Ukrajinské hranice a hlavní město

Rusové se obávají toho, že by museli vojensky vtrhnout do Novorussije. To nejhorší, co by teď potřebovali, je ještě jedna bratrská enkláva vydržovaná Ruskou federací.

Hranice

Začal jsem se bát jezdit přes hranici. Je jasné, že člověka, který pracuje pro ruská média, musí před cestou na Ukrajinu kdosi „jistit“, aby ho v případě, že se nehlásí ve stanovenou dobu, začali hledat. Při své minulé cestě jsem se domluvil o „jištění“ jen s Moskvou, a div jsem nenarazil. Kolegové z  DLR ohodnotili mé zmizení jako „vzetí do zajetí“ a div mě nezařadili do seznamu zajatců k výměně. Takže teď se jistím dvakrát: v Moskvě i v Doněcku.

Horší je něco jiného: před cestou si musím pečlivě prohlédnout své propriety, protože neustále zapomínám něco vyložit z kapes i ze zavazadel. Během první návštěvy v Doněcku se ukázalo, že kolega měl v peněžence vizitku Dmitrije Jaroše. Spálili jsme ji na neutrálním území mezi Ruskem a DLR. Při návratu, během prohlídky na hranici RF a DLR, se pohraničník zeptal: „Promedol máte?“ A já jsem si najednou vzpomněl, že ho mám, ale bez mrknutí oka jsem zalhal, že ne. Dál to bylo ještě horší. Během minulé cesty na Ukrajinu jsem v pouzdře ruksaku objevil zásobník do automatu. Objevil jsem ho, když jsem se vrátil domů, takže se mnou projel dvakrát přes hranici. Dobře, nevěděl jsem, že ho mám s sebou, jinak bych byl nervózní. Naposledy – před návratem z Ukrajiny domů, na Krym, jsem se rozhodl zálibně si prohlédnout sám sebe. A našel jsem v kapse ruksaku námořnický kinžál. Stále se divím tomu, jak jsem ho tam mohl zapomenout. Vézt ho s sebou jsem se bál, tak jsem ho musel vyhodit. Zlobí mě to a hlavně proto, že ani na ukrajinské, ani na ruské hranici se nikdo neobtěžoval mě prohlédnout, i kdybych vezl granátomet.

Během návštěvy v zemi „ukropů“ jsem tvrdě doplatil na další omezení spojení s Krymem. Jel jsem autobusem, protože vlaky už zrušili, a na zpáteční cestě jsem se musel plahočit pěšky, protože i autobusy už ukrajinská vláda zakázala.

Hned po zákazu oficiálního dopravního spojení s Krymem se do otevřených potíží dostali soukromí vlastníci autobusů a taxikáři. Došlo k menší válce, během níž neviditelná ruka trhu v podobě ukrajinských taxikářů prořezala pneumatiky velkonákladových autobusů Krymanů. Násilí ale nepřerostlo do podoby krvavého dramatu, protože humánní ukrajinská armáda jedním črtem pera přerušila potyčky tím, že zakázala propustit přes hranice automobily, ve kterých seděli více než čtyři lidé.

Dnes mohou ti, kteří jedou na Krym, použít dvě základní trasy: Novoalexejevku pro vjezd přes Čongar a Čaplinku pro vjezd přes Armjansk a Cherson. V obou městech jsou k dispozici taxikáři, kteří vás dovezou k hraniční závoře, ale dále musíte putovat pěšky. Prověření dokumentů, vyplnění imigračních karet a vpřed. Nejsou tu žádné detektory kovů, nikdo neprohledává vaše věci. I když muž věku rekruta s ohromným ruksakem může mít (a jak ukazuje praxe, také má) s sebou cosi ne zcela zákonného.

Ať si ukrajinská média hlásí, co chtějí, ukrajinští vojáci se vůbec nebojí vpádu ruských vojsk. Mnohačetné „blokposty“ na trase z Krymu do Chersonu jsou částečně zabydleny bezdomovci, částečně změněny v posty GAI (Státní automobilové inspekce). Všude jsou vidět rozmoklé zemní náspy a haldy pytlů s pískem. Obrněná technika a těžké zbraně byly odevšad odstraněny. Jediným příznakem toho, že „blokposty“ jsou obydleny, je dřevěný sklad, k němuž jsou protaženy dráty elektrického vedení.

Se svojí neopatrností mají Ukrajinci pravdu. Rusové se sami bojí svého vpádu. To nejhorší, co by teď potřebovali, je ještě jedna bratrská enkláva vydržovaná Ruskou federací. Co se týče neperspektivnosti tohoto vpádu… V autě z Chersonu na Krym se mnou cestovalo osm lidí. Až k ukrajinské hranici naříkali, jak je nyní život těžký. Ale už na neutrální půdě začali společně klít na adresu Porošenka a celé Ukrajiny. Mládeži, kdo tam vzdychá po Sovětském svazu? Jeďte na Ukrajinu, tam je všechno při starém – je možné si myslet, co chcete, ale říkat jen to, co je možné.

Hlavní město

Kyjev se nezměnil. Změnili se Kyjevané. Od té doby, co věnovali své hlasy Leně-kosmosu (Pozn. překl.: Narážka na ruskou kosmonautku a političku, Jelenu V. Kondakovovou), zde panuje mimozemský rozum. Dnes není Kyjev městem inteligentních lidí a studentů, ale agresivní mládeže.

Starý pár v metru posuzuje osud rodinné knihovny. On navrhuje zbavit se knih, protože všechno, co chceš, najdeš na internetu. Ona – něžně hladíc jeho rukáv: „Sašo, počkej, možná se knihy stanou naším jediným pramenem tepla.“ Osud knih byl během ozbrojených konfliktů vždy prokazatelně tragický. V Doněcku jsem viděl dům, který měl poškozenou střechu. Z díry po střele „tekl“ proud hořících knih.

V restauracích na Chreščatiku, stejně jako v Globusu, vás uvítají strojeně přísným pohledem rumění „nízkolebeční“ svalovci v oblecích. Dříve Kyjevané takoví nebyli. Je vidět, že ne všichni bojovníci z Majdanu se stali byznysmeny s dvěma vysokými školami a dobrou angličtinou.

Majdan je dnes nudný a unylý, jak se sluší na hřbitov nebo muzeum. Dnešní Majdan je gigantický trojzubec ze svící a výstavka fotografií zimního odporu a bojových akcí v zóně ATO. Zobrazeny jsou – přirozeně – jen hrdinské epizody. Hlavními hrdiny výstavky jsou dobrovolnické prapory. Je zde Donbas, Ajdar, Azov, 12. územní prapor a policejní prapor Kyjev-1, dostalo se místo i na 25. brigádu ministerstva vnitra. Na snímcích je vidět jejich spálená technika a sami výsadkáři jsou zobrazeni v obklíčení civilních obyvatel. Zato 12. kyjevský územní prapor je tu v celé své kráse – na háku vlečného lana náklaďáku je navlečena lidská lebka s georgijevskou stužkou.

Zde mladí lidé v maskáčích žádají o finanční pomoc pro armádu. Vedle stojí dodávka společenské organizace „Levý břeh“, která se zaměřuje speciálně na Ajdar. Představitele tohoto pravděpodobně nejnenávistnějšího dobrovolnického praporu Ukrajiny je zde také možné vidět. Nejsou to ani vězni, ani bezdomovci, ani alkoholici, ani společenská spodina. O praporu Ajdar nechme promluvit Frederica Forsytha: „Nesmyslná hrozba v očích, neodůvodněné opojení svou silou, která se může neočekávaně, bez jakékoli zjevné příčiny, vybít v šílené krutosti.“

Vedle nedochůdčat z Ajdaru je Kyjev přeplněn vojáky a militarizovanými, mladými a nevelmi lidskými. A společně s nimi i otevřenými klauny. Barvitost a rozmanitost nárameníků jsou schopny vzbudit hrůzu i v bývalém rozvědčíkovi. Epolety přestaly v ukrajinské armádě plnit funkci identifikátoru, protože se změnily v další vojenskou ozdobu – cosi na způsob prýmků. Výsadkáři a „specnazovci“ měli i v mírových dobách zvyk přidělovat jednotlivé epolety div ne každé rotě, takže mít na uniformě pět nárameníků (počítaje v to skupinu krve a nápis „Ozbrojené síly Ukrajiny“) bylo úplně v normě. Ve spojení s válečnou anarchií tento jev přesáhl všechny meze. Nejpopulárnější se bezesporu stala epoleta „Kyborg“ s lebkou a červenýma očima. A o militarizovaných klaunech nemusíme ani mluvit, každý z představitelů dalšího „nižšího vojska záporožského“ považuje za nezbytné mít od 7 do 12 nárameníků, aby spolehlivě polekal nepřátelské špiony.

Nu, a přirozeně milice. Je jí mnoho. Hlavně se shlukuje kolem radnice a na nádraží. V metru obvykle ze zvyku upozorňuje na to, že se nemají zvedat zapomenuté věci, což se dělalo i před válkou, proto tomu nikdo nevěnuje pozornost. Ve vzduchu není cítit skutečné napětí, jako na rostovském nádraží, s příchodem pyrotechniků, se skenerem, se psy… Davy nevyděšených Kyjevanů ještě nevědí, co je teroristická hrozba, vždyť za osm měsíců odporu donbaští „teroristé“ nezabili ani jedno ukrajinské dítě a nevyhodili do povětří ani jednu ukrajinskou školu.

Ach jo, soudě podle toho, co se děje v Oděské a Charkovské oblasti, dostanou obyvatelé hlavního města velmi brzy příležitost se seznámit se všemi rozkošemi terorismu. Zatím se partyzáni přidržují taktiky zastrašování, a ne ničení, ovšem počet výbuchů nutně povede sice k náhodným, ale lidským obětem. A násilí bude eskalovat.

Zdroj: Regnum.ru , překlad: Alena Mikulášková

Převzato z e-republika.cz

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
45 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
petr
petr
11. 2. 2015 13:27

Proč si myslím, že Merkelová hledala u Putina podporu http://leva-net.webnode.cz/news/proc-si-myslim-ze-merkelova-hledala-u-putina-podporu/ potvrzuje informace Fulforda http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/blog/

peter.
11. 2. 2015 14:58

V Minsku sa dnes rieši budúcnosť Novoruska.V hre je údajne okamžité zastavenie paľby a vytvorenie demilitarizovanej zóny.Nasledovať má udelenie širokej autonómie pre Donbas,no nie je jasné aké územie by malo pod túto autonómiu spadať.Je skoro isté,že pri akejkoľvek autonómii bude zo strany chunty kladená požiadavka na obsadenie hranice s Ruskom a to aj na území obsadenom opolčencami.Podľa mňa bude táto požiadavka celkom logickou prekážkou pre uskutočnenie takto formulovaného plánu,pretože s tým opolčenci súhlasiť nemôžu.Som presvedčený,že tie dve enklávy nemôžu existovať v jednom štáte.Takže som zvedavý ako to celé dopadne.

aram
aram
11. 2. 2015 15:05

Do Minska jede kromě Putina i Lavrov.
http://czech.ruvr.ru/news/2015_02_11/Lavrov-take-jede-do-Minsku-8330/
„Soudě podle toho, že do Minsku přijíždějí i šéfové diplomacií dalších zemí, bude se tam zřejmě konat kromě jiných akcí ještě i nějaká jejich zvláštní schůzka“, řekl zdroj.

peter.
11. 2. 2015 15:08

Podľa tohoto Obamovho vyhlásenia nemožno očakávať v Minsku nič dobré.USA prosto chcú a budú vnucovať svoju vôľu celému svetu.
http://www.novarepublika.cz/2015/02/obama-usa-maji-pravo-dat-nuz-na-krk.html

Béda
11. 2. 2015 16:44

http://www.novarepublika.cz/2015/02/obama-usa-maji-pravo-dat-nuz-na-krk.html

Nobelista „míru“: „…Prezident USA řekl, že cílem jeho zahraniční politiky „je svět, kde Amerika zaujímá vůdčí postavení a zůstává toutéž nepostradatelnou zemí, jakou byla v minulém století“ … …“Spojené státy opakovaně dávají nůž na krk zemím, které nechtějí dělat to, co od nich potřebujeme,“ neočekávaně řekl vůdce USA.

Podle něj by USA „nemohly udělat nic,“ pokud by neměly „nejsilnější armádu na světě“ a „nepoužívaly sílu proti zemím, které nejsou ochotny udělat to, co se od nich požaduje,“ a to prostřednictvím „různých ekonomických, diplomatických, a v některých případech i vojenských prostředků. „

Starý doktor
11. 2. 2015 16:49

A je to venku! EU se snaží osvobodit své vojáky z Děbalcevského kotle. Podle informací z kruhů blízkých Ruské zpravodajské službě a z novoruských zdrojů se v Kotli u Děbalceva nenacházejí jen ukrofašistické bandy, ale i pravidelné jednotky NATO, jejichž podíl činí zhruba 25% všech obklíčených, celkem 2.200 mužů. Skutečným důvodem horečné kyvadlové diplomacie prezidentů a kancléřů velkých evropských zemí je tedy fakt, že v Děbalcevském kotli jsou uzavřeni i příslušníci pravidelných jednotek NATO. 1. Americké speciální jednotky – asi 100 mužů. > 2. Příslušníci výsadkářských jednotek z Velké Británie – asi 100 mužů. 3. Příslušníci cizinecké legie z Francie… Číst vice »

Starý doktor
11. 2. 2015 17:03
Starý doktor
11. 2. 2015 17:12

Po přečtení tohoto článku a diskuze pod ním můžeme všichni klidně spát….
Armáda ČR: Záruka bezpečnosti
http://www.literarky.cz/politika/domaci/19255-armada-r-zaruka-bezpenosti

Neználek
Neználek
11. 2. 2015 17:38

https://www.youtube.com/watch?v=td7Dcsco-WY#t=21

Přímý link na video, kde zločinec Obama vysvětluje, že může zkroutit ruce každé zemi, která nechce být poslušnou kolonií.

Irena
11. 2. 2015 18:10

Tady by měl být Minsk živě, ale zatím se nic neděje, asi jednají déle, než se předpokládalo
http://politikus.ru/events/42986-lidery-normandskoy-chetverki-pribyvayut-na-peregovory-v-minske-pryamaya-translyaciya.html

PS: Chybí tam prapory DLR a LLR :-)

peter.
11. 2. 2015 18:48

V Minsku požaduje Walzman toto:
Požadujeme bezpodmienečný mier.(bezpodmienečný?).žiadame okamžité prímerie,stiahnutie všetkých cudzích vojsk z Ukrajiny a uzavretie hraníc.
Môj dodatok :Mohol by ešte požiadať,aby opolčenci bezpodmienečne odovzdali zbrane,pobozkali mu riť a vykopali si hroby.Debil.

http://www.hlavnespravy.sk/kontaktna-skupina-pre-ukrajinu-sa-dohodla-na-primeri-a-stiahnuti-zbrani/546113

peter.
11. 2. 2015 19:22

Poliakov prekvapuje,že Slováci sú proputinovskí a protiukrajinskí.
http://www.srspol.sk/clanek-slovensko-vychvaluje-putina-a-rusky-mir-10496.html

peter.
11. 2. 2015 20:30

Českú republiku Američania zaradili do dobrej spoločnosti
http://ria.ru/world/20150211/1047187995.html

Sio
Sio
11. 2. 2015 21:17

http://www.segodnia.ru/content/156254
Třetí světové se už prý nevyhneme. Výsledek konfliktu na Ukrajině bude mít vliv na to, kde bude bojiště – zada v Rusku nebo na Evropských perifériích (to jsme asi i my)

peter.
11. 2. 2015 21:29

Sio napsal

http://www.segodnia.ru/content/156254
Třetí světové se už prý nevyhneme. Výsledek konfliktu na Ukrajině bude mít vliv na to, kde bude bojiště – zada v Rusku nebo na Evropských perifériích (to jsme asi i my)

Sio
Já neverím.Povedzte,ako bude vyzerať Amerika a svet po takej vojne.3 svetová nebude mať víťaza.Všetci budú porazení.To predsa nikto nemôže chcieť,ani tí čo do tej vojny štvú.

Sio
Sio
11. 2. 2015 22:30

peter. napsal
Sio
Já neverím.Povedzte,ako bude vyzerať Amerika a svet po takej vojne.3 svetová nebude mať víťaza.Všetci budú porazení.To predsa nikto nemôže chcieť,ani tí čo do tej vojny štvú.

To jsem jen stručně uvedl, co je v tom článku. Ale umím si představit i jiné formy války, než jadernou apokalypsu. A to je právě nebezpečné. Apokalypsu nechce nikdo, ale války se vedou.

peter.
12. 2. 2015 6:55

http://www.srspol.sk/clanek-co-povedal-lavrov-v-mnichove-10498.html
Jasne pomenoval problémy medzi Ruskom na jednej strane a USA + EU na druhej.Nenecháva nikoho na pochybnostiach.

Sio
Sio
12. 2. 2015 7:35

Lavrov je velký politik, skutečná osobnost.

Irena
12. 2. 2015 8:44

Minská jednání – z agentury TASS:

10.25 Porošenko prohlásil, že výstupem jednání „zatím žádné dobré novinky“ nejsou. Jeho slova uvádí agentura France-Presse. Ukrajinský lídr prohlásil, že řada podmínek navržená ruskou stranou je „nepřijatelná“.

10.04 Dokument připravovaný v Minsku předpokládá ukončení bojů na Ukrajině do dvou dnů. To oznámila agentura DPA s odkazem na vlastní zdroje.

aram
aram
12. 2. 2015 8:54

Irena napsal
Minská jednání

Po ránu jsem chtěla napsat, že pokud není spokojen s dosaženým Porošenko mohlo by to být dobré znamení. Jenže
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-minsku-se-jedna-dal-dohodu-pry-odmitli-separatiste/1180359
V Minsku se jedná dál. Zacharčenko a Plotnickij odmítli dohodu podepsat.
„Kyjevu podle zdroje agentury RIA Novosti nevyhovuje ruský návrh na vytyčení demarkační linie mezi znepřátelenými stranami, ani návrh na postavení povstaleckých „republik“. Naopak separatisté podle agentury Reuters požadují stažení ukrajinských sil z města Debalceve, představujícího důležitý železniční uzel na trase mezi hlavními povstaleckými baštami Doněckem a Luhanskem.“
Takže zatím pat?

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
12. 2. 2015 9:07

Sio napsal Lavrov je velký politik, skutečná osobnost. Ty pokládané otázky byly často naprosto provokační. Jindy svědčí o pocitu nadřazenosti, zjevného ale tazatelem samotným přehlíženého pokrytectví, života ve „slonovinové věži“, naivního pocitu „bezpečnosti“ bohapustého a arogantního žvanění „z bezpečné vzdálenosti“ a „zajištěné pozice“… Otázky jen dokládají jak naprostý úpadek morálky a mravnosti na „Západě“ obecně, tak zotročení a služebnou pozici současných „sdělovadel Západu“ vůči „jeho“ „elitám“. Odpovědi S. Lavrova jsou na úrovni a je dobře že občas jasné a „politicky a společensky nekorektní“. Osobně bych ještě přitvrdil. On však zjevně nechce VVP komplikovat vyjednávací pozici. Porošenkova role je role vyděrače.… Číst vice »

fajt
fajt
12. 2. 2015 9:29
Irena
12. 2. 2015 9:47

Zástupci DLR a LLR PODEPSALI dokument u urovnání situace na Donbase. Nová Minská jednání předpokládají propuštění na svobodu a výměnu rukojmích/zajatců a nezákonně zatčených na základě principu „všichni za všechny“. Ke konci roku 2015 musí na Ukrajině vstoupit v platnost nová ústava, kde musí být uvedena decentralizace a přijetí trvale platné právní úpravy o zvláštním statutu jednotlivých oblastí – Doněcké a Luhanské. Nová Minská jednání zahrnují stažení zahraničních ozbrojených útvarů a žoldáků z Ukrajiny pod dozorem OBSE.

Boje mají být ukončeny v 00:00 hod. 15. února.

Irena
12. 2. 2015 9:49

Německo a Francie prý pomohou obnovit segment bankovního systému v ukrajinských oblastech zasažených konfliktem. Normandská čtyřka podporuje jednání EU, Moskvy a Kyjeva o energetice.

PS: Jednali celkem 16 hod.

peter.
12. 2. 2015 11:03

Rozhovory skončili,lídri nič nepodpísali a dohodli sa na tom,že bude prímerie,vymenia sa zajatci,Ukrowermacht ostane na súčasnej frontovej línii a opolčenie sa stiahne na líniu platnú v prvom prímerí.Ťažké zbrane sa stiahnu od frontovej línie na vzdialenosť 50 až 140 km.Cudzí vojaci odídu(ale to mali aj po prvom prímerí).To,komu patrí Debaľcevo majú posúdiť vojenskí odborníci.
Nevyriešilo sa nič,len Ukrovia stratili pár km2 územia a zahynuli ďalší ľudia.
Putin spokojný,Porošenko už teraz nesúhlasí a Merkelová a Hollande sú radi,že už môžu vypadnúť a vrátiť sa domov.

ducatista
ducatista
12. 2. 2015 11:37

peter: souhlasím, podle mě půjde vše do ztracena… Doněcko a Luhansko nemá žádný konkrétní příslib, v jakém právním režimu by měli fungovat, pouze vágní vyjádření ohledně větší autonomie, kterou má UA vyjádřit ústavním zákonem do konce roku… mezitím Porošenko tweetuje, že UA zůstane jednotná a federalizace není přípustná (hodinu po skončeném jednání)… hranice s Ruskem má dostat pod kontrolu UA… územní zisky, draze vykoupené krví, veskrze žádné… Vůbec se nedivím tomu, že to Zacharčenko s Plotnickým nechtěli podepsat. Zastavení palby je samozřejmě skvělá věc, ale myslím, že už jsme to tady jednou měli – stačí malý incident, a vše vypukne… Číst vice »

fajt
fajt
12. 2. 2015 11:42

mno, snad vše proto, aby nemohli pro příště Putinovi vyčítat, že se nesnažil jednat – 16 hod. s lidma, kteří se ho ( a Rusko) snaží zamordovat je přeci dostatečné aliby ( bona fide) , ne. ..)

PS : o těch daleko temnějších motivech raději nespekulovat.

peter.
12. 2. 2015 11:56

ducatista napsal peter: souhlasím, podle mě půjde vše do ztracena… Doněcko a Luhansko nemá žádný konkrétní příslib, v jakém právním režimu by měli fungovat, pouze vágní vyjádření ohledně větší autonomie, kterou má UA vyjádřit ústavním zákonem do konce roku… mezitím Porošenko tweetuje, že UA zůstane jednotná a federalizace není přípustná (hodinu po skončeném jednání)… hranice s Ruskem má dostat pod kontrolu UA… územní zisky, draze vykoupené krví, veskrze žádné… Vůbec se nedivím tomu, že to Zacharčenko s Plotnickým nechtěli podepsat. Zastavení palby je samozřejmě skvělá věc, ale myslím, že už jsme to tady jednou měli – stačí malý incident, a… Číst vice »

fajt
fajt
12. 2. 2015 12:02

„Лидеры ДНР и ЛНР отказались подписывать документ „нормандской четверки“. Александр Захарченко и Игорь Плотницкий на заседании Контактной группы в Минске отказались подписать документ, согласованный „нормандской четверкой“, сообщил дипломатический источник. Ранее сообщалось, что представитель ОБСЕ Хайди Тальявини покинула место проведения переговоров контактной группы по урегулированию ситуации на Украине. Захарченко и Плотницкий прибыли на место проведения переговоров контактной группы по урегулированию конфликта на Украине в Минске утром в четверг. К месту проведения переговоров также прибыл помощник президента России Владислав Сурков. МИД Украины заявил о продолжении встречи, одновременно с этим лидеры „нормандской четверки“ спешно вернулись к переговорам.“ Сообщение от блогеров: „Кристофер Миллер пишет,… Číst vice »

peter.
12. 2. 2015 12:03

peter. napsal
Stačí aby opití a zdrogovaní nacgvardejci(Azov,Ajdar alebo Jarošov P.S.)odpálili salvu z gradu a už to tam bude lietať znovu.Myslím,že pokračovať vo vojne chcú aj smradi vo Washingtone.

Očakávam,že keď Walzman znovu podľahne ilúzii o neporaziteľnosti UA,tak za pomoci USA expertov zase zorganizuje nejakú operáciu „pod falošnou vlajkou“a skúsi to znova.

Starý doktor
12. 2. 2015 13:06

V evropských městech se demonstruje na podporu Řecka
http://www.zvedavec.org/vezkratce/9808/
Lavrov oznámil, že Řecko projevilo zájem o Turecký proud
http://www.zvedavec.org/vezkratce/9808/
Bulhari protestovali proti základni NATO
http://www.zvedavec.org/vezkratce/9804/

Aleš
Aleš
13. 2. 2015 8:28

Starý doktor napsal http://www.zvedavec.org/komentare/2015/02/6333-saudska-arabie-slibila-drahou-ropu-rusku-kdyz-svrhne-assada.htm http://outsidermedia.cz/pozdrav-z-blazince/ Jak se zachovají Rusové? Tůdle nůdle. Nesvrhnou Assada, ale petrodolar. Ceny benzínu už rostou i bez toho slibu. Ale Rusové se nesnižují k trapným provokacím jako protistrana. http://outsidermedia.cz/pane-robertsi-proc-jdete-proti-sve-vlade/ Jen čekají na vhodnou chvíli ke spuštění laviny. Dokončují obranné systémy. A nejúčinnějším obranným systémem je hrozba války v ložnicích oligarchů a případně ještě lépe zrušení principu moci oligarchů. Klikání do klávesnice úředníků globálních bankovních ústavů generujících virtuální nuly účtů a derivátů a slepá víra v jejich moc. Věžákovy předpovědi se vyplní, kapku jinak, kapku později. V šachách nejdou uspěchat tahy. Princip příčiny a následku je neúprosný.… Číst vice »