V. V. Pjakin: Otázky a odpovědi z 26. 2. 2015

Překlad a titulky: Irena

0 0 hlasy
Hodnocení článku
Platby

Líbil se vám článek?
Přispějte, prosím, redakci OM na č. ú. 2900618307/2010, nebo přes následující QR kódy.

QR platba 50 Kč

QR platba 50 Kč

QR platba 100 Kč

QR platba 100 Kč

Odebírat
Upozornit na
50 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
hudryper
hudryper
28. 2. 2015 10:35

Tak o tom zákonu o rozvoji zaostalých regionů řekl Pjakin velkou nulu. Jeho odpověď nedává jiný smysl,než že Rusko může dělat vlastní politiku na vlastním území. To je ovšem banalita. A vůbec,
nejasný pojen egregor je cosi tak metamorfozního,vejdese do něj cokoliv,co bude autor potřebovat.
Ale stejně si ho zase poslechnu. Působí dojmem naprosté jistoty o tom,že má vše pod kontrolou. A
to člověka,ať chce či nechce, docela uklidňuje.

fajt
28. 2. 2015 11:06

že by vymodlený mesiáš. ..)

petr
petr
28. 2. 2015 12:01

V USA se chytají za hlavu nad vlastní chudobou. Polovina Američanů žije podle statistik na pokraji chudoby http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/13316-v-usa-se-chytaji-za-hlavu-nad-vlastni-chudobou-polovina-americanu-zije-podle-statistik-na-pokraji-chudoby.aspx

Alena
Alena
28. 2. 2015 12:03

dle různých náboženských nauk bude pojem egregor sjednocené energetické pole lidí se stejnými či podobnými myšlenkami. Na zemi máme jedinečnou možnost učit se a poznávat dobré i zlé. Pak , po smrti, nastupuje přitažlivost stejnorodého. Hajzlík k hajzlíkovi, zloděj k zlodějovi, atd. To je to peklo, kdy si lidi dělají vzájemně stejné podlosti či dobré věci.

hudryper
hudryper
28. 2. 2015 12:23

Alena napsal bude pojem egregor sjednocené energetické pole lidí se stejnými či podobnými myšlenkami. Jestliže je pojem egregor odvozen od agregace, tedy proces agregování energetických polí, je egregor někdo,kdo ten proces řídí. Anebo jde o pojem z latiny -egregius= výborný,výtečný, znamenitý ..tedy cosi jako uctívaný ,úctyhodný ? Hajzlík k hajzlíkovi,zloděj k zlodějovi tíhli a tíhnou k sobě už tady ,v tomto pro nás nehajzlíky slzavém údolí. Koukněte se na seznamy miliardářů a mafiosů za posledních 25 let v Čechách a zjistíte,že peklo pomáhají ďáblu vytvářet už za svého života sobě,i když ho připravují hlavně těm druhým.Jejich peklo vypukne až zjistí,že… Číst vice »

hudryper
hudryper
28. 2. 2015 16:41

Tož jsem nahlédl do textů,na něž se odvoláváte, Aleno. Třeba :http://www.novaduchovnicesta.cz/clanky-ii-30-59/a38c-vliv-astralnich-egregoru-na-vyvoj/

peter.
28. 2. 2015 17:44

Alena napsal Pak , po smrti, nastupuje přitažlivost stejnorodého. Hajzlík k hajzlíkovi, zloděj k zlodějovi, atd. To je to peklo, kdy si lidi dělají vzájemně stejné podlosti či dobré věci. p.Alena Zaujali ma posledné tri vety vášho odkazu.Svätý k svätému – to musí byť nuda a som rád,že mi to nehrozí.Ale že existuje možnosť,že si aj po smrti ľudia robia navzájom dobré veci,je pre mňa povzbudzujúce a evokuje to vo mne spomienky na mladosť a doby nedávno minulé.No a musím povedať,že by som rád umieral s pocitom,že tie časy keď sme si navzájom robili dobre sa mi zase po mojej… Číst vice »

Starý doktor
28. 2. 2015 17:49

Indie navrhla vytvořit zónu volného obchodu s Euroasijskou unií
http://investmentwatchblog.com/india-considering-free-trade-zone-with-eurasian-economic-union/

Starý doktor
28. 2. 2015 17:51

Hřivna je rozvalená, privatizace připravená, majetek ukrajinského státu se teď lupičům prodá za babku.
USA koupily přístav Iličjovsk pod Oděsou.

Na Ukrajině jsou dva hlavní přístavy určené pro vývoz oceli a produkce strojírenského průmyslu – Iličjovsk a Mariupol. Kontrola Kyjeva nad Mariupolem je dočasná, ten, kdo koupí Iličjovsk, bude mít pod kontrolou vývoz ocelářského a strojírenského průmyslu a dovoz uhlí pro ukrajinské elektrárny.
Logika událostí na Ukrajině je jednoduchá – zahraniční lupiči našli společnou řeč s místními lupiči. Devalvace hřivny je velmi výhodná, majetky se budou kupovat hluboko pod tržní cenou.
http://www.politnavigator.net/rasprodazha-ukrainy-ssha-nachalas-pervyjj-lot-port-pod-odessojj.html

peter.
28. 2. 2015 18:20

peter. napsal p.Alena Zaujali ma posledné tri vety vášho odkazu.Svätý k svätému – to musí byť nuda a som rád,že mi to nehrozí.Ale že existuje možnosť,že si aj po smrti ľudia robia navzájom dobré veci,je pre mňa povzbudzujúce a evokuje to vo mne spomienky na mladosť a doby nedávno minulé.No a musím povedať,že by som rád umieral s pocitom,že tie časy keď sme si navzájom robili dobre sa mi zase po mojej smrti vrátia.Keď sa tak zamyslím,tak iba to robenie si navzájom dobre,ma v živote naplno uspokojovalo. Ešte dodám,že z toho vzájomného robenia si dobra sa narodili moji traja synovia,na… Číst vice »

Starý doktor
28. 2. 2015 19:22

Copak se stalo s ekonomy a americkou ekonomikou?
Paul Craig Roberts
http://www.zvedavec.org/komentare/2015/02/6358-copak-se-stalo-s-ekonomy-a-americkou-ekonomikou.htm

Sio
Sio
28. 2. 2015 20:46

: Popravdě, moc jsem nechápal vaši dřívější kritiku Pjakina, ale dnes to stálo za kulové. Navíc, jak do toho začal tahat jakousi exoteriku, dost mě to odpudilo. Je po důvěře, měl jsem ho za vědce.

Sio
Sio
28. 2. 2015 21:01

Starý doktor napsal Copak se stalo s ekonomy a americkou ekonomikou? Paul Craig Roberts http://www.zvedavec.org/komentare/2015/02/6358-copak-se-stalo-s-ekonomy-a-americkou-ekonomikou.htm Craig to dobře shrnul. Ve skutečnosti je to dost jednoduché. V honbě za rychlým ziskem se korporátní kapitál přelil na východ. Vlastně uspořádal v tom závody, konkurence zapracovala. Všichni snížili náklady. Efekt z levné práce se vytratil, když všichni. Ale přitom si podtrhli základnu. Připravili amíky o prachy. Ale kdo kupoval jejich asijské výrobky? Amíci. Jenže ti jaksi už nemají peníze. Budou je kupovat Asijci? Ti asi ještě nemají dost peněz. A jsou prý šetřiví. K tomu banksterské podvody, švindly, krádeže. Americká kráva byla silná,… Číst vice »

Irena
28. 2. 2015 21:01

Sio napsal

: Popravdě, moc jsem nechápal vaši dřívější kritiku Pjakina, ale dnes to stálo za kulové. Navíc, jak do toho začal tahat jakousi exoteriku, dost mě to odpudilo. Je po důvěře, měl jsem ho za vědce.

Sio, vy jste ty tlusté knihy očividně nečetl.

Alena
Alena
28. 2. 2015 21:11

Sio, pan Pjakin je vědec, ale jeho úhel pohledu pokrývá daleko větší plochu vědění než materialismus. Materialismus je pouze malá výseč vědění. V Izraeli žijí ti pejzatí ultraortodoxní židé. Nemají vojenskou službu, do 40- ti let nikde nepracují, a pouze studují talmud, mají zakázánu TV a noviny, takže si píšou vzkazy na sloupy. Podporují je neziskové organizace z USA a musí to být náročné, když mají poměrně dost dětí. Pročpak takové odtržení od světa? Velmi dobře vědí, co dělají. Potřebují získat to správné vzdělání, aby ovládali téměř celý svět. To vyžaduje odloučení od těch světských vymývačů mozků. Posmíváte se esoterice,… Číst vice »

Sio
Sio
28. 2. 2015 22:09

Aleno, seznámil jsem se s esoterikou, ledacos vyzkoušel a došel k názoru, že jsou to bláboly, co se na západě dobře prodávají. Ovládání mysli, popřípadě pojem jako „duchovno“, to vše má uspokojivý materialistický výklad, není nutno se uchylovat k šamanům. Pokud někdo opravdu 40 let nepracuje a jen studuje talmud, pak asi svět neovládne, v tom by s vámi nejspíše nesouhlasil ani Pjakin. K ovládnutí světa potřebujete vědění a to o zcela přízemních věcech. A co si myslím, že na to upozorňuje Pjakin správně, jen na to nemám energii nastudovat nejméně 500 stran, tak to je potřeba znalosti teorie řízení.… Číst vice »

Irena
28. 2. 2015 22:39

Sio problém je v tom, že to sice je v podstatě matematická disciplína, ale nejenom matematická, jak byste si možná přál. Je to totiž směsice všeho, a to včetně filozofie, náboženství i té vaší neoblíbené esoteriky. Lidské chování toto všechno zahrnuje, tak je také potřeba to brát v úvahu v teorii řízení obecně a při řízení lidstva obzvláště, nemyslíte? Patří tam i ty egregory. Nechci tady dělat chytrou, protože toho pořád vím velmi málo, ale vám by také slušelo trochu skromnosti, když to nemáte nastudované.

Sio
Sio
28. 2. 2015 23:33

Irena napsal Sio problém je v tom, že to sice je v podstatě matematická disciplína, ale nejenom matematická, jak byste si možná přál. Je to totiž směsice všeho, a to včetně filozofie, náboženství i té vaší neoblíbené esoteriky. Lidské chování toto všechno zahrnuje, tak je také potřeba to brát v úvahu v teorii řízení obecně a při řízenílidstva obzvláště, nemyslíte? Patří tam i ty egregory. Nechci tady dělat chytrou, protože toho pořád vím velmi málo, ale vám by také slušelo trochu skromnosti, když to nemáte nastudované. Chtěl jsem se na to podívat, teorii řízení jsem procházel na vysoké a onu… Číst vice »

Sio
Sio
28. 2. 2015 23:56

Irena napsal Sio, vy jste ty tlusté knihy očividně nečetl. Ne, nečetl. Vy ano? Pak mi jistě dokážete ve zkratce přiblížit podstatu? Mám takové kritérium, které se mi mnohokrát potvrdilo. Pokud někdo něčemu skutečně rozumí, dokáže na prostoru A4 vysvětlit srozumitelně podstatu. Teď jsem se na DOTU podíval, je tam dost detailů, ale hned jsem tam skutečně objevil nějaké řeči o biblické civilizaci a koránu. Ale uznávám, chce to vědět víc. Nezlobte se, pokud vám kácím nějakou modlu, taky se mi dost líbí jeho výklady. Ale jak jsem napsal jinde – jsem nedůvěřivý skeptik, co hned tak něčemu nepropadne. S… Číst vice »

zajoch
1. 3. 2015 5:11

Ireno, ať si tu myslí o egregoru kdo chce co chce, ať si každý kritizuje Pjakina jak chce, nakonec „není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem“, vaše práce zde je obdivuhodná a české titulkování těchto videí je nejen cenné, ale také pracné, což si dovedu moc dobře představit. Zasloužíte velký dík a poklonu. Termín egregor jsem hledala v encyklopedii CoJeCo, nenašla. Ve slovníku cizích slov je toto: z řeckého slova, ἐγρήγοροι (egrḗgoroi), což znamená „pozorovatele“, kolektivní skupinová mysl . Co se týká esoteriky, tak pojem esoterický znamená podle slovníku cizích slov vnitřní, tajný přístupný pouze zasvěcencům. Obojí… Číst vice »

hudryper
hudryper
1. 3. 2015 7:38

Milé dámy, dovolím si ještě jednou poznamenat,že videa s Pjakinem jsou určena především ruskému divákovi,posluchači. Podobné pohledy do budoucnosti prostřednictvím televizních pořadů jsem zažil zejména v listopadových dnech v Moskvě,kdy jsem vzrušením z toho,co se dělo doma nemohl v noci usnout.Ten člověk tenkrát působil na diváka nadpřirozeným dojmem, na vše měl odpověď,měl prostě ono „třetí oko“ ,které mu to umožňovalo. Jeho tvář působila jako stylizovaná tvář Krista. V Rusku mají takové figurky svou tradici a schopnost působit na okolní lidi vysokou úroveň.Namátkou lze vzpomenout třeba Rasputina. Kdo by si tenkrát v 89. dokázal představit,že už za dva roky zmizí SSSR… Číst vice »

Martin (už bez taky m)
1. 3. 2015 8:10

Všeobsažný a vševysvětlující pohled na to co nazýváme realitou neexistuje. Ani nemůlže, neb „vše se mění, vše plyne“… Esoterika je jedním z úhlů pohledu na skutečnost. Spíše má otevírat mysl pro možné nové, odlišné přístupy, nemá znamenat automatické přijímání. Termíny jako „kolektivní skupinová mysl“ či „všeobecné informační pole“ jsou docela výstižné, a přiznejme si, že většina z přemýšlivých lidí nepřeceňujících ani nepodceňujících ani rozum a racio, ani intuici a cit se s jejich „obsahem“ v té či oné podobě v životě nejednou setkala. Svět je bezesporu poznatelný – ovšem do určité míry, a v určitém čase. „Každému dle jeho schopností“…ovšem… Číst vice »

Sio
Sio
1. 3. 2015 9:15

zajoch napsal Ireno, ať si tu myslí o egregoru kdo chce co chce, ať si každý kritizuje Pjakina jak chce, nakonec „není na světě člověk ten, aby se zachoval lidem všem“, vaše práce zde je obdivuhodná a české titulkování těchto videí je nejen cenné, ale také pracné, což si dovedu moc dobře představit. Zasloužíte velký dík a poklonu. Termín egregor jsem hledala v encyklopedii CoJeCo, nenašla. Ve slovníku cizích slov je toto: z řeckého slova, ἐγρήγοροι (egrḗgoroi), což znamená „pozorovatele“, kolektivní skupinová mysl . Co se týká esoteriky, tak pojem esoterický znamená podle slovníku cizích slov vnitřní, tajný přístupný pouze… Číst vice »

Irena
1. 3. 2015 9:29

Sio, já tady nepretenduji na specialistu KOB a DOTU, protože o nich pořád vím příliš málo, jenom se vám snažím pořád naznačit, že jde komplexnější přístup, než si možná představujete. Již jednou jsem naznačovala, že podle mého názoru se jedná o převratný pohled na věc srovnatelný s tvrzením ve středověku, že Země je kulatá. Nemyslím si, že bych v tomto případě přeháněla, z těch útržků, které se mi již povedlo nasbírat. Když jsem říkala, že nad tím seděla skupina chytrých lidí, tak jste se mi tu vysmál. Já prostě jenom reaguji jako býk na červený hadr, když někdo hodnotí něco,… Číst vice »

Irena
1. 3. 2015 9:34

Podle mě se jedná minimálně o příjemné povídání, nad kterým se také dá celkem slušně podiskutovat. Už je hotová 1 a 2, teď dělám 3, ještě je hotová 4 a 6. Bohužel se tím překládáním k těm jejich knihám nemám dost dobře šanci dostat. Zrovna mě na kanálu jeden obvinil, že jsem „několikačlenné centrum ruské propagandy“, protože těch videí stíhám příliš mnoho, že bych nemohla dělat nic jiného. Problém je, že jaksi opravdu už nedělám nic jiného :-).

fra
fra
1. 3. 2015 9:57

Sio, Naprosto souhlasím s Vaším názorem, že absolutní většina lidí nestuduje tlusté (možná i pravdivé) knihy. Většina z nich potřebuje předložit jednoduché, srozumitelné a logické závěry za kterými je ochotna jít. Lidé nesdíleli ideje fašismu či nacizmu protože měli nastudované tlusté knihy ani nesdíleli myšlenky marxismu protože nastudovali Kapitál, ale proto že jim to bylo předloženo v jednoduché formě vyhovující jejich myšlení a zájmům. Mimochodem jsem našel tento článek: http://www.zuzi.cz/clanky-podminecna-laska-nejsilnejsi-egregor-1 z něhož si dovoluji citovat: „Egregor je sjednoceným energetickým polem stejných a podobných myšlenek lidí, bytostí…, jejich energií a energetických struktur. Je energetickou strukturou, systémem, který funguje na základě vlastních… Číst vice »

Sio
Sio
1. 3. 2015 14:43

: Pokud něco vyznělo tak, že jsem se vám vysmíval nebo vysmál, tak to nebyl úmysl, spíše nešikovnost, omlouvám se. Na kolektivní vědomí včel nevěřím, nemyslím, že je dostatečně prokázáno. Vypadat to tak může, ale to nestačí. Nevylučuji ovšem u nich velmi citlivé sofistikované komunikační kanály.

Sio
Sio
1. 3. 2015 14:45

Irena napsal Podle mě se jedná minimálně o příjemné povídání, nad kterým se také dá celkem slušně podiskutovat. Už je hotová 1 a 2, teď dělám 3, ještě je hotová 4 a 6. Bohužel se tím překládáním k těm jejich knihám nemám dost dobře šanci dostat. Zrovna mě na kanálu jeden obvinil, že jsem „několikačlenné centrum ruské propagandy“, protože těch videí stíhám příliš mnoho, že bych nemohla dělat nic jiného. Problém je, že jaksi opravdu už nedělám nic jiného :-). Určitě se na to podívám. Pokud máte zájem, tak tu DOTU mám, dáte-li mi kontakt, mohu vám PDF poslat. Můj… Číst vice »

Sio
Sio
1. 3. 2015 14:50

fra napsal Sio, Naprosto souhlasím s Vaším názorem, že absolutní většina lidí nestuduje tlusté (možná i pravdivé) knihy. Většina z nich potřebuje předložit jednoduché, srozumitelné a logické závěryza kterými je ochotna jít. Lidé nesdíleli ideje fašismu či nacizmu protože měli nastudované tlusté knihy ani nesdíleli myšlenky marxismu protože nastudovali Kapitál, ale proto že jim to bylo předloženo v jednoduché formě vyhovující jejich myšlení a zájmům. Mimochodem jsem našel tento článek: http://www.zuzi.cz/clanky-podminecna-laska-nejsilnejsi-egregor-1 z něhož si dovoluji citovat: „Egregor je sjednoceným energetickým polem stejných a podobných myšlenek lidí, bytostí…, jejich energií a energetických struktur. Je energetickou strukturou, systémem, který funguje na základě… Číst vice »

peter.
1. 3. 2015 14:52

p.Irena
Ja vám k takému oceneniu(centrum ruskej propagandy)z celého srdca gratulujem.

rip
rip
1. 3. 2015 17:42

pjakin – děsivě zestárnul, znejistěl (za půl roku), nakonec mluví o zvířátkách. A lidé! Čtěte tlusté knihy a vše bude dobré. Doprdele co se to děje.

Bety
Bety
1. 3. 2015 18:47

Připojuji se k té gratulaci od Petera-. A Peter- děkuji také Vám, vaše příspěvky a odkazy jsou pro mne vždy zajímavé.

Irena
1. 3. 2015 19:09

peter. napsal

p.Irena
Ja vám k takému oceneniu(centrum ruskej propagandy)z celého srdca gratulujem.

Děkuji. A potom, že jedinec nic nezmůže.

jh111
jh111
1. 3. 2015 21:37

Jsem velmi skeptický k velmi jednoduše nesdělitelnému učení, které je zapsáno do stovek knih. Možná to má právě ten účel. Že něco existuje, ale kdo má čas to studovat? Prostě je třeba věřit! Ale to už zde v mnoha obměnách bylo viz. náboženství. Vyvolený se vrátil z hory a přinesl pravidla, která byl vyvolený vykládat. Potom vznikla sekta a ty majetky nějak sámošebou. Také, když jsme museli navštěvovat přednášky vědeckého komunismu, říkali jsme tomu, že jdeme na náboženství. Jediný možný výklad a opět víra a majetky pro ty vyvolené. Nemůžu si pomoct, kdo se snaží věci zneprůhlednit, zřejmě něco skrývá.… Číst vice »

zajoch
2. 3. 2015 9:22

jh, jste mi sympatický nejen tím, že máte stejné litery ve značce jako je můj monogram :-), ale především obsahem vašeho komentáře. Moc se mi líbí. Jenom jednu hlavní překážku realizace bych viděla: nevyhovoval by řídící složce.

lomikel
lomikel
2. 3. 2015 9:45

jh111 – vy jste tu ideu teori rizeni zcela nepochopil, vase predstavi o rizeni spolecnosti (zpetna vazba prez paraleni instituce od obcanu k elite) jste postupoval jako neco co je jedine spravne a co snad i bdue fungovat :))). elita neni elita proto ze by se chtela, a nekdi i mohla, ridit vasi zpetnou vazbou ale proto ze trima moc a rucuje beh udalosti ve spolecenske utvaru. rozdil muze byt v cili, castecne prostredcich -soft PR, hard represe, zpusob propagandy. Ale elita je elita proto ze trima realnou moc a podle svych uvah a cilu ohyba spolecnost. Vy jste pane… Číst vice »

lomikel
lomikel
2. 3. 2015 9:49

jo myslite jako ze krava sabatova bude mit stejne pravomoce jako vlada aby mohle trockisticky podjebavat spolecnost jeste efektivneji ? Ridil jste nekdy nejaky nejakou skupiu lidi ? Realizoval jste nekdy nejaky projek pres ruzne organizace ? Centurm muze byt jen jedno, stale je lepsi voleny parlament nez jmeovani komisari ( sabatova, EUeri je budou korigovat, zavirat a strilet podle sveho gusta a chuti.

lomikel
lomikel
2. 3. 2015 10:16

zakony v pohybu, to uz ted mame, zakony se meni velmi rychle. pokud obmenu zakonu chcete jeste urychlit skrze nevolene instituce (jak by to probyhalo, dostali by poslanci od sabatove befelem jak maji hlasovat ?:) tak zacinam mit dojem ze delate PR pro nejakou neziskovku ?

lomikel
lomikel
2. 3. 2015 10:27

abych to tedy shrnul, vase teorie o tom ze rizeni spolecnosti je jednoduche skrze nevolene minidiktatorky kteri budou kontrolovat ( sami cestni) necestne poslance a ze tudis pan pjakin to zbytecne zamotava je nekonzistetni s realitou.

jh111
jh111
2. 3. 2015 11:13

Pro Zajocha Samozřejmě nevyhovovalo by to řídící složce, protože by přišla o nezasloužené benefity moci. Pro Lomikela Tato teorie řízení funguje dokonale, např. v každém regulátoru u elektrických spotřebičů. Např. regulátor topení u kotle. Snímá se výchozí hodnota (teplota v místnosti) a podle stavu se zahřívá voda v potrubí. Takže zpětná vazba funguje. Předložená teorie je důkazem, že rozvoj výrobních vztahů může pokračovat. A také teorie, že demokracie je konečným stadiem lidstva a nic lepšího nebylo vymyšleno, je scestná. Demokracie stejně jako socialismus jsou pouhé vykradené prázdné symboly. Jinak nezpochybňuji, že elita je elita a třímá realnou moc. Nejsem utopista… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
2. 3. 2015 11:13

Irena napsal
Děkuji. A potom, že jedinec nic nezmůže.

No, když na sobě léta pracuje, naučí se dokonale cizímu jazyku (přestože jde o jazyk v danou chvíli nepopulární), věnuje stovky hodin pracnému překládání a vytváření titulků a dělá další únavné a nepopulární práce, tak zmůže.

Z jiného soudku: Na celé té teorii mi vadí, že ignoruje něco, co vždycky věděla všechna náboženství: To, čemu se zde říká pole, egregory a podobně mívá vlastní inteligenci. Ta může člověka ovlivnit či zaskočit tehdy, když to nejméně čeká. Na probírání podobných otázek je ale tohle fórum nevhodné.

Alena
Alena
2. 3. 2015 11:21

Zná někdo dějiny Ukrajiny? Z toho, co jsem si mohla přečíst, v podstatě nikdy neexistovali samostatně- nejprve měli cara, pak SSSR. Posledních 25 roků rozhodovali samostatně, a jak to dopadlo. Prostě neumí vládnout. Chtějí jednu Ukrajinu, byť by Donbas proměnili v měsíční krajinu. No, a Češi na tom nejsou o nic lépe. Koncepce sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecná teorie řízení jsou proto potřebné. Není to dogma, každý stát si může přece vykonstruovat svůj pohled. Jsme sice kolonie, ale např. Zákon o exekutorech mohl být pro lidi lidštější, atd.atd.

jh111
jh111
2. 3. 2015 11:26

Ale zpět k Pjakinovi.
Lepší než teorie fšeho vzniklá, někde búhvíkde a uschovaná do stovek knih, předkládaná jako písmo zjevené a slovo boží, jehož výklad jsou schopni pouze vyvolení se správnými morálními alpinistickými vlastnostmi.
Bych upřednostnil teorii, která vznikne např. diskusemi na webu.
Neboť: Pře je rodičkou poznání. (Herakleitos)
A vše je v pohybu, vše plyne.

http://harmonie111.webnode.cz/

jh111
jh111
2. 3. 2015 11:55

Ještě k tomu k čemu dvě vlády? Moc korumpuje a absolutní kormpuje absolutně. Také za diplomovou práci vás hned nezačnou plácat po ramenou, ale msíte si ji obhájit před oponenturou. Takže stínová vláda by musela být neustále ve sporu s vládou a ta by si své pánované kroky musela obhájit. Prostě by se nehádali o politice lidi v hospodě, ale spory by se řešily mezi vládou a stínovou vládou se svými týmy poradců. A platící divák daňový popatník, by pouze sledoval, už se perou? A když by zavládl mezi nimi klid a pohodička džez, tak by daňový poplatník měl zbystřit.… Číst vice »

jh111
jh111
2. 3. 2015 12:03

Alena napsal

Zná někdo dějiny Ukrajiny? Z toho, co jsem si mohla přečíst, v podstatě nikdy neexistovali samostatně- nejprve měli cara, pak SSSR. Posledních 25 roků rozhodovali samostatně, a jak to dopadlo. Prostě neumí vládnout. Chtějí jednu Ukrajinu, byť by Donbas proměnili v měsíční krajinu. No, a Češi na tom nejsou o nic lépe. Koncepce sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecná teorie řízení jsou proto potřebné. Není to dogma, každý stát si může přece vykonstruovat svůj pohled. Jsme sice kolonie, ale např. Zákon o exekutorech mohl být pro lidi lidštější, atd.atd.

Halič
http://cs.wikipedia.org/wiki/Halič
Červená Rus
http://cs.wikipedia.org/wiki/Halič#D.C4.9Bjiny_.C4.8Cerven.C3.A9_Rusi
Malopolsko
http://cs.wikipedia.org/wiki/Halič#D.C4.9Bjiny_Malopolska

jh111
jh111
2. 3. 2015 12:34

lomikel napsal jo myslite jako ze krava sabatova bude mit stejne pravomoce jako vlada aby mohle trockisticky podjebavat spolecnost jeste efektivneji ?Ridil jste nekdy nejaky nejakou skupiu lidi ? Realizoval jste nekdy nejaky projek pres ruzne organizace ? Centurm muze byt jen jedno, stale je lepsi voleny parlament nez jmeovani komisari ( sabatova, EUeri je budou korigovat, zavirat a strilet podle sveho gusta a chuti. Nedá mi to musím ještě reagovat. Bojíte se vámi nakresleného čerta na zdi. Žádní jmenovaní komisaři by neměli svoji pašalíkovou moc. Moc by spočívala v interakci a schopnosti prosadit myšlenky v souboji argumentů mezi vládou,… Číst vice »

Irena
2. 3. 2015 12:46

jh111 napsal
jh111

Za prvé nevím, jak jste přišel na 100 knih, ale nechme to být, to je podrobnost. Nezdá se vám, že senát byl zřízen zrovna k takovém účelu, jaký tu deklarujete? Ta interakce a souboj argumentů mezi parlamentem a senátem přímo jiskří. A víte, že umění řídit spočívá také ve skutečnosti umět své řízení uplatnit v reálné praxi? Když to máte tak pěkně nalajnované, tak řiďte, co vám brání?

Irena
2. 3. 2015 12:47

J. Hruška napsal
Z jiného soudku: Na celé té teorii mi vadí, že ignoruje něco, co vždycky věděla všechna náboženství: To, čemu se zde říká pole, egregory a podobně mívá vlastní inteligenci. Ta může člověka ovlivnit či zaskočit tehdy, když to nejméně čeká. Na probírání podobných otázek je ale tohle fórum nevhodné.

A jak jste pane Hruško přišel na to, že to nevědí?

jh111
jh111
2. 3. 2015 13:47

Irena napsal Za prvé nevím, jak jste přišel na 100 knih, ale nechme to být, to je podrobnost. Nezdá se vám, že senát byl zřízen zrovna k takovém účelu, jaký tu deklarujete? Ta interakce a souboj argumentů mezi parlamentem a senátem přímo jiskří. A víte, že umění řídit spočívá také ve skutečnosti umět své řízení uplatnit v reálné praxi? Když to máte tak pěkně nalajnované, tak řiďte, co vám brání? Omyl senát nemá možnost něco měnit, nanejvýš přibrzdíme….. , ale nestavíme. Uplatnění této teorie přijde po válce, jestli ještě budou lidi. Dnešní ignoranti mají vládu, kterou si zaslouží. A já… Číst vice »

J. Hruška
J. Hruška
3. 3. 2015 9:52

Irena napsal
A jak jste pane Hruško přišel na to, že to nevědí?

No, přesně vzato jsem nenapsal, že nevědí, ale že to ignorují – ve smyslu přehlížejí. Vedlo mě k tomu názvosloví. Od energetického pole tak nějak nečekáme, že by mělo nějakou vlastní inteligenci.