V Paříži demonstrují kvůli zákoníku práce desetitisíce lidí

Vláda zvýhodňuje zaměstnavatele na úkor pracujících

Odboráři ve Francii svolali dnes protesty kvůli vládním změnám zákoníku práce, které projednávají senátoři. Statisíce Francouzů výzvu odborů vyslyšely a vyrazily na protivládní demonstrace, které blokují ulice centra Paříže a dalších velkých měst. Stále stávkuje i část pilotů Air France.

Největší demonstrace svolaná odborovými svazy začala ve 13 hodin v Paříži, kam podle listu Le Parisien svezlo odboráře z okolí na 600 autobusů a k protestu se v jeho začátku připojily další desetitisíce lidí. Lidé demonstrují například v Bordeaux, Avignonu, Toulonu a jiných městech. V Marseille dnes vstoupili podle tamních odborářů do stávky zaměstnanci přístavu.

Předáci odborů si od dnešních protestů slibují až milionovou účast, s níž by chtěli překonat předchozí letošní demonstrace. Chtějí si vynutit zrušení změn zákoníku práce, které podle nich nepřijatelně zvýhodňují zaměstnavatele na úkor zaměstnanců a oslabují postavení pracujících.

Stávky na železnici či v letecké dopravě jsou podobně jako v posledních dnech slabší než dříve, podle francouzské televize nevyjela přibližně desetina vlaků a stávkuje zhruba pětina pilotů. V době fotbalového mistrovství Evropy má na turistický ruch uzavření Eiffelovy věže, kterou podle statistik denně navštíví kolem 20 000 lidí.

Zdroj: E-sondy

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments