Úvaha zkušeného nevzdělance

Pokud nebudeme pozorovat události se zřetelem globálního směřování, které je a bude mimo náš dosah, proti našim potřebám a zájmům a dokonce i pouhému rodovému pokračování, minou se pravděpodobně naše úvahy s realitou budoucího vývoje. Nepodceňujme organizátory světa a neposuzujme je z hlediska morálky, myslí a pohybují se mimo dobra a zla, v rámci virtuálního programu světa, se stále živoucí vizí Nietzscheho nadčlověka, ačkoli nám to nechtějí (zatím) otevřeně přiznat, tak, jako i my nechceme uvěřit v možnost jeho uskutečnění.

Leccos jsem naznačil v článku Jenom ne strach, a popsal jsem z našeho pohledu inferiorní, nepřátelský svět, a odmítáme si uvědomit, že je to nejen možné řešení, ale dokonce i jediné v souladu se zákonem věčného pohybu, a jestliže si nebudeme vědomi těchto zákonitostí a nepřipravíme se, bude naše potomky čekat osud Neandertálců. Je to poněkud limitní názor nevzdělance, ovšem poučeného zkušeností s mnoha zvraty a omyly v osobním kritickém nahlížení světových událostí, který možná vyvolá úsměvy a nedůvěru. Vzpomeňme v těchto souvislostech na dávnější úvahy o omezených zdrojích planety, kdy opakovaně byla připomínána zdánlivě úsměvná likvidace lesních porostů pouhým používáním toaletního papíru veškerou populací. Opravdu úsměvné, protože je to jen drobná samozřejmost malé části lidské populace, ale způsob života bohatých je šířen obrazem a přirozeně chce být napodobován. Pokusím se postupně a v etapách obhájit neobhajitelné, neboť se o těchto věcech veřejně nemluví nebo jen opatrně naznačuje. Jen nesmíme zapomínat, že politika a její drsné pokračování válkou je vždy bojem o zdroje a také trhy. Otázka cui bono, kdo má z toho prospěch, je pro posouzení iniciátora věčná.

Vítězící stranou konfliktu na Ukrajině je Amerika, to ovšem nemusí znamenat konečné vítězství. První epizodní výhrou bylo zastavení NS2, odstřižení Evropy od Ruska a její uvržení do ekonomické a sociální krize, obklíčení Ruska prstencem nepřátel, s potenciálem vojenských základen. Co se zatím nepovedlo, bylo očekávané angažmá Ukrajiny jako prostoru hluboce vklíněného do teritoria staré Rusi. Očekává se ovšem, že Putinova operace přinese Američanům své ovoce v budoucnosti v několika aspektech: Prodeje úspěšné vojenské techniky, dozbrojení Evropy a její další zadlužení, fatální zadlužení Ukrajiny, spojené s budoucím boomem při nezbytné obnově jejího území, odčerpání prostředků Ruska na obnovu té části území, která případně zůstane pod jeho kontrolou, a neméně významným ziskem je přirozený odklon náklonnosti i ukrajinských Rusů trpících válečnými útrapami. Jestliže se Západu po ukončení bojů povede kolonizovaný zbytek území natolik zmodernizovat, aby se po vzoru západní poválečné Evropy stal výstavní skříni obnoveného státu Východu, nezůstane to bez vlivu na poměry v Rusku, kde část oligarchů sdílí hodnoty Západu.

3.2 10 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
orinoko
orinoko
1. 8. 2022 7:58

Článek dobrý, ale obcuje také s omyly. Halič bude mít podobu současného Libanonu a jak známo – kapitál je plachá lan. Logicky tedy bude nepřítomen v místě potenciálních a nekonečných střetů o vliv. Ani Chazarstanu se v oblastí nebude dařit. Rusko kromě území absorbuje možná až 10 milionů nových obyvatel a to už bude znát stejně jako exodus ukrobotu z území bez perspektivy. Zachud chtěl svojí říši, dostane ji v míře vrchovaté. Ostatně domnívám se, že Zachud musí být zničen. Všemi dostupnými prostředky. A na tak dlouho, než yankee horečka opustí tělo Eurosojuzu. Tolik arci kriplu pohromadě, jako je teď… Číst vice »

Irena
1. 8. 2022 10:05

Cituji: „Jestliže se Západu po ukončení bojů povede kolonizovaný zbytek území natolik zmodernizovat, aby se po vzoru západní poválečné Evropy stal výstavní skříni obnoveného státu Východu, nezůstane to bez vlivu na poměry v Rusku, kde část oligarchů sdílí hodnoty Západu.“ Ta výstavní skříň, to je vtip, ne? Už Západ někde takovou výstavní skříň vybudoval? Ale ano, v té západní Evropě, aby pomocí toho rozložil SSSR. Dnes už jsme ale poněkud jinde. Výstavní skříň se rozpadá, protože centra řízení se přesunují jinam. Ani z Ukrajiny nikdo žádné budovat nikdy nehodlal a nebude, tedy co se týče Západu. Co se týče Ruska,… Číst vice »

Irena
1. 8. 2022 10:07

Pokud někdo pochybuje, když Pjakin mluví o neschopné a nepřátelské „elitě“ v Rusku, tak tady je jeden článek (v ruštině), který mu mluví z duše. Bude se muset lámat chleba a nebude to jednoduché. https://regnum.ru/news/polit/3652252.html Tady je velice vypovídající odstavec z toho článku, cituji: „V SSSR se tím (volbou kádrů) zabývala Komunistická strana Sovětského svazu (KSSS) – a vůbec ne špatně. K formování kádrů se přistupovalo uceleně: jak technicky, tak politicky byli připravováni stejným způsobem. Systematicky byl formován kádrový sbor ředitelů, vědců a novinářů. Když budovali socialismus, vybírali kádry pro jeho budování. Když socialismus rozkládali, vybírali je pro jeho rozklad.… Číst vice »

Irena
Reply to  Irena
1. 8. 2022 10:42

Doplňuji daný článek ve slovenském překladu:
https://www.armadnymagazin.sk/2022/08/01/transfer-a-strategia-suverenity-ruska/

Last edited 1 rok před by Irena
Irena
2. 8. 2022 5:46

Němci si nově budou moci každý rok měnit své pohlaví (gender) a o změně již nebude rozhodovat soud. Podle nového návrhu zákona si totiž každý Němec bude moci jednou za rok dojít na matriku a nahlásit, k jakému pohlaví, resp. genderové identitě, se chce zařadit. Na výběr mají lidé v sousední zemi při výběru svého pohlaví hned trojici kolonek. Podle německé ministryně pro rodinné záležitosti Lisy Pausové (Zelení) tu takovýto zákon, založený na „sociální realitě“, měl už dávno být. „Společenský milník,“ tleskají další. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jednou-za-rok-muzete-zmenit-gender-Navrh-nemecke-ministryne-pro-rodinu-uz-pry-mel-byt-davno-709967 Ať žije Absurdistán? Kdypak se tyhle novoty dostanou i k nám? A s těmito magory jsme… Číst vice »

fajt
fajt
2. 8. 2022 7:09

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ukrajina-pocka-reste-socialni-dopady-krize-vzkazuji-cesi-vlade-210604#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=ZzsBBd2Qv9O-202208020656&dop_id=210604&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz – tak to bych nečekal, že na samotném centru hnědé, pro americké propagandy budou psát o silné nevoli čechů vůči nastavené ukrajinské agendě – sice žádnou revoluci nečekám, ale spíše bych řekl, že samotní aktéři brutální proti ruské propagandy začínají dávat zpátečku, čujou, že by svým současným hnědým postojem si mohli nepěkně zavařit a přijít o svůj nakeťasený kapitál. ..)

Bety
Bety
Reply to  fajt
2. 8. 2022 8:56

57% Čechů chce přechod k zelené energetice? To ať si ten průzkum dá za rámeček jako
vtip roku.

fajt
fajt
2. 8. 2022 7:14

dávám si teď od všeho sabatikl. ..)

Irena
2. 8. 2022 11:22

„Fialův“ plyn v zásobnících patří Němcům. My ho máme na 5 dní, zjistily noviny 2.8.2022 11:21 dop. Premiér Petr Fiala (ODS) a ministr průmyslu za STAN Jozef Síkela tvrdí, že Česko už má naplněny zásobníky plynu na 80 procent a je připraveno na zimu i v případě, že Rusko zcela přeruší tok plynu do EU. Jenže pokud přijde opravdu tuhá zima, realita může být zcela jiná. Už proto, že plyn uložený v českých zásobnících často nepatří Česku, nýbrž zahraničním firmám. Další problém je v tom, že řada zásobníků, i těch českých, patří kupříkladu německým soukromým firmám a český stát nemá… Číst vice »

Last edited 1 rok před by Irena