Rakušané připravují referendum o vystoupení z EU

Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. A zdejší občané už toho začínají mít dost, a už nejde jen o TTIP.

Sobotních protestů (18. 4. 2015) proti smlouvě TTIP, CETA a se zúčastnilo v Rakousku přes 22 tisíc lidí. To jsou odhady dle policie. Přitom počet obyvatel je o dva miliony nižší, než má Česká republika. Je frustrující vidět lenost a neochotu české populace zvednout zadek, když jde o věc tak závažnou. TTIP ohrozí další pracovní místa v Evropě, zhorší postavení pracujících lidí, je rizikem pro životní prostředí. Ale především umožní korporacím žalovat státy, když si usmyslí například, že zavedou opatření k omezení kouření, jako například zde již běžící žaloba koncernu Philip Morris proti Uruguayi, požadující 2 miliardy dolarů od státu za ušlý zisk.

To je začátek konce již tak chabé demokracie. Evropská komise se prý strašně diví, odkud se vzal tento odpor, vždyť přínos prý činí 545 milionů eur. Ovšem i v jejich fantazijních číslech je to na 10 let, což činí 13,60 eur na obyvatele ročně. Přínos z hlediska pracovních příležitostí, vyčíslují tito mladí komici ve videu na 0,01 % jenom pro Německo. A jiné, než pozitivní zprávy, komise do éteru pustit nechce.

Češi zřejmě touží být otroky. Jinak si nelze vysvětlit onen nezájem, když je celá Evropa na nohou. I manipulovaná rakouská televize, na kterou se nelze dívat a která má k objektivnímu vyváženému zpravodajství hodně daleko, informovala o protestech v různých zemích Evropy a v Rakousku v hlavních večerních zprávách. Malá noticka České televize běžící na displeji v dolní části obrazovky o účasti 400 účastníků v Praze, rozhodně neodpovídala relevantnosti problematiky. No přece se tématu nemohou věnovat, když je náš Babiš – přítel Monsanta – právě v Americe.

Normální Rakušané toho začínají mít plné zuby

V současné době probíhá v Rakousku aktivita ke sběru podpisů za konání referenda o vystoupení země z Evropské unie. Přes Linec projel po kolejích transport americké armády z Německa směrem na východ, což vyvolalo velké pobouření obyvatel. Rakušané mají zakotvenu v mírové smlouvě neutralitu a závazek nepřipustit přes své území cizí vojenské transporty. Rakouská vláda protestovala u americké ambasády ve Vídni, ale nic pro zastavení konvoje jinak neudělala. Nakonec se musela u Rusů omluvit, že průjezdem konvoje nesouhlasila, jinak by riskovala diplomatický incident. V jinak poklidné rakouské společnosti, to začíná pod povrchem vřít. Od 24. 6. 2015 do 1. 7. 2015 – včetně soboty a neděle – se budou sbírat podpisy a má se rozhodovat o tom, zda bude vyvoláno referendum o odchodu z EU.

Odůvodnění návrhu vystoupení Rakouska z EU

Předkládám hlavní body argumentace zastánců připravovaného referenda. Výtah z dokumentu ze dne 17. 12. 2014, zdroj zde .

Všechny sliby před vstupem Rakouska do EU před 20 lety, které vedly k rozhodnutí o vstupu, byly porušeny. Místo rozvoje došlo téměř ve všech oblastech ke zhoršení vývoje Rakouska. K růstu nezaměstnanosti, rostoucímu zadlužení, ztrátě kupní síly širokých mas, růstu kriminality až k odumírání selského stavu a zániku farem zemědělců, kteří by byli schopní vyžít z vlastní produkce. A zejména došlo k výraznému zhoršení kvality životního prostředí.

Rozhodnutí na úrovni EU jsou řízena a diktována finanční lobby, farmaceutickými koncerny, genovou technologií a mezinárodními obchodními řetězci, které nedávají šanci producentům středního stavu, usilujícím o zásobování regionálními produkty a respektujícím více přírodu.

Především je těžce zasažena mírová politika zemí Evropského společenství. EU porušuje stále více právo národů na sebeurčení jako základu svobody a míru. To, že neseme na svých bedrech ekonomické sankce proti Rusku a probíhající válku na Ukrajině, je neslučitelné s uzákoněnou neutralitou Rakouska.

Chceme opět svobodné a neutrální Rakousko a nebýt žádnou kolonií ani Bruselu, ani Washingtonu. A už vůbec nechceme být zatahováni do zahraničně-politických konfliktů, které se nás netýkají a které jsou z hlediska vojenského ohrožením míru. Braňme se, než bude pozdě!

Tím, že vystoupíme z EU, se vyhneme nebezpečí, které ženou dopředu politici v podobě tajného vyjednávání transatlantické smlouvy mezi EU a USA (TTIP) a EU a Kanadou (CETA). Stejně jako se vyhneme našim netto platbám do EU, které musí Rakousko platit již 20 let. Z těchto miliardových obnosů dostává pak nazpět pouze malou část a naše příspěvky jsou označovány propagandisticky jako „podpora EU“. A Rakousko o penězích, které jsou našimi vlastními penězi, rozhodovat svobodně nesmí. Pro Rakousko je to 20 let trvající ztrátový obchod a také důvod k odbourávání sociálního státu a likvidace funkcí státu, které zajišťoval stát ve prospěch všech obyvatel.

O nějakých platebních závazcích v případě vystoupení nemůže být řeč, zcela naopak. Rakousko by ušetřilo své každoroční transfery do Bruselu, především ale peníze na tzv. „záchranné deštníky“. Znamenalo by to zrušení miliardových vkladů do ESM, stejně jako povinnosti ručení za EFSF. Rakousko by opět mohlo zavést svou měnu – šilink, který by sloužil ku prospěchu především rakouskému hospodářství.

Národní parlament má právo rozhodnout o vystoupení Rakouska z EU. V lidovém referendu bude mít poslední slovo občan. Záležitost ve věci referenda je nanejvýš demokratická, nikdo nesmí být z účasti na referendu vyloučen.

Vystoupením Rakouska z EU má být zamezeno dalším ztrátám obyvatel země. EU pociťuje většina obyvatel jako diktátorské, centralistické uskupení, které podlamuje ekonomiky států. Menší, samostatné státy nabízejí lepší šanci na udržitelný životní způsob a ochranu životního prostředí a nechávají prostor pro dýchání i příštím generacím. Ve všech oblastech.

Co k tomu dodat

Náš prezident Miloš Zeman pléduje za co nejrychlejší přijetí eura. To je tak špatný ekonom? Čí zájmy vlastně sleduje? Dnes musí být i slepému a hluchému úplně jasné, že euro je ekonomicky zrůdným projektem k oslabení Evropy, rozdělujícím Evropu a připravujícím Evropany na válku obdobnou válce amerického Severu proti Jihu. Že ekonomicky nakonec spláčou všichni. Kromě toho třetího s měšcem, co se směje vzadu. Ten řičí radostí, jak pěkně jsme si nechali nahodit ohlávku. Projekt mírová Evropa by musel být zorganizován jinak. Dobrovolně, demokraticky, subsidiárně. Ne ve prospěch koncernů a bank financovaných z našich peněz.

Převzato z e-republika.cz

Rado Miko dodává:

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
MustWatchTV
MustWatchTV
27. 4. 2015 19:29

Skutečná tvář EU The Real Face of the European Union ZEMĚ: Velká Británie ROK: 2006 DÉLKA: 42 minut REŽIE: Phillip Day JAZYK: angličtina TITULKY: české Evropská unie nám byla podána, jako naše nejlepší naděje pro budoucnost. Nerozvíjí se však za plentou poměrně znepokojivý plán? Dnešní Evropská unie je na dobré cestě stát se federativním superstátem svázaným jedinou měnou, jedním právním systémem, společnou armádou, policií, ústavou, parlamentem, hymnou a prezidentem. Mnoho z toho již dnes máme. V tomto dokumentu představujícím insidery a komentátory EU nezávislý autor Philip Day shrnuje historii a cíle Evropské unie, stejně jako znepokojivé a neodvolatelné důsledky, které… Číst vice »

Alena
Alena
28. 4. 2015 4:42

je to opravdu zvláštní, jak státy EU z bývalých zemí varšavské smlouvy se snadno a rychle staly kořistí finanční oligarchie. Bez reptání a nesouhlasu odevzdaly vše, co je SKUTEČNĚ cenné a mělo by se chránit jako oko v hlavě. Svou vodu, přírodní bohatství, teď to je aktuálně půda a lesy. Vystoupení z NATO, neutrální země v srdci Evropy ( něco jako Rakousko- Uhersko po staru), by bylo řešení. Kdyby ovšem na to Češi měli koule

Megafon
Megafon
28. 4. 2015 17:41

Místo věčně omílaných koulí ( ach jo ) bych navrhoval zvednout konečně svoje zadky od PC a televizí a jít na náměstí dát najevo, že tenhle způsob zastupování voličů a veřejného zájmu je už neúnosný. Jenomže to vyžaduje velkou dávku osobní odvahy a jasného vědomého činu. A to bohužel většinou končí na spojnici mezi hlavou a klávesnicí. Vím, že jsme se to ve škole neučili, ale když to nezkusíme tak se budeme hrbit do konce časů.

Alena
Alena
28. 4. 2015 17:45

uf uf, to jsem se zpotila, když jsem se koukala skrz křišťálovou kouli co bude za 100 let v té české kokotlině. A vida, co jsem uviděla- země Morava, stát Rakousko. Mrknu přes Vysočinu- a tam. čecháček nikde!!všude Německo

Megafon
Megafon
28. 4. 2015 17:56

Alena napsal

je to opravdu zvláštní, jak státy EU z bývalých zemí varšavské smlouvy se snadno a rychle staly kořistí finanční oligarchie. Bez reptání a nesouhlasu odevzdaly vše, co je SKUTEČNĚ cenné a mělo by se chránit jako oko v hlavě. Svou vodu, přírodní bohatství, teď to je aktuálně půda a lesy. Vystoupení z NATO, neutrální země v srdci Evropy ( něco jako Rakousko- Uhersko po staru), by bylo řešení. Kdyby ovšem na to Češi měli koule

Proti obsahu nic než naprostý souhlas. Jen čistě subjektivně je těch koulí poslední dobou všude tolik až se bojím otevřít lednici. :))))))))

Alena
Alena
28. 4. 2015 17:59

aha, ten český film. Nejsem veterinářka a žádná negativní příhoda vyvolávající pomstu se nekonala

Sio
Sio
28. 4. 2015 18:18

, Megafon: Příčina, proč se jim to podařilo, je jasná. Naše naivita, nedostatek znalostí. Poslouchám teď přednášky generála Petrova o Koncepci Všeobecné Bezpečnosti a Dostatečně Všeobecné Teorii Řízení. Zvláštní, od studentských let, co jsem se naučil základy teorie řízení se v duchu divím, proč tyto teoretické znalosti nejsou aplikovány na řízení společnosti. A Rusové už to udělali! Škoda, asi neumíte rusky, tady je asi šestá lekce, velmi poutavé podání:
https://www.youtube.com/watch?v=iWNaVHO-19U&list=PL9p5Chg5PgFqbkEdng4JubLDtpO7IzHtJ&index=7
Tady se dá toho najít dost ve slovenštině, ale když tak zlehka, tohle je fakt učení z knih, je to náročnější …
http://leva-net.webnode.cz/koncepce-socialni-bezpecnosti/

Alena
Alena
28. 4. 2015 18:54

Sio, Rusové jsou fakt dobří. Jejich knihy pomalu louskám na internetu leva- net. rusky se teprve učím. Myslím, že Rusko bude vůdčí společenství tohoto století