V čem jsme až po uši aneb Odpověď na jeden dotaz


Už jsme v korporátním fašistickém systému, který je mnohem více vyvinut než v USA. Ale nejsme v něm až po uši, protože Babiš zatím nemá vládní a poslaneckou většinu na úrovni Sněmovny a krajů. Až ji v příštích volbách dostane, tak budeme v korporátním fašismu až po uši.


Spřízněný web Nová republika zveřejnil můj článek Rozkradený a vytunelovaný český zájem a přiložil k tomu velmi hezké ilustrace. Takže redakci děkuji a přeji jim hodně užitečné a aktivistické práce pro res publica prováděné mimo zájem vládních chovanců. V debatě pod článkem byl jeden komentář, který mne jednak pochválil a jednak dal tři zajímavé dotazy.

Vláďa z Brna, 30. prosince 2016, ve 14:48 napsal:

 1. Naprosto jste mne zmátl svým tvrzením, že model řízeného korporátního fašismu prosazuje v USA nový prezident Donald Trump! Přitom předtím výstižně charakterizujete korporátní kapitalismus (na rozdíl od fašismu) jako systém, v němž korporace podléhají politické moci a jejich strategii spoluurčuje stát a má možnost dosáhnout i na jejich zisky. A já zatím předpokládám, že právě o toto zřejmě bude Trump usilovat; takže se mi zatím příčí Trumpa považovat za korporativního fašistu. Sice se zatím můžeme spoléhat jenom na Trumpovy předvolební deklarace a nemáme z čeho jiného vycházet, ale zatím deklaroval především snahu o posílení státu. A když vyjdeme z tohoto, i když jistě nemůžeme očekávat, že by korporacím nějak ztěžoval pozice, pak bych očekával, že se přesto pokusí omezit aspoň jejich škodlivý vliv na stát a možná i posílit ten užitečný vliv (naivní představa?). A tohleto bych spíš hodnotil jako snahu o posun zpět směrem ke korporátnímu kapitalismu.(?) Americké vlády v posledních letech na toto téma příliš nemluvily, ale o to víc jednaly – ve prospěch korporací.
 2. Dá se podle něčeho už vyhodnotit, jestli teprve směřujeme ke korporátnímu fašismu, nebo už v něm v podstatě jsme, možná dokonce až po uši? Pokud možno bez použití subjektivní míry na způsob sklenice z poloviny prázdné nebo z poloviny plné? (Podle mne už v něm jsme, vše tomu nasvědčuje).
 3. Neuvažujete zpracovat na toto důležité téma něco jako sborník?

Odpovědi nejsou jednoduché, takže bude Vláďa možná zklamán. Ale pojďme na věc.

Korporátní fašismus Trumpa

Souhlasím v tom, že Trump půjde cestou Putina, kterého obdivuje, a že se bude snažit zlepšit osud střední třídy. To také jednoznačně dělá Putin tím, že distribuuje vytvořené bohatství pomocí zvyšování základních mezd ve státním sektoru, který je v Rusku relativně velký. Na mzdy v privátní sféře má Putin malý vliv, ty jsou smluvní jako všude jinde. Ale Putin nerozkradl ani důchody, ani neprivatizoval státem dotovanou kulturu, ani nezprivatizoval zdravotnictví. Takže jeho korporátní kapitalismus podporuje státní sféru a podržuje si dosavadní aktiva, která stát měl. Výborně je to vidět ve zbrojním průmyslu, na jeho kvalitě, výkonnosti a efektivitě i na vzestupu zemědělství po zavedení debilních EU-sankcí. Stát do tohoto privátního sektoru investoval 20 % z celkových investic a Rusko má větší příjem ze zemědělského exportu než z vývozu zbraní. Rusko dává na zbrojení stejně jako Velká Británie a jeho vojenská síla je přitom v obraně vlastní země zcela srovnatelná s možnostmi USA. To je také důvod, proč Trump asi zahájí odzbrojovací jednání, jako to udělal republikánský prezident Reagan.

Rozdíl mezi Ruskem a USA je v tom, co Trump bude dělat po uplynutí povinných 100 dní vládního hájení, kdy má začít realizovat nějaký politický program. Jistě zavede merkantilistickou ochranářskou politiku pro průmyslovou produkci v USA. To znamená, že zavede protekcionismus, státní subvence pro určité sektory a uvalí ochranná cla na dovozy, včetně dovozů amerických korporací. A to je důvod, proč na něj plivou korporátní noviny, které žijí z výroby v laciné cizině a drahém prodeji po světě a k tomu praktikují globální neplacení daní. O tom jsme mnohokrát psali, viz článek Apple platil ze zisku 36,8 miliard dolarů daň 1,9 %. Takže obchodní politika Trumpa asi s velkou pravděpodobností půjde směrem ke korporátnímu kapitalismu, řekněme „amerického typu“. Jinak řečeno: Trump doma nasadí korporacím náhubek, ale nechá je volně řádit po světě a možná jim v tom i pomůže.

Horší je to s politickým směřováním Trumpa, které zatím vůbec není jasné. Jistě bude muset pro svou ochranářskou politiku získat hlasy napříč politickým spektrem, protože globální korporace si koupily většinu poslanců Demokratické i Republikánské strany. A v tomto bodu je velmi užitečné srovnání Trumpa a Babiše. Připomenu alespoň některé důležité články, které jsme psali, a moji analýzu nových partají typu Babišova ANO. Pavel Letko psal Konec politických dinosaurů. Politickým dinosaurům rozdělujícím společnost na pravici a levici pomalu odzvání. Lidi už toho mají dost a přicházejí noví politikové, kteří budou řídit stát jako firmu. I to už tu bylo, v Německu před 2. světovou válkou. Já jsem psal k výsledku voleb 2014 článek Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus, který ukázal vznik nového „systému Babiš“.

Vznik nové korporátně-fašistické strany na příkladu Babišova ANO jsem popsal v článku Konec starých partajních časů psaném k aféře Šlachtagate. Kolektivním zametením výkonu vyšetřovací spravedlnosti pod stůl podle mne v Česku skončila hra na klasickou demokracii a nastal přechod ke korporátně-fašistickému systému. Klasické strany tvoří podle mne v Česku tzv. „partajní souručenství zlodějů“. Jeho základem je krajský sekretariát napojený na centrální řídící struktury té či oné klasické partaje. Vlivová skupina v kraji reaguje na lobbistické nabídky buď normálních podnikatelů, nebo a hlavně pracuje pro naprosto bezcharakterní mafiány. Viz jednotlivé aféry s miliardovými podvody v Praze a jinde. Zařizují se EU-fondy, stavby, zakázky, posty a peníze se dostanou za tyto protislužby více méně legálně. A partaje jako celek provozují legální zlodějny přes systém, který jsme nazvali „koncesní stát“ nebo „neo-neokolonialismus“, viz obě hesla v klíčových slovech. A nyní k Babišově inovaci české politické strany, která tam byla v bodech.

 • Korporátní partaj není klasickým souručenstvím, ale politickou firmou vedenou neoliberálním podnikatelem. Strana-firma selhat nemůže, protože jde o blaho firmy, což je v neoliberalismu nejvyšší zákon. Proto se v nové partaji vyhazují jen jednotlivci, kteří tzv. „selhali“.
 • Příživy a vyžírky dostanou v korporátní partaji klasické 1 % ze zisku a stranické benefity dané placeným místem ve státní správě a kšeftováním s vlivem odebraným klasickému souručenství zlodějů. Zbylých 99 % dotačního zisku si sebere zakladatel, jak jinak také. Je to přece jeho firma a partaj zřídil k tomu, aby pomohl své normální firmě ke zdrojům státu.
 • Nové politické příživy jsou de facto zaměstnanci partaje, ale pochopitelně nikoliv oficiálně. Pokud na kraji či jinde mlasknou přespříliš, jsou okamžitě vyhozeni a jsou nahrazeni nekonečnou frontou nových čekatelů. Na takový lukrativní post jich jsou přímo legie, jsme v Česku.
 • Centrální aparát a ministerstva zabrali lidé přímo z podniku daného oligarchy, protože „stát musí být řádně veden jako moje firma“. To zajišťuje efektivní vedení státu v modelu korporátního fašismu, jak jsem o něm psal v článku o Německu. Třetí říše vznikla v momentu, kdy se spojili korporátní političtí fašisté typu Hitlera s korporátními bankéři typu Schrödera a s korporátními průmyslovými bossy typu von Papena. Jejich snažení zastavila až zimní bitva u Stalingradu. To je tam na východě, v Rusku, jak my starší dobře víme.
 • Do nové partaje naskakují jak do rozjetého vlaku všichni ctižádostiví lidé, kteří se nevešli do běžného souručenství klasických partajních zlodějů. Důvody nekompatibility mohou být velmi různé, dokonce i pozitivní.
 • Tato skupina „bezpartajních zaměstnanců“ v dané oligarchické partaji představuje nárazník mezi vnější voličskou základnou a tvrdým podnikatelským jádrem řídícím ministerstva a stát. Navíc přináší cenné podněty z terénu. Navíc ani nemusí krást, protože nechce a nemusí. To je také velká konkurenční výhoda proti klasickému souručenství.
 • Tito technokraté zverbovaní do partaje nového typu chtějí moc a chtějí realizovat své dobré nebo špatné představy o tom, jak spravovat stát. Oligarchická partaj v systému korporátního fašismu jim k tomu dává nekonečně mnoho příležitostí.
 • Nový partajní podnik nemá žádnou ideologii, protože je úplně zbytečná, ba dokonce je zcela škodlivá. Pravicovou ideologii mít nemůže, protože ti borci rozkradli stát a pak se amnestovali skrze Klause. Tím modré straky a topka jako ideologické masové strany zanikly. Socani zase ve Šlachtagate zahynou na své zlodějny jako klasické souručenství partajních zlodějů.
 • Ideologické strany jsou zranitelné zejména tím, že mají politické ideje, klasické ideály z 19. a 20. století, a tím jsou vydíratelné. Ale lidem dnes stačí nákupní poukázka na slevy a zajištění základních parametrů sociálního státu na způsob Mussoliniho fašismu. Chod „demokracie“ je tím zajištěn, netřeba vytunelovaných ideálů. A na demokracii beztak věří po 20 letech tunelování jen úplní idealisté. Pro ty budou nachystány převýchovné tábory, tak moc jich zase potřeba nebude.

Trump tuto stranu zatím v USA nebuduje, a nejspíš to v této bytostně demokratické a aktivistické zemi ani nepůjde. Občané jsou tam zvyklí na demokracii už dvě století, myslím tím jejich přímý vliv daný na místní samosprávné úrovni. Naši ovčané prodají zdejší už stejně vytunelovanou demokracii za kus chleba a za slevy v supermarketu. Babiš má před Trumpem pořádný náskok, protože tuto stranu nového typu už doopravdy má a jakž takž mu začíná fungovat. Klíčová je úplná de-ideologizace nové korporátně-fašistické partaje, což bohužel klasická souručenství zlodějů a zájmových politických skupin zatím nepochopila. Tím by snad byla odpovězena i druhá otázka, jestli teprve směřujeme ke korporátnímu fašismu, nebo už v něm v podstatě jsme, možná dokonce až po uši. Tvrdím z výše uvedených důvodů, že už jsme v korporátním fašistickém systému, který je mnohem více vyvinut než v USA. Ale nejsme v něm až po uši, protože Babiš zatím nemá vládní a poslaneckou většinu na úrovni Sněmovny a krajů. Až ji po dalších volbách dostane, pak teprve budeme v korporátním fašismu až po uši.

K poslednímu bodu jen krátce. Plánujeme setkání se čtenáři e-republiky, kde chceme představit naše plány ohledně menšího internetového nakladatelství. Ale to by znamenalo, že alespoň někteří z nás musí fungovat mimo obyčejnou neplacenou a aktivistickou redakční dřinu dělanou na tomto webu. A to se zatím moc nejeví jako možné.

Tož tak.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Béda
7. 1. 2017 12:42

1/http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nasazeni-americke-armady-v-polsku-a-pobalti-nedaleko-ruskych-hranic/ Vojenské operace USA v Evropě se zúčastní 2000 obrněnců a 4000 vojáků z různých míst v USA. Technika a vojáci připluli na transportních lodí do německého přístavu Bremerhaven. Z přístavu budou už po zemi odtransportováni přes severní Německo do Polska a pobalstkých států. Možnou ironií mohou být názvy transportních lodí Freedom (Svoboda) a Endurance (Vytrvalost). Na rozdíl od doby, kdy se zde přesouvaly ozbrojené síly Varšavské smlouvy, tak nyní jde o vojenský zásah americké armády. 2/http://czechfreepress.cz/evropa/nemecka-vlada-zmenila-ustavu-utocna-valka-ze-strany-brd-od-01-01-2017-neni-trestnym-cinem.html 1. prosince 2016 odhlasoval německý Bundestag zrušení § 80 trestního zákona s platností od 01. ledna 2017. Dle tohoto zákona bylo Německu znemožněno… Číst vice »

Béda
7. 1. 2017 12:44

pokračování – v jiných zemích a v USA a jim podřízených satelitech byla uměle maximálně vyostřena antiruská hysterie.

M.C.
7. 1. 2017 15:17

Já to u nás až tak pesimisticky nevidím, Babiš to nemá moc dobře podchycené a má mnoho nepřátel.

peter.
7. 1. 2017 18:04

Aké budú v tomto roku kroky strednej a východnej Európy ohľadom Ruska?Predpovedá „Stratford“:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/415914-stratfor-predpoveda-kroky-strednej-a-vychodnej-europy-ohladne-ruska/

Béda
7. 1. 2017 20:35

peter. napsal Aké budú v tomto roku kroky strednej a východnej Európy ohľadom Ruska?Predpovedá „Stratford“: http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/415914-stratfor-predpoveda-kroky-strednej-a-vychodnej-europy-ohladne-ruska/ Všechny mainstreamem zveřejňované zprávy o očekáváních různých Stratforů, Sorosů, Buffetů, CVVM mají jedno společné: jedním z jejich hlavních cílů je modelování veřejného mínění v určitém požadovaném směru. Tato konkrétní zpráva Stratforu kupř. jako kdyby očekávala, že se EU bude emancipovat od svého zaoceánského protektora. Přitom nebere v potaz možnosti dalších „brexitů“ po volbách v Nizozemí, Itálii, možný obrat po politickém zemětřesení v Německu. Do voleb je ještě daleko a vývoj v Německu může po nástupu Trumpa, taktéž v souvislosti s dalšími přívaly merkelovských migrantů… Číst vice »

Béda
7. 1. 2017 21:01

Je zajímavé, že zatímco USA vysílají skrze svou „Svobodnou Evropu“ do zájmových zemí podvratnou politickou propagandu, jejich zpravodajci špiclují všechny politiky – včetně spřátelených, jeich neZiskovky provádějí politické školení mladé generace na školách a podle instrukcí zpravodajců jisté nejmenované země provádějí přípravu „barevných revolucí“ (politických převratů) v různých zemích, západní mediální uskupení provádějí permanentní politický výplach mozků, jejich zpravodajci a nejrůznější agenti „monitorují“ volby v různých zemích (i v Rusku) – je to zcela v pořádku. To že RF po vzoru USA přijala lety prověřený zákon o zahraničních agentech, založila a financuje RT a Sputnik a moderuje po svém politický… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
8. 1. 2017 7:42

Bédo – pauza a určité omezení množství napsaného nám občas prospějí co do kvality všem, Gratuluji k přesným vyjádřením, popisům. Odhady dalšího dění již jsou ale pochopitelně úvahami na základě posouzení významu toho či onoho článku řetězu souvislostí a informací, zpracovávaných bystrým mozkem. K autorovu základnímu textu bych měl jen několik poznámek: ač je to paradoxní, de-ideologizace je a) sama o sobě ideologí (čím důslednější, tím více), b) strana, mocenské seskupení navenek zdánlivě bez ideologie může přitahovat jak zcela bezcharakterní, tak hluboce charakterní osoby (lidi). Nemyslím si také, že by Trump v pozici prezidenta nepozměnil své chování oproti pozici podnikatele… Číst vice »

peter.
8. 1. 2017 8:12

Béda napsal
Stratfor věští z koule.

No.Keď to napíšete vy,tak by sa v tom Stratforde mali naozaj zamyslieť.Babráci!

Béda
8. 1. 2017 8:13

http://www.hlavnespravy.sk/donald-trump-to-natrel-rusofobom-len-hlupi-ludia-by-si-mohli-mysliet-ze-dobre-vztahy-s-ruskom-su-zla-vec/881611 “Mať dobré vzťahy s Ruskom je dobrá vec, nie zlá vec. Len hlúpi ľudia alebo blázni, by si mohli mysleli, že je to zlé, máme dosť problémov na celom svete bez toho, aby sme mali ďalší. Keď budem prezidentom, Rusko nás bude rešpektovať oveľa viac, než je tomu teraz a obe krajiny budú možno spoločne pracovať na riešení niektorých z mnohých veľkých a pálčivých problémov a otázok na svete,” napísal Trump na sociálnej sieti Twitter. Spravodajské služby USA zverejnili v piatok správu, v ktorej sa uvádza, že ruský prezident Vladimír Putin osobne nariadil hackerské útoky s cieľom oslabiť šance… Číst vice »

Béda
8. 1. 2017 8:15

peter. napsal
No.Keď to napíšete vy,tak by sa v tom Stratforde mali naozaj zamyslieť.Babráci!

Takových analýz jako Stratfor je schopen napsat kdokoliv z OM (možná i VY) padesát za den.

Béda
8. 1. 2017 8:21

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/kerry-priznava-putin-vstoupil-do-valky-aby-extremiste-nedobyli-syrii/ Americký ministr zahraničí John Kerry při svém odchodu uznává, že Rusko zlomilo průběh války vojenskou akci v Sýrii a nedovolilo extremistům dobýt Damašek a zničit režim. A uvedl to naprostém rozporu s tvrzením svého kolegy ve vládě – šéfem Pentagonu Ashtonem Carterem, který nedávno trval na tom, že Rusko nebojovalo s extremisty islámského státu , ale jen s protiasadovskou „umírněnou“ opozicí. Prohlášení Kerryho, že Putin vstoupil do války v Sýrii také proto, aby extremisté nedobyli celou zemi, j zcela ojedinělé!… „Když přišel Putin, přišel nejen podpořit Asada, ale také kvůli tomu, že Islámský dobyl velká území. Radikální extremisté si… Číst vice »

Béda
8. 1. 2017 8:32

peter. napsal No.Keď to napíšete vy,tak by sa v tom Stratforde mali naozaj zamyslieť.Babráci! Jinak žádná antiruská koalice bývalých východoevropských a středoevropských satelitů SSSR pod vedením „velkopanského“ neexistuje a existovat nebude. Srbsko, Orbánovo Maďarsko rozhodně nějeou rusofobní tak jako Poláci. Slovensko a ČR jsou víceméně ve středu (mírně protiruští aby se neřeklo ale současně pro zrušení nesmyslných sankcí) podle toho která klika zde aktuálně vládne. Koneckonců Poláci v historii střední Evropy nebyli žádní jelimánci (Československo má s nimi své zkušenosti a jistá míra nedůvěry z pohledu ČR a SR je zde namístě, aby náhodou Češi a Slováci pod ruskou botou… Číst vice »

Béda
8. 1. 2017 8:37

Zajímavá diskuse by mohl vzniknout na téma – který okupant se choval na území českých zemí hůře – sovětský anebo polský (Těšínsko)?

Béda
8. 1. 2017 9:15

Peter, jinak pokud jde o věštění z koule. Máme zde celou řadu proměnných, které zásadním způsobem mohou ovlivnit další vývoj 1/ ekonomika USA a ekonomika EU (konkurence) – kdo může spolehlivě říct jak se bude vyvíjet v r.2017, jestli nebudou další turbulence, jestli nebudou státní bankroty, jaká bude cena za sanaci krachujících ekonomik tlak na rozpad EU, měnová válka dolar versus jiné měny atd., atd.. 2/ politický vývoj v USA a jeho vliv na politiku satelitů 3/vývoj na Ukrajině 4/ vliv migrace na politický vývoj v EU 5/ emancipační tlaky států vůči bruselskému direktoriu a rozpouštění států? To může vést… Číst vice »

peter.
8. 1. 2017 9:18

Vďaka Béda!Už som to pochopil.

Béda
8. 1. 2017 9:44

Peter, mně vývoj v USA v určitém smyslu připomíná vývoj v SSSR na konci jeho existence. Vítězství Trumpa je reakcí společnosti na diktátorské způsoby („kroucení rukou“), všudypřítomné fízlování, špatnou ekonomickou situaci (nesplatitelný dluh), obrovskou legalizovanou korupci sdoučasných politiků … Proto sáhli voliči po neokoukané tváři mimo zavedený systém. V osobách Clintonů, Bushe, Obamy se patrně hluboce zklamali. Neuspokojuje je permanentní státní propaganda a opakovaně odhalované a potvrzované lži a hledají jakousi „alternativu“, byť zvolení Trumpa se takovou alternativou může jevit pouze zvenčí. (otázkou je jestli tento systém vůbec připouští provést alternativu). Zvolení Trumpa je pouze NADĚJE. Jestli reálná a oprávněná… Číst vice »

Béda
8. 1. 2017 10:07

Myslím, že obecně platí pravidlo, že u každého společenského modelu v případě setrvalého krizového „zacyklení“ narůstá systémová kritika, oponentura a hledání alternativ. Přemnožení kritiky, její přerostení za určitou mezní hranici se může stát vážnou hrozbou systému jako takovému a mocenské pozici jeho „elit“. Protože systém nedokáže argumenty odvracet rostoucí oponenturu a lži systémových propagandistů začínají být velice průhledné a logicky neudržitelné, nastupuje cenzura, zřizování ideologických oddělení na ministerstvech vnitra, snaha o všudypřítomné šmírování, omezování svobod. Toto mají společné komunisté s dnešními „demokraty“.

hudryper
hudryper
8. 1. 2017 11:25

Béda napsal
http://www.novarepublika.cz/2017/01/druha-velka-geopoliticka-katastrofa.html

BédaCitovat

Tohle je opravdu vynikající esej,kterou lze velmi doporučit všem čtenářům OM. Obsahuje vědoucí pohled na budoucnost našich vnuků.

Béda
8. 1. 2017 15:03

Podle zprávy Reuters Institute, analyzující média ve 26 zemích, věří zprávám v médiích 34 % Čechů, novinářům 20 % a mediálním domům 29 %. My nevděčné, nevěřící „bestie“! Avšak zdaleka nejsme sami. Tabulka všech 26 zemí níže….
Zdroj: http://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=579019

Béda
8. 1. 2017 15:05

http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/fp-svet-vstupuje-do-sve-nejnebezpecnejsi-kapitoly-za-desetileti/

Prudký náklon k válce v posledních letech převyšuje naši schopnost vypořádat se s důsledky, napsal americký časopis Foreign Policy…

Aleš
Aleš
9. 1. 2017 7:48

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pametnik-Jaroslav-Basta-Dnesni-situace-pripomina-atmosferu-pri-vzniku-Charty-77-470326
Až po uši v tom jsme, ale korporátní fašismus made in TOP 09, ODS, Starostové a závislí, KDU-ČSL je vůči lidem bezohlednější než Babišovo řízení státu jako firmy.

Béda
9. 1. 2017 17:07

http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/projev-donalda-trumpa-ktery-nam-mainstream-nikdy-nepustil-a-nepusti.html Naše hnutí je o náhradě krachujícího a zkorumpovaného politického establishmentu novou vládou, kontrolovanou vámi, americkými lidmi. Washingtonský vládní establishment a finanční a mediální korporace, které jej financují, existuje jen pro jedno: aby obohacoval a ochraňoval sám sebe. Establishment má v těchto volbách ve hře triliony dolarů. Ti, kdo drží páky moci ve Washingtonu pro globální ekonomické zájmy, nejednají ve vašem zájmu. Naše kampaň pro ně reprezentuje opravdovou existenciální hrozbu, takovou, jakou nikdy dříve necítili. V těchto volbách nejde jednoduše o příští čtyři roky. Je to křižovatka v historii naší civilizace, křižovatka, která rozhoduje o tom, jestli „My, lidé“, znovu… Číst vice »

Béda
10. 1. 2017 6:35

Julius Assange šokuje: Hillari Clinton a ISIS dostávají peníze ze stejného zdroje!

https://www.youtube.com/watch?v=p6ugAfOc9kM

Béda
10. 1. 2017 8:46

http://literarky.cz/blogy/tereza-spencerova/23520-dae-vyhlasil-valku-turecku-zemi-dihadu Ve hře nejsou jen důsledky chybné turecké politiky v Sýrii, ale i radikalizace a polarizace turecké společnosti…..Svým způsobem nebyl silvestrovský teroristický útok na istanbulský noční klub, v němž údajně ujgurský nebo snad uzbecký člen Daeše povraždil přes čtyři desítky lidí, nijak mimořádný. Turecko se pod vedením Recepa Erdogana od prvních okamžiků před šest lety aktivně zapojilo do války v sousední Sýrii a v rámci prosazení svých zájmů vsadilo na spolupráci s džihádem: na jedné straně poskytlo své území coby bezpečnou zónu pro syrské i zahraniční radikální islamisty, na straně druhé k oboustranné ekonomické spokojenosti úzce spolupracovalo i s Daešem,… Číst vice »

Aleš
Aleš
10. 1. 2017 9:43

Přesně tak Bédo, Erdogan je zločinec, který si rozhodl na poslední chvíli zachránit krk, že se dohodl s Putinem, který v rámci prosazení ruské politiky neměl asi jinou možnost… Vstanou noví Breivikové, kteří jsou jednoznačným důsledkem podobně nesvéprávných politik, a ač ti Breivikové vraždí převážně nevinné oběti a z mocných ty slušnější, jelikož si Erdoušek (i jeho předchůdci) udělal nepřátele na život a na smrt z největšího národa na světě, který nemá svůj státní útvar a jehož obyvatelstvo tvoří plus mínus 30 % obyvatel Turecka a další žijící v okolí ho taktéž zrovna nemilují (např. v Sýrii), dříve či později… Číst vice »