Ukrajina: Videopřehled ze 3. 4. 2015

Afrobanderovci

Luhanský gubernátor Moskal a jeho afrobanderovci zpívají ukrajinské národní písně. Ukrajina tak tancem a zpěvem oslavuje snížení životní úrovně na africký standard.

***

13. 3. 2015, Kyjev. Pohled na Ukrajinu očima polského poslance

Savik Shuster Studio zpovídá polského poslance Janusza Korwina-Mikkeho. Ani gigantická propaganda,lži a cenzura nedokáží zastřít názory Poláků na ukrajinskou občanskou válku, a to ani před Ukrajinci samotnými.

Savik Shuster Live je nesledovanější ukrajinská TV diskuze. Najdete ji zde. Celý týden, kdy v pražsku běží gigantická akce „dragonáda“, jsem se snažil najít ve výtíscích Gazety wyborczej, o co jde. Bohužel ani zmínka.

Zdá se, že celou parádu dělá parta intervjůků z ČT a podobných tlup, co asi vzali silný matroš. Proto toto video. A poněvadž tyto názory do českých masmédií zřejmě nepatří, doporučuji vážit si českých novinkářů ještě méně, než si může odvážit český prezident.

Překlad, titulky a komentář: milda1963

***

Jaceňuk dostal dárek od Putina

Nebo je to naopak?

Překlad a titulky: Rado Miko

***

Kdo střílel na Majdanu?

Tajemství snajperské pušky Sergeje Pašinského nás zavede k Arsenu Avakovovi. Má Sergej Pašinský co skrývat? Tahle epizoda předcházející postřílení „Nebeské setniny“ byla Pašinského neobjasnitelným tajemstvím, ale dnes se jí podíváme na vroubek.

Proč pracovnící ministerstva vnitra a státní bezpečnosti dostud nenašli lidi, kteří byli v tom automobilu a vezli tu pušku? Ve skutečnosti jsou to ti samí lidé, kteří ji přivezli do vládní čtvrti, proti Majdanu.

Vše začalo telefonátem Jurije Sobolty, který v člověku se žlutou kapucí poznal zaměstnance speciálního útvaru „Bars“, součásti ukrajinského ministerstva vnitra v letech 2009 až 2010. Jurij si ho pamatoval jako člověka, který má zálibu ve snajperských zbraních, a když ho uviděl na záběrech, velmi se podivil. Během několika dní se podařilo prostřednictvím sociálních sítí a několika zdrojů vyjasnit celkový obraz děje a identifikovat všechny osoby, které se pohybovaly kolem předmětné pušky 18. února 2014 na Institutské ulici.

Dnes je ve velké módě vyvěsit na Facebook vše o tom, co se děje na ministerstvu vnitra. Jeden z těch, kteří se tím zabývají velmi intenzivně, je v něm možno lehce rozeznat toho tajemného řidiče v tmavé bundě se žlutou kapucí, který odvezl skupinu neznámých osob se snajperskou puškou v Hondě.

***

21. 3. 2015, Moskva. Gesto: Zástupci NATO v Ruském velícím centru národní obrany RF

Ruské velení pozvalo vojenské atašé (včetně „NATO“) k vyhodnocení výsledků šestidenního vojenského cvičení. Ukázali jim i velící centrum Národní obrany RF, což u atašé vzbudilo úžas. Co bylo řečeno Rusy:

  1. Nechystáme se s nikým bojovat, ale jelikož cvičení NATO přímo u ruských hranic jsou dneska běžná, musíme i my pořádat cvičení na naší zemi.
  2. Ukazujeme vám samo „srdce“ ruské obrany a prosíme vás, abyste …pravdivě informovali vlády svých zemí, že jsme připraveni hájit zájmy své země.

Dle výrazů tváří atašé můžeme soudit, že to pro ně bylo velké překvapení – tj. snad jim dojde, co by se stalo, „kdyby“…

Zdroj: http://www.1tv.ru/news/social/280179

Námět a překlad: Hudryper

***

30. 3. 2015, Langley, Virginie. Pět pracovníků ukrajinského oddělení CIA spáchalo sebevraždu

Dnes, v pondělí 30. března 2015, pět vedoucích zaměstnanců ukrajinského oddělení centrálního aparátu CIA spáchalo sebevraždu.

Dnes bylo ve štábu CIA v Langley, stát Virginie neobyčejně rušno, auta zaměstnanců neustále vyjížděla. Vedení se rozhodlo poslat domů všechny zaměstnance, kteří nebyli příliš pracovně vytíženi, aby tak snížilo počet osob, které by mohly obrátit svou pozornost na hromadné vyšetřování podezření z korupce probíhající v ukrajinském oddělení.

V posledních dvou hodinách se zabili ještě další dva zaměstnanci ukrajinské sekce CIA, čímž se počet zaměstnanců, kteří se dnes rozloučili se životem, zvýšil na pět lidí.

Po dnešní tragédii se více než dva tucty zaměstnanců ukrajinského oddělní CIA, prakticky veškeré osazenstvo tohoto oddělení pracující v centrálním aparátu, sešlo ve dvoraně Langley, kde důrazně přesvědčovali všechny zájemce ochotné je poslouchat, že nehodlají spáchat sebevraždu a nikdy na to ani nepomýšleli.

Nicméně, nikdo z těchto lidí nechce přijít o svou práci, proto se ani jeden nevyjádřil k příčinám úmrtí pěti jejich spolupracovníků.

Obdrželi jsme informace, které osvětlují dnešní tragické události v Langley. Západní politici, kteří požadují ukončení války na Ukrajině, při svých jednáních s americkou stranou použili nebezpečný důvod: povstalci na jihovýchodě Ukrajiny nejsou teroristy, ale občany, kteří bojují proti poškozování jejich legitimních občanských práv. Podobné věci veřejně pronášeny nejsou, ale na uzavřených jednáních se Evropané rozhodli ukázat, že se Američanům nepovedlo udělat z nich hlupáky.

V odpověď byla rozpracovaná celá série operací, jejichž cílem bylo předvést Evropě opravdovou zvířecí tvář proruských separatistů. V plánu byly atentáty na dětská a zdravotnická zařízení na střední a západní Ukrajině, daleko od zóny „Antiteroristické“ operace. Cílem bylo dosažení co nejvíce obětí.

Vyplnit tento úkol měli nájemní diverzanti z amerických soukromých armád, ukrajinské oddělení CIA jim mělo zajistit logistiku a krytí.

Tento plán se vedoucímu vojenské sekce ukrajinského oddělení CIA zdál příliš riskantním, a tak se se svými pochybnostmi podělil se svým vedoucím, od kterého obdržel odpověď: „Proveďte, nedokážete si představit, co je v ceně.“

Tato odpověď jeho vedoucího však zmíněného pracovníka neuspokojila. V ukrajinském oddělení je kromě vojenské ještě několik sekcí: politická apod. Znepokojený odpovědný pracovník porušil veškeré předpisy a se svými obavami se podělil s kolegy ve stejné hodnosti, s vedoucími dvou druhých sekcí a společně se rozhodli podniknout opatření, aby se tento skandální rozkaz nerealizoval, s tím, že se obrátí třeba až na americký Senát.

Tito tři jsou prvními „sebevrahy“, úniku informací se však již zabránit nepodařilo. Zlikvidováni byli další dva pracovníci.

Zdroj: http://politikus.ru/events/46879-5-sotrudnikov-ukrainskogo-otdela-cru-sovershili-samoubiystva.html

Překlad: Irena

Stanův komentář: Informaci se nepodařilo ověřit z jiného zdroje. Prosím čtenáře o spolupráci při hledání.

Více zde

***

1. 4. 2015, Bratislava. Dzurinda se stal poradcem Porošenka

Miyamoto Musashi napsal:

Dzurinda sa stal poradcom Porošenka

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/3 … porosenka/

Ivan Mikloš sa stal šéfom poradcov ukrajinskej ministerky financií

http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/346 … -financii/

ak toto nie je prvý apríl, tak nie žeby som s Ukrami nejako súcitila, ale až toto im neprajem big_smile big_smile big_smile
len teraz uvidia tie slávne európske hodnoty..

*

Lubieno, styď se

kde je hrdost na Slováky oceněné v zahraničí ? wink

*

Ukrajina bude zase pod ruským vlivem, ani k tomu nepotřebuje armádu, stačí pár politických zkrachovalců ze zemí, kde už tu slavnou demokracii a kapitalismus uvedli do provozu.

Za Česko bych určitě nominoval Kalouska. lol

*

Dzurinda a Miklos poradcami na UA. To bude ten ,,surprajz,, o ktorom hovorili opolcenci. Ale ako ich opolcenci dostali do UA vlady mi je zahadou. Teraz si mozu opolcenci sadnut odlozit AKcka, zapalit si dutniky vitazstva a o pol roka zajst do Kyjeva… Najstrasnejsie slovenske zbrane hromadneho nicenia su na mieste….   Boh pomahaj ukrajinskemu ludu…

*

Vysvetlia Ukrajincom, ze bankrot statneho majetku a uspor obyvatelstva je trhova ekonomika  ….

*

Toto je větší a ničivější než použití dvou jaderných zbraní na Doněckém letišti.
Jen mě zaráží, že od nás nic a to máme taky dobré kádry.
Rade

*

to je naša klasika, nedokážeme tých naších úžasných reformistov dosť oceniť, preto nám to museli zvonku odborníci pripomenúť  big_smile
o Miklošovi sa šuškalo, že mal skončiť niekde v MMF alebo SB, no ale škoda ho tam, keď vedľa je pole neorané reformami, chcela by som vidieť jeho prejav na UK o tom, ako je štát zlý vlastník  winkt
budú ukrajinci ešťe plakať za oligarchami  smile

*

A co na to Mikloš a Dzurinda?

Toto.

***

1. 4. 2015, Hoštice u Volyně. Vítání amerického konvoje

A realita?

Blog Afinabul: „Táhněte do Ruska, vy zasraní komunisti…!“, byla nejčastější invektiva, kterou jsme jako republikáni a pokojně protestující museli snášet v areálu vojenských kasáren ve Vyškově -Dědicích. A nejen to. Došlo i na fyzickou inzultaci jednoho z protestujících zuřivými oslavovateli a vítači ozbrojené Dragounské jízdy Američanů. Jízdy, jež se od nedělního dopoledne začala pohybovat po území naší vlasti. Nezákonně, podotýkám, bez souhlasu Parlamentu České republiky, který se pro jistotu ani nesešel. Však bývaly kdysi časy, když bylo zapotřebí zbavit poslanecké imunity některého republikánského poslance – to se výše zmíněný parlament sešel neprodleně…“

***

Praha, 2. 4. 2015. Upoutávka ČT na ruský dokument o Krymu. Účinkuje Václav Klaus

Dokument má hodinu. (Pozn. aut.: 2 hodiny 24 minut) Celý ho ČT odvysílá dne 30.2.2069.

***

Slovník ukrajinštiny: Směrť (21+)

Ivan Poběda vás v několika lekcích naučí mluvit a hlavně myslet ukrajinsky. Tedy,pokud už máte alespoň základy ruštiny.

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
35 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
peter.
3. 4. 2015 8:58
fra
fra
3. 4. 2015 9:37

Tak jsem se jen podíval na tu tzv.upoutávku ČT jak nutí Klause k vyjádření ohledně Krymu a jsem skutečně rád, že se na zprávy a politickou publicistiku již velmi dlouho nedívám. Je to ze strany moderátorů nejen totální hnus ale i neznalost reality. Jen bez sledování zpravodajství ČT si lze zachovat duševní zdraví.

fajt
3. 4. 2015 10:32

http://byznys.lidovky.cz/varovani-usa-je-neodradilo-do-cinske-banky-se-hlasi-i-polaci-po6-/statni-pokladna.aspx?c=A150403_100307_statni-pokladna_pave – tak poláci vykazují notnou dávku samostatného pragmatizmu ( kdo jen chvíli stál, zůstal stát opodál ) – jj, pokud jde o kšeft, poláci měli vždycky čucha. ..)

tožtak
tožtak
3. 4. 2015 12:29

Youtube – Krym. Cesta domů – Video obsahuje obsah partnera QGPro3_managed, který ho zablokoval na základě autorských práv.

Irena
3. 4. 2015 12:33

tožtak napsal

Youtube – Krym. Cesta domů – Video obsahuje obsah partnera QGPro3_managed, který ho zablokoval na základě autorských práv.

No to se dalo čekat. Přece máme tu svobodu slova. Někdy v průběhu víkendu to dáme na uložto, jestli to tam už někdo nedal.

tožtak
tožtak
3. 4. 2015 12:33

Zatím je ještě ke stažení AVI verze. – https://www.youtube.com/watch?v=NjG9zELPUdw

Dobře to koresponduje s prohlášením V.Klause ve videu a taky s tímto:

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/366056-ruska-propaganda-v-cesku-sili-upozornuje-bbc.html

Rado Miko
3. 4. 2015 12:52

Irena napsal
No to se dalo čekat. Přece máme tu svobodu slova. Někdy v průběhu víkendu to dáme na uložto, jestli to tam už někdo nedal.

Bohužel ze svobodou slova to nemá co dělat. Tentokrát jde opravdu o autorská práva.
Ten den, kdy to odvysílala ruská televize a někdo to dával na net, tak to vymizelo do tří hodin.

orinoko
3. 4. 2015 14:11

Aniz bych chtel odpoutavat pozornost od … pro me osobne spise od Donbasu … tak se mi snad podari v tabletu vlozit odkaz na jemenske udalosti.

Nepodari, musim to vypsat.
http;//www.presstv.ir/Default/Yemen/110

orinoko
3. 4. 2015 14:28

Njn, co budeme delat? Hori uz vsechno mozne. Saudsky sionisticky rezim /iransky dusledny termin/ hodla eskalovat napeti na Arabskem poloostrove. Izraeli je ochoten poskytnout svuj vzdusny prostor pro zidovske letecke utoky na Persii.

orinoko
3. 4. 2015 14:47

V Jemenu uz se vylodili Cinani, ale kvuli evakuaci vlastnich , ale i dalsich civilistu. Emericka hovada ostreluji pobrezi Adenu ve snaze zabranit obsazeni mesta siity. Mam takovy pocit, ze do teto veci by meli promluvit Cinani. Maji v techto mistech spoustu investic. A nemyslim si, ze „libyjske mlceni“ se bude opakovat.

Mimochodem … Rusko pozvalo do sveho generalniho stabu ci kam idioty z NATO. Vsechno jim tam ukazali. Pryc pry odchazeli sevrene prdele. Ostatne vyrazy autentickych lehovistu jsou k videni na webu.

Bety
Bety
3. 4. 2015 16:22

Dokument trvá hodinu…. to vypadá, že ho už na tu hodinu sestříhali. Takže možná nebudeme muset čekat zas až tak dlouho, a patřičně upravená verze bude na světě. Tak nevím, mám si přát, aby takový upravený paskvil pustili? No co. Lidé, co čumí na ČT stejně už víc zblbnutí být nemohou a byla by to pak docela sranda rozšiřovat původní verzi, která by tím, že je na indexu mohla být o to zajímavější.

Martin (už bez taky m)
3. 4. 2015 16:37

K té „Upoutávce ČT na ruský dokument o Krymu“: Tuneldědka bych se nikdy rozhodně nezastával. On sám mnohokrát ve svém „veřejném angažmá“ lhal, překrucoval, účelově fabuloval. Zmíněný dokument jsem si prohlédl před nějakou dobou, celý. I díky tomu, že jsem vždy rád četl ruskému mluvenému slovu docela dobře rozumím. A ježto již několik let sleduji v originále na internetu ruské filmy, tak není opravdu problém… Takže bych chtěl zodpovědně říci: V. V. Putin se ve svém vyjádření snaží maximálně slušně, stručně a jasně vyjádřit jak vše probíhalo. To co z toho ale (na evidentní zadání shora) udělala redaktorka ČTV popichující… Číst vice »

aram
aram
3. 4. 2015 16:45

orinoko napsal
Nepodari, musim to vypsat.
http;//www.presstv.ir/Default/Yemen/110

http://www.presstv.ir/Detail/2015/04/03/404525/World-censures-Saudi-strikes-on-Yemen

aram
aram
3. 4. 2015 17:13

Martin (už bez taky m) napsal
K redaktorce: vyfintěná, sebevědomá, sebestředná – ale neslušná a hloupá – jen „materiál“…

Ne, že by si zasloužila hájení, ale jestli jí ukázali správně sestříhaný hodinový výběr…? Třeba taky budeme mít tu čest dílo zhlédnout.

zedd
zedd
3. 4. 2015 17:20

Ty CIA sebevraždy mi přijdou jak kachna. V USA alternativních médiích, která často zveřejní kdejaký BS, ani slovo. Na druhou stranu není zdrojem ani Sorcha Faal/whatdoesitmean.com, odkud většinou pochází solidní část takových perliček.

Vaska
Vaska
3. 4. 2015 19:18
Irena
4. 4. 2015 9:30
Irena
4. 4. 2015 9:36
peter.
4. 4. 2015 9:39

Dnes je na návšteve Bratislavy p.Lavrov.Navštívil Kisku,ktorý ho skritizoval za Krym a obvinil RF zo zodpovednosti za krviprelivanie na Donbase.Je to blbec nevídaných rozmerov a hanba Slovenska.Jeho oprávnenosť kritizovať Lavrova možno prirovnať k oprávnenosti exkrementu kritizovať človeka.Hovno môže iba smrdieť.Aj Kiska iba zasmrdel.

peter.
4. 4. 2015 9:51

Poliakom už to dochádza tiež.
http://je-to-inak.livejournal.com/14099.html

fajt
4. 4. 2015 10:20

peter. napsal Dnes je na návšteve Bratislavy p.Lavrov.Navštívil Kisku,ktorý ho skritizoval za Krym a obvinil RF zo zodpovednosti za krviprelivanie na Donbase.Je to blbec nevídaných rozmerov a hanba Slovenska.Jeho oprávnenosť kritizovať Lavrova možno prirovnať k oprávnenosti exkrementu kritizovať človeka.Hovno môže iba smrdieť.Aj Kiska iba zasmrdel. však Fico uvedel Lavrova do slovenských reálií – ta poslední volba slovenského prezidenta taky pěkně smrdí, v prvním kole příjde k volbám cca 1.9 mil. voličů a Fico měl navrch a pak druhé kolo, kde dorazí až 2.2 mil a Kiska dostane až o 400 tis. hlasů více, přitom průzkumy byly jasně pro Fica… no… Číst vice »

peter.
4. 4. 2015 10:23

V 18 storočí,cárovná Katarína Veľká definitívne zlikvidovala záporožské kozáctvo a ukrajinské kozáctvo prestalo na Ukrajine existovať. Časť zo Záporožských kozákov, cárovná presídlila na Kubáň, kde splynuli s kubánskymi kozákmi.Kubánsky kozácky zbor má preto vo svojom repertoári aj piesne ukrajinských kozákov.Napr.túto :
https://www.youtube.com/watch?v=pGbBZJM64G8

mirror
mirror
4. 4. 2015 11:14

Na OM chybí pikantnosti. Zkoumal jsem YouTube a našel jsem tyto perly.
1. Furie na Majdanu
https://www.youtube.com/watch?v=zagV4C9PPsU
Na konci se dokonce vyjadřuje pornorežiser.
2. Životopis Jaceňuka
https://www.youtube.com/watch?v=6mv1YBgCI60
Odhalen jako scientology. Proto si rozumí s Kiskem. Mimochodem začal, když neměl ani 30 roků ve financích.

abx
abx
4. 4. 2015 11:23

Toto je unikatna fotka, ktora preklzla neviem akymi cestami na SMEckaren. Je to svatyna kosickych scientologov, na stene im tam visi kto iny ako Kiska…
http://i.sme.sk/cdata/3/72/7242163/01a.jpg

peter.
4. 4. 2015 13:29

abx napsal

Toto je unikatna fotka, ktora preklzla neviem akymi cestami na SMEckaren. Je to svatyna kosickych scientologov, na stene im tam visi kto iny ako Kiska…
http://i.sme.sk/cdata/3/72/7242163/01a.jpg

http://www.mordechajkapusta.com/2014/02/prezidentska-pasca-scientologov.html

abx
abx
4. 4. 2015 14:18

fajt napsal
však Fico uvedel Lavrova do slovenských reálií –

Ani nemusel. „Kiska“ ma v rustine aj druhy vyznam, nieco ako v anglictine „Pussy“. Cize Lavrov mohol mat z nasho „Andreja Pičku“ srandu uz pred stretnutim s Ficom…

Peter, ktozeby nepoznal hlbaveho ludoveho filozofa Mordechaja Kapustu :-)))

peter.
4. 4. 2015 18:25

Ukrajinská vláda sa rozhodla zrušiť niektorá odbory vysokoškolského štúdia
http://www.segodnya.ua/life/education/obnarodovan-chernyy-spisok-vuzov-kotorye-podlezhat-zakrytiyu-605394.html
Podľa toho o aké odbory sa jedná,musím s takýmto rozhodnutím súhlasiť a podobne by mala postupovať aj slovenská vláda.