Ukrajinský prezident Porošenko za rok zvýšil svůj majetek téměř na miliardu dolarů

Ukrajinský prezident Petro Porošenko zvýšil hodnotu svého majetku za poslední rok o 20 % na asi 979 milionů USD. V rámci výsledků říjnového ratingu „TOP 100 nejbohatších Ukrajinců“ to zveřejnilo „Novoje vremja“ ve spolupráci s investiční společností Dragon Capital.

Hlava státu si polepšila z devátého na šesté místo. „Porošenko šel nahoru díky růstu jeho podnikání s cukrovinkami, který se přes ekonomickou krizi aktivně rozvíjí, rozšiřuje výrobu a vstupuje na nové trhy,“ tvrdí autoři průzkumu.

Pětku nejbohatších lidí na Ukrajině tvoří: Rinat Achmetov (4,5 mld. USD), Ihor Kolomojskij (1,9 mld. USD), Genadij Bogoljubov (1,8 mld. USD), Viktor Pinčuk (1,6 mld. USD) a Dmitrij Firtaš (1 mld. USD).

Podle zdroje článku celková aktiva prvních deseti podnikatelů s výjimkou Porošenka rapidně klesla.

Na seznamu jsou i starosta Kyjeva Vitalij Kličko a jeho bratr Vladimir, kteří investovali do sportovního odvětví a dokázali svá aktiva zvýšit o osmnáct procent. Oba se ocitli mezi sedmdesáti dolarovými milionáři.

Stovku nejbohatších Ukrajinců uzavírá Genadij Korban, lídr strany UKROP, který byl podle agentury TASS 31. října zatčen v Dněpropetrovsku kvůli obvinění ze zločinného spolčení. Korban podniká v realitách a vydělal 25 mil. USD.

Celková hodnota majetku všech boháčů uvedených v průzkumu činí 24,7 mld. USD. Polovina této částky přichází ocelářství a potravinářství.

Zdroj: Lenta.ru

Překlad: V. Kostik

 

Přejít do diskuze k článku 5 komentářů