Zbrojní průkazy jsou problém

Po tragické události v uherskobrodské restauraci Družba bylo nastoleno několik oprávněných společenských témat. Rozvířily se diskuse o držení zbraní a jejich počtu mezi občany. K události se ve společenských diskusích vyjadřovali laici, držitelé zbraní a ve svých vyjádřeních nechyběli ani politici. K tématu přispěl i Miroslav Kalousek, který se do diskuse veřejně zapojil jako držitel zbraně. Bez ohledu na postoj Miroslava Kalouska k danému problému mě zarazila jiná věc – Jak může Miroslav Kalousek vlastnit platný zbrojní průkaz? Vzpomněl jsem si na událost, kdy se Kalousek nechal vyprovokovat od malého kluka k fyzickému násilí v průjezdu na Malostranském náměstí. Vždycky jsem se domníval, že člověk, který má takto nepřiměřené reakce, nemůže zbrojní průkaz nikdy dostat. Mýlil jsem se.

Vydávání zbrojních průkazů je problém. Stačí se podívat pár měsíců nazpět, jak velkým problémem je to u státních složek, které by měly jít příkladem. V lednu zastřelil strážník neozbrojeného muže před barem v Přerově a v prosinci minulého roku taktéž strážník v civilu zastřelil jednu osobu a druhou těžce zranil na diskotéce ve Vysokém Mýtě. Ještě o měsíc dříve policie ČR sice nikoho nezastřelila, ale několik policistů se brutálně ukájelo na ležícím a spoutaném muži nedaleko Slaného. Jsem hluboce přesvědčen, že ani jeden z aktivně zasahujících brutálních policistů nikdy neměl získat zbrojní průkaz.

5 1 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
17 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
milda1963
milda1963
3. 4. 2015 12:29

Tyler Durden – zakladatel zerohedge.com: „V loňském roce americká policie usmrtila 1100 lidí. Zatímco v Kanadě to bylo 14 lidí, v Číně 12 lidí a v Německu po zásahu tamější policie nezemřel vůbec žádný člověk.“

Dana
Dana
3. 4. 2015 17:49

Ja si naopak myslim, ze pri pomerech ve Spojenych Statech je to jeste malo zastrelenych . Kazda americka domacnost ma nekolik zbrani, cely narod je ozbrojeny az po zuby.
Policiste riskuji svuj zivot kazdy den.
NRA, sdruzeni ozbrojenych obcanu je jedna z nejsilnejsich organisaci v USA…
Vetsina Americanu si to tak preje.. A v demokracii vetsina urcuje pravidla.

zedd
zedd
3. 4. 2015 18:33

Většina Američanů chce označení potravin co do jejich GMO původu. Dlouhodobě. Skutek utek. Vládnou korporace a podplacení oficiálové … Značná část rozpočtů měst je financována ze soudních tahanic a buzerování občanů. Bylo na to upozorňováno leta, vyhřezlo to na povrch ve Fergusonu, kde to bylo svaleno na rasové pnutí. Skutečnost je mnohem prozaičtější: Místní notáblové si prostě udělali byznys ze zneužití práva a síly. Tož pokud na „fairovku“, proč není legitimní střelba do zkorumpovaných policajtů, když zkorumpovaní policajti mohou beztrestně střílet nic zlého nečinící občany, házet flashbangy do kolébek nemluvňat v domech, kam prostě neměli proč lézt, umlátit sprostého a… Číst vice »

zedd
zedd
3. 4. 2015 18:40

Dano souhlasím s Vámi: Pokud bych žil v USA, bránil bych své právo vlastnit a užívat zbraň především na obranu proti obecním, státním a federálním autoritám. Na druhém místě pak figurují skuteční kriminálníci, kterých se lae v US vyskytuje nějak podezřele moc proti zbytku světa. Někde úplně na konci jsou více méně vybájení teroristé, kteří vraždí obtloustlé Američany, protože „nesnášejí naše hodnoty“. Za hodnoty dosaďte cokoliv natolik abstraktního, jako je svoboda a jsme doma. Někdo považuje za svobodu právo okrádat, jiný nebýt okraden. Tak bych asi odlišil pomalu mizející Evropu od USA.

GRENZER
3. 4. 2015 18:53

Myslím,že realita,co se policie týká,je docela hezky pojata v tomhle videoklipu:
CALL THE COPS http://genius.com/Rob-hustle-call-the-cops-lyrics

Dana
Dana
3. 4. 2015 19:47

Ze chteji Americane oznaceni potravin, jestli obsahuji GMO zasahy, pak to povazuji za normalni, mnozi musi mit navody na vsechno. Mnozi take uz davno vi, ze geneticky upravena kukurice, soja a cocka jsou na regulernim trhu automaticky. No a co ? Kukurici jime leta a nemame zadne nasledky. Stejna polemika byla okolo sterilisovaneho mleka, ted uz by nikdo nechtel pit mleko rovnou vydojene. Mimochodem, ve Vermontu uz oznacovani GMO potravin existuje. Zadny rozdil – lide kupuji stejne to, co je levne a chutna jim.. Mne osobne je oznacovani GMO uplne fuk. Hlasky o policejni brutalite pochazeji od neprizpusobivych obcanu. Pak,… Číst vice »

leho
leho
4. 4. 2015 1:50

zedd: …bránil bych své právo vlastnit a užívat zbraň především na obranu proti obecním, státním a federálním autoritám A co ty autority jako mají dělat aby se člověk, pardon, zedd, proti nim musel bránit se zbraní v ruce? Já tedy nevím. Já žiji v zemi Velkého Satana (USA) s většími či menšími přestávkami už skoro 30 let a žádnou takovou potřebu obrany proti zmíněným autoritám jsem nikdy neměl. Zbraň, vlastně několik zbraní, vlastním pouze pro případnou obranu před kriminálními elementy i když šance, že na mne zaútočí, je naprosto mizivá. Svoboda vlastnit zbraň je ale pro mne naprosto zásadní, nejedná… Číst vice »

Sio
Sio
4. 4. 2015 5:02

@leho: „Není totiž možné nastolit vládu teroru pokud je občanstvo ozbrojeno…“ Tak to bych zpochybnil, vyzbrojený ňouma má akorát tak větší šanci, že ho polda, který se cítí logicky více ohrožen a chce se dožít důchodu napřed zastřelí a až pak se ptá. Pokud polda jako u nás ví, že člověk, proti kterému zasahuje na 99,9% ozbrojen není, chová se jinak. Pocit, že musím mít zbraň, to nemá s demokracií nic společného, protože demokracie se postará především o to, aby lidé tento pocit neměli. Vyjímky se samozřejmě najdou vždy, ale v US, jak se zdá, je to pravidlo, že se… Číst vice »

fajt
fajt
4. 4. 2015 6:47

milda1963 napsal Tyler Durden – zakladatel zerohedge.com: „V loňském roce americká policie usmrtila 1100 lidí. Zatímco v Kanadě to bylo 14 lidí, v Číně 12 lidí a v Německu po zásahu tamější policie nezemřel vůbec žádný člověk.“ Těch tisíc sto zastřelených americkými kovboji bych považoval za špičku ledovce, před pár lety jsem na jednou polomilitarním sajtu vedl konverzaci s jedním pomocníkem šerifa ( který se tehdy navrátil s Iráku, kde byl na svém – jestli to dobře napsal – povinném turnusu ) no a ten měl velmi svérázné názory ( tedy pro nás, u nich ve village to asi byla… Číst vice »

mirror
mirror
4. 4. 2015 8:02

leho napsal Svoboda vlastnit zbraň je ale pro mne naprosto zásadní, nejedná se jen o obranu proti velmi nepravděpodobným krimošům, ale jde o skutečný symbol individuální svobody pro totálně nepravděpodobný scénář jaký se odehrával v SSSR za Stalinova panování během něhož si tajná policie vybírala po nocích nebohé občany aby se naplnily pracovní kvóty systému táborů GULAG. leho, můžete doložit, že tajná policie v SSSR vybírala po nocích nebohé občany? Já se domnívám, že kdyby se jednalo o masovou nespravedlnost, pak bude obyvatelstvo organizovat odpor, zakládat partizánské skupiny a aktivně bojovat proti režimu. Také věříte tomu, že půlka lidí v… Číst vice »

zedd
zedd
5. 4. 2015 14:35

Leho, Dana mne onehdá nijak neuspokojila ohledně dost zásadní diskrepance mezi „svobodnými“ Spojenými státy a „totalitární“ a „komunistickou“ Čínou co do počtu uvězněných per capita. Můj argument zněl, že ve Spojených státech buď vládne čilý byznys ohlodně toho, zavřít někoho až zčerná a vyvařit na tom maximum, nebo jsou občané USA „natural born criminals“ víc, než občané jiných států – a to násobně včetně těch opravdu fuj, jako je Čína, Rusko, N. Korea a Irán. Dana argumentovala tím, že US LEOs jsou natolik schopní, že dokáží zatknout i ty, na které by oficíři v jiných – méně rozvinutých – zemích… Číst vice »

zedd
zedd
5. 4. 2015 14:52

1. Američané jsou rození kriminálníci, což vyplývá primárně z toho, že jde geneticky o odpad Britského impéria (potomci těch, co se nechtěli přizpůsobit – hezky čezky „nepřizpůsobiví“) doplněný odpadem z Afriky (těch, co se nechali chytit), a naopak výkvětem „latinos“, což jsou už od pohledu kriminálníci – stačí se podívat, jak to vypadá v Mexiku. 2. US policejní složky jsou oproti zbytku světa natolik napřed, že dokáží odhalit i ty zločiny, které jinde zůstavají mimo možnosti a schopnosti ne-US policejních složek. Tímto způsobem argumentovala Dana. Dovolil bych si zde upozornit, že co do objasněnosti vražd a další závažné násilné trestné… Číst vice »

zedd
zedd
5. 4. 2015 15:34

Myslím, že US společnost je skutečně ve srovnání se současnou Evropou daleko násilnější. Nedokážu posoudit, do jaké míry jde o výslednici dějinných vlivů a jak se na tom podepsala oficiální, záměrná a méně než zpola demokratická doktrína věčného boje proti všem. Víc než 2/3 doby své existence jsou Spojené státy s někým ve válce. Všechny ty války byly samozřejmě velmi demokratické, byly vedeny s tím nejlepším úmyslem pozvednutí lidstva a nikdy se v nich neužívalo metod, za které by se pravý demokrat musel stydět. Sám jsem se usvědčil: Závidím občanům USA jejich blahobyt, jejich půjčky na studium a hypotéky transformované… Číst vice »

zedd
zedd
5. 4. 2015 15:49

A co je na tom nejhorší, že zrovna Ti, co by nejlépe měli rozpoznat, že tu jde něco těžce do kopru, protože mají aspoň nějaké srovnání oproti většině nativců, kteří si za svůj život ani nezařídí pas, natož aby se podívali na svět, který tak rádi bombardují, tož ani tihle kosmopolité nevidí nic krom rainbows and unicorns.

zedd
zedd
5. 4. 2015 16:11

A poslední „rant“: Ta presidentsky feudální demokracie. Plebs má na výběr především mezi clintonovic lhářkou a bushovic lhářem. Situace, která se demokraticky opakuje 25 let. Nechť rozhodnou PR „skills“ toho kterého teamu. Matadoři z korporátní sféry samozřejmě sázejí na obě strany. Těch pár milionů ztráty jsou nic v porovnání s potenciálním vlivem, který ale NIKDY NEÚPLATNÝ kandidát NIKDY NEBUDE UPLATŇOVAT. Zvlášť, pokud krom reálného byznysu mám pod palcem i část mediálního vlivu. A že se my, oligarchové, mezi sebou v médiích moc neperem? Dyť to není v našem zájmu. V našem zájmu je presentovat USA jako kvetoucí demokracii, kde nejzávažnější… Číst vice »

zedd
zedd
5. 4. 2015 16:28

A teď zcela vážně k těm bouchačkám:

Ve světle svých bohatých životních zkušeností trvám na tom, že každý občan ČR by měl mít právo vlastnit a užívat palnou zbraň, pokud nebude EU pověřenou komisí jednotlivě uznán jako nezpůsobilý.
Historicky je vlastnictví a užití zbraně vyhraženo v Evropě šlechtě. V republikánských zřízeních jsme se těchto reliktů vzdali a tím pádem nabyli svobody pálit po všem, co se nám ocitne za vnitřní stranou plotu – včetně hajnejch, exekutorů, proutníků, policajtů, muslimů, svědků jehovových, aristokratů a podobnejch votrapů.
Jenže já sem anarchista a mě to nevšřej ani ty amerikáni.