí světová válka už započala, jen mnozí si to ještě nejsou schopni a ochotni připustit, protože pravda mnohdy bolí.

***

20. 5. 2015, Moskva. Goblin vyslýchá Strelkova

Bohužel pouze ruskojazyčná verze. Pokud se najde překladatel, rádi opět zařadíme.

***

29. 5. 2015, Záporoží. „Doručování“ povolávacích rozkazů

Zaměstnanci „Zaporožstalu“ dostávají povolávací rozkazy cestou do práce.

***

29. 5. 2015, Gorlovka. Reportáž US opolčence „Texase“ z rozbombardovaného domu

Anglicky, s ruskými titulky.

***

30. 5. Ivanofrankovsk. Poslední zvonění

Kulturní vystoupení žáků při „posledním zvonění“: Ja banderovec.

***

1. 6. 2015, Doněck. Den dětí

Navečer doněcké děti dostaly dárky od Porošenka. „Čokoládové“ bomby.

***

1. 6. 2015, Kyjev. Ukrajinský parlament zrušil všechny výhody penzistům, veteránům a obětem katastrofy v JE Černobyl

Od 1. června přišli na základě nového zákona Věrchovnej rady o všechny výhody penzisté, veteráni, oběti Černobylské katastrofy, hrdinové Ukrajiny i hrdinové „Nebeské setniny“.

Více na NTV.ru

Od 1. dubna tohoto roku pobírají ukrajinští poslanci 768 dolarů. Přitom průměrný plat na Ukrajině je asi 150 dolarů. Na rozdíl od důchodů se platy politiků pravidelně zvyšují. 13,5 milionu penzistů za rok reálně zásadně zchudlo, proto není divu, že se jim stýská nejen po starém dobrém Sovětském svazu, ale i po vládě sesazeného ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Tehdy si za své hřivny staří lidé koupili kuřecí třeba i čtyřikrát do měsíce.

Zdroj: Lidovky.cz

***

2. 6. 2015, Moskva. Jak sestřelili Boeing MH17

Stručně řečeno – Letadlo bylo sestřeleno starší verzí systému BUK, kterou měla pouze ukrajinská armáda. A raketa přiletěla z oblasti pod kontrolou Kyjeva.

***

4. 6. 2015, Pjeski. Už nemáme dům

Ukrajinci nás bombardují každý den. Porošenko, Jaceňuk… Kdyby kdokoli z té fašistické svoloči chcípl, budu měsíc tancovat…

***

Alexej Mozgovoj: Doněčka moja

***

Saakašvili, davaj do svidanija!

***

Dnešní svět

tohle uvidíte, nepřestanete se ptát světa…

Přejít do diskuze k článku 57 komentářů