V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi ze dne 16. 2. 2015

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
33 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
21. 2. 2015 19:27

Dnes se Pjakin nezabývá prediktory ,zato vysvětluje konkrétní kroky ruské politiky,které vedly a doufejme že i nadále povedou ke stavu mysli na všech ozbrojených stranách,že velká válka je pouhá sebevražda,která nevede k přežití,natož k vítězství. Jak se zdá,Lukašenko nehraje mistrně svou roli,jak jsem se domníval,nýbrž skutečně dělá Putinovi potíže,což Pjakin honoruje naplno. Pjakin zřejmě dobře ví,že je poslouchán a vyhodnocován v Evropě,a proto se v dnešním kurze rozhodl vystrašit specielně Poláky a Evropany obecně. Přitom každý kdo má mozek vidí,že říká to, co by mělo konečně probudit Evropany z jejich letargie a postavit se proti jejich zneužití tou sebrankou neoconů… Číst vice »

Alena
Alena
21. 2. 2015 19:34

podle Pjakina si elity Evropy, ne obyčejní lidé, uvědomují nebezpečí rozpoutání 3.světové války na území Evropy. Zmínil se o vyšegradské čtyřce, které se válka bude bezprostředně týkat. Doufám, že se zmýlil, snad myslel hlavně Polsko a pobaltské státy. Má pravdu, Polsko je jednou nohou ve válce
http://www.nwoo.org/2015/02/20/porosenko-vytvoril-ukrajinsko-polsko-litevske-vojenske-brigady-veleni-bude-v-polsku/
Naše TV zpravodajství jede v duchu americké politiky, politiky upadajícího státu.
Radní a celá TV sestava by potřebovala výprask za to, jak se nás snaží vtáhnout do válečného konfliktu

hudryper
hudryper
21. 2. 2015 21:35

Alena napsal Zmínil se o vyšegradské čtyřce, které se válka bude bezprostředně týkat. Doufám, že se zmýlil, snad myslel hlavně Polsko a pobaltské státy. Má pravdu, Polsko je jednou nohou ve válce Milá paní Aleno, když se z obranné vojenské aliance stane útočný nástroj impéria je jedno který jednotlivý stát té aliance začne válčit. Když je ta válka v zájmu hegemona této organizace,ocitnou se ve válečném stavu automaticky všechny členské země. V NATO jde pouze o USA,které když „zváží“ ,že by jeho vojenské angažmá nemuselo být v jeho zájmu,platí článek 5 v tom duchu,o němž si donedávna ostatní mysleli,že platí… Číst vice »

kchodl
kchodl
21. 2. 2015 23:33

O visegradské čtyřce se Pjakin zmínil, protože to je jeden z plánů NATO – do války proti Slovanům nahnat Slovany. Formulovalo se to od roku 2011, první to veřejně vyžblebtl George Friedman ze STRATFOR, který si představoval, že proti Rusku budou bojovat na Ukrajině „Visegrad Battlegroups“. Friedman má blízko s Opičákově vládě a celé té verbeži – neoconům a liberálním intervencionistům, jak si ti američtí náckové říkají. V rámci NATO se pokusili ty „visegradské bojové skupiny“ opravdu zakládat, velet tomu měli Poláci. Vznikla velitelská struktura a dělají se cvičení – nejbližší má být brzy na východním Slovensku – Češi, Slováci,… Číst vice »

fajt
fajt
22. 2. 2015 7:21

druhým mužem v NATO bude čezký žoldák, v tom případě to Pjakin s tím visegradem viděl dobře ( snad maďarsko odskočí ), Lukašenko je v rámci asymetrické politiky Ruska a jeho spojenců hodně dobrý, myslím, že mediální role polozáporáka a častečného separatistu ho dost baví ( a proč ne, když švýcaři mohou být podlí neutrálové proč by on zrovna měl přiznávat barvu, když to ničemu nepomůže). ..)

Sio
Sio
22. 2. 2015 10:08

fajt napsal druhým mužem v NATO bude čezký žoldák, v tom případě to Pjakin s tím visegradem viděldobře ( snad maďarsko odskočí ), Lukašenko je v rámci asymetrické politiky Ruska a jeho spojenců hodně dobrý, myslím, žemediální rolepolozáporáka a častečného separatistu ho dost baví ( a proč ne, když švýcaři mohou být podlí neutrálové proč by on zrovna měl přiznávat barvu, když to ničemu nepomůže). ..) No, pokud Lukašenkovi Amíci za odměnu uspořádají Majdan, tak už ví, jak by to mohlo dopadnout. Svých hrátek proti Rusům by pak mohl dost zalitovat. Bělorusko je malé (10 mil.) a velmi závislé na… Číst vice »

Sio
Sio
22. 2. 2015 10:09

Nikdo tu nekomentoval příčiny té velké snahy Hollanda a Merkelové domluvit se a to zjevně navzdory US elitám. Zdá se, že mají opravdu v gatích.

mirror
mirror
22. 2. 2015 10:15

Sio napsal
Nikdo tu nekomentoval příčiny té velké snahy Hollanda a Merkelové domluvit se a to zjevně navzdory US elitám. Zdá se, že mají opravdu v gatích.

Sio, na novarepublika máte možné vysvětlení. Vše do sebe zapadá I upejpání Anděly nejet na první schůzku.

http://www.novarepublika.cz/2015/02/recko-debalcevo-brusel-zaplnovani.html?showComment=1424598700563#c5955264033096350129

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 2. 2015 10:44

Defétismus znovu na scéně… Skoro sice není důvod, ale proč ne, že… Skoro se ptám kdo tady s kým a proti komu… A pokud „každý za sebe“, no tak…je něco s někým špatně, nebo je někdo někde opravdu špatně… Teoretický výklad jedné z možností, která z Rusů i Řeků dělá idioty je opět vydáván za do sebe zapadající fakta? Nelze vyhrát žádný střet s morálkou defétisty. Kidy o odklonu Běloruska od RF mne už fakt dojímají… lsti se přece používají, i ono chce vyzískat co nejvíc… To si opravdu myslíte, že Moskva bude prostě „přífrontovým městem“?! „Kdo se směje naposled,… Číst vice »

fajt
fajt
22. 2. 2015 11:09

Sio napsal No, pokud Lukašenkovi Amíci za odměnu uspořádají Majdan, tak už ví, jak by to mohlo dopadnout. Svých hrátek proti Rusům by pak mohl dost zalitovat. Bělorusko je malé (10 mil.) a velmi závislé na přeprodeji ruské ropy ve formě benzínu. Putin by mohl usoudit, že je zbytné, ale na druhé straně, proč se vzdávat nárazníkové zóny, že. O tu by ovšem přišel v případě odklonu Bělorusů na západ. Putin vy se ho nejspíše snažil zničit ekonomicky a má k tomu všechny páky. asi jsem se nevyjádřil dost jasně, Lukašenka stále považuji za muže Putina, jeho současné projevy (… Číst vice »

Alena
Alena
22. 2. 2015 12:01

mirror napsal
Sio, na novarepublika máte možné vysvětlení. Vše do sebe zapadá I upejpání Anděly nejet na první schůzku.

http://www.novarepublika.cz/2015/02/recko-debalcevo-brusel-zaplnovani.html?showComment=1424598700563#c5955264033096350129

diskuse k tomu v 12:09 , anonym dokazuje, že Syriza Řeky nepodvedla. Dále-vedle Ruska je tady přece Čína, která může ekonomicky Řeky podržet.

mirror
mirror
22. 2. 2015 13:05

Alena napsal diskuse k tomu v 12:09 , anonym dokazuje, že Syriza Řeky nepodvedla. Paní Aleno, lidi podléhají snadno neodůvodněnému očekávání, že bude lépe nebo že za nás někdo něco zařídí. Příklad přehnaného očekávání je Keller. Podívejte se na stránky europarlamentu a zjistěte si, kolik má aktivit. U textu jeho připomínek je poznámka, že je podal písemně. Mrkněte se také na aktivity Ransdorfa. Keller uvízl v nijak pro nás moc vstřícné frakci a také tu chybí zkušenost s komunikací, to je schopnost začít mluvit a přesvědčovat cizince, se kterými sedí u stolu, že je třeba něco udělat. To trvá léta,… Číst vice »

fajt
fajt
22. 2. 2015 13:21

Možná to je všechno součást opravdu ambiciozního plánu muže číslo jedna světové politiky – jak nechce Kreml, aby Novorosia dosáhla nezávislosti a státní suverenity, protože by už nemohli ovlivňovat zásadní děje na Ukrajině ( a o tu jim jako celek jde především), tak i Řecko v tomto plánu má možná zůstat ( třebas zatím ) v EU jako prvek , přes který může Rusko významně ovlivňovat EU ( není asi příhodnějšího trojského koně pro tuto citlivou práci – první státní návštěva nového politického vedení Řecka mířila do Kremlu ) – protože je to děj , který je velmi aktivní a… Číst vice »

zajoch
22. 2. 2015 13:41

Rusko modernizuje běloruské příhraniční vojenské základny. Lukašenko skutečně nejde nijak okatě Rusku na ruku. Časté obstrukce. Na druhou stranu prý prostředník při dodávkách sankcionovanému Íránu. Vypořádání se se západními neposlušnými diplomaty.

hudryper
hudryper
22. 2. 2015 13:50

Martin (už bez taky m) napsal Kidy o odklonu Běloruska od RF mne už fakt dojímají… lsti se přece používají, i ono chce vyzískat co nejvíc… Role Lukašenka v procesu „vakcinace“ ruského světa majdanovským virem je podle mne hrána až tak dobře,že už člověk občas neví která bije. Lukašenko zakázal svým bojovným mladíkům válčit ve prospěch Novorusie tím,že si „plete „ruské vlastenectví s žoldnéřstvím,které si zase v případě,že se běloruští mladíci angažují v kompaniích typu Azov a pod, tak s bratrskou pomocí. Z výpovědi mladého vojáka původem z Běloruska vyplynulo,že jich na ukroušské straně bojuje už více než tisíc a… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
22. 2. 2015 14:22

hudryper: a ti mladí pitomci co o nich mluvil děsantnik „Bělyj“ jsou součástí vakcinace… O čem tak asi budou po případném návratu na rozdíl od něj povídat…?! Ostatním pochybovačům: Bělorusové nezruší obchod s EU co je pro ně výhodný, ani své západní hranice. Na jihu mají nevyzpytatelnou budoucnost… Proboha lidi neblbněte, co chcete? Černou a bílou v diplomacii? Copak „meč dohod a papírů“ není taky prostředkem nátlaku? To mají Poroše, Jaceňuka a Turčinova stít na náměstí gilotinou co ji vyrobí sám Putin ZA ZÁBLESKŮ FOŤÁKŮ A ON-LINE KAMER?! Merde! Doma si musí ukrajinci uklidit SAMI!!! Lukašenko hrál na Minsku II… Číst vice »

Alena
Alena
22. 2. 2015 16:00

mirror napsal Paní Aleno, lidi podléhají snadno neodůvodněnému očekávání, že bude lépe nebo že za nás někdo něco zařídí. Příklad přehnaného očekávání je Keller. Podívejte se na stránky europarlamentu a zjistěte si, kolik má aktivit. U textu jeho připomínek je poznámka, že je podal písemně. Mrkněte se také na aktivity Ransdorfa. Keller uvízl v nijak pro nás moc vstřícné frakci a také tu chybí zkušenost s komunikací, to je schopnost začít mluvit a přesvědčovat cizince, se kterými sedí u stolu, že je třeba něco udělat. To trvá léta, až si delegát získá autoritu. Tím nechci nikoho zlehčovat zvláště jeho práci… Číst vice »

mirror
mirror
22. 2. 2015 16:10

Alena napsal
vývody na kosa nostra nemusí být vždy pravdivé

Kdo z nás ví něco na 100%? Vlk vysvětlil, proč se asi Andělka upéjpala někam jet a pak pospíchala do Minsku, aby jednala 16 hodin v kuse. Řecko se od EU netrhlo a pro sankce hlasovalo. Jak to doopravdy bylo, to se asi nedovíme.

peter.
22. 2. 2015 16:19

Domnievam sa,že Lukašenkove protiruské excesy sú dobre premysleným a Putinom odsúhlaseným taktickým ťahom.K takémuto názoru som dospel na základe týchto skutočností.V prvom rade som si uvedomil,že Lukašenko nie je idiot,ktorý by si pílil konár na ktorom sedí.Bielorusko bez Ruska by už dnes neexistovalo,čoho si je on dobre vedomý.Po parlamentných voľbách v r.2012 sa rozhodli v USA zmeniť taktiku voči Bielorusku a Lukašenkovi.Kým do vtedy to bol diktátor a človek ktorého bolo treba za každú cenu odstrániť,po voľbách sa úsilie USA zameralo na vrážanie klinu medzi Rusko a Bielorusko.Bolo by naivné myslieť si,že človek ako Lukašenko na to naletí.Veď on bol… Číst vice »

zajoch
22. 2. 2015 18:05

mirror napsal Kdo z nás ví něco na 100%? Vlk vysvětlil, proč se asi Andělka upéjpala někam jet a pak pospíchala do Minsku, aby jednala 16 hodin v kuse. Řecko se od EU netrhlo a pro sankce hlasovalo. Jak to doopravdy bylo, to se asi nedovíme. Alena napsal vývody na kosa nostra nemusí být vždy pravdivé Mirrore, nečetla jsem vysvětlení Vlka, proč se Andělka upejpala a potom pospíchala, ale obecně vzato bych nebrala Vlkovy vývody v mezinárodní politice vždy za bernou minci. Myslím, že je známa jeho silná náklonnost k USA a podle mne odpor, až nenávist k RF a… Číst vice »

mirror
mirror
22. 2. 2015 19:00

zajoch napsal
vývody na kosa nostra nemusí být vždy pravdivé

Všichni tady diskutují, takže jsem chtěl něco přidat také. Pamatujete, na schůzích se žádaly diskuzní příspěvky.
Vlka neznám. Kdysi dávno na starém OM mi tento nick pomlouval tatrovky.

Admirál
Admirál
23. 2. 2015 8:37

zajoch napsal Alena napsal vývody na kosa nostra nemusí být vždy pravdivé Mirrore, nečetla jsem vysvětlení Vlka, proč se Andělka upejpala a potom pospíchala, ale obecně vzato bych nebrala Vlkovy vývody v mezinárodní politice vždy za bernou minci. Myslím, že je známa jeho silná náklonnost k USA a podle mne odpor, až nenávist k RF a tím mohou být jeho analýzy ovlivněny. Vlka sleduji dlouho vč. jeho působení na Aktuálně, přesto je mi jeho silná náklonost k USA neznáma a s nenávistí k RF bych u něj byl také na pochybách. Přesně určit důvody posunu v konání Hollanda a Merkelové… Číst vice »

zajoch
23. 2. 2015 8:53

Admirále, já vím o čem mluvím a dokládat to zde nebudu. Vlkovy hlavy si vážím, ale jeho smýšlení nikoliv. On to ví, nepíši zde žádnou pomluvu. Sám byste si mohl najít některé jeho komentáře na stránkách, na které chodil před založením své Kosa nostry (nemám na mysli Aktuálně).

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 2. 2015 9:11

raději voicesevas.ro a nebo cassad.net PŘÍMO. Radši přímo ke kováři než ke kovaříčkovi. Znalí ruštiny máme tentokráte velkou výhodu, zvláště když jde o alespoň základní znalost kontextu uvažování rusů, a ne o pouhý prostý překlad „významu“ slov. Je-li i znalost další (např. osobní, reálií, atd.), pak je „každá kosa tupá“ – co se výkladu uvedeného týče.,¨ Samozřejmě, že nahlédl-li někdo způsob jakým kdo na věci kouká, odhadne i možnosti následných deformací informací, nebo deformací výkladu významu informací. Osoba, která deformuje se znalým nenapravitelně demaskuje, odborníci na skutečnou analýzu textů (záleží na jazyku, prostředí) to automaticky rozpoznají, a vyhodnotí ohrožení důvěryhodnosti… Číst vice »

Aleš
Aleš
23. 2. 2015 9:45

Do kontextu mi dobře zapadá vysvětlení Petera. A navážu na něj. Mohlo by Bělorusko hrát roli prostředníka, kdyby se zcela ztotožňovalo s Ruskem a Lukašenko s Putinem? (mINIMÁLNĚ) V jednom se od obyvatel euroaltantidy přeci jen ti dva liší a to je spojuje. ZODPOVĚDNOST.

Martin (už bez taky m)
Martin (už bez taky m)
23. 2. 2015 9:46

voicesevas.ru
překlep,
ale tady nepochybně známá adresa
Jen ještě poznámka: šance pochopit pisatele v překladu je již samotnou změnou jazyka a tím i prostředí menší. Pochopit uvažování pisatele pak ještě menší, a podtext („2 až X-tý plán“ – rovinu sdělení) ještě menší… až k hranici zavádějící informace či cílené dezinformace.
Šifranti chápou, není jen „mřížka“- resp. ke každému správnému čtení je třeba „kód“ řeči, významu, kontextu, chápání, historie, a ochoty uvažovat „po jejich“…

Megafon
Megafon
23. 2. 2015 11:11

Hezky se to tu v teple čte. Jen se bojím aby jsme zasvěceným diskutováním, o tom co kdo má dělat a co by mohlo být kdyby, nebo co se má a jak stát, časem nezjistili, že naše debaty ničemu nepomohly a vše je již v konečné fázi příprav na válku. Zatím je snad ještě trochu času k dispozici. Ale jak dlouho?

Alena
Alena
23. 2. 2015 11:46

Megafon napsal

Hezky se to tu v teple čte. Jen se bojím aby jsme zasvěceným diskutováním, o tom co kdo má dělat a co by mohlo být kdyby, nebo co se má a jak stát, časem nezjistili, že naše debaty ničemu nepomohly a vše je již v konečné fázi příprav na válku. Zatím je snad ještě trochu času k dispozici. Ale jak dlouho?

ani se to nedá číst. Dle našich expertů je pan Petránek nositel Putinovy propagandy, a tu je třeba zastavit. Před rozpoutání války bude tedy cenzura, abychom šli bojovat s chutí
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Omezit-svobodu-slova-na-obranu-pred-propagandou-Ruska-Bude-to-nezbytne-nutne-rika-rozhlasovy-expert-Alexander-Tolcinsky-363208

Admirál
Admirál
23. 2. 2015 12:11

zajoch napsal

Admirále, já vím o čem mluvím a dokládat to zde nebudu. Vlkovy hlavy si vážím, ale jeho smýšlení nikoliv. On to ví, nepíši zde žádnou pomluvu.Sám byste si mohl najít některé jeho komentáře na stránkách, na které chodil před založením své Kosanostry (nemám na mysli Aktuálně).

Vlkovi komentáře dřívější komentáře znám pouze z Aktuálně a i krátce zde.

Řekl bych, že u něho díky událostem na Ukrajině a dějů okolo, u vlka došlo k dost výraznému názorovému posunu.

peter.
23. 2. 2015 13:35
petr
petr
23. 2. 2015 13:54

Prvá sankcia v Česku. Súd pokutoval médium za diskusný príspevok pod internetovým článkom
http://www.hlavnespravy.sk/prva-sankcia-v-cesku-sud-pokutoval-medium-za-diskusny-prispevok-pod-internetovym-clankom/560519

Megafon
Megafon
23. 2. 2015 17:55

Alena napsal ani se to nedá číst. Dle našich expertů je pan Petránek nositel Putinovy propagandy, a tu je třeba zastavit. Před rozpoutání války bude tedy cenzura, abychom šli bojovat s chutí http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Omezit-svobodu-slova-na-obranu-pred-propagandou-Ruska-Bude-to-nezbytne-nutne-rika-rozhlasovy-expert-Alexander-Tolcinsky-363208 Na to aby bylo jasné jakým způsobem bude usměrňován většinový názor není třeba být expertem. Bohužel v zahraničně politickém postoji vlády záleží na tom, která parta bude emocionálněji působit. Druhé bohužel platí o médiích, která jdou evidentně cestou převzatých zaručených zpráv a občas si k tomu asi něco přiloží aby to bylo napínavější ( viz včerejší zprávy na NOVĚ ). Svůj význam bude jistě mít i zadání… Číst vice »

zajoch
23. 2. 2015 18:41

Admirále, samozřejmě si ponechte pohled na záležitost o které spolu „hovoříme“, ale opravdu vím o čem mluvím a posun je jen v tom, že ten muž výborného mozku, ale pro mne nepřijatelného smýšlení co se Západu a Východu týká pouze lituje, že SSA jednají tak hloupě jak v poslední době jednají. Víc nic. To je podle mne jediný posun. Můj názor, nikomu jej nevnucuji, jenom sděluji.