USA mají v úmyslu zahájit leteckou operaci na Filipínách

Letectvo USA hodlá zaútočit v blízké době na pozice IS na Filipínách. Americká vláda o to nepožádala. Washington zřejmě brzy bez jakékoliv rezoluce RB OSN zahájí vojenskou operaci, aby se pod záminkou boje s terorismem pokusil přiškrtit odbojného Duterteho.Podle televize NBC je nové to, že americké vojáky mohou přimět k leteckým útokům islamisté z IS. Novináři se odvolávají na „informované zdroje“ z ministerstva obrany USA. Media se dozvěděla, že v první fázi bude útok prostřednictvím dronů – tak se Američané mohou vyhnout svým vlastním ztrátám. Útok má být veden na jižní ostrovy Filipín, které obsadili teroristé. Islamisté mají v držení jedno z největších měst země, jímž je Marawi.

Patrně bude tato vojenská akce podobná dřívějším americkým operacím v Iráku, Libyi a Sýrii. I tam americké bezpilotníky mnohokrát zasadily úder civilním čtvrtím. Ani jednou se za to USA neomluvily. Nyní je zřejmě řada na Filipínách.

O letecké operaci bude možná Washington informovat už dnes (úterý 8. srpna). Kdo tam USA zval? Jak Duterte, tak většina obyvatel americké vojáky v boji s terorismem ve své zemi nechce. Navíc Duterte několikrát oznámil, že uzavře všech osm základen USA. Jejich prostřednictvím byli dosazeni američtí chráněnci v zemi.

Bílý dům plánuje s největší pravděpodobností vrátit si touto operací podobu „dobrého hocha“ a „holubičky míru“, ale především vrátit Filipíny do okruhu svého vlivu a proti Číně. Duterte zatím silně odolává, avšak hrubá americká síla může paralyzovat jeho zanícení, jak se už několikrát stalo na Blízkém východě.

Zůstává naděje, že obvyklé vměšování USA nezůstane nepotrestané, jenomže rezoluce RB OSN, jakož i prohlášení vůdců zemí světa už nehrají žádnou rozhodující roli. Washington si dělá co chce. Mělo by se mu to konečně zatrhnout.

Převzato z Politikus.ru

Překlad: zajoch

 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pepan X
Pepan X
9. 8. 2017 13:27

Pokud se lidé nevzpamatují, budou se vraždit navzájem po celém zbytku světa který američanům lezou do rektálu, proto je třeba v prní řadě zlikvidovat ameriku jako takovou a to jednou pro vždy. Amíci mají vraždění v krvi už od doby objevení tohoto kontinentu a roste to s nimi, čím víc se národy před nimi hrbí tím více jim roste chuť na vraždění.

Dana
Dana
9. 8. 2017 15:51

Enomze, jak uz to v politice chodi, pan Duterte zmenil nazor kompletne.
Ted, kdyz mu hrozi islamisticka Daes-Isil zahubou, tak pozadal formalne USA o vojenskou pomoc. Dalsi vyhra Trumpovy administrace.

Zde nejnovejsi zprava, o tom, jak president Filipin prohlasuje, ze je uctivy pritel Americanu . :-)
Pro neznale anglictiny staci obrazky :

https://www.reuters.com/article/us-tillerson-asia-philippines-idUSKBN1AN1X7

racek
racek
10. 8. 2017 12:50

Prostě, Američané ani tak ne, spíše jeden z mnoha jejich etnikum, co tam vše, doslova vše pevně ovládá. Jakož i u nás. Nemyslím ty přímo z Izraele.

peter.
10. 8. 2017 14:17

Trum to tentoraz prehnal!Jeho vyhrážky adresované S.Kórei vyľakali dokonca aj McCaina:
https://svet.sme.sk/c/20622364/mccain-odmietol-trumpove-vyhrazky-na-adresu-severnej-korey.html
A ten „Kimpičung“ je dosť šialený na to,aby vypustil raketu na ostrov Guam tak,aby padla len 30 km od ostrova.Chystá sa na to, lebo to má byť odpoveďou na Trumpovu vyhrážku.Tá raketa má preletieť aj nad Japonskom.Všetci sú už z toho posratí aj v USA.(aj tí nie práve z Izraela).Myslím,že svet je veľmi,veľmi blízko jadrovej katastrofe.

Dana
Dana
10. 8. 2017 16:44

Trumpuv vyrok jen vyjadruje soucasne napeti, akutni problem se Severni Koreou uz prece existuje pres rok. Predtim se na Kimovu valecnou retoriku reagovalo tak, ze se Kimovi davala hospodarska pomoc a on jakoby pristupoval smirliveji. Hned po obdrzeni pomoce zacal opet vyhrozovat a vyrabet jaderne rakety. Nedavno tak ucinil s Obamou. . Dalsi plan usmerneni Kima bylo zvoleni demokratickeho socialisty presidentem Jizni Koreje. Ten pristupoval s pokusem o humanitarni dialog, priznaval jihokorejske chyby ohledne KLDR a vubec se chtel pratelit.. Se zlou se potazal. Konecne se rozhoupalo OSN a na mezinarodnim snemu, ve velmi dulezite zalezitosti, uvalilo tezke sankce na… Číst vice »

Gatta
Gatta
10. 8. 2017 17:18

Za tohle si USA, GB a Francie mohou sami!

Kdyby měl Muammar Kaddáfí i jen jednu atomovku, tak dodnes sedí ve zlatém rouchu v paláci v Tripolisu. Po Libyii a následujících zemích si to uvědomili všichni, že mezinárodní právo je ten pověstý „cár papíru“. No a kdo může ten se snaží se tedy zajistit. Jen na rozdíl od Kima se to ostatní snaží dělat tiše a nenápadně …

fajt
10. 8. 2017 18:06

Gatta napsal

Za tohle si USA, GB a Francie mohou sami!

Kdyby měl Muammar Kaddáfíi jen jednu atomovku, tak dodnes sedí ve zlatém rouchu v paláci v Tripolisu.Po Libyii a následujících zemíchsi to uvědomili všichni, že mezinárodní právo je ten pověstý „cár papíru“.No a kdo může ten se snaží se tedy zajistit.Jen na rozdíl od Kima se to ostatní snaží dělat tiše a nenápadně …

ne,ne, americkým ošípaným se musí mávat jaderným klackem před mordou ( i kdyby to byl pouhý samotinký klacík) , oni to maj rádi. ..)

peter.
10. 8. 2017 19:42

USA nepoužijú na S.Koreu atomovku.Lebo by to zasiahlo Čínu aj Rusko.No keď použijú konvenčné zbrane proti Kimovi,ten celkom iste odpáli všetko čo má jadrovú hlavicu na Tokio,Soul a keď to doletí,tak aj na USA.Minimálne Aljašku trafí určite.Z Fukušimy stále vteká do oceánu množstvo vysokorádioaktívnej vody a keď sa k tomu pridajú aj následky jadrového konfliktu,tak v konečnom dôsledku budú postihnuté aj USA.Bez ohľadu na to,či Kimova raketa do USA doletí,alebo nie.
Preto si myslím,že USA sklopia uši,pohrozia Kimovi „no,no,no!“Prestaň,lebo uvidíš!Prosto…Kim žiada pokoj a rešpekt pre S.Kóreu a s najväčšou pravdepodobnosťou ho bude mať.

Gatta
Gatta
12. 8. 2017 16:12

Re peter: nebo Kim nějak náhle a závažně onemocní …

peter.
12. 8. 2017 16:29

Gatta napsal

Re peter:nebo Kim nějak náhle a závažně onemocní …

Je to tiež jedna z možností.Len sa mi zdá,že momentálne je viac pravdepodobné „závažné ochorenie“ Trumpa.