Univerzální superpolitik

Pokud připustíme, že všechny kauzy, které se na politické špičky trvale valí, jsou založené na reálných základech, musíme s hrůzou konstatovat, že nám vládnou potencionální budoucí kriminálníci.

Když se ohlédneme do minulosti, kolik z vrcholných politiků skončilo v base nebo jsou vyšetřováni justicí, začínám silně pochybovat, že by budoucí volby mohly tento přetrvávající negativní trend zvrátit.

Pro společnost je ale fajn, že si čelní politici jdou tak tvrdohlavě po krku, jinak bychom se nikdy nedozvěděli, co jsou ti naši vrcholoví „týpci“ vlastně zač.

Vše, co se kolem politických stran a jejich úžasných představitelů děje, je zaměřeno výhradně na udržení se u moci. Tedy u štědrého státního koryta, které si sami sobě nezapomínají pravidelně doplňovat výživnou stravou.

Nejhorší na celé této nikdy nekončící šaškárně je, že voliči jim za dobře natrénovaný divadelní part ještě tleskají a následně je svojí volbou vynesou až na posty nejvyšší.

Současná Sobotkova demise v několika dějstvích je přesnou ukázkou snahy, jak Babiše odříznout od vlivu na vyšetřování (např. v kauze korunových dluhopisů) finanční správou, které vyplodil Kalousek, jenž nyní řve, co si to Babiš dovolil. A přitom to není zase tak dávno, co si Babiše zval na oslavy svých narozenin. Proč asi­?

Zeman si trapným odchodem při nepředání demise vyřizuje svoje účty se Sobotkou a dává jasně najevo svůj postoj k Babišovi, který protislužbou nepostaví protikandidáta v prezidentských volbách.

Babiš opakovaně lže, jako když tiskne, není schopen vysvětlit svoje ekonomické transakce a ještě se durdí, že si novinářská pakáž dovoluje napadat jeho miliardářskou výsost za porušování novinářské etiky.

Všechny politické strany, které jsou u moci, jen předstírají, že vládnou ku prospěchu národa. Ve skutečnosti jejich předáci dělají jen to, co jim vynese vysoké volební preference, které je udrží u vytoužené moci. Jejich hlavním cílem je touha po bohatství. Chamtivost, nenávist, závist a klam jsou nástroje, které politici používají na své cestě k moci. Nezáleží jim na nás, lidech, a už vůbec ne na naší zemi. Potřebují nás jen k vytvoření výtahu do nejvyšších pater moci.

Univerzální superpolitik

Vzhledem k blížícím se volbám je na místě, abychom se pokusili vytvořit obraz českého superpolitika, kterého můžeme sestavit z vlastností nám Čechům známým, jimiž disponuje valná část politických garnitur.

Charakteristika:

Náš superpolitik je frajer, a proto nenosí peníze v peněžence, ale v krabici od vína. V jeho očích „všetci kradnú“ a aby mu prašule nešlohli, „ulejvá“ si je do korunových dluhopisů. U svých partnerek trvá na tom, aby ho oslovovaly „ty debile“. Jeho příjmy jsou křišťálově čisté, a aby si je neušpinil, tak si je ukládá do sejfů v Poslanecké sněmovně. Byt si zásadně pořizuje ze svých poslaneckých náhrad. Aby ukázal svoji dobrosrdečnost, občas otevře brány kriminálů dokořán. Superpolitika také poznáte podle toho, kolik má doma zcizených protokolárních per či propisek, které posléze používá k podpisu církevních restitucí, odměn dámám, které dřou jako kobyly a cinknutých losovaček. Můžete ho potkat v metru, jak rozdává koblihy nebo také jak se potácí zasažen virózou při otevírání korunovačních klenotů. Nemá problém se svojí ženou, neboť jakmile dosáhne určité váhy nebo věku, vymění ji za mladou štíhlou laňku nebo ztepilou kobylku. Líhně superpolitiků se nejčastěji vyskytují v Prognostickém ústavu, také je naleznete ve svazcích STB, KSČ, na nádraží nebo v knihkupectví. Superpolitik se rád obklopuje hustou sítí byrokratických mašinérií utkanou ze státních úředníků, kteří mu posléze, s povděkem za tvorbu úřednické množírny, rádi dají svůj hlas. Superpolitik má také dobře vyvinuté ochranářské instinkty, a proto nešetří na obraně vlasti a rád si připlatí nějakou tu miliardu navíc jen proto, aby měl dobrý pocit z kvalitně zkorumpované práce. Nejkvalitnější práci ale superpolitik odvádí v oblasti zákonodárství. Na hlavu nebohých občanů vychrlí takové množství nesmyslných zákonů, norem a vyhlášek, které přestávají být garantem pravdy, z čehož je následně občan natolik dezorientován, že když je neprávem zkorumpovanou justicí odsouzen, nezmůže se ani na odpor. U superpolitika budete marně hledat pozitivní vlastnosti, zato těch negativních tam naleznete celou řadu.

Co takhle podrobit politiky Testu pozitivní osobnosti? Ten je schopen obnažit jeho pozitivní a negativní vlastnosti a umožnit voliči nahlédnout do nitra našeho superpolitika.

Vycházející kniha Kladivo na politiky, která obsahuje test pozitivní osobnosti, se může stát pomyslným kladivem na nečestné politiky.

Etice, morálce a pravdomluvnosti se superpolitik vyhýbá jako čert kříži.

Petr Havlíček

www.pozitivnisvet.cz

Zdroj: http://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=604686

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
17. 5. 2017 19:46

Krotké jak komunální satira za socíku.

koloděj
koloděj
17. 5. 2017 20:51

co je ten Havlíček zač ? Trochu mimo obraz, nebo přiotrávený ČT ?

hudryper
hudryper
18. 5. 2017 6:36

K tomuto tématu vyšel dnes na zvedavci výborný a velmi instruktívní článek :

http://www.zvedavec.org/prispevky/2017/05/7265-prasivi-demokrati.htm

hudryper
hudryper
18. 5. 2017 7:00

Obdržel jsem dnes mailem. Myslím,že jde opravdivý závěr: Pro velké zákulisní hráče jako finančník Zdeněk Bakala, majitel konkurenčního mediálního impéria, je Babiš nepřítelem číslo jedna už dávno. Červená kontrolka se naplno rozblikala ale až před několika týdny, kdy vláda schválila převedení OKD zpět do vlastnictví státu. Souboj byl ovšem o to, přes jakou firmu se tak stane – a kdo tím získá přístup ke všem dokumentům z doby privatizace. Po dramatických tahanicích ji nakonec dostal do rukou státní podnik, který spadá pod Babišem řízené ministerstvo financí. Podle našich informací policie chystá v souvislosti se skandálním privatizačním tunelem v OKD obvinění… Číst vice »

fajt
fajt
18. 5. 2017 7:30

místní zbohatlíci ( krom toho všechen jejich majetek je u institucí, které z nich mohou během vteřiny nadělat žebráky ) švejka nezachrání, spíše mu jenom ustavičně lámou kosti – raději bych se střízlivě podíval na to, co bude ( velmi brzo ) následovat po klausolandu, tedy až zdejší ovce padnou, zbohatlíci zdrhnou a servisní elita nebude mít koho buzerovat, tedy když dojde ( z pohledu amerického) k nápravě věcí, a to před rok 1918 ( masaryk americké lichváře obelhal a z prosté sanitární kolonie udělal nechutnou zemičku, kde byla politická korupce povýšena na státní náboženství) – takže určitě se uvolní… Číst vice »

fajt
fajt
18. 5. 2017 7:44

a kdo chce ze švejků mermomocí generačně přežít ( o kvalitě a důstojnosti se už bavit nebudeme), tak by neměl měnit zemi, či měnu, ale náboženství – a raději hned, pozdější konverze bude vypadat více než účelově. ..)

Admirál
Admirál
18. 5. 2017 8:25

hudryper – pokud by se hláška o střetnutí Babiš – Bakala blížila pravdě, bylo by to pro nás dobrá zpráva.

Ještě lepší by byla, pokud by v té bitvě byla potřena strana pravdyalásky na hlavu.

Admirál
Admirál
18. 5. 2017 8:28

fajt – to vám sdělil Putin?

Švejka nechte na pokoji. Švejk tu přežil hezkých pár století, není důvod měnit strategii.

fajt
fajt
18. 5. 2017 8:46

Admirál napsal fajt – to vám sdělil Putin? Švejka nechte na pokoji. Švejk tu přežil hezkých pár století, není důvod měnit strategii. to mám od jednoho banderovce, který vesele podniká jak v RF , tak i české kolonii ( kšeftuje – tedy efektivně pracuje – s lidskými zdroji, jak by decentně prohodil Miloš Zeman ) v žádném případě švejkovi nic kategoricky nedoporučuji, to je na něm ( jako třetinový magyar bych ale přeci jenom nenechal na sobě tak moc štípat korporátní polena, ale budíš, proti gustu žádný dišputát ), jenom mimo kotlinu jsem na švejka tak trochu více upřímný a… Číst vice »

Admirál
Admirál
18. 5. 2017 8:47

Admirál napsal

hudryper – pokud by se hláška o střetnutí Babiš – Bakala blížila pravdě, bylo by to pro nás dobrá zpráva.

Ještě lepší by byla, pokud by v té bitvě byla potřena strana pravdyaláskyna hlavu.

Po hlasování poslanců ANO v EP proti Maďarsku to vypadá, že je to vlastně jedno, která ze stran Babiš – Bakala dostane víc přes hubu. Ať tak nebo tak, obojí je správně.

Ať teče krev.

fajt
fajt
18. 5. 2017 13:59

https://www.youtube.com/watch?v=ZZGpLs1oEbk – muhehe … jak je vidět, tak bez drog se kavárníci už neobejdou. ..)

peter.
18. 5. 2017 16:02

Včera hlasoval EP o potrestaní Maďarska:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Europarlament-dnes-vyzval-k-potrestani-Madarska-Podporili-to-Stetina-cela-CSSD-a-vsichni-babisovci-488206
Zo Slovákov hlasovali „za“ všetci SMERáci,exkomunista Kukan a ešte jeden KáDeHák Štefanec.
Poučenie pre Fica:Nikdy sa nezbavuj ľudí ktorí by ti poškodili v preferenciách tak,že ich vykopneš na dobre platené bidlo.Lebo platí,že „urob susedovi dobre a osere ti plot“.
Poliaci sa k možnému uvaleniu sankcií na Poľsko vyjadrili stručne :Migranti by Poľsku uškodili viac než samotné sankcie EÚ. A hotovo,bodka.
http://www.hlavnespravy.sk/polsko-reaguje-na-vyhrazky-bruselu-radsej-sankcie-ako-migrantov/1006710