V krizi poznáš kreténa

Kreténa samozřejmě poznáme všichni, vždy a spolehlivě: Jsou to ti druzí. Ale to jsou většinou jen kreténi z pohodlnosti, protože ruku na srdce, v časech dobrých, když vládne klid, mír a prosperita, se jako kreténi chováme někdy všichni. Je to luxus, který si můžeme dovolit. Jsme prostě takoví kreténi leví. A pak jsou lidé, kteří se chovají jako kreténi i v časech zlých, a to jsou kreténi praví. Teď, když máme epidemii, stav nouze, karanténu a s tím související tisíc a jeden problém, se to ukazuje obzvláště zřetelně.

Jak se říká, že teprve krize odhaluje charaktery, tak je to sice klišé, ale sedí jako prdel na hrnec. S nástupem „zlých“ časů (ty uvozovky jsou sakra na místě, protože by mohlo být ještě tisíckrát hůř, například by místo virů mohly poletovat kulky) se lidé rozdělili zhruba na dvě skupiny: Ta první přestala kecat a začala makat, adaptovala se na změněnou situaci, přehodnotila priority, dokázala se vzdát nejen stereotypů v chování i myšlení, ale i svého pohodlí, pomáhá druhým a chová se odpovědně. Ta druhá jsou kreténi. Myslí i chovají se pořád stejně, rozhodně odmítají udělat cokoliv pro druhé, i kdyby to mělo být blbé nošení roušky, svého pohodlí se odmítají vzdát a i tváří v tvář smrti pořád žvaní něco o svobodě, kterou si ovšem pletou právě s tím pohodlím. Počítají, kolik by se dalo vydělat/ušetřit, kdyby se lidé nechali umírat, a stěžují si, že se lidský život přeceňuje. Samozřejmě všemu rozumí a všechno kritizují, nikdo nic nedělá správně, oni by všechno dělali lépe, a pomalu jediný, kdo podle nich nedělá chyby, je vláda, protože v jejím případě je to fundamentální neschopnost kombinovaná s velmi rafinovaným zlým úmyslem.

Přitom jsou to i oni, koho ta první skupina chrání o komu pomáhá prostě tím, že drží společnost v chodu. A byl bych ale velmi překvapen, kdyby až se to přežene a vrátí se lepší časy, nebyli právě tihle kreténi, kteří sami nic neobětovali, první co budou stát ve frontě na státní podporu a budou u toho nejhlasitěji řvát něco o škodách, které jim musí stát, potažmo společnost. nahradit. Těžko říct, kde se berou. Je to výchovou? Je to v genech? Je to něco ve vzduchu nebo ve vodě? Jedno je ale jisté: bez ohledu na to, že sami svoje chování považují za přirozené, zdravé a ve společnosti dominantní, je jich evidentně menšina. Otravná parazitická menšina, ale pořád menšina.

Převzato z blogu Tribun

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Točmistr
Točmistr
27. 3. 2020 13:18

Já si původně myslel, že takhle zobecňují a vyjadřují se lidé spíše pravicovějšího charakteru. Ale to by bylo samo o sobě projevem zobecňování, tak vlastně asi nic. Jen hodně štěstí všem. A každý je svého štěstí strůjcem. Takže to všici stejně děláme blbě.

Točmistr
Točmistr
27. 3. 2020 13:21

Já bych na ty užitečné idioty poslal alespoň 5 miliard, 5 miliónů nemůže stačit…

Gatta
Gatta
27. 3. 2020 15:51

Točmistr napsal

Já bych na ty užitečné idioty poslal alespoň 5 miliard, 5 miliónů nemůže stačit…

Na porážku „dezinformací“ možná brzy nebude stačit ani 50 miliard.

Martin (už bez taky m)
27. 3. 2020 18:09

Je velmi zapotřebí hledat nejen účinné léky, vyčlenit dostatek prostředků na ochranu zdravotníků, ale také usilovat o posílení imunity- zejména dětí, nemocných jinými vážnými chorobami a důchodců.
Pro všechny kdo relativizují hodnotu lidského života, všem rusofobům bych navrhoval vyloučení ze státních služeb!
Každý má možná nárok na vlastní hloupost – a všichni v životě děláme nějaké chyby, jsme jen lidé- ne neomylní polobohové.
Ale nárok na „blbost ve státních službách“ bych doporučil vyloučit.
A na tu „v Evropských službách“ bych doporučoval celoživotní karanténu…někde na nějakém pustém ostrově s nic moc podmínkami k životu…

Martin (už bez taky m)
27. 3. 2020 18:19

re Gatta: ta pitomá osoba chce něco kvákat o „svobodě“ zaváděním svého digitálního koncentráku?! Bere hromadu z veřejných prostředků – a na co?! Na nadstátní myšlenkový TERORISMUS?! Osobně dokud mi sloužil počítač chodil jsem na ruskojazyčné debaty v podstatě denně a dělám to již léta. A víte proč nevážená paní Jourová?! Protože RUŠTINA JE SOUČÁST SVĚTOVÉ KULTURY, BYSTUPUJE TAM ŘADA VZDĚLANÝCH, INTELIGENTNÍCH A CHYTRÝCH LIDÍ. A protože ty debaty jsou mnohem SVOBODNĚJŠÍ A SVOBODOMYSLNĚJŠÍ – v tom dobrém slova smyslu- nežli ty „české“!! Brzy budou podlidi a nadlidi paní Jourová?! Na svobodu slova si vymyslíte SVŮJ „Digital servis act“?! Pak… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
27. 3. 2020 18:20

re- oprava: pochopitelně mělo být vystupuje

Aleš
Aleš
27. 3. 2020 19:40

KRETÉN VE VEŘEJNÉ FUNKCI JE JAKO ZBRAŇ HROMADNÉHO NIČENÍ.

Martin (už bez taky m)
27. 3. 2020 22:11

re Aleš: ne- kretén ve veřejné funkci- má účinky ne ZHN nýbrž epidemie či pandemie… Rozdíl mezi účinnými a neúčinnými kroky, mezi připravenými a nepřipravenými: správní a nesprávní lidé ve správnou dobu na správných místech. DLOUHODOBĚ- ba TRVALE… Ochota udržet FUNKČNÍ STÁT PRO LIDI- ne jako pouhý nástroj, frašku v rikou všehoschopných nelidských bestií. Ten S. Žižek má v podstatě s tím svým výběrem volby PRAVDU! Schopnost správně najít, ocenit a udržovat týmy správných lidí na správných funkcích, místech… rozvíjet, udržet, oceňovat, umět včas nahradit, poděkovat… Dokázat motivovat i ocenit, inspirovat, povzbudit. Nenechat jen tak zemřít… Vždyť život může být… Číst vice »

Aleš
Aleš
28. 3. 2020 0:13

Martin (už bez taky m) napsal re Aleš: ne- kretén ve veřejné funkci- má účinky ne ZHN nýbrž epidemie či pandemie… Rozdíl mezi účinnými a neúčinnými kroky, mezi připravenými a nepřipravenými: správní a nesprávní lidé ve správnou dobu na správných místech. DLOUHODOBĚ- ba TRVALE… Ochota udržet FUNKČNÍ STÁT PRO LIDI- ne jako pouhý nástroj, frašku v rikou všehoschopných nelidských bestií. Ten S. Žižek má v podstatě s tím svým výběrem volby PRAVDU! Schopnost správně najít, ocenit a udržovat týmy správných lidí na správných funkcích, místech… rozvíjet, udržet, oceňovat, umět včas nahradit, poděkovat… Dokázat motivovat i ocenit, inspirovat, povzbudit. Nenechat jen… Číst vice »