USA si musí uvědomit

USA si musí uvědomit, že Írán nebude nečinně přihlížet, pokud je region destabilizován nebo když se někdo podílí na tajných válečných operacích napříč mezinárodními hranicemi a v jiných státech.

Pokud je mi známo, tak íránský ministr zahraniční Mohammad Džavád Zaríf nikdy nic takového neřekl, na rozdíl od svého amerického kolegy Johna Kerryho, který řekl víceméně to samé, jen s jinak dosazenými proměnnými:

Írán si musí uvědomit, že USA nebudou nečinně přihlížet, pokud je region destabilizován nebo když se někdo podílí na tajných válečných operacích napříč mezinárodními hranicemi a v jiných státech.

Přitom stejně jako Zaríf by mohl mluvit i Lavrov nebo Wang I a měli by pravdu, jenom Kerry si to ale může dovolit, aniž by riskoval „ostrou reakci mezinárodního společenství“. A právě absence takové reakce je důvodem, proč je fiktivní výrok Zarífa i skutečný výrok Kerryho pro náš svět tak univerzálně platný a výstižný.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
fajt
fajt
28. 4. 2015 6:55

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/368161-rabovani-vypalovani-niceni-v-baltimoru-vyhlasili-vyjimecny-stav.html – a v emerice stále střílejí černochy ( občas si to barevní nenechají líbit – tedy do doby, než je zase všechny zmasakrují) – ale stále se budou srát do celého světa a budou moralizovat a kárat ostatní ( snad ten rozval v emerické říši půjde rychleji, tohle začíná být opravdu ošklivý a brutální despotismus ). ..

Gatta
Gatta
28. 4. 2015 7:07
peter.
28. 4. 2015 7:31

Začína US – majdan. Sláva Amerike! Ale komu sláva? A ako bude pomenovaný ten,kto odmietne skákať? Na Ukrajine – Pravý sektor a nacgvardie v USA Národná garda a….Ku Klux Klan?

Béda
28. 4. 2015 19:18

http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/novoruako-ukrajina-rusko-od-2742015 Na Ukrajině se bouří horníci a naopak donbaským horníkům jsou prováděny železniční sabotáže, aby nemohli uhlí vyvézt ani na Ukrajinu, která ovšem o jejich uhlí stojí. Poslankyně ukrajinského parlamentu Irena Farion vyzvala k rozstřílení všech Ukrajinců, jejichž příjmení mají rusky znějící zakončení. A tak si tam žijí. Boje neustávají, OBSE situaci monitoruje. Členové ukrajinského batalionu Azov spektakulárně ukřižovali a upálili donbaského domobrance (video v blogu Despotická diktatura je zde) – Vyjádření bývalého zmocněnce pro enrgetiku Bartušky o Oděse, kdy tragickou událost schvaluje (také viz blog o despotické diktatuře), probudilo i Zaorálka, ale ukrajinské vojenské síly i nadále páchají i… Číst vice »