V Praze vznikla 27. 10. iniciativa Zachraňme náš stát 

V předvečer státního svátku vzniku Československé republiky se v Praze sešli zástupci opozičních politických stran, hnutí, spolků a iniciativ a řada osobností veřejného a politického života, aby položili základy iniciativy Zachraňme náš stát (ZNS). Iniciativa, má za cíl poskytnut prostor pro komunikaci porozumění a spolupráci všech opozičních skupin a občanů, kteří si přejí pád současné Fialovy vlády.  Činnost inciativy spočívající v koordinaci protestních akcí proti současné Fialově vládě a v přípravě společenských změn po jejím pádu, bude koordinovat zvolený výbor ve složení předseda Akce D.O.S.T. Petr Bahník, poslanec SPD Jiří Kobza, předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová, publicista Václav Hrabák, publicista Ladislav Jakl, ústavní právník Zdeněk Koudelka a velitel Národní domobrany Marek Obrtel.

Iniciativa má propojovat všechny, kteří souhlasí s tím, že vláda Petra Fialy páchá velké škody, které poškozují současný stav země. Jak uvedl na večerní tiskové konferenci ve čtvrtek 27. 10. jeden z členů výboru Ladislav Jakl, jejím cílem rozhodně není nikoho srovnávat do latě a umenšovat pestrost různých skupin, které se vyhraňují proti současné vládě. Právě naopak. „Tato iniciativa chce poskytnut prostor, aby tyto skupiny mohly navzájem komunikovat, porozumět si a spolupracovat na dobré věci. Protože ve vážných chvílích jako je ta dnešní, je důležitější než to co nás rozděluje to co nás všechny spojuje,“ uvedl Jakl.

Smyslem inciativy je spojovat vlastenecké síly napříč politickým spektrem a vyvíjet tlak na současnou vládu, která je vše, jenom ne česká. Uvedla to při představování inciativy předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová. „Kdy jindy než dnes, kdy je den státnosti, kdy slavíme 104. výročí založení naší republiky, která se vymanila z nadvlády Rakouska Uherska a stala se samostatným státem. Dnes zjišťujeme, že jsme opět vazaly, ať už Bruselu, Washingtonu nebo kohokoliv dalšího. Cílem nás všech je, aby česká republika byla opět samostatným, neutrálním a suverénním státem v rámci Evropy a aby současná vlastizrádná vláda co nejdříve skončila,“ prohlásila Majerová 

Poslanec Jiří Kobza ve svém vystoupení zdůraznil, že se v žádném případě nejedné o zakládání nové politické strany ani hnutí, ale o snahu koordinovat společný odpor všech vlasteneckých sil, ať už parlamentních či mimoparlamentních, proti Fialově vládě a dosáhnout její demise. K této činnosti zve inciativa všechny, kteří mají společný cíl. 

Marek Obrtel zdůraznil ve svém vystoupení důležitost obrany suverenity našeho státu i ve vojenské oblasti, kdy bychom podle něho neměli být zatahováni do dobyvačných válek NATO jako je současný konflikt na Ukrajině. „Dnes jsme zatahováni do konfliktu, který může znamenat katastrofu nejen pro Evropu, ale pro celý svět“, zdůraznil podplukovník v záloze a dlouholetý člen zahraničních misí české armády.

Petr Bahník uvedl že čas svobody, stability, míru a relativní prosperity, jak se zdá, skončil. „Byli jsme zavedeni do proudu dramatických změn a konfliktů současného světa, jejichž turbulence vážně ohrožují osudy našeho státu i každého z nás. Již dnes mnozí pociťují devastující dopady vzniklé situace na hospodářství, energetiku a bezpečí naší země,“ uvedl Bahník.  Publicista Václav Hrabák zdůraznil, že inciativa si klade za cíl také dosáhnout narovnání cen energií a potravin, aby naši občané nedopláceli na neschopnost Fialovy vlády “Energie jsou drahé kvůli Fialově vládě. Požadujeme elektřinu za naše ceny. Plyn bychom měli kupovat tam, kde je to pro nás výhodné. Chceme žít v bezpečné zemi a nepřilévat olej do ohně podporou konfliktu na Ukrajině. Odmítáme diktát EU a NATO a dalších nadnárodních struktur omezujících naši suverenitu,“ uvedl Václav Hrabák   

Na závěr přednesl Petr Bahník prohlášení iniciativy Zachraňme náš stát k výročí 28. října.  

5 21 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
idiotronic
5. 11. 2022 10:29

Až zjistíte, že na volná místa jsou přednostně přijímáni katolíci (nemám na mysli vikáře či kardinály) , právě jste zjistili, že vedoucí úloha se vrací.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  idiotronic
6. 11. 2022 9:49

„Bůh, náš otec, pro chování deset nám dal přikázání, ale církev, naše máť, zkrátila je v jedno: „Plať!“ (Karel Havlíček Borovský, 1853) Tak nějak jsem si vzpomněl na Magdaleniny prádelny, takto majetek římskokatolické církve v Irsku. Fungovaly téměř století, než byly v roce 1996 po odhaleních jejich praxe uzavřeny. Došlo k tomu tak, že jeptišky v jedné z nich po špatných obchodech na burze prodaly pozemek developerovi. Následně byl na něm odhalen masový hrob 122 žen, a posléze ještě další s 22ti těly. Do těchto prádelen, které původně prý měly pomáhat ženám, jež se dostaly na scestí byly zavírány neprovdané… Číst vice »

PPK
PPK
5. 11. 2022 12:34

Pokud tato iniciativa chce opravdu zachraňovat stát a ne jen prázdně žvanit, tak ať zorganizuje lidové referendum za odvolání a potrestání celé vlády za poškozování státu, vyhlášení mimořádných voleb, vystoupení z EU a NATO a vyhlášení neutrality podle vzoru Rakouska a Švýcarska.

Hudryperman
Hudryperman
5. 11. 2022 17:08

Jasně řečeno : Ivan Hoffman na serveru Radio Universum napsal, že v klidných časech lidé necítí potřebu zabývat se politikou, takže se ke správě věcí veřejných dostanou občané neschopní. Jenže když nastane nějaká krize, jejich neschopnost se podle Hoffmana ukáže v plné nahotě. A ukáže se, že je třeba nastolit nový systém. „Cítíme, že doba, která nastala, je přelomová. Panující společenský systém přežívá už jen ze setrvačnosti. Místo prosperity nabízí chudobu, místo plurality myšlení povinná dogmata, místo konsenzu nabízí konfrontaci, místo míru válku. Sedíme v lokále, ve kterém vrchní hlásí: ‚Závěrečná!‘ Systém, ve kterém žijeme, má už jenom minulost. Chodíme kolem něj… Číst vice »

Miloslav
Miloslav
5. 11. 2022 17:09

Vláda Petra Fialy páchá velké škody? Uvedené tvrzení není zdůvodněné. Na rozdíl od mnoha opozičních politiků je pan Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D. vzdělaný, rozumný a odpovědný člověk, který má představu o tom, kam se musí ubírat náš svět, má-li lidstvo přežít. Viz článek: NOVÉ POLITICKÉ USPOŘÁDÁNÍ LIDSTVA. Článek je např. na: https://teorie-vsevyvoje-realskutecnosti.webnode.cz/l/nove-politicke-usporadani-lidstva/

PPK
PPK
Reply to  Miloslav
6. 11. 2022 0:05

Jak je možné nejen zachraňovat a budovat stát, ale ten stát i zničit (také i pomocí plíživé globalizace) a zničit ho přímo ukázkově a vlastníma rukama jeho vlády? To všechno je hezky a velice polopaticky (speciálně pro i pro p.ing.Miloslava) popsáno v tomto videu: „Od Nestora – Jak změnit svůj vztah k SSSR za 7 minut“

https://pravdive.eu/page/210/b-od-nestora-jak-zmenit-svuj-vztah-k-sssr-za-7-minut-b

Botičky od Diora
Botičky od Diora
Reply to  PPK
6. 11. 2022 9:58

Se tomu nedivte. Může normální, psychicky zdravý člověk, napsat tohle:

Lidstvo zatím bohužel nemá jednoznačnou globální centrálu, t. j. zodpovědnou světovládu, kterou by mohli vyspělejší mimozemšťané oslovit. Navázat kontakt s některou lokální vládou by bylo od vyspělejších mimozemšťanů nezodpovědné. Stávající chaotický a nekoordinovaný vývoj lidstva by to mohlo ovlivnit velmi nepříznivě, protože při kontaktu by zřejmě vyspělejší mimozemšťané předávali lokální vládě také na zemi dosud neznámé poznatky vědy a techniky a lokální vláda by zprostředkovala využívání těchto poznatků také k výzkumu a vývoji nových ničivějších zbraní.

Tomu říkám pošuk classic. Kdo jiný by fandil fialovému hnusu?

PPK
PPK
Reply to  Botičky od Diora
6. 11. 2022 12:58

Dík za upozornění. Ty mimozemšťani mi jaksi unikli. Asi jsem pro ně nezajímavý. Přeju všem příjemnou neděli.