Únik tajných dokumentů v kauze „Defender“ není žádnou náhodou

 

Domnívám se, že ponechání tajných dokumentů na zastávce nebyla žádná náhoda. Opravdu si někdo myslí, že britské tajné služby ztratily soudnost a riskují jen tak únik tajných dokumentů?

Vždyť nejednou se v historii ukázalo, že zdánlivé nepochopitelné události a úniky jsou přesně cíleny. Například Stalin „nepochopitelně“ oznamoval světu těsně před napadením Němci na Sovětský svaz, že SSSR nemá žádné – vůbec žádné – obtíže a nedorozumění ve vztahu k nacistickému Německu. Tato zpráva měla však přesného adresáta, prezidenta USA F. D. Roosevelta, na základě toho získal SSSR hned dva spojence, kteří by při jiných podmínkách zahájení plánu Barbarossa stály za zády Německa, Spojené státy a Anglii. Marně se pak pokoušel Adolf Hitler ve svém memorandu obvinit Sovětský svaz z nedodržování vzájemné Smlouvy o neútočení a dalších pomyslných hříchů. V té souvislosti sehrál svou roli ještě krok Vjačeslava Molotova, který nepochybně po poradě v nejužším vedení SSSR a konkrétně se Stalinem nepřijal ihned německého velvyslance Friedricha von der Schulenburga na jeho urgentní žádost, ale až po skutečném zahájení výše jmenované operace německých vojsk. Sovětské vedení již nejméně dva týdny očekávalo právě případné napadení svého území a po žádosti von Schulenburga odpadly i možné pochyby o „náhodných“ střetech na hranicích. A přes oznámení sovětskému velvyslanci Dekanozovovi v Berlíně tak Německo jednoznačně bylo od počátku války na východě označováno za agresora.

(viz např. – Мартиросян Арсен – Конец глобальной фальшивки, či Сталин и разведка накануне войны)

4.3 12 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
koloděj
koloděj
2. 7. 2021 8:05

To máte pravdu, Bedřichu… „ztráta dokumentů“ se tak podobá „nálezu pasů teroristů“, že to nepraští do očí jen zaslepeného.

Last edited 1 rok před by koloděj