Ukrajinou se šíří ruský písničkový flashmob

Někteří uživatelé sociálních sítí oceňují emocionální ztvárnění písně i skvělou akustiku budovy, jiní v té akci vidí projev „ruského světa“.


Iniciativu studentů Záporožské hudební školy, kteří na nádraží interpretovali píseň z filmu „Jaro na Poříční ulici“, podpořili obyvatelé Charkova a společně zazpívali píseň z filmu „Dívky“. Na internetu se objevilo video, na kterém je vidět, jak asi stovka lidí na Charkovském nádraží začíná najednou zpívat píseň „Starý javor“. Někteří uživatelé sociálních sítí oceňují emocionální ztvárnění písně i skvělou akustiku budovy, jiní v té akci vidí projev „ruského světa“.

V popisu videa je však uvedeno, že provedení písně z filmu „Dívky“ je reakce na studenty Záporožské hudební školy Majborody, kteří v budově místního nádraží zazpívali píseň „Jaro na Poříční ulici“. Mladí lidé přišli na nádraží jako obyčejní cestující, někteří měli v ruce deštníky, někdo s kufrem, takže ostatní pasažéři byli překvapeni, když uslyšeli bolestně známý nápěv: „Kdy přijede jaro, to nevím. Přijdou deště… Sníh roztaje…“

Ukrajinské úřady se pokoušejí vytěsnit ruský jazyk ze všech oblastí, takže od 1. prosince například všechny informace na letištích této země zobrazené na elektronických tabulích a vývěskách a znějící z reproduktorů musí být výlučně v ukrajinštině a angličtině.

Členka nacionalistické strany „Svoboda“ Irina Farion navíc vyzvala, aby byli ruskojazyční občané Ukrajiny zbaveni práva na vzdělání a zaměstnání, protože údajně porušují ustanovení ukrajinské ústavy o státním jazyku. „My na ně (ruskojazyčné obyvatelstvo – pozn. red.) nemusíme v žádném případě brát ohled – musíme bezohledně prosazovat svoji věc. Jsou to občané Ukrajiny, kteří musí respektovat zákony. A takovým zákonem je i 10. článek Ústavy Ukrajiny,“ prohlásila Farion.

Zdroj: Ukraina.ru

Pro e-republika.cz přeložil Stan


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

7
Komentujte

Chcete-li přidat komentář, přihlaste se viz Přihlášení.
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Autoři komentářů
Starý doktorpeter.Martin (už bez taky m)Irena Autoři posledních komentářů
  Odebírat  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190

Warning: sprintf(): Too few arguments in /data/web/virtuals/52128/virtual/www/domains/outsidermedia.cz/wp-content/plugins/wpdiscuz/templates/comment/class.WpdiscuzWalker.php on line 190
Člen

Inspirací jim byly též asi i starší flashmoby z Oděsy – https://www.youtube.com/watch?v=bE3468tYodg
nebo https://www.youtube.com/watch?v=eXskkOaudLE, situace se asi přiostřuje ….
Chápal bych reakci Ukrajiny kdyby tam proběhl flashmob s touto písní
https://www.youtube.com/watch?v=ReaGwvLtqOw

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

I. Farion je fašistka, nic jiného.
Tahle osoba také vyzývala ke zničení Moskvy a Moskalů…
Je to taková Langšádlová v moderní verzi Ukroruina…
Fanatický výsledek chorobné „demokratizace nenávisti“.
K takovým poslankyním musíme Ukroruině blahopřát,
konečně začínají dobíhat ten „vyspělý Západ“…

Irena
Člen

https://ria.ru/world/20161201/1482571031.html
На юге Украины стартовали учения с ракетными стрельбами

Irena
Člen

Кремль подтвердил намерение уничтожать украинские ракеты над Крымом
http://www.mk.ru/politics/2016/12/01/kreml-podtverdil-namerenie-unichtozhat-ukrainskie-rakety-nad-krymom.html

Martin (už bez taky m)
Člen
Martin (už bez taky m)

Ahoj,
doporučuji Solovjova z 30.11.

peter.
Člen

Ukrajinci na Kyjevskom nádraží v Moskve kontrujú:
https://www.youtube.com/watch?v=WdmytzKqpwU

Člen

Videoreportáž: Nová revolúcia na Ukrajine a v Rusku: vôbec to nie je Majdan, skôr Majdan naopak Prvá podobná akcia v Rusku sa konala v Moskve a symbolicky na Kyjevskej železničnej stanici v nedeľu 28. novembra. Zorganizovali ju študenti moskovských hudobných škôl, ku ktorým sa pripojilo niekoľko desiatok cestujúcich. Spievali ukrajinskú ľudovú pesničku Rozpriahajte, chlopci, koni. Väčšina sa dokonca pustila do tancu. Pre média organizátori moskovskej akcie povedali, že zorganizovali ju „na oplátku“ Ukrajincom – priateľským gestom odpovedali na podobné gesto z ukrajinskej strany. Prízvukovali, že zorganizujú viacero podobných akcií vo mnohých ruských mestách a budú propagovať priateľské vzťahy so susednou… Číst vice »