Ukrajinský prezident Porošenko za rok zvýšil svůj majetek téměř na miliardu dolarů

Ukrajinský prezident Petro Porošenko zvýšil hodnotu svého majetku za poslední rok o 20 % na asi 979 milionů USD. V rámci výsledků říjnového ratingu „TOP 100 nejbohatších Ukrajinců“ to zveřejnilo „Novoje vremja“ ve spolupráci s investiční společností Dragon Capital.

Hlava státu si polepšila z devátého na šesté místo. „Porošenko šel nahoru díky růstu jeho podnikání s cukrovinkami, který se přes ekonomickou krizi aktivně rozvíjí, rozšiřuje výrobu a vstupuje na nové trhy,“ tvrdí autoři průzkumu.

Pětku nejbohatších lidí na Ukrajině tvoří: Rinat Achmetov (4,5 mld. USD), Ihor Kolomojskij (1,9 mld. USD), Genadij Bogoljubov (1,8 mld. USD), Viktor Pinčuk (1,6 mld. USD) a Dmitrij Firtaš (1 mld. USD).

Podle zdroje článku celková aktiva prvních deseti podnikatelů s výjimkou Porošenka rapidně klesla.

Na seznamu jsou i starosta Kyjeva Vitalij Kličko a jeho bratr Vladimir, kteří investovali do sportovního odvětví a dokázali svá aktiva zvýšit o osmnáct procent. Oba se ocitli mezi sedmdesáti dolarovými milionáři.

Stovku nejbohatších Ukrajinců uzavírá Genadij Korban, lídr strany UKROP, který byl podle agentury TASS 31. října zatčen v Dněpropetrovsku kvůli obvinění ze zločinného spolčení. Korban podniká v realitách a vydělal 25 mil. USD.

Celková hodnota majetku všech boháčů uvedených v průzkumu činí 24,7 mld. USD. Polovina této částky přichází ocelářství a potravinářství.

Zdroj: Lenta.ru

Překlad: V. Kostik

 

0 0 hlas
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bety
Bety
3. 11. 2015 16:26

Takže nejdůležitějšímu Ukrajinci se daří lépe a lépe. Že se všem ostatním daří hůře a hůře to není jeho chyba, ale jejich. Prostě nejsou tak jako on všeho schopní.

fajt
fajt
3. 11. 2015 16:49

hezká ukázka toho, že kapitalismus je naprosto nereformovatelnej. ..)

racek
racek
3. 11. 2015 22:47

No, zrovna v TOMHLE oboru bych mu ani nevyčítal. Alespoň něco dobrého taky občas udělá. Dle mých informací z dobře informovaných kruhů se jedná o kvalitní výrobky.
Jinak ovšem, no, však víte. I když ti jmenovaní miliardáři jsou ještě horší.

Viky
Viky
5. 11. 2015 8:14

Když se to podá takto, věci vypadají téměř báječně. Tak co tomu chybí? V kontextu zprávy jako statistiky – nic. K pochopení – mnohé. Čokoládový nabob přece nezbohatl na cukrovinkách. Ano, to je jeho vlajková loď, to jistě. Ale … jeho majetek má základ ve kšeftech s uhlovodíky. Míjí se zde dvě linie – jedna oficiální, o úspěšném cukrovinkovém podnikateli, a potom ta druhá, o skutečných tocích peněz. Nenechte se zmást, cukrovinky vydělávají a docela dobře. Ale takto podáno to zní jako jiná verze pohádky“Jak poctivý a pracovitý pomocný dělník házením lopatou ke své první miliardě přišel“ . Na počátku… Číst vice »

Viky
Viky
5. 11. 2015 8:21

A ve skupině „Privat“ hraje zásadní roli „Privat Bank“. Vzhledeem k tomu, že „PB“ má okolo 20 milionů účtů, a prochází přes něj například velká část penzí a jiných sociálních plateb, je to sakra významný hráč na ukrajinské politické scéně, i přes fyzickou nepřítomnost Kolomojského na Ukrajině. To, že G.Korban si strčil nějakých sto milionů do kapsy je vlastně mucha. Fakt této konkrétní zlodějiny je pouze použitý na demonstraci vůle bojovat s korupcí a zlodějinou, Jinak jde o odstranění Kolomojského figury ze strany Potrachčenkovy administrativy. (celé zatčení Korbana byla vlastně pěkná komedie. Oni ho sebrali, ale nebyli schopni během zákonné… Číst vice »