Ukrajinci ve vojenském věku získali právo zůstat v Rusku více než 90 dnů

Ruská Federální migrační služba sdělila, že ukrajinští občané ve vojenském věku se mohou obrátit na oddělení FMS v místě přechodného pobytu před uplynutím 90 dní od vstupu na ruské území. Jejich doba dočasného pobytu bude opakovaně prodloužena na další období 90 dnů až do 1. 8. 2015. Tato možnost není spojena s poskytnutím žádného dalšího statusu – uprchlíka, běžence, osoby s dočasným azylem nebo povolením k dočasnému pobytu. Tisková agentura k tomu citovala prohlášení tiskové služby ruské migrační služby: „FMS z humanitárních důvodů rozhodla o prodloužení délky pobytu těchto občanů na území Ruské federace.“ FMS zdůraznila, že toto rozhodnutí bylo přijato na základě žádosti ruského prezidenta o prodloužení délky pobytu určitých skupin osob z Ukrajiny, především občanů ve vojenském věku.

Podle informací FMS se v současné době v Rusku nachází více než 2,4 mil. ukrajinských občanů, z toho je více než 800 tisíc z jihovýchodních oblastí země a 1,2 mil. tvoří muži ve vojenském věku. Azyl v RF nebo povolení k dočasnému pobytu přitom obdrželo více než 400 tisíc Ukrajinců.

Zdroj: RT.com

Překlad: Stan

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Svoboda
Svoboda
30. 1. 2015 18:56

Putin na poslední chvíli a jen zčásti zachraňuje to, co zpackala ruská duma už někdy v září 2014 a Fjodorov před tím varoval.

https://www.youtube.com/watch?v=EInBDiJsOfs