V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi z 8. 9. 2014

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
15. 9. 2014 15:17

Bez konkurence co se analytických a diplomaticko-vyjednavačských a prognostických schopností týče.
Bylo inzerováno už v jiné diskusi, ale opravdu doporučuji, a ten čas by Vám za to měl stát: mnohému naučí – nejen „mnohé prostě sdělí“. A pro nás – jako pro min. částečně založením Slovany – na rozdíl od „Atlanťanů“ také „v přístupném módu“.

J. Hruška
J. Hruška
15. 9. 2014 19:11

Jo. Špička. To mě mile překvpilo, že takoví lidé existují. „Naučte se teorii, zkušenosti se dostaví samy“.

J. Hruška
J. Hruška
16. 9. 2014 1:55

Poprvé zde zaznělo, co jsem v článcích i diskusi postrádal: Příměří je pro Novorusko výhrou už proto, že se oficiálně stalo stranou konfliktu, se kterou se jedná na mezinárodní úrovni. Dovolím si ze sebe dodat, že Porošenkovi patrně částečně rozvázal ruce fakt, že Novorusové decimovali nacistické bandy. Všimněte si, že v „kotlích“ byly přednostně uzavírány právě tyhle „prapory“. No a byly tam nechány. No a není jisté, že všechny střely proti nim vystřelili Novorusové. Ovšem, jak pan Pjakin správně řekl, s banderovci se budou muset Ukrové definitivně vypořádat sami.

J. Hruška
J. Hruška
16. 9. 2014 2:02

Druhá věc: „Elity vždycky zradí“. Vlastně je to pochopitelné. Když se někdo cítí být lepší než jeho spoluobčané, proč by se pro ně angažoval. Je to vysvětlení zkušenosti, kterou jsme udělali s některými „disidenty“.

Starý doktor
16. 9. 2014 5:12

Výborný Pjakin.
Doporučuji:
Newsweek o skandálním zákoutí „refeudalizace“
http://www.stripkyzesveta.cz/cz/media/871/david-cay-johnston-modra-krev-zaporne-dane

Alena
Alena
16. 9. 2014 6:27

na doporučení posluchačů jsem si celé video přehrála. Ten pán je diplomat na svém místě, kdy je dění rozebráno do nejmenších detailů se snahou vidět budoucí děje a vidět „za roh“. Přesto mne některé úvahy zarazily- naprosto odlišný pohled na “ mír “ mezi Novorossií a Ukrajinou má pan Strelkov, který otevřeně mluví o tom, že část Novorossie ovládla pátá kolona, a že se v bojích mělo pokračovat. Jelikož je to voják a přímý účastník bojů, ví, co říká. Tak mne napadá- jako je v Rusku 5.kolona, tak jsou zde i ochranitelé a mluvčí Putina. I v těchto odpovědích na… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
16. 9. 2014 6:36

No a třetí věc: Diplomat má vyložit smlouvy i fakta tak, jak je to pro nás výhodné. V jednáních pak co nejvíc z toho prosazuje. (J)elita čili intelektuálové to dělají naopak. Vykládají věci tak, aby co nejvíc vynikly nevýhody a slabiny. Patrně proto, aby ukázali, jak by to udělali líp – kdyby to uměli.

Botičky od Diora
Botičky od Diora
16. 9. 2014 13:22

J. Hruška napsal Druhá věc: „Elity vždycky zradí“. Vlastně je to pochopitelné. Když se někdo cítí být lepší než jeho spoluobčané, proč by se pro ně angažoval. Je to vysvětlení zkušenosti, kterou jsme udělali s některými „disidenty“. Proto, p. Hruško, DELETE THE ELITE!!! Myslím, že průběžné a nepochopitelné stupňování napětí ze strany USA a EU, nekriticky jednostranné informování médií a neschopnost euroatlantických politických elit rozlišit mezi příčinami a následky dějů na Ukrajině jsou symboly hluboké krize Západu. Výsledkem bude nesmyslné a nespravedlivé vyhrocení vztahů s Ruskem a dramaticky rychlá politická centralizace veškerého rozhodování do Bruselu ve stylu ´máš něco proti… Číst vice »

peter.
16. 9. 2014 13:32

USA obvinili EU z rozpútania konfliktu na Ukrajine
http://abc-news.ru/23/news/2872665.html#